Kurbijkurne forums: Soli tuvāk fantāzijai

Laipni lūdzam, viesi ( Pieteikties | Reģistrēties )

> Mihaels Ende "Bezgalīgais stāsts", klasika
Ausminta
iesūtīt 12.02.2006 14:26
Raksts #1


Ataudzē kaulus pēc uzvaras kalambola mačā
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 14.10.04



Uzliku meklētājā un satriekta konstatēju, ka NU TIK TIEŠĀM nav tāds pavediens šeit atrodams! blink_a.gif

Manuprāt, labākā fantāzijas grāmata bērniem, ko jebkad esmu lasījusi, lai gan tik filozofiski dziļa, ka tā īsti viņā var "iebraukt" tikai ar pieaugušu prātu - sevišķi otrā daļa.
Nezinu, cik daudzi ir lasījuši ( nu filmu ta' visi zin), jo latviski laikam bijis tikai viens izdevums un pasen, vismaz nevienā grāmatnīcā viņu nemana. Domāju, būtu vērts kādai izdevniecībai viņu pārizdot.

Pati esmu lasījusi divreiz - 6. klasē un vidusskolā, un abas reizes viņa man bija īsts brīnums silent.gif un joprojām ir. Tas vispār ir satriecoši, kā tā var rakstieks ieraudzīt un iztēlot. Un ne jau tikai par fantāziju, tās bezrobežību un neizsīkstošajiem avotiem, bet visvairāk par ceļa "dari to, ko tu gribi" mistēriju - maksu, ko tas prasa un ieguvumu. Sasniegt mērķi pēc mērķa, pamazām pazaudējot sevi un galā - atkaliegūt, ar dziļāko no visām vēlmēm.
Brīnums silent.gif

Šo rakstu rediģēja Ausminta: 12.02.2006 14:27
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
3 Lapas V   1 2 3 >  
Sākt jaunu pavedienu
Atbildes (1 - 19)
nenuil
iesūtīt 12.02.2006 15:17
Raksts #2


Prāto, kā lietderīgāk ieguldīt rūķīšu zeltu
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 21.01.06
Kur: šodien zeme iztiks bez mums
Novembra mākslinieks 2009



es kaut kad sen lasiiju, kaadaa 4.klasee un man ljoti patika... un vispaar gribeetu veelreiz izlasiit, tachu nevienaa biblioteekaa neesu redzeejusi... huh.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Dinaer
iesūtīt 12.02.2006 15:19
Raksts #3


Veic pētījumu par katlu dibenu biezumiem
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 28.10.03
Kur: lielceļš



sho staastu man saakumaa lasiija priekshaa, peectam izlasiiju pati.
arii graamata ir interesanta ar to ka izdota divaas kraasaas (tb. teksts ir zalaa un oranzhaa kraasaa). diemzeel pashai shii graamatas maajaas nav un esmu lasiijusi pasen, bet veeljoprojama to atceros kaa vienu no labaakajiem staastiem ko emsu lasiijusi, tieshi shii celojuma deel.

Lika saprast un atcereeties, ka cilveeki mainaas, bet ieksheeji vienmeer buu kas taads kas paliks, un ka ali kaads buutu mus celsh, mees kaadreiz nonaaksim taa galaa.

laivaikaa - tieshama veertiiga un interesnta literatuura ko personiigi ietektu izlasiit visiem, der gan kaa skaista pasaka, gan kaa dzili filozifisks celojums cauri cilveekam un vinja celam caur sevi.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Kaķurēgs
iesūtīt 12.02.2006 17:01
Raksts #4


Kārto SLIM-us
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 12.02.05



Es esmu lasījis citus Mihaela Endes stāstus. Tik tiešām ar dziļu jēgu. Esmu redzējis arī dažus filmu fragmentus. Liekas, ka labi.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
estraven
iesūtīt 13.02.2006 02:41
Raksts #5


Izrāda pirmās maģijas pazīmes
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 17.09.05
Kur: Nav tava daļa



