Kurbijkurne forums: Soli tuvāk fantāzijai

Laipni lūdzam, viesi ( Pieteikties | Reģistrēties )

> Ziņu iesūtīšana

Jaunu pavedienu veidošana šajā forumā ir atspējota.

Ja vēlies iesūtīt jaunumus, dari to Dienas Pareģa pamatforumā.

> Harija Potera nelaimīgā dzīve
ils
iesūtīt 26.10.2009 21:15
Raksts #1


Krāmē plauktos Izgaistošās izgaišanas grāmatas
Grupas ikona

Grupa: Dienas Pareģis
Pievienojās: 29.07.03
Kur: Rīga
Dienas Pareģis 2009





Viņiem ir vairākas līdzības, tai skaitā rēta uz pieres. Tomēr zīmīgāka kopīgā lieta ir divi īsi vārdi: "Harijs Poters". Kā apliecina jaunais tumšmatis, būt īstās dzīves Harijam Poteram nav nemaz tik maģiski, kā varētu iedomāties.

Potera kungam ir jāiztur dzēlības no sabiedrības, policijas, telekompānijām, futbola tiesnešiem — tikai tāpēc, ka viņu sauc tāpat kā pasaulē visvairāk pazīstamo burvi. Poters piedzima 1989. gadā, un pagāja astoņi mierīgi gadi, pirms Dž. K. Roulinga izdeva savu romānu "Harijs Poters un filozofu akmens". Viss mainījās.

Potera kungam pat savai meitenei vajadzēja uzrādīt pasi, jo viņa pirmās tikšanās laikā nekādi nespēja noticēt, ka viņu sauc Harijs Poters. Viņa māte Treisija Šova (47) nespēja pat iedomāties, dodot vārdu savam pirmajam bērnam, ka tas kādu dienu kļūs par globālu fenomenu.

"Cilvēki uzskatīja, ka viņš tā nosaukts par godu princim Harijam, un viņu arī par mēdza saukt par Princi Hariju," viņa stāsta. "Tajā laikā tas bija pavisam parasts vārds un neviens nedomāja, ka tas kļūs tik slavens." Tagad Potera kungs no Portsmutas Hempšīrā saka, ka būtu vēlējies, lai Roulinga nebūtu devusi savam varonim tādu vārdu.

"Kopš tā laika mana dzīve ir pilnīgi mainījusies. Sākumā es domāju, ka tas ir baigi labi, ka man ir tāds vārds," viņš saka. "Bet tagad liekas, ka kāds ir mani ļauni nobūris, jo cilvēku reakcija uz manu vārdu variē no tā uztveršanas par joku līdz klajai agresijai."

Viņam bija deviņi gadi, kad iznāca pirmā grāmata. Šova kundze to nopirka savam dēlam, nemaz nenojaušot, kas viņus sagaida. Skolā skolotāji viņu apsauca, jokojot par vārdu, un viņš nespēj saskaitīt, cik reizes viņam šo 12 gadu laikā nav teikuši: "Tu esi burvis, Harij!" Kā arī ir dzirdētas visas iespējamās vārdu spēles par viņa zizli. Pēc kāda laiciņa tas vairs nav smieklīgi.

"Kad es gāju iestāties darbā bankā, neviens nespēja man noticēt, ka mani sauc Harijs Poters. Tagad es esmu vienīgais darbinieks, kas atbildot uz telefona zvaniem, nenosauc savu pilno vārdu. Minēt sākumā savu vārdu telefonsarunai nekad par labu nenāk — tas cilvēkus pārlieku samulsina.

Jaunajam cilvēkam gan ir ar savu vārda un uzvārda brāli kāda kopīga zīmīga pazīme — rēta uz pieres. Grāmatas Harijs savējo ieguva sadursmē ar savu niknāko ienaidnieku ļauno lordu Voldemortu. Potera kungs 15 gadu vecumā uzskrēja virsū apgaismes stabam.

Kā zināms, Džoannai Roulingai ļoti paticis vārds "Harijs" — ja viņai pirmais būtu piedzimis dēls, tad viņa to būtu nosaukusi par Hariju. Uzvārds "Poters" bija kādai viņas kaimiņu ģimenei, kad topošajai rakstniecei bija septiņi gadi, un viņai tas iepatikās.

Vairāk lasi Mail Online rakstā.

