Kurbijkurne forums: Soli tuvāk fantāzijai

Laipni lūdzam, viesi ( Pieteikties | Reģistrēties )

> Ievēro!

Bibliotēkas plauktā par citām lietām, lūdzu, nesarunāties!
Vai nu atrodi piemērotāku forumu, vai izmanto kaucekļus. Sarunas no bibliotēkas plaukta var tik dzēstas bez brīdinājuma!

> Dzeina Eira un citas reaalas gramatas:), kaads ir lasijis? dalamies iespaidos:)
BellaDiva
iesūtīt 12.05.2005 12:49
Raksts #1


Sēž zem Šķirmices
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 01.05.05
Kur: Tur.....dzili domaas..nevienam nesaprotamaas



Sveiki! smile.gif Nju me te nesen izlasija Dzeinu Eiru, un jaasaka ka esmu sajuusma par sho graamatu izlasiiju divu dienu laikaa( gramtaa 590lpp) blink_a.gif , bet to vnk dievinu....vai veel kaadam ir tapat ka man>> un vel kads ir lasijis Konsuelu ari super iesaku visiem izlasitt...un vai kads vareetu vel pstaastiit par graamataam, kas rada reaalus fiilingus?? smile.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
3 Lapas V  < 1 2 3 >  
Sākt jaunu pavedienu
Atbildes (20 - 39)
Džūna
iesūtīt 23.11.2005 13:44
Raksts #21


Atver vēstuli ar SĒRG-u rezultātiem
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 15.12.04
Kur: Zālamana templis, Klervo abatija.



Es nesen garlaicības mākta sāku lasīt Džeinu Eiru. Man patika. Tiešām jauka meele_a.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
gone away
iesūtīt 25.11.2005 12:21
Raksts #22


Kārto SLIM-us
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 14.06.05
Kur: away



Esmu lasījis Eiru...
Par tīri lasāms gabals sanāca...
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Mauvaise Mademoi...
iesūtīt 25.11.2005 12:42
Raksts #23


Veic pētījumu par katlu dibenu biezumiem
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 10.08.05



Esmu redzējusi vecumvecu filmu. Iespaids labs. Gribas arī grāmatu palasīt happy.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Veela
iesūtīt 28.08.2006 16:23
Raksts #24


Mācās koptelpas paroles
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 27.08.06
Kur: šeit



Izlasīju "Džeinu Eiru" pirms 4 gadiem, arī pa 2 dienām, vel dažreiz pārlasu. Tagad tā liekas diezgan panaiva, bet tomēr man tā grāmata mūžam patiks. rolleyes_a.gif
Interesanti man likās jūsu komentāri par "Konsuelo" un "100 vientulības gadi", jo kad kaut kādā i-shopā meklēju "Džeinu Eiru" uzdūros uz šīm abām kā ieteicamo literatūru... tad jau būs jāizlasa smile.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Grēkmeistars
iesūtīt 31.08.2006 14:49
Raksts #25


Gatavo atskaiti Zemvaldim
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 22.06.04
Kur: Pie krāna
Savādnieks



Džeinu Eiru nekur nevaru atrast. ermm.gif bet esmu redzējusi filmu un man patika - tāpēc vajadzēs kad izlasīt.
Bet es esmu lasījusi tādas klasikas grāmatās kā Konsuela (Ž.Sanda) un arī Dimā grāmatas, un vēl veselu kalnu sen rakstītu grāmatu - ja godīgi tās senākās ir tās labākās. rolleyes_a.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Kalevale
iesūtīt 31.08.2006 17:39
Raksts #26


Lecina seskus
*****

Grupa: Bijušie
Pievienojās: 12.01.06
Kur: In a world, where good things happen to me.



CITĀTS(Švilpaste @ 12.05.2005 20:55) [snapback]414741[/snapback]

Es esmu lasijusi tieši par Dženi Eiru un arī filmu redzēju. Jāatzīst,ka filma tomer bija interesantāka blush.gif



Filma bija pilnīgi pretīga, salīdzinot ar grāmatu.
Grāmata ļoti izcila aizrajoša un sīkumaina. It viss sīki un smalki aprasktīs, taču filmā paņemts tikai sižets un galvenie notikumi.
Tās sarunas un tas viss. Emocijas, filmā to ielikt nevarēja, jo tad tā būtu nežēlīgi gara.
Bet grāmata nudien ir tā vērta un ir pārlasīta ļoti daudzas reizes.