Vecumaa apm. 14 g. - miiljaakaa graamata. tad veel vareeja taa skaisti un mazliet naivi izdaliit miiljaakaas graamatas. Neesmu paarlasiijusi kopsh vidusskolas. Biedeejoshi skaista bija gan toreiz, gan tagad vinju taadu atceros. Biedeejoshi taapeec, ka Ende piedaavaa ieskatu labaa/ljaunaa attieciibaas SEVII un pasaulee, celja un celojuma attieciibaas, arii gan sevii, gan aareejaa pasaulee. Un tas beernam/pusaudzim var buut mazliet par dzilju. Vismaz man bija, un es jutos pacilaati un biedeejoshi reizee.
Es apzinaajos, ka man tiek uzdoti vieni no svariigaakajiem jautaajumiem dziivee, turklaat gudri, grodas pasakas formaa un ar iejuutiibu. Bet veel nesapratu, kaa mekleet atbildes uz tiem.
Tagad, kad pieaugot atbildes naak pat neluugtas, shkjiet, varbuut staasts ir par vienkaarshu. Un miiljums graamatas beigaas teevam ar deelu... taa nenotiek. Dziivee. Bet ideaalistiski gribas, lai notiktu. Briiniskiigas detaljas. Skaistas beigas (beigas kaa otraas graamatas beigas, ne filmas beigas). Ljoti iesaku visiem, kam patiik fantasy at it's best, kas vienmeer nenoziimee varonju/episko fantaaziju.

Nuja, aber ar taadu wisdom kaa valdniece Meeness Meitinja (graamataa) manupraat, neizceljas neviena cita no fantaazijas pasaules radiitajaam valdnieceem, iznjemot Galadrielu. rolleyes_a.gif Un Atreja/ Bastiana draudziiba ir neizteicama vaardos... saapes un cienja un naids un prieks, tur ir viss kopaa... OK, piedodiet man sho juutinaashanos, sic silent.gif

Šo rakstu rediģēja estraven: 13.02.2006 02:43
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Seila
iesūtīt 13.02.2006 08:49
Raksts #6


Uzlauž lāstus Gringotu bankā
******

Grupa: HPētnieki
Pievienojās: 19.10.04
Kur: Braukā kopā ar Vinčesteriem un medī dēmonus
Tulks 2009



Perfkta grāmata, kura man pašai ļoti, ļoti patika. Tomēr tā pat kā lielākā daļa daudzu citu šo grāmatu esmu lasījusi senā bērnībā smile.gif un tagad ļoti gribētos viņu pārlasīt, bet nevienā bibliotekā tā arī nav izdevies šim šedevram uzdurties.
Filmu gan ir gadījies redzēt daudz biežāk un tā jāatzīst ir viena no mīļākajām manām filmām. Tomēr salīdzināties ar grāmatu viņa vienalga nav spējīga.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Sonrisa
iesūtīt 13.02.2006 10:28
Raksts #7


Bēg no sera Kedogena
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 27.06.05
Kur: Kopā ar kaķiem



Lūk tā jau ir īstena klasika. Atceros, kā bērnībā lasīju tādu pabiezu grāmatu brūnos vākos. Man vēl kur mājās stāv vecs eksemplārs. Ļoti patīk, kā rakstnieks visus notikumus ir aprakstījis, ļoti jauki un burvīgi apraksti, patīk paša stāsta ideja. Kad paaugos, redzēju arī filmu! Un tāman nelikās tik laba, kā grāmata, tomēr uzfilmēta pietiekami kvalitatīvi, vismaz tā likās man pašai!
Iesaku izlasīt visiem!!! smile.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
birokraac
iesūtīt 13.02.2006 13:12
Raksts #8


Cīnās ar Lankašīras laumiņām
***

Grupa: Tulkotāji
Pievienojās: 13.02.06
Kur: Dēļu laivā uz grīdas



Labadiena,

Šorīt braucot pār daugavu es tieši iedomājos par Endi, nebūtu jau tā ka man nepatiktu GP vai HP (ko gan es te dariitu:)) bet ar bezgalīgo stāstu neviena grāmata nespēj mēroties spēkiem ar mani, kaut vai piemēram man ir pietiekami daudz gadu, bet no rīta braucot uz darbu pār miglainu daugavu es pārdomāju nodaļu par miglas jūru - par to cik ļoti mēs gribam piederēt kādai kopienai, tā tas ir jebkurā vietā, piemēram, internetā - tu meklē sev līdzīgos, kādu kopienu kurai piederēt, bet tā ir tāda blandīšanās pa "miglu"...

