Kurbijkurne forums: Soli tuvāk fantāzijai

Laipni lūdzam, viesi ( Pieteikties | Reģistrēties )

> Dzīves jēga, Kāda ir tava? Un vai tāda vispār ir?
Eriette
iesūtīt 20.12.2006 17:25
Raksts #1


Ataudzē kaulus pēc uzvaras kalambola mačā
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 30.09.06



Šādam līdzīgi pavedieni jau ir bijuši, bet šis ir mazuliet savādāks, turklāt iepriekšējajos vairs necar iesūtīt postus.

Kas tad īsti ir dzīves jēga? Šinī gadījumā gribas citēt draudzeni Kristu : Kāda vēl jēga?! Bērnībā mums jāiet skolā, kad esam pieauguši - jāstrādā, bet vecumdienās jādzīvo uz kapeikām. Nē, dzīves vienīgā jēga ir ēdiens - un viņa iekodās milzīgā Kinder Delice. laughing.gif

Āber nopietni - ir dzirdēts, ka dzīves jēga ir mīlestība. Kādēļ es tam īsti nepiekrītu, tūlīt izlasīsi. Tad, kad es esmu dziļi laimīga un sajūsmināta, nu ļoti, ļoti - tad par dzīves jēgu nemaz negribās domāt, tikai izbaudīt mirkli. Un padomā, ja tu visu dzīvi būtu tik sasodīti laimīga, (tas gan nenotiks, bet ja nu) vai tad... Nebūtu gana?
Nu mans secinājums - mana dzīves jēga ir būt laimīgai ( un pierīties Kinder Delice kamēr var grin.gif ). Tā kā visbiežāk cilvēkus laimīgus dara mīlestība, tā arī varētu būt viena no dzīves jēgām. Visu laiku būt laimīgai tāpat neizdosies, taču pasmaidīt arī par mazām lietām var.

Nereāli, bērnišķīgi un. Tomēr.
Ja ir mērķis, tad to sasniegt ir vieglāk, nekā tad, ja tas nezināms.

Tava dzīves jēga? smile.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
5 Lapas V  « < 2 3 4 5 >  
Sākt jaunu pavedienu
Atbildes (60 - 79)
Nadīna
iesūtīt 04.01.2008 19:00
Raksts #61


Gāž podus mikstūrās
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 23.08.07



CITĀTS(sirds1 @ 04.01.2008 18:25) *
Bet mēs runājam par Lielo, Svarīgo dzīves jēgu, kas derētu visiem pasaules cilvēkiem. Tāda jēga, kuru izsakot visi, visi, visi pasaules cilvēki, visi tie biljoni un triljoni piekrītoši pamātu ar galvu un teiktu ''jā, tā ir dzīves jēga. man tā der.'' Piemēram, citi saka, ka laime ir dzīves jēga, ka dzīves jēga ir mīlestībā, bet es nepiekrītu. Tātad - nekā. Lielajai dzīves jēgai jāder visiem pasaules cilvēkiem.
Ja dzīves jēga būtu patiesi atrasta, tad pasaulē nebūtu neviena pašnāvnieka.

Nekad nebūs tā, ka tas, kas vienam der, derēs arī VISIEM pārējiem. Tātad viena 'Lielā, Svarīgā' dzīves jēga, visiem pasaules iedzīvotājiem, ir pilnīgi neiespējama.
Un pašnāvības nav saistītas tikai ar dzīves jēgas trūkumu.

Man dzīves jēga ir sevis attīstīšanā. Tieksmē būt arvien labākam, spēcīgākam cilvēkam. Sapņu izdzīvošanā. utt. daudz, jā,mazas jēgas, jo ikviens cilvēks būtībā ir mazs uz visas pasaules fona, taču lielais veselums sastāv no mazām daļām.

Šo rakstu rediģēja Nadīna: 04.01.2008 19:01
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Bizii van Dope
iesūtīt 04.01.2008 19:07
Raksts #62


Veic pētījumu par katlu dibenu biezumiem
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 19.12.05
Kur: dzīvē




Nu tad kāda jēga vispār no šīs diskusijas ko?