CITĀTS(Bittersweet @ 31.08.2006 15:49) [snapback]1030424[/snapback]

Džeinu Eiru nekur nevaru atrast. ermm.gif

Bibilotēkā.


Man personīgi mājās ir trīs eksemplāri grāmatai. ermm.gif

Šo rakstu rediģēja Kalevale: 31.08.2006 17:40
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Kaķurēgs
iesūtīt 31.08.2006 18:04
Raksts #27


Kārto SLIM-us
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 12.02.05



CITĀTS(BellaDiva @ 12.05.2005 13:49) [snapback]414379[/snapback]

Sveiki! smile.gif Nju me te nesen izlasija Dzeinu Eiru, un jaasaka ka esmu sajuusma par sho graamatu izlasiiju divu dienu laikaa( gramtaa 590lpp) blink_a.gif , bet to vnk dievinu....vai veel kaadam ir tapat ka man>> un vel kads ir lasijis Konsuelu ari super iesaku visiem izlasitt...un vai kads vareetu vel pstaastiit par graamataam, kas rada reaalus fiilingus?? smile.gif


Es arī to grāmatu nesen izlasīju. Kā par brīnumu - arī divās dienās. Turklāt beigas es izlasīju reizes desmit. Sajūtas brīnišķīgas. Iesaku vēl izlasīt arī kādu no Dž. Ostinas romāniem. Tikpat aizraujoši! grin.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Džūna
iesūtīt 18.10.2006 12:51
Raksts #28


Atver vēstuli ar SĒRG-u rezultātiem
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 15.12.04
Kur: Zālamana templis, Klervo abatija.



Godīgi sakot, es neesmu izlasiijusi Dzeinu Eiru. Es iesaaku, bet nepabeidzu.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
joua
iesūtīt 18.10.2006 21:56
Raksts #29


Dzer sviestalu Trijos slotaskātos
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 25.11.05
Kur: 20 metrus virs zombiju pūļa, cīnoties par izdzīvošanu



"Džeina Eira" ir vienkārši fantastiska grāmata - autore ar it kā vienkāršiem un ikdienišķiem vārdiem ir spējusi radīt tādu netverami noslēpumainu noskaņojumu, un galveno varoņu attiecību samezglojumi ir nepārspējami. Grāmata ļoti rosina pārdomas.

"100 vientulības gadi" - pirmā grāmata, ko šogad izlasīju. Es pat īsti nevaru to aprakstīt - aptuveni grāmatas vidū man kļuva gandrīz vai pretīgi un es gribēju beigt lasīt, taču to tā arī neizdarīju. Pēc tam vēl ilgi pieķēru sevi cenšoties saskatīt līdzcilvēkos šīs grāmatas varoņu īpašības.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Viesis_Viesis_Gunta_*_*
iesūtīt 20.10.2006 00:19
Raksts #30





Viesi




Mjaa,Dzeina...
Labvakar,Lasiitaaj!
Dzeinu Eiru pirmo reiz lasiiju astondesmito saakumaa.Tad es tiku iespaidojusies no pie mums populaaraas filmas,kuraa speeleeja skaistulis Torntons.Ak,shii romantika-tas ir viniigais patiesais dzinulis,kas muus pietur pie shiis Pasaules,bez taas/vismaz man/ zustu visas kraasas,smarzas,skanjas,pat garshas...
Dzeina-mazliet sentimentaala,muusu gadsimta skatiijumaa,panaiva,bet pavisam ne aprobezota Jaunava.
Ko tur daudz par vinu teikt-sava laika cieniigs romaans,ko gan neteiktu par turpinaajumu"Miss Rocestere".
"Simts vietuliibas gadi",protams,ir pavisam kaut kas cits,bet tas jau ir Markess.Vina graamatu Nestundaa" vispaar nevareeju izlasiit.Runaajot par "Simts gadiem...",laikam gan prieks manis taa naaca laikaa un to pieveicu paaris dienaas-taa manii izkusa kaa sniegs tuksnesii,es to dzeeru kaa labu viinu ar izcilu peecgarshu-bez iipashas piepuules un bez kaadas nepiecieshamiibas to analizeet.Es to pieneemu kaa labas kvalitaates produktu/skan loti pragmaatiski,atvainojiet!/,bet romaans ir uzrakstiits arkaaritiigi piesaatinaataa,emocionaali piesaatinaataa tonalitaatee un tomeer -nepaarsaatinaats.Iesaku to izlasiit cilveekiem,kam patiik eksotika,kuri speej IEIET situaacijaa,neveerojot to no malas.
Naakamaa graamata,kurai buutu jaabuut lasiitai manaa skatiijumaa ir "Doriaana Greja giimetne".Lasot sho graamatu man i sajuusminaaja valoda,kaadaa taa ir uzrakstiita.Ak,shis Vailds!
Tas pagaidaam viss.Ar cienu,Gunta.
P.S.Paldies par shaadu iespeeju izteikties.Varbuut,ka neviens mani nemaz neizlasiis,un,tomeer,paldies par iespeeju izteikties.

Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
shocked mouse
iesūtīt 20.10.2006 19:06
Raksts #31


Kārto SLIM-us
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 25.03.06



aha,Džeinu Eiru emsu lasījusi pirms kādiem diviem vai trīs gadiem. jauki. patika..tikai atceros ka kādas divas nodaļas izlaidu kur viņa bija kautkādā pilsetā un kur kautkāds cits vīrietis gribēja viņu precēt(mācītājs vai kas tamlīdzīgs..vnk precīzi neatceros..)
vispār jau patika. Konsuelu neemsu lasījusi,pēdējā laikā patīk lasīt kautko vieglāku,pozitīvāku. (nesen pārlasīju V. Pūku.)
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
SilverDove
iesūtīt 27.05.2007 17:22
Raksts #32


Pārvērš vaboles par pogām
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 16.10.04
Kur: In my little corner of the world



Izlasīju Džeinu Eiru un secināju, ka neviena cita grāmata man nav tā patikusi. Tik burvīgu grāmatu es nebiju lasījusi! smile.gif Stāsts par Džeinas un mistera Ročestera mīlestību ir vienkārši ideāls! Noskatījos arī 2006. gadā uzņemto filmu, arī tā ļoti patika, lai gan daudzi gabali no grāmatas iztrūka.
Grāmatu ņēmu bibliotēkā, jo manējā ir pazudusi. sad.gif Vai kāds nezina vai ir iespējams "Džeinu Eiru'' nopirkt kādā grāmatnīcā? ļoti gribētos, lai stāv mājās un varu pārlasīt. grin.gif
P.S. Par ko ir ''Konsuela''? Mājās ir, varētu palasīt.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Eriette
iesūtīt 03.06.2007 09:38
Raksts #33


Ataudzē kaulus pēc uzvaras kalambola mačā
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 30.09.06



Filmu esmu redzējusi, bet filma man... nu, tā. ;|
Grāmata ir laba, mhm. Daudz aprakstu, varbūt nedaudz par daudz, bet man ļoti patika.
Džeinas un Ročestera sarunas nudien bija prieks lasīt.
Labi, jā. ^___^
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Cecilia
iesūtīt 14.06.2007 11:39
Raksts #34


Attīsta savu iekšējo Aci
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 18.11.05
Kur: sniegā pie balta akmens, vērodama liesmu sienu



neesmu lasījusi, bet filmu, kaut kādu pavecu variantu, gan esmu lasījusi. visas tās kaislības, nodevības. drusku atgādināja ''Kalnu aukas'', arī viena no Bronti māsām. arī ļoti spēcīgas emocijas, jauki vietu un personu apraksti. iesaku to izlasīt. bet man patika beigas. ka pēc visām sāpēm bija vismaz divi laimīgi cilvēki.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
branvels
iesūtīt 27.08.2007 23:36
Raksts #35


Izrāda pirmās maģijas pazīmes
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 13.08.07



Nav ne vainas, ja visi tā saka.
Skumji tas, ka Šarlotes darbs visos laikos ir aizēnojis abu jaunāko māsu stāstus. Īpaši jau nu Emīlijas Brontē "Kalnu aukas". Drāma, traģēdija, romāns un mistika. Viss vienā. Iesaku izlasīt. Un pēc tam noskatīties 1992.gada filmu (ar Finnesu galvenā lomā).

Šo rakstu rediģēja branvels: 27.08.2007 23:37
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Flightless Bird
iesūtīt 27.08.2007 23:54
Raksts #36


Strādā "Caurajā katlā" par trauku mazgātāju
****

Grupa: Bijušie
Pievienojās: 12.08.06
Kur: tur kur putni dzied.