Un tā katru rītu, jo katrs rīts atver vienu no tukstošs durvīm, kas ved mūs pie mūsu pēdējās, patiesās vēlēšanās ...


"- Paklausies kungs, Goraogaams klusi saciija, -
Fantaaazija ir kaada vieta, kas uz visurieni ved un no
kurienes visu var aizsniegt. $o vietu sauc par
TUUKSTOSH DURVJU TEMPLI. Nevien ssho Templi nav nekad
nav redzeejis no aarpuses, jo taas nemaz nav shim
Templim. Tachu taa iekshpuse sataav no durvju
Labirinta. Kursh to grib iepaziit, tam jaaiedroshinaas
turp ieiet iekshaa.
- kaa tas ir iespeejams , ja Templim nevar tuvoties no
aarpuses?
- Ikvienas durvis, - lauva turpinaaja,- ikvienas
durvis Fantaazijaa, pat visparastaakaas kuuts vai
virtuves, jaa pat skapja durvis, noteiktaa mirkliivar
kljuut par ieejas vaartiem TUUKSTOSH DURVJU TEMPLII.
Ja mirklis ir garaam , taas kljuust par taam pashaam ,
kas bijushas ieprieksh. Taapeec neviens nevar ieiet
divreiz pa taam pashaam durviim. Un nevienas no
tuukstosh durviim nekad neved atpakalj uz turieni , no
kurienes tu esi naacis. Atpakaljcelja nav.
- Bet, ja reiz esi iekshaa, - Bastians vaicaaja, - vai
tad ir iespeejams atkal no taa kaut kur iziet laukaa?
- Jaa, - lauva atbildeeja, - tikai tas nav tik
vienkaarshi kaa parastaas celtnees. jo caur Labirinta
tuukstosh durviim tevi spej vest tikai iista
veeleeshanaas. Kuram taas nav , tam jaamaldaas pa
Labirintiem tik ilgi , liidz tas zina ko veelas. Un
gadaas ka reizeem paiet ljoti ilgs laiks.
- Un kaa lai rodu ieeju Templii?
- Vajag veeleeties.
- Savaadi , ka nevar veeleetie to ko grib. No kurienes
muusos rodas veeleeshanaas? Un kas vispaar ir
veeleeshanaas?"

"Ejot veelmju celju no vienas pei naakamaas un liidz
peedeejai. Tas tevi aizvediis pie tavas PATIESAAS
VELEESHANAAS. Tas ir biistamaakais no visiem celjiem,
- lauva izraadiija, -Shis celjsh parasa vislielaako
godiigumu un piesardziibu, jo ne pa vienu citu celju
nav tik viegli pilniigi nomaldiities....."



Vienkārši pasaulē nav labāka rakstnieka par Endi, kādu kurš ar tik pārsteidzošu domu lidojumu atklātu tik daudz par mūsu - cilvēkbērnu - pasauli, un liekas, ka neviens stāsts vairs netiks stāstīts, tā it kā tas būtu pirmais smile.gif

Birokraac
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
dreamer
iesūtīt 14.02.2006 23:41
Raksts #9


Cīnās ar Lankašīras laumiņām
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 30.05.04
Kur: kastē un betonā



Neverending Story!!! w00t.gif
Laikam labākā no grāmatām, kas bija dabonama manos skolas gados! Pirmkārt jau ļoti patika, ka tā bija nodrukāta ar 2 krāsu burtiem, un ka tajā savijās reālā pasaule ar fantāzijas pasauli! rolleyes_a.gif Toreiz laikam to grāmatu pārlasīju kādas 6 vai vairāk reizes, katru reizi tajā atklājot sev kautko jaunu.. blush.gif
Tāpat man toreiz arī patika visas citas lietas, kas saistītas ar "Bezgalīgo Stāstu" - filmas, to tituldziesma (tā arī vēl tagad patīk, tāpat, kā grāmata)
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Ausminta
iesūtīt 15.02.2006 22:27
Raksts #10


Ataudzē kaulus pēc uzvaras kalambola mačā
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 14.10.04



Varbūt ir kāds ar "sakariem", kas var iečukstēt kādai izdevniecībai austiņā, lai pārizdod? Ja jau tiešām tāds retums ir kļuvusi. Es ar labprāt nopirktu tongue.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
anhela
iesūtīt 15.02.2006 22:31
Raksts #11


Mācās koptelpas paroles
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 11.02.06
Kur: En la casa de Lorena Rojas...



