Kurbijkurne forums: Soli tuvāk fantāzijai

Laipni lūdzam, viesi ( Pieteikties | Reģistrēties )

> Veģmaks tātad, Lomu spēle nākošgad
Lia'angia
iesūtīt 02.12.2003 11:44
Raksts #1


Uzlauž lāstus Gringotu bankā
******

Grupa: Biedri
Pievienojās: 14.11.03
Kur: Rīga, Olaine
Labākā krievu valodas tulkojuma autore



Tātad nedaudz sīkāk par Veģmaku (Wiedzmin). Tas ir Andžeja Sapkovska cikls par mutējušu cilvēku - cīnītāju pret briesmoņiem (nu, tādu fantasy specnazu). Pēc pirmajām divām šī cikla grāmatām nākošgad klubs Drakons rīko brīvdabas lomu spēli. sorcerer.gif
Uzreiz jāapbēdina visi galveno lomu kārotāji - grāmatas galveno personāžu spēlē nebūs. sad.gif Veģmaki būs labi ja 5 - 6, un tie būs cilvēki, kas vislabāk ( un droši apkārtējiem) prot cīnīties ar ierošiem, tātad 99%, ka neviens no šī foruma (un droši vien, ka arī LFFB) ne. Šī ir paredzēta Baltijas valstu spēle, būšot lietuviešu un, cik dzirdēju, igauņu komandas. (Pagājušo gadu kopā bija 250 spēlētāju) Tā kā gribētājiem jārēķinās ar vismaz vienas svešvalodas pārzināšanu, lai varētu sazināties ar apkārtējiem. getlost.gif
Nākamais - es nezinu, kādi vecuma ierobežojumi būs šajai spēlei, bet, ja pareizi atceros, līdz 16 gadiem ieroču nēsāšana netiek atļauta. Ņemot vērā, kāda ir drakonistu prasme apieties ar ieročiem, sirsnīgi neiesaku mēģināt apiet šos noteikumus.
Brīvdabas lomu spēles no datorspēlēm un kabineta RPG atšķiras ar to, ka tu vari tikai to, ko patiešām vari. Ja tu dzīvē neesi loku rokā turējis, tu nevarēsi būt elfs lokšāvējs. Izņēmums ir maģija, bet arī tad tev no galvas jāzina buramvārdi un vajadzīgie žesti, kā arī tev jābūt vajadzīgajiem komponentiem.
Tie, kurus iepriekšējie "ne" nav nobaidījuši, var lasīt tālāk. smile.gif
Patlaban es vācu komadu šai spēlei. Man padomā ir neliels zemnieku ciematiņš karalistes nomalē ar stingru teokrātiju (valda priesteri). Priesteru lomas jau ir aizņemtas. smile.gif Ja kāds izteiks vēlmi piebiedroties, pirmkārt, būs jāuzrāda rakstiska vecāku atļauja (ka šim kādam nav 16 gadi). Otrkārt, būs jāsagādā tērps - es varu palīdzēt ar padomu, bet par velti šūt nevienam neko netaisos. Treškārt, kja kāds no visa šī vēl nav nobijies un tāpat vēlas piedalīties, brīdinu - es noteikti pirms tam uzrīkošu kādu pārbaudes RPG sesiju ,lai paskatītos, kā šis cilvēks spēlē.
Kad nu esmu visus tā pamatīgi atbaidījusi no vēlmes piedalītes šajā spēlē, gaidu jautājumus par šo spēli un spēlēm vispār. grin.gif grin.gif grin.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
4 Lapas V  < 1 2 3 4 >  
Sākt jaunu pavedienu
Atbildes (40 - 59)
Che
iesūtīt 08.12.2003 23:07
Raksts #41


Sēž zem Šķirmices
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 04.09.03



Hmm tas viss izklausaas baigi interesanti un baigi gribeetos piedaliities, tik es nesaprotu - shitajaas speelees ar iistiem ierochiem sitaas??

