Kurbijkurne forums: Soli tuvāk fantāzijai

Laipni lūdzam, viesi ( Pieteikties | Reģistrēties )

> Romantiskais egoists, Frederiks Beigbeders
Līg
iesūtīt 26.11.2007 19:13
Raksts #1


Mācās koptelpas paroles
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 21.04.07



Rātad, nesen manā īpašumā (tas ir: piespiežot mammu ieiet grāmatu veikalā) nonāca Frederika Breigbedera grāmata "Romantiskais egoists". Gribēju zināt jūsu viedokli, ja esat lasījuši grāmatu vai par grāmatu un kā jums tā patikusi.



Anotācija: Grāmatas „Romantiskais egoists” galvenajam varonim Oskaram Difrēnam ir 34 gadi. Viņš ir rakstnieks un, lai dzīve kļūtu aizraujošāka, publicē presē savu dienasgrāmatu. Difrēns ir egoists, gļēvs, cinisks un kā apsēsts ar seksu. Vārdu sakot, viņš ir tāds kā visi pārējie. Tikai atklātāks...

Nevaru gan atturēties un nepateikt savu viedokli.
Vietām, mani šausmina valoda, kuru lieto rakstnieks, jo, lai arī tā ir mūsdienīga, tā ir vulgāra un liekas pagalam nepierasta (lai gan nevarētu teikt, ka to pašu nevar dzirdēt uz ielas) un tomēr. Nopērkot grāmatu un izlasot anotāciju man radās pavisam citas izlūzijas. Iespējams, tas pat ir labi, ja viņas tā ņēma un salūza, jo kā izrādījās, grāmata bija savādāka. Tomēr neteikšu, ka sliktāka. Varu apgalvot, ka šī grāmatas varoņa egoisms ir patiešām liels un, manuprāt, nepārvarams. Un tas tikai padara visu interesantāku.
Kopā veido reālistisku un reizē arī cinisku skatījumu uz mūsdienām.
Tomēr, grāmata padara atkarīgu un tas jau ir labi. Patiesībā, ne visas grāmatas mani tādu spēj padarīt, tāpēc šādu īpašību vērtēju augstu. pie tam, man jau tagad ir izrakstīta vesela kaudze ar man tīkamiem citāties. Lūk, daži no tiem:

CITĀTS
Ir pulksten 4.15 naktī; kārtējo reizi realitāte ir nesasniedzama.

CITĀTS
Man šķiet, ka man būtu jābeidz domāt. Pie šī secinājuma nonācu pēc ilgām pārdomām.

CITĀTS
Patīkamas attiecības faktiski ir tik viegli sabeigt – atliek tikai pateikt: „Es tevi mīlu.”

CITĀTS
Visgrūtāk ir nevis uzzināt, kāpēc mēs dzīvojam, bet gan pamanīties no šī jautājuma izsprukt.


Ak, nebūtu labi, ja es šeit rakstītu visus.
Par grāmatu vairāk šeit
happy.gif

Šo rakstu rediģēja Roviela: 31.10.2008 16:26
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
 
Sākt jaunu pavedienu
Atbildes (1 - 1)
Moriartijs
iesūtīt 31.10.2008 15:36
Raksts #2


Gatavo atskaiti Zemvaldim
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 20.02.07
Kur: trust me, i'm a liar
Fotogrāfs 2009



Iesāku lasīt, pēc anotācias šķita interesantuma iemiesojums.

Pametu pēc pirmās daļas.

Valoda ir laba, taču pats saturs bija tik sviestains, ka to nevar izturēt.

Vērtējums 4 no 10
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu

Atbildēt pavedienāSākt jaunu pavedienu
1 lietotāji/s lasa šo pavedienu (1 viesi un 0 anonīmie lietotāji)
0 biedri:

 



RSS Lo-Fi versija Pašlaik ir: 29.03.2024 01:52