Filmu esmu redzējusi,grāmatu ta lasījusi neesu,bet labprāt izlasītu,ja tik zinātu,kur var dabūt!
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
birokraac
iesūtīt 16.02.2006 15:38
Raksts #12


Cīnās ar Lankašīras laumiņām
***

Grupa: Tulkotāji
Pievienojās: 13.02.06
Kur: Dēļu laivā uz grīdas



Nu manos 20 un cik tur, es varu teikt, ka izdeva 90 gadu sākumā, un ck es zinu cilvēkus, kam pieder šī grāmata tad to sargā kā acuraugu, mani ieskaitot, varētu iedot nokopēt un varbūt ir saglabājies nokačātais netā variants iekš angļu mēles, tomēr baigi vērtīgā tā grāmata ir.

Paskataties cik amazon com maksā lietotas endes grāmatas - īpaši mirrror in the mirror, momo un neverending story, pirmajai, ja gadās tad viens superleitots izdevums pa 500 $ ! Derētu jau nu viņa darbus pārizdot - tikpat krāsainā drukā un ar tiem skaistajiem sākuma burtiem (grāmatā visas nodaļas ir sākas ar lieliem skaistiem burtiem, kuri ir sakartoti alfabēta secībā) ja godīgi tad tā grāmata ir bībele jebkuram fantāzijas cienītājam! (tagad GP fani sitiet mani tongue.gif )
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Ausminta
iesūtīt 17.02.2006 22:36
Raksts #13


Ataudzē kaulus pēc uzvaras kalambola mačā
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 14.10.04



Nezinu, kāpēc, bet man kā viena no skumjākajām epizodēm iespiedusies atmiņā, tā kurā, Bastians pārstāsta paša radīto stāstu par sudrabu raudošajiem tārpiem (acharis bija angliski, latviski neatceros), un tās parvēršas par šlamūfām. Tas man likās tik .. netaisnīgi patiesi - par to, kā labu gribot, bet vadoties pēc egoistiskas pašapliecināšanās, viss labums beigās izrādās daudz nejaukāks par neapzināti radīto šķietamo sliktumu.

Birokrāt - plecu pie pleca grin.gif Tolkīna darbi ir iespaidīgi un apbrīnojami, bet es atzīšos, ka es tur neatrodu to sev tik ļoti nepieciešamo fantāzijas kvalitāti - filozofisko dziļumu un cilvēcības atklāsmi, kas tik spraiga, skaista un pat sāpīga ir Endes grāmatās, un jo sevišķi Bezgalīgajā stāstā. Un vēl šī estētiski skaistā forma, kas saturu kā tādu dārgakmeni visā krāšņumā izgaismo, ek... blush.gif

Šo rakstu rediģēja Ausminta: 17.02.2006 22:40
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
rudo lapu vilcēn...
iesūtīt 18.02.2006 20:07
Raksts #14


Lecina seskus
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 17.02.05
Kur: starp uguni, ūdeni un pasaules galu
Niks 2006



Brīnišķīga grāmata. Tas šķiet saskan ar pārējo viedokli, bet kāpēc gan ne? Stāst spēja aizraut un ieraut dzīlēs. Tas iesēžas atmiņā un nereti atkal ataust, dažos brīžos.
Grāmatu esmu lasījusi vairākas reizes, tieši cik, nepatiekšu. Grāmata mani paņēma sev līdzi, lai gan pirmajā reizē es to neizpratu, tomēr atkal uzduroties rakājoties pa grāmatplauktu, nolēmu pārlasīt. Bija izskrējis no prāta kāda tā bija. Nenožēloju. Tagad šī grāmata stāv manu iecienītāko grāmatu plauktiņā, kurā reizēm iemest acis, ja neko nevari izdomāt darīt.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Džūna
iesūtīt 21.02.2006 17:45
Raksts #15


Atver vēstuli ar SĒRG-u rezultātiem
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 15.12.04
Kur: Zālamana templis, Klervo abatija.