Vienreiz visu shito visu pavedienu izlasiiju, otreiz vairs cauri nevareeju izasiit whistling.gif - un pasakiet man - ja es piesakos speelei, tad es uzreiz kljuustu par kautkaadu dzimtcilveeku un zemnieku un visas speeles laiku to vien daru kaa vaacu kartupeljus un runkuljus, un pie tam beigu beigaas pie mansi atskrien akukaadi kluba Drakons paarstaavji un atmochij ar iistiem zobieniem + veel pa virsu kaads ar loku ieshauj . wacko_a.gif

iisteniibaa man buutu taads luugums, varbuut man kaa nezinaatajm, bet interesentam vareetu lakoniski izklaastiit sho speelju pricipus.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Kedriks
iesūtīt 09.12.2003 10:17
Raksts #42


Cenšas pārkliegt komentētāju Pasaules kausa izcīņā kalambolā
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 04.11.03



CITĀTS(Che @ 08.12.2003 23:07)
Hmm tas viss izklausaas baigi interesanti un baigi gribeetos piedaliities, tik es nesaprotu - shitajaas speelees ar iistiem ierochiem sitaas??

Vienreiz visu shito visu pavedienu izlasiiju, otreiz vairs cauri nevareeju izasiit whistling.gif - un pasakiet man - ja es piesakos speelei, tad es uzreiz kljuustu par kautkaadu dzimtcilveeku un zemnieku un visas speeles laiku to vien daru kaa vaacu kartupeljus un runkuljus, un pie tam beigu beigaas pie mansi atskrien akukaadi kluba Drakons paarstaavji un atmochij ar iistiem zobieniem + veel pa virsu kaads ar loku ieshauj . wacko_a.gif

iisteniibaa man buutu taads luugums, varbuut man kaa nezinaatajm, bet interesentam vareetu lakoniski izklaastiit sho speelju pricipus.

Hehe. Laikam nāxies tautu apgaismot... brīvdabas lomu spēles Latvijā tradicionāli ir komandu spēles. Kaut kad ziemā grupa cilvēku izlemj, ko ta vasarā darīs. Parasti tiek ņemts vai nu kāds literārs darbs, filma un tam. vai paša izstrādāta pasaule. Pēc tā tad nu arī vadās. Tiek izstrādāta noteikumu paka - personāža ģenerēšana (rases, klases, fīti utt.), ekonomika, klericisms, maģija, kaujas noteikumi utt. Tad sākas pieteikšanās uz lomām. Lai tiktu pie kārotā jāatbilst noteiktām prasībām. Faiteriem - jānoliek tests - vai prot apieties ar izvēlēto ieroci, magiem - kā nu kur - bet maģ. alfabēts laikam jāzin i (kā nu kurā spēlē) - visiem - jā būt atbilstošam ekipējumam un tērpam. Nu nebūs neviens bagāts tirgotājs noplīsušās kedās un vecā armijas jakā... Tad kad pienāk laiks, tauta jau nedēļas vidū (tie kas nestrādā grin.gif) jau laikus dodas uz "poligonu" vietu kur notiks spēle un iespēju robežās sabūvē "fortifikācijas". Tradicionāli Latvijā šais spēlēs tā ir t.s. "šturmējamā siena" - t. netiek PILNĪBĀ uzbūvēts viss "pilsētas" nocietin. riņķis. Nu ja - parasti katru apdzīvotu vietu attēlo viena komanda. Kaut gan apkārt vazājas arī individuāli spēlētāji. Kaut gan viņiem atkarībā no spēles noteikumiem jābūt veidam kā pelnīt iztiku citādi var atdot galus no bada grin.gif. Ir tāda jauka lietiņa kas saucas spēlētāja pase, kur visu ieraksta iekšā. Bet kaušanās nebūt nav tas pats pats galvenais. Kaut gan bez tās nekas arī nenotiek. Cīnās ar īpašiem spēles ieročiem - parasti koka vai tekstalīta - prasības tiem ir augstas - tie nedrīkst būt asi, lietotājam jāpierāda sava prasme īpašā exāmenā, kā viņš "dzēš" sitiena spēku pēdējā brīdī tuvcīņā, kā viņš izturas pret pretinieku bez ieroča, kā pret "monstru", kā pret vairākiem pretiniekiem. Visādiem "sitamajiem instrumentiem" parasti ir polsterējums. Tas pats ir ar bultām, kuras ir ar pamatīgiem mīxtinājumiem un ierobežotu loka uzvilkuma spēku (līdz 15 kg)...nu tā. Tas īsumā viss.

