Kurbijkurne forums: Soli tuvāk fantāzijai

Laipni lūdzam, viesi ( Pieteikties | Reģistrēties )

> +Kas pēc tavām domām ir Roulinga?
Kas pēc tavām domām ir Roulinga?
Tu nevari redzēt aptaujas rezultātu, kamēr neesi nobalsojis. Lūdzu, piesakies un nobalso, lai redzētu šīs aptaujas rezultātu.
Kopā balsis: 136
Viesi nevar balsot. 
i`m_GriM&EviL
iesūtīt 17.11.2004 16:25
Raksts #1


Kārto SLIM-us
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 01.01.04
Kur: Ēģipte - Faraona Kapenes



Hmm... gribētos zināt, vai jums pašiem patīk Roulinga!!!
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
5 Lapas V  « < 3 4 5  
Sākt jaunu pavedienu
Atbildes (80 - 81)
Miervaldis Gotiņ...
iesūtīt 29.07.2012 12:31
Raksts #81


Gatavo atskaiti Zemvaldim
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 20.11.08
Kur: Arkanara
Gotiņtēvs 2012



CITĀTS
Tieši tāpat pa šīm dekādēm ir iesakņojušies rūķi un elfi — ja kāds ko tādu piemin bez sīkākiem paskaidrojumiem, mums ir stereotipisks tēls, kurš no atmiņas izlec.

Nu, man gan termins `rūķis` neasociējas ar Tolkīna Gimli, bet drīzāk ar kaut ko šitādu:



Bet tā, iespējams, ir čista mana problēma.
CITĀTS
Nazguli toties ir unikāli. Ja man lasot cita rakstnieka darbu, gribas saukt: — Nazguls! Nazguls! Tikai tāds sakropļots un izķēmots, — tad kaut kas nav īsti labi, ja šis rakstnieks pretendē uz unikalitāti (nazguls taču izklausās unikālāk, ja viņu pārsauc par atprātotāju, vai ne?); un Roulingai tie ir pārtaisīti nopietnības ziņā par bezmaz multeņu tēliem, salīdzinot ar oriģinālu.

Grāmatas, kā zināms, lasījis neesmu grin.gif Bet filmās, cik nu abas redzētas, man personīgi HP atprātotāji izskatījās bīstamāki par GP nazguliem (varbūt tāpēc, ka hobiti no nazguliem vairumā gadījumu tīri veiksmīgi paslēpās, vai arī?).

Bet nu šo manu iebildumu Tu principā var atspēkot ar frāzi RTFB! - jo iespējams, ka filmās lietas ir pataisītas savādākas, kā grāmatās, bet apspriežam mēs tomēr grāmatas.
CITĀTS
Par to laikam arī ir lielākais cepiens. Kad pārņēma tos pašus elfus un rūķus, viss visiem bija skaidrs un neviens necentās izlikties, ka tas ir kardināli kas cits, nekā oriģinālā, no kura paņemts. Šeit ir paņemts koncepts, sablenderēts plašajos iztēles laukos (par īsu un par acīmredzamu) un tad mums pasniegts kā kaut kas kardināli jauns. Kā tad.

Nu, principā jau es šim piekrītu smile.gif
CITĀTS
Atgādina, kā PSRS kopēja rietumu automašīnas.

Nebūs gluži tiesa, pirmie `gaziki` 20-30. gados bija licenzētas fordu kopijas, nemācēšu teikt, kā bija juridiski ar vecajiem moskvičiem (I mean 401, vēlākie jau šķiet bija oriģināli izstrādājumi līdz atkal 2141 no kaut kā tika visai pamatīgi nospiests, arī nezinu cik likumīgi), pirmie žiguļi bija licenzētas kaut kāda FIATa kopijas (ne jau velti viņus ražojā pilsētā ar nosaukumu Toljatti! grin.gif Kaut gan no otras puses, Tev taisnība tiktāl, ka šo licenzētās kopijas faktu pašā PSRS diez ko neafišēja). 2108, 2109 un 2121 (Ņiva) gan imho bija oriģināli.