Beerniibaa meeginaaju lasiit, bet ne cik labi negaaja. Nepabeidzu.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Simple Girl
iesūtīt 23.02.2006 22:29
Raksts #16


Pārvērš vaboles par pogām
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 07.02.04
Kur: Fata Morgana



jaa esmu lasijusi, bet pasen gan... cik atceros gruti gaja ar to lasishanu, ta lenam, bet beigu beigas, kopuma man patika! aizraujoshu un ar domu! varbut vajadzetu parlasit kaut kad, lai atsvaidzinu atminju smile.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Nimue
iesūtīt 24.02.2006 09:36
Raksts #17


Istari māceklis
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 29.12.03
GP eksperts 2006



CITĀTS(birokraac @ 16.02.2006 15:38) [snapback]559710[/snapback]

tā grāmata ir bībele jebkuram fantāzijas cienītājam! (tagad GP fani sitiet mani tongue.gif )

Vismaz es nesitīšu. Bezgalīgais stāsts bija mana mīļākā filma, un vēl tagad atceros sajūsmu, uzzinot, ka drīz, pavisam drīz varēs dabūt arī savu Bezgalīgā stāsta eksemplāru.... Sen tas bija. Tad, kad vēl noticēt tam, ka mākonis, kas pacēlies virs mājas jumta pret sarkanajām debesīm nav tikai mākonis. Kad tas klusais klikšķis, kuru naktīs izdveš lustras, kas stundām bijušas ieslēgtas nav tikai fizika. Un kad šķita, ka šo grāmatu ir jālasa naktīs, klusiņām ieslēdzot galda lamput ā, lai neviens nepamanītu, ka veselīgajam miegam paredzētās stundas tiek tērētas pavisam kam citam.


Tolkīna pasaulei izcilība tiek piešķirta, jo tā ir milzīga un izstrādāta pasaule ar savu izdomāto kultūru, savām izdomātajām valodām - lasītājam atliek tikai ienirt un skatīties apkārt. Bezgalīgā stāsta Fantāzija liek daudz vairāk domāt pašam. Tā nav vienkārši cita pasaule ar saviem varoņiem un savām leģendām kā Viduszeme. Fantāzija vienkārši ir pavisam citāda pasaule. Un cīņas, kuras izcīna Atrejs un Baltazars ir pavisam citas cīņas, tie nav eposi.

Tā vienkārši ir ļoti atšķirīga, un nebūs godīgi ne pret vienu, ne otru pasauli tās salīdzināt.

Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
emily
iesūtīt 13.03.2006 17:39
Raksts #18


Studē augstākās pārvērtības
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 04.11.04
Kur: Cēsis
Janvāra fotogrāfs



Esmu lasījusi kaut kad līdz 6. klasei. Manuprāt, satriecoša grāmata. Ļoti patika un ļoti aizrāva.
Kopumā izlasīju divas reizes, un abas reizes nevēlējos pabeigt. Vispār uzskatu, ka ir ļoti smalki izstrādāts sižets. Interesanta grāmata. Un patiešām pārdomāta. Visi mošķi, nekas, un piedzīvojumi. Esmu sajūsmā smile.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Ariana
iesūtīt 18.05.2006 17:18
Raksts #19


Mācās koptelpas paroles
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 17.01.06
Kur: Transilvānijas mežos pie ugunskura un kūpinot siļķi



To grāmatu ir iespējams dabūt Hanzas bibliotēkā, Eksporta ielā 6,
tel.7323049. ,infohanza@inbox.lv
Nesen vēl tur redzēju.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Cerbera pavēlnie...
iesūtīt 21.05.2006 14:47
Raksts #20


Studē augstākās pārvērtības
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 04.08.05



Skaista grāmata ar tīti filozofisku jēgu. Arī keranizējumu filmas nav sliktas. Grāmata nav nekāda jaunā, bet šo es nopietni cienu. Es palasīju arī citus autora darbus. Man leikas, ka autors ir īsts ģēnijs! happy.gif Raita valoda, intrigas un aizraujoši notikumi. Viss ko vien literatūras cienītājs var prasīt.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu

3 Lapas V   1 2 3 >
Fast ReplyAtbildēt pavedienāSākt jaunu pavedienu
1 lietotāji/s lasa šo pavedienu (1 viesi un 0 anonīmie lietotāji)
0 biedri:

 



RSS Lo-Fi versija Pašlaik ir: 28.03.2024 16:00