Visi pašnāvnieki, kurus es esmu pazinuši ir sūdzējušies par to, ka viņu dzīvei nav jēgas. Ja būtu šī Lielā dzīves jēga, tad visi, kuru plecus saliekušas problēmas, izslietos un pasmaidītu ''Bet manai dzīvei ir jēga! Es tikšu tam pāri''. Tas būtu kā iedvesmas avots visiem strupceļā iedzītajiem.
Galu galā mēs izbeidzam savu dzīvi, jo mēs vairs nejūtam nekādu stimulu un jēgu, lai dzīvotu tālāk.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Nadīna
iesūtīt 04.01.2008 19:23
Raksts #63


Gāž podus mikstūrās
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 23.08.07



CITĀTS(Eriette @ 20.12.2006 17:25) *
Tava dzīves jēga? smile.gif


Protams, ideja kā tāda par 'Lielo' dzīves jēgu nav slikta, atrisinātu daudzas problēmas, taču tas ir pilnīgi neiespējami.
Par pašnāvniekiem arī šeit nav īstā vieta diskusijai, jo sanāk pilnīgs offtopiks.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Bizii van Dope
iesūtīt 04.01.2008 19:30
Raksts #64


Veic pētījumu par katlu dibenu biezumiem
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 19.12.05
Kur: dzīvē




un... vai tāda vispār ir?

Jā, tā gan.
Jāatzīst man mazliet vienalga par šo Lielo dzīves jēgu. Nezinu, bet kāpēc, bet prātā iešāvās doma, ka jēga varētu būt tajā, ka mēs dzīvojam. Dzīvība ir brīnums.
Bet es nezinu... patiesi nezinu...
Es tikai ieminējos. silent.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
seal
iesūtīt 25.01.2008 21:50
Raksts #65


Cep speķi Dūdijam
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 25.01.08
Kur: precīzi pirms 200 gadiem vietu, kur dzīvoju, sauca - Bleichpfortenstrasse



Dzīves jēga.
hmm. Katram cilvēkam tā ir savādāka.
Man tā ir pašizpausme.
Un ja cilvēkam ir jēga dzīvot, tad viņam ir vēlēšanās savā dzīvē kaut ko iegūt, kaut ko izbaudīt, vai vienkārši dzīvot.
Tā arī ir dzīves jēga[manā uztverē] - dzīvot, ar mērķi, kuru gribi saniegt.
Lai arī kas tas būtu..
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Jane
iesūtīt 29.02.2008 16:57
Raksts #66


Cūkkārpas ekspresī iepazīstas ar jauniem draugiem
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 24.01.08



Priecāties.
Es dzīvoju, lai neko nenožēlotu.
Varbūt impulsīvi un pārāk vienkārši, taču tā, pa īstam.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Arbūzgalva
iesūtīt 29.02.2008 17:00
Raksts #67


Kārto SLIM-us
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 14.01.06
Kur: Piparkūku namiņā.



Lasīju grāmatu par Budu [ļoti interesē tādas grāmatas] un tur ļoti skaidri bija rakstīts un varēja saprast, ka viņu reliģijā dzīves laime ir atrast pilnīgu laimi.
Jāsaka, ka piekrītu. Laime tas ir viss uz ko tiecamies.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Viesis_Viesis_Jolanta_*_*
iesūtīt 30.03.2008 19:01
Raksts #68





Viesi




Ja cilveeki dziljaak izprastu reinkarnaacijas likumu, tad buutu vieglaak saprast dziives jeegu!
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Flightless Bird
iesūtīt 30.03.2008 19:11
Raksts #69


Strādā "Caurajā katlā" par trauku mazgātāju
****

Grupa: Bijušie
Pievienojās: 12.08.06
Kur: tur kur putni dzied.