Kravinieki, jo īpaši tuvāk mūsdienām, arī bija oriģināli.
CITĀTS
Tieši otrādi, tagad no viņa aizgūtais ir kļuvis par klasisko fantasy. IMAO, tā ir īstenās ģenialitātes pazīme. Līdz tam Roulinga nedavelk un arī nedavilks.

Par to jau arī tirgus nav wink.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Mattiass
iesūtīt 29.07.2012 23:23
Raksts #82


Cep picas
Grupas ikona

Grupa: Aurori
Pievienojās: 25.03.04
Kur: Rīga
Foruma maršals 2012



CITĀTS(Miervaldis Gotiņš @ 29.07.2012 13:31) *
Nu, man gan termins `rūķis` neasociējas ar Tolkīna Gimli, bet drīzāk ar kaut ko šitādu.
Bet tā, iespējams, ir čista mana problēma.

Bet šitais jau ir ļoti līdzīgs, tikai krietni mazāks! grin.gif Tu tiešām cerēji, ka dārza rūķi ražos mērogā 1:1? laughing.gif

CITĀTS(Miervaldis Gotiņš @ 29.07.2012 13:31) *
Grāmatas, kā zināms, lasījis neesmu grin.gif Bet filmās, cik nu abas redzētas, man personīgi HP atprātotāji izskatījās bīstamāki par GP nazguliem (varbūt tāpēc, ka hobiti no nazguliem vairumā gadījumu tīri veiksmīgi paslēpās, vai arī?).

Hobitiem piemīt spēja ļoti veiksmīgi slēpties. Un gan filmā, gan grāmatā nazguli visai veiksmīgi šiem pašiem hobitiem dzina pēdas, pie tam izmantodami tādus lieliskus civilizācijas labumus, kā zirgi vai lidzvēri, un būdami apskaužami labi organizēti (darbodamies saliedēti, neskatoties uz attālumiem, kad sadalījās), par ko atprātotājiem, kuri slīdēja, kādā nu ātrumā spēja (pie tam zemu virs zemes, nevis pa gaisu, kā filmā), un novērsās no primary objective, ja tuvumā bija paika (gluži kā izbadējušies vampi), atliktu tikai sapņot (ja viņi to vispār spēj). Piedevām, nazgulu uzbrukums, kad tamējie Frodo savainoja, bija ar potenciāli briesmīgākām sekām, nekā izslavētais atprātotāja skūpsts — nebūtu pagadījušies nolādētie elfi. Frodo pārvērstos par līdzīgu gredzena rēgu, un būtu pakļauts tam nazgulam, kurš viņu savainojis. Un pat pēc ātrā dziedniecības kursa Frodo nekad neatlaba līdz galam — viņu tas ievaonojums mocīja gadiem ilgi. Par spīti visam tiek uzskatīts, ka (ja tā būtu LS) kā GM Tolkīns bija ļoti piedodošs.

CITĀTS(Miervaldis Gotiņš @ 29.07.2012 13:31) *
Bet nu šo manu iebildumu Tu principā var atspēkot ar frāzi RTFB! - jo iespējams, ka filmās lietas ir pataisītas savādākas, kā grāmatās, bet apspriežam mēs tomēr grāmatas.

Apmēram uz to pusi, bet ne tik skarbi. smile.gif Tomēr izlasi!

CITĀTS(Miervaldis Gotiņš @ 29.07.2012 13:31) *
Par to jau arī tirgus nav wink.gif

Šī daļa laikam nebija tev, bet vienam citam biedram, kurš paguva pa vidam izteikties. grin.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu

5 Lapas V  « < 3 4 5
Atbildēt pavedienāSākt jaunu pavedienu
1 lietotāji/s lasa šo pavedienu (1 viesi un 0 anonīmie lietotāji)
0 biedri:

 



RSS Lo-Fi versija Pašlaik ir: 24.04.2024 22:06