Šo rakstu rediģēja eyedam: 30.10.2009 23:09
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
 
Sākt jaunu pavedienu
Atbildes (1 - 12)
ils
iesūtīt 26.10.2009 22:13
Raksts #2


Krāmē plauktos Izgaistošās izgaišanas grāmatas
Grupas ikona

Grupa: Dienas Pareģis
Pievienojās: 29.07.03
Kur: Rīga
Dienas Pareģis 2009



Ko tur lai saka? Es labi saprotu, ko jūt reālais Poters. Kaut kas līdzīgs jau bija jāpiedzīvo bērnībā arī man. Kā no vēstures
zinām, tad 20. gadsimta 60.-70. gados Latvijā masveidā ieplūda cittautieši no citām padomju republikām, tie, kurus
tagad dēvē par "krievvalodīgajiem", latviski viņi neviens sākumā neprata, taču darbu mierīgi atrada, jo lietvedība jau
galvenokārt notika krievu valodā. Un tad sākās, krieviem kaut kā bija pārliecība, ka latvieši - tie paši vācieši vien ir - arī
valodas līdzīgas (?), un neskaitāmas reizes, kaut kādus dokumentus vai izziņas pildot, mans uzvārds Bite tikai uzrakstīts
kā Bitte, jo vienmēr kāds iedomājās, ka tas ir vācu vārds "lūdzu". Beidzot mūsu ģimene sāka stādīties priekšā:
"Mūsu uzvārds ir Bite-Ar-Vienu-Tē!" Pēdīgi pat latvieši jau sāka nepareizi rakstīt... nu, vismaz tagad tas ir pārgājis, taču - cik
ilgi vairs latviešu valodai paliks šeit kāds svars, to grūti pateikt, ja tauta tādos tempos zudīs prom uz visām pasaules
malām.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Hikari
iesūtīt 01.11.2009 22:15
Raksts #3


Skatās acīs baziliskam
******

Grupa: Biedri
Pievienojās: 19.07.04
Kur: Latvija <-> Japāna
Sakuras ziediņš



Patiesībā izklausās visai šausmīgi, jūtu līdzi puisim par to, ko viņam ir jāpārcieš. Jo īpaši tādēļ, ka Harija Potera kā grāmatu tēla virzienā ir regulāri nākuši pārmetumi un dažādi nopēlumi. Viņš nevar kkādā veidā iesūdzēt Roulingu tieša, pieprasot morālo kompensāciju? grin.gif Jā, situāciju tas neatrisinās, taču viņš vismaz kļūs par pāris tūkstošiem bagātāks. xD.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Mattiass
iesūtīt 02.11.2009 01:05
Raksts #4


Cep picas
Grupas ikona

Grupa: Aurori
Pievienojās: 25.03.04
Kur: Rīga
Foruma maršals 2012



Nevar jau. No autora par vārda izmantošanu, ja nav domāts konkrēts cilvēks (jo īpaši, ja vēl būtu norādīts, ka nav sakara ar reāli eksistējošām personām, bet nu to pa defaultam pieņēm) nevar pieprasīt morālo kompensāciju. Viss, ko viņš var — tas ir pieprasīt, lai Warner Bros. kompānijai (un gan jau vēl dažam labam) atceļ autortiesības uz Harry Potter preču zīmi (jo tas tipa ir viņa vārds, kuru viņam ir tiesības lietot tā, kā pats vēlas — šobrīd tā nevar). Vislabāk to varētu darīt visi Hariji Poteri kopā (šis nebūt nav vienīgais, cik atceros).
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Andromeda
iesūtīt 14.11.2009 23:47
Raksts #5


Miglājs
Grupas ikona

Grupa: Aurori
Pievienojās: 12.07.06
Kur: M31
Vadzvaigzne tumsā



Ja viņam tik ļoti nepatīk, ka viņu salīdzina ar grāmatu Hariju Poteru, viņš taču varēja nomainīt vārdu (ja vien nav kāds likums kas to aizliedz)piem. uz Henrijs Poters un dzīvot mierīgi. grin.gif
Cilvēki un viņu muļķīgā daba. hah.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Mattiass
iesūtīt 18.11.2009 13:58
Raksts #6


Cep picas
Grupas ikona

Grupa: Aurori
Pievienojās: 25.03.04
Kur: Rīga
Foruma maršals 2012



Nu paga, tas tomēr ir viņa vārds, no dzimšanas. huh.gif Protams, vārda nomaiņa atvieglotu dzīvi, taču pamatā viņš ne pia kā nav vainīgs, viņam arī nevajadzētu būt tam, kas cieš (iet cauri visai tai birokrātiskai jebļai vārda nomaiņas sakarā — turklāt tas arī piķo).
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Andromeda
iesūtīt 18.11.2009 20:14
Raksts #7


Miglājs
Grupas ikona

Grupa: Aurori
Pievienojās: 12.07.06
Kur: M31
Vadzvaigzne tumsā



CITĀTS(Mattiass @ 18.11.2009 13:58) *
Nu paga, tas tomēr ir viņa vārds, no dzimšanas. huh.gif Protams, vārda nomaiņa atvieglotu dzīvi, taču pamatā viņš ne pia kā nav vainīgs, viņam arī nevajadzētu būt tam, kas cieš (iet cauri visai tai birokrātiskai jebļai vārda nomaiņas sakarā — turklāt tas arī piķo).