Nākamvasar izskatās ka būs vesela kaudze spēļu. "Veģmaks" kaut kad jūlijā - kā Baltijas centrālā spēle (krieviski protams sad.gif ), "Pirāti", par kuriem neko vēl nezinu, "Senlatvieši III" - ko rīkoju es pats, cerams sanāks divās daļās - viena vasaras sākumā, viena beigās, klubs "Drakons" bez Baltijas lielās spēles rīkos vismaz vēl vienu spēli...tā ka izskatās ka vasara būs piesātināta. tā ka tagad visi gatavot ekipējumu - MArŠ!!! laughing.gif laughing.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Lia'angia
iesūtīt 09.12.2003 12:13
Raksts #43


Uzlauž lāstus Gringotu bankā
******

Grupa: Biedri
Pievienojās: 14.11.03
Kur: Rīga, Olaine
Labākā krievu valodas tulkojuma autore



CITĀTS(Che @ 08.12.2003 23:07)
un pasakiet man - ja es piesakos speelei, tad es uzreiz kljuustu par kautkaadu dzimtcilveeku un zemnieku un visas speeles laiku to vien daru kaa vaacu kartupeljus un runkuljus, un pie tam beigu beigaas pie mansi atskrien akukaadi kluba Drakons paarstaavji un atmochij ar iistiem zobieniem + veel pa virsu kaads ar loku ieshauj . wacko_a.gif

Nezinu, kā parasti notiek lielajās spēlēs, bet senlatviešos mums nevienu brīdi nebija kartupeļi jāvāc, vēl jo vairāk tāpēc, ka tur tādu nemaz nebija grin.gif . Tu darīsi to, ko varētu darīt tavs personāžs no darba brīvajā laikā. Teiksim, ja tu esi jauns zemnieks, tu vari sist kanti smukajai kaimiņmāju ganītei. tongue.gif ja tu domā kļūt par karotāju, tu sameklē vēl kādu tādu pašu un trenējies. Ja ierodas kāds ceļojošs tirgotājs, tu savāc visus savus piecus vara gabalus un mēģini no viņa nopirkt kaut ko smuku. Ja tu esi tas tirgotājs, tu savukārt mēģini kaut kādu štruntiņu pārdot par veseliem sešiem vara gabaliem... Pa starpu maisās visādi monstri, no kuriem jāatkaujas, karaspēka daļas, ar kurām diplomātiski jāitek galā, notiek intrigas ciemata iedzīvotāju vidū par ietekmes sfērām... Un spēles vadītāji sola veselu kaudzi kvestu, tātad, teiksim, spēles sākumā var uzrasties apkārtklaiņojošs pareģis, kurš izstāsta par zelta naudas podu, kas ir ierakts "kaut kur ezera krastā pie līkās priedes", un nu visi naudas gribētāji slepus viens no otra iet izrakņāt visu līko priežu saknes 200 metrus no ezera... smile.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Kedriks
iesūtīt 09.12.2003 12:46
Raksts #44


Cenšas pārkliegt komentētāju Pasaules kausa izcīņā kalambolā
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 04.11.03



Njā...sākumā visi grib krutos charus uzreiz dabūt..bet ja vispār nav pieredzes larpos, tad par to labāk aizmirst...pirmo reiz vismaz ir jāpamēģina lai apjēgtu kā tas notiek dabā...un arī tad ne katrs ir spējīgs to atbildību pavilkt...jao nedod Die`s kāds sāks luni laist jeb ākstīties...va vai vai...ja spēlē, ta spēlē līdz galam... :DDD
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Lia'angia
iesūtīt 09.12.2003 13:59
Raksts #45