Mana dzīves jēga pamatā ir būt stipram. Neļaut, lai tevi ietekmē vienkārši ikdienas notikumi un nesabrukt arī pēc smagākiem triecieniem.
Ja nerunājam par tik no taustāmās dzīves attālinātām lietām, tad svarīgi ir pašizpausties, dzīvot dzīvi tā, lai būtu ko atcerēties. Pat ja tas nenozīmē konstantu laimi un prieku. Visam jābūt samērīgi.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
marsietis
iesūtīt 05.04.2008 14:29
Raksts #70


Cep speķi Dūdijam
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 05.04.08



dzīves jēga - baroties, vairoties...tikai mēs esam pārlieku gudri lai to apjēgtu smile.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Klāra
iesūtīt 18.05.2008 19:03
Raksts #71


Cīnās ar Lankašīras laumiņām
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 04.12.07
Kur: tavā sirdī



manas dzīves jēga ir mīlestība
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Sfinksa ar uguns...
iesūtīt 06.08.2008 15:21
Raksts #72


Mācās koptelpas paroles
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 01.03.08
Kur: Cēsis.



Mana dzīves jēga ir:
1. izbaudīt dzīvi
2. cītīgi mācīties un iegūt izglītību un sakārtotu dz'vi
3. mīlestība
4. draudz;iba
5. prieki, izklaides un jautrības ar draudzenēm
6. nedomāt ik nepar ko!!!
7.( septiņas labas lietas, nu patiesībā maģiskas grin.gif )mērķis pierādīt ko es varu sasniegt!
Visam jābūt samērīgi. Lai izprastu laimi ir jābūt arī kādam kritienam ,kā saka nelaimei.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
la sindy
iesūtīt 10.08.2008 21:12
Raksts #73


Gāž podus mikstūrās
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 08.05.08
Kur: Earth



Es gribu izbaudīt savu dzīvi. Iegūt pieredzi, adrealīna un drošības sajūtu... Mans mērķis ir, lai man vienmēr būtu mērķis, priekš kā dzīvot...
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Soulberry
iesūtīt 28.06.2009 12:44
Raksts #74


Bēg no sera Kedogena
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 24.03.06



Hmm. It kā [atgādinu - IT KĀ] cilvēki dzīves jēgu redz pirms nāves. Kad biju mazāka, un par to prasīju [tongue.gif] mamma teica ka tāds ir cilvēka dzīves jautājums... Ņu nezinu, nezinu... smile.gif



Šo rakstu rediģēja anninja: 28.06.2009 12:45
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Miervaldis Gotiņ...
iesūtīt 28.06.2009 12:54
Raksts #75


Gatavo atskaiti Zemvaldim
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 20.11.08
Kur: Arkanara
Gotiņtēvs 2012



Dzīves jēga ir:
1. saglabāt savu eksistenci;
2. padarīt savu eksistenci pēc iespējas patīkamāku.

Viss pārējais izriet vai ir pakārtots šīm 2 pamatlietām... un nekādas `Lielās Jēgas` vai `Noslēpuma` tur apakšā nav.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Porcelain
iesūtīt 01.07.2009 20:28
Raksts #76


Mācās koptelpas paroles
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 26.10.07
Kur: otrā pusē



mīlēt?
nekas nozīmīgāks jau laikam nemaz nav. Jo mīlēt var visu.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
HippieGirl
iesūtīt 05.01.2010 00:55
Raksts #77


Cūkkārpas ekspresī iepazīstas ar jauniem draugiem
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 28.10.09
Kur: Kaut kur starp sapņiem un realitāti.



mana dzīves jēga ir dzīvot laimīgi nevis tikai eksistēt.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Andromeda
iesūtīt 05.01.2010 02:17
Raksts #78


Miglājs
Grupas ikona

Grupa: Aurori
Pievienojās: 12.07.06
Kur: M31
Vadzvaigzne tumsā



Var jau būt, ka es vēl daudz ko nesaprotu no dzīves, bet man šķiet, ka katram cilvēkam ir sava dzīves jēga. Manējā, vismāz man tā tagad, pagaidām šķiet, ir mīlēt pat tad, ja nesaņemu neko pretī, dalīties ar savu prieku, savu dzīves skatījumu ar tiem, kam kas man mīļi un kuriem es mīļa, to make a difference, un, kad manis vairs nebūs, tie citie atminētos mani ar labu un to mīļumu, ko es viņiem dāvāju un viņi varētu to davāt citiem.
Jebkam jēgu mēs piešķiram katrs pats vai pieņem tās jēgas, kuras piešķīruši citi.