Burvīga grāmata. Man tā tika lasīta priekšā, kad pati vēl tā īsti nemācēju lasīt un jau tad aizķēra.
Un patīk vēljoprojām. Varu šo grāmatu lasīt vēl un vēl, neapnīk happy.gif

Filmas, cik viņas esmu redzējusi, bija vājas. Un par turpinājumiem runājot - ja tos raksta cits autors, tas vairs nav tas silent.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Zilais spārns
iesūtīt 29.05.2008 20:21
Raksts #37


Mācās koptelpas paroles
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 28.04.08
Kur: Aizliegtajā mežā



Džeina Eira ir viena no manām mīļākajām grāmatām. Bet filmas, kas bija uzņemtas pēc grāmatas jāsaka galīgi garām. Vai varbūt vienkārši nav patrāpījusies laba filmas versija. happy.gif

Šo rakstu rediģēja Zilais spārns: 29.05.2008 20:22
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Malduguns
iesūtīt 27.06.2008 19:09
Raksts #38


Skatās acīs baziliskam
******

Grupa: Biedri
Pievienojās: 02.10.06
Kur: klejojumos



Grāmata man šķita laba, filmas redzēju, kad vēl biju pavisam maza un atceros tikai epizodiskus fragmentus, kad sadūra Meisonu vai metenēm grieza nost matus, kad viņas vēl bija tajā internātskolā.
Apbrīnoju Bronte izteiksmes mākslu un viņas spēju uzburt tādu stāstu.
Patiesībā, šāda tipa stāstus nelasu un mani tie nepiesaista, bet ar šo kaut kā mazliet savādāk sanāca.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Klementīne Krauk...
iesūtīt 25.12.2008 20:09
Raksts #39


Cep speķi Dūdijam
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 16.03.08
Kur: Tukums/Rīga.



Izlasīju "Džeinu Eiru". Protams, aizrāva, protams, iemīlēju šo grāmatu, sameklēju arī filmu. Pēc atsauksmēm spriežu, ka turpinājumus pat nemeklēšu. Grāmata, kā jau teicu, bija super, filmu lejuplādēju datorā un noskatījos( 2006 gada). Teikšu godīgi - nenožēloju Lai arī Džeinu un Edvardu abus biju iedomājusies citādākus, tas man bija vienalga, jo galvenais bija tas kā Rūta un Tobijs tēloja; un tas bija baudāmi. happy.gif Nezinu, kāpēc bieži filmu veidotājiem ir tieksme vīriešu lomu atveidotājus atrast glītus, fiziski pievilcīgus, pat ja ir pamata literārais darbs, uz ko tas bāzējas, un tur ir minēts pretējais. Tai pat laikā sieviešu atveidotājas bez kavēšanās atrod atbilstošākas. Labi, tas tā. Bet gan filma, gan grāmata abas patika. Grāmata, protams, vairāk, ja labi aizdomājas. Klasika! smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
~Vanesa~
iesūtīt 30.04.2009 14:17
Raksts #40


Mācās koptelpas paroles
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 22.08.04
Kur: Ledus valstība



Elpu aizrāvusi noskatījos Sūzenas Vaitas divtūkstoš sestā gada veidoto miniseriālu ar Rūtu Vilsoni un Tobiju Stīvenu galvenajā lomā. Ļoti patika! Arī vizuāli baudāms darbs. Pēc šī seriāla noskatīšanās iedvesmojos izlasīt grāmatu. Paņēmu no bibliotēkas angļu valodā. Taču bija sajūta, ka tajā kaut kā būtiska trūkst. Varbūt tā neliktos, ja redzētais miniseriāls neliktos tik perfekts un ideāls. Neizlasīju līdz galam. Tā arī paliku izlasījusi kādas pirmās trīsdesmit vai divdesmit lapaspuses un noliku grāmatu malā. Seriālu skatos atkal no jauna.

Šo rakstu rediģēja ~Vanesa~: 30.04.2009 14:19
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu

3 Lapas V  < 1 2 3 >
Atbildēt pavedienāSākt jaunu pavedienu
1 lietotāji/s lasa šo pavedienu (1 viesi un 0 anonīmie lietotāji)
0 biedri:

 



RSS Lo-Fi versija Pašlaik ir: 28.03.2024 14:26