Uzlauž lāstus Gringotu bankā
******

Grupa: Biedri
Pievienojās: 14.11.03
Kur: Rīga, Olaine
Labākā krievu valodas tulkojuma autore



CITĀTS(Kedriks @ 09.12.2003 12:46)
un arī tad ne katrs ir spējīgs to atbildību pavilkt...jao nedod Die`s kāds sāks luni laist jeb ākstīties...va vai vai...ja spēlē, ta spēlē līdz galam... :DDD

Nu, Kedrik, Dornis jau arī līdz galam spēlēja grin.gif grin.gif grin.gif . Bet toties pārējiem bija jauuuutri! laughing.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Pirlipete
iesūtīt 09.12.2003 19:05
Raksts #46


Attīsta savu iekšējo Aci
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 24.11.03
Kur: ???



crying.gif Veģmaks būs krieviski??? crying.gif Es ta krieviski nemāku...cerēju uz angļu valodu.... crying.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Morgoth
iesūtīt 10.12.2003 02:34
Raksts #47


Sēž zem Šķirmices
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 10.09.03



Mazliet pārfrazēts izvilkums iz grāmatas: Kedriks, laicīgi nokļuvis finansiālās grūtībās, nolemj mazliet par veģmaku piehalturēt: "Stārast, cik jūsu ciems man maksās, ja es nositīšu trolli, kurš zem tilta tusē?"
"Pamēģini viņam pieskarties, un mēs tevi pašu nositīsim - kurš tad mums tiltu remontēs?"
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Lia'angia
iesūtīt 10.12.2003 10:58
Raksts #48


Uzlauž lāstus Gringotu bankā
******

Grupa: Biedri
Pievienojās: 14.11.03
Kur: Rīga, Olaine
Labākā krievu valodas tulkojuma autore



CITĀTS(Pirlipete @ 09.12.2003 19:05)
crying.gif Veģmaks būs krieviski??? crying.gif Es ta krieviski nemāku...cerēju uz angļu valodu.... crying.gif

Jā, cilvēki mīļie, spēles valoda būs krievu. Es esmu sarunājusi ar spēles vadītājiem, ka mūsu ciematā runās latviski, tādēļ arī ir ideja par nomaļu zemnieku ciemu, kas runā vecā, mazpazīstamā valodā tongue.gif . Tādēļ tie spēlētāji, kas krieviski neprot runāt, dabūs izmantot tulka palīdzību, lai ar citiem ciemiem sazinātos. smile.gif Mūsu reģionālais meistars (tas ir spēles vadītājs, kas uzturas mūsu reģionā, lai skatītos, kā notiek spēle, vai visi ievēro notiekumus, un kurš uzdod kvestus wink.gif ) latviski pratīs, tā kā ar dieviem varēsiet sazināties latviski smile.gif . Angliski varēsiet droši vien sazināties ar leišiem un ikauņiem, ja tādi mūsu ciemu apciemos. smile.gif Bet būs jāizdomā, kā gan jauniņi ciematnieki šādu dīvainu svešu mēli ir iemācījušies... smile.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Pirlipete
iesūtīt 10.12.2003 19:18
Raksts #49


Attīsta savu iekšējo Aci
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 24.11.03
Kur: ???



Lai ta brīnās ar! smile.gif Hju!Tu mani nomierināji!Varēšu es tomēr kaut kā izkulites! grin.gif

Šo rakstu rediģēja Pirlipete: 10.12.2003 19:19
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Vinky
iesūtīt 10.12.2003 20:01
Raksts #50


Studē augstākās pārvērtības
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 23.07.03
Kur: rīga



Fuu... Beidzot izbūros cauri visam pavedienam.

Izklausās jau dikti interesanti, tikai biku bailīgi! laughing.gif Zini kā... tur kaut kas kaujas utt.! grin.gif Noteikti gribu pamēģināt, tikai kauties gan man nesanāks. Un vēl vecāku atļauja jādabū... jebkurā gadījumā es labprāt būtu kaut kāda vienkārša lauku Lienīte, kas vāc zemenes! cool.gif Nu, lai redzētu, kas tur un kā notiekās... bet es ļoti labprāt piedalītos un ja vēl bračka (Che) kaut kur blakus mētāsies, tad es domāju, ka noteikti vismaz mēģināšu pieteikties!