Kaut kā tā...


Šo rakstu rediģēja Andromeda: 05.01.2010 02:24
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Hermaine
iesūtīt 30.03.2010 22:37
Raksts #79


Ataudzē kaulus pēc uzvaras kalambola mačā
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 06.04.07
Kur: Vakardienas trakumā



Par iepriekšējiem komentāriem, kuros tika meklēta tā saucamā "Lielā dzīves jēga" - gribētos komentēt, ka tas, ja cilvēkam - pašnāvniekam pateiktu, kāda ir viņa dzīves jēga, nebūt nenozīmē, ka tas viņam palīdzētu. Kaut ko atrast un saprast ir divas dažādas lietas. Un vispirms ir jāsaprot pašam sevi un tad jāmeklē jēga, citādi iznāk tā, ka tiek meklēts kas tāds, kas nemaz nav.... Tā kā viss ir tikai mūsu galvās. Kā vēsta sens teiciens - patiesībā ir tevī un tā ir vislielākā muļķība to meklēt kur citur. wink.gif

No savas puses vēlos piebilst arī to, ka, manuprāt, tās ir pilnīgas muļķības, ka tad, ja es neticu pēcnāves dzīvei (t.i. neticu vispār nekam, jā, jā, arī sev neticu grin.gif ), ka tad jēga vispār nevar būt nekāda. Protams, ka tāda ir. Viss ir pakārtots domāšanai un pasaules uztverei. Un kā te izskanēja iepriekš, ikviens var atrast savu "mazo dzīves jēgu". Kaut gan, man jau šķiet, ka mums kā homo sapiens zīdītāju sugai ir viena abstrakta formula, pēc kuras tiecas mūsu sugas būtība, tikai katram indivīdam ir pašam savs dzīves ceļš, tāpēc arī katram tas ir citādāk, kā šīs tieksmes tiek piepildītas un īstenotas (un tās, kā es sapratu, tad arī šeit tiek dēvētas par "mazajām dzīves jēgām").
Manuprāt, pietiekoši daudz izsaka Dumidora vārdi:
"Manis šeit nebūs tikai tad, kad šeit vairs nebūs nevienas man uzticīgas dvēseles." jeb pārfrāzējot, katra cilvēka būtība dzīvos tik ilgi, kamēr viņu atcerēsies.

Tā kā - varu vien piedāvāt savu visai abstrakto dzīves jēgas definīciju, kas, manuprāt, ir diezgan vispārīga:
1. Atrast savu dzīves īpašvektoru;
2. Izpildīt pienākumu pret savu sugu;
3. Pildot abus iepriekšējos punktus, būt laimīgam.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Teletūlbijs.
iesūtīt 04.09.2010 19:09
Raksts #80


Sēž zem Šķirmices
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 11.07.10
Kur: Pagrabā, starp zirnekļu tīkliem un veciem kamoliem, starp pieneņu pūkām un zaļiem zaķīšiem.



Nezinu īsti vai tā ir dzīves jēga, bet es dzīvoju tā, lai nodzīvotu dzīvi godam.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu

5 Lapas V  « < 2 3 4 5 >
Atbildēt pavedienāSākt jaunu pavedienu
1 lietotāji/s lasa šo pavedienu (1 viesi un 0 anonīmie lietotāji)
0 biedri:

 



RSS Lo-Fi versija Pašlaik ir: 18.04.2024 06:15