Tikai ar to krievu valodu būs visādi kuriozi! laughing.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Lia'angia
iesūtīt 11.12.2003 11:32
Raksts #51


Uzlauž lāstus Gringotu bankā
******

Grupa: Biedri
Pievienojās: 14.11.03
Kur: Rīga, Olaine
Labākā krievu valodas tulkojuma autore



CITĀTS(Vinky @ 10.12.2003 20:01)
Noteikti gribu pamēģināt, tikai kauties gan man nesanāks.
jebkurā gadījumā es labprāt būtu kaut kāda vienkārša lauku Lienīte, kas vāc zemenes! cool.gif Nu, lai redzētu, kas tur un kā notiekās... bet es ļoti labprāt piedalītos un ja vēl bračka (Che) kaut kur blakus mētāsies, tad es domāju, ka noteikti vismaz mēģināšu pieteikties!

Pietiekties vienmēr var, jautājums,kā būs ar atspēli. smile.gif

Lai nu kā, domāju, ka mums ir vajadzīgi:
1) 2-3 jaunākie priesteri zēni un tik pat daudz jaunākās priesterienes - meitenes;
2) daži jaunieši, kas vēlas tapt par medniekiem vai karotājiem (un tātad mācās rīkoties ar ieročiem. Labi, ja viņiem būtu izdevies nokārtot eksāmenu un vajadzības gadījumā viņi varētu ciemu aizsargāt); ohmy.gif var būt arī meitenes - karotājas.
3) zemnieki - tas ir "vienkāršā tauta", bet katram vajag izdomāt sev nodarbošanos. Teiksim, grebt karotes, vīt auklas, nu vienalga ko, kas jūs atšķirtu no citiem tādiem pašiem. Var pieteikties par audējas palīdzi. Var būt zāļusieva - tai vajadzētu būt meitenei, kam ir kaut kāda nojēga, ar ko atšķiras kumelīšu tēja no mušmiru novārījuma. smile.gif
4) Pāris intriganti - cilvēki, kas jauc gaisu ciemā, bet viņi ir veikli nomaskējušies par kādu no augstākminētās grupas pārstāvjiem. Šie pēdējie vajadzīgi tāpēc, lai mums būtu interesanti spēlēt pat tad, ja uz mūsu pusi nenesas elfu partizāni vai apkārt neklaiņo mantrikoras. rolleyes_a.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
G®unt
iesūtīt 11.12.2003 13:52
Raksts #52


Attīsta savu iekšējo Aci
***

Grupa: Bijušie
Pievienojās: 18.10.03
Kur: Valmiera



ideja tiri ta nekas,forsi jau butu.
kautko mistiskaku varbut vajadzetu!
bet tikai ne krieviski,ja tur bus intreesanti,es tad neka nesapratisu!
mans izveles prieksmets bija vacene ne krievene

Šo rakstu rediģēja kraidermene: 11.12.2003 13:53
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Lia'angia
iesūtīt 11.12.2003 15:43
Raksts #53


Uzlauž lāstus Gringotu bankā
******

Grupa: Biedri
Pievienojās: 14.11.03
Kur: Rīga, Olaine
Labākā krievu valodas tulkojuma autore



CITĀTS(kraidermene @ 11.12.2003 13:52)
kautko mistiskaku varbut vajadzetu!
bet tikai ne krieviski,ja tur bus intreesanti,es tad neka nesapratisu!

Nē, rituāli tiks veikti latviešu valodā. Kādas pāris lūgšanas vajadzēs iemācīties visiem, nu tobiš 2-3 pantiņus dzejā (es pacentīšos, lai tie būtu ar atskaņām). smile.gif
Tiem ,kas tēlos priesteru mācekļus, vajadzēs kopā ar mums, vecākajiem priesteriem, izdomāt ceremonijas. Tā kā gribētāji, lūdzu, piesakaties.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Kedriks
iesūtīt 11.12.2003 16:54
Raksts #54


Cenšas pārkliegt komentētāju Pasaules kausa izcīņā kalambolā
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 04.11.03



Ko es varu teikt......nu gan trakums! kad mēs augām, tad gan tā nebija... grin.gif Mācieties, bērni, svešvalodas! grin.gif laughing.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Lia'angia
iesūtīt 11.12.2003 17:30
Raksts #55


Uzlauž lāstus Gringotu bankā
******

Grupa: Biedri
Pievienojās: 14.11.03
Kur: Rīga, Olaine
Labākā krievu valodas tulkojuma autore



Nu es domāju, ka šādas karalauka apmācības dikti labi noderēs krievu valodas apgūšanai. Ja tev nebūs citas izejas, kā sazināties ar svešinieku, iemācīsies ātri vien! wink.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
zb5
iesūtīt 04.01.2004 16:51
Raksts #56


Cep speķi Dūdijam
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 04.01.04



mes ar draugiem varetu piedalities mums ir pamatiga pieredze tadas lietas
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Nihil
iesūtīt 07.01.2004 18:40
Raksts #57


Kārto teleportēšanās eksāmenu
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 30.08.03
Kur: Magrathea



Tā, es paziņoju, ka ar Morgoth palīdzību es lasu Veģmaku. Pareizāk sakot, laika ietaupīšanai Morgoth skaļi tulko. Bet tos iestarpinājumus, -kā viņus? Saprāta acs vai kā tur bija? - parasti man skaļi jātulko. Manas krievu valodas prasmes ir ievērojami uzlabojušās, vismaz lasot, runāt es neriskēju, bet tur ir pilns ar visādiem veciem krievu vārdiem.
Tātad šobrīd mēs esam pie nodaļas, kur Geralts ir tajā vietā uz C burta, pārģērbies par lāci ar izlaistiem matiem, o nē, kur Geraltam iesmērēja drēbes ar ģērboni ar lāci ar izlaistajiem matiem, nē, bija kaut kāds savādāks ģērbonis, un viņa ieročus kaut kur noslēpa un viņš ir tajās dzīrēs, pļāpā ar karalieni, un Kudkudaks tikko piesaistīja apkārtējo suņu uzmanību ar vilcenes kaucieniem tādā un tādā mēneša laikā. smile.gif Garš teikums sanāca, bet lūk līdz tai vietai mēs tikām. smile.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Northwatch
iesūtīt 07.01.2004 18:41
Raksts #58


Prāto, kā lietderīgāk ieguldīt rūķīšu zeltu
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 08.10.03
Kur: arī pie kapa soli priekšā Tev.



Hmjamm...vai var pieteikties uz Veggmaku kuru kaads vareetu aizdot izlasiissanai un izveerteessanai?
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Nihil
iesūtīt 07.01.2004 18:45
Raksts #59


Kārto teleportēšanās eksāmenu
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 30.08.03
Kur: Magrathea



NW,
1. kaadellj tu raksti dikti jociigi?
2. Ja es tev uzticētos, tad aizdotu. smile.gif (protams, kad pabeigšu.)
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Northwatch
iesūtīt 07.01.2004 18:53
Raksts #60


Prāto, kā lietderīgāk ieguldīt rūķīšu zeltu
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 08.10.03
Kur: arī pie kapa soli priekšā Tev.



Garumziimes veel jaaieliek kompii, to visu paarinstaleeja un man jau tas melnais darbs jaadara... sad.gif
Nubet klau, tu man viirusu esi paraadaa, taa ka man var i uzticeeties, i aizdot. Morgoth arii vari meegginaat aizdot, lai patulko tongue.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu

4 Lapas V  < 1 2 3 4 >
Closed TopicSākt jaunu pavedienu
1 lietotāji/s lasa šo pavedienu (1 viesi un 0 anonīmie lietotāji)
0 biedri:

 



RSS Lo-Fi versija Pašlaik ir: 18.04.2024 12:34