Tad kā cīnīties ar, atvainojos par izteicienu, tukšpauriem, kas viņam traucē dzīvot? Un Roulinga taču arī nav vainīga, ka pasaulē ir pilns ar Harijiem Poteriem. Ir dauz filmas un grāmatas, kur ir daudz varoņu, kuriem ir vārdi, tādi kādi pastāv arī reāliem cilvēkiem. Viņiem visiem tagad vajadzētu mesties virsū grāmatu autoriem un filmu kompānijām, izsist kompensāciju, no kuras viņiem nav nekāda labuma?! Viņi man šķiet, sev piesaista tikai vēl lielāku uzmanību, kas varbūt arī ir viņu mērķis.
Es viņu vietā tiešām tad nomainītu vārdu un beigtu mocīties, jo tukšpauri tomēr ir lielākā skaitā un visus viņus neapklusinātu.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Miervaldis Gotiņ...
iesūtīt 19.11.2009 14:42
Raksts #8


Gatavo atskaiti Zemvaldim
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 20.11.08
Kur: Arkanara
Gotiņtēvs 2012



CITĀTS(Andromeda @ 18.11.2009 20:14) *
Ir dauz filmas un grāmatas, kur ir daudz varoņu, kuriem ir vārdi, tādi kādi pastāv arī reāliem cilvēkiem.

Ne jau visiem viņiem pievērš tādu uzmanību kā HP vārda- un uzvārda brāļiem...
CITĀTS
Viņiem visiem tagad vajadzētu mesties virsū grāmatu autoriem un filmu kompānijām, izsist kompensāciju, no kuras viņiem nav nekāda labuma?!

Nu, tajos gadījumos, kad grāmatā vai filmā ir ietverta atruna `visi personāži ir izdomāti un jebkura līdzība ar reāliem cilvēkiem ir nejauša sakritība` ©, nekāda kompensācija viņiem nespīd.
CITĀTS
Es viņu vietā tiešām tad nomainītu vārdu un beigtu mocīties, jo tukšpauri tomēr ir lielākā skaitā un visus viņus neapklusinātu.

Kā jau Matiass teica - tas ir lieks čakars un izmaksas. Kāpēc gan nelaimīgajam nepareizā vārda un uzvārda īpašniekam būtu jācieš zaudējumi par lietām, par kurām viņš NAV atbildīgs? Un kāpēc viņam VISPĀR būtu kas jāmaina? Ir taču cilvēki, kas jūt ļoti lielu pietāti pret savu vārdu un uzvārdu...
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Andromeda
iesūtīt 19.11.2009 19:21
Raksts #9


Miglājs
Grupas ikona

Grupa: Aurori
Pievienojās: 12.07.06
Kur: M31
Vadzvaigzne tumsā



CITĀTS(Miervaldis Gotiņš @ 19.11.2009 14:42) *
Kā jau Matiass teica - tas ir lieks čakars un izmaksas. Kāpēc gan nelaimīgajam nepareizā vārda un uzvārda īpašniekam būtu jācieš zaudējumi par lietām, par kurām viņš NAV atbildīgs? Un kāpēc viņam VISPĀR būtu kas jāmaina? Ir taču cilvēki, kas jūt ļoti lielu pietāti pret savu vārdu un uzvārdu...


Tad nav ko "pīkstēt"! Neredzu labu šādas problēmas risinājumu.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Uldis
iesūtīt 20.01.2010 00:03
Raksts #10


Izvēlas zizli pie Olivanda
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 18.11.04
Kur: Saules sistēmā



Nu jā, laikam jau anv diezko patīkama šāda sakritība, taču savā ziņā var justies īpašs tik un tā, vismaz visi peivērš tev uzmanību.

Nav sliktas vai labas publicitātes - ir tikai publicitāte wink.gif

Bet kad izlasīju: "You're a wizard Harry" es arī smējos grin.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Hipij Kāmis
iesūtīt 18.02.2010 19:24
Raksts #11


Cep speķi Dūdijam
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 18.02.10
Kur: kaut kur debesīs zilajās



nja... nabadziņš sad.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Mattiass
iesūtīt 23.02.2010 16:20
Raksts #12


Cep picas
Grupas ikona

Grupa: Aurori
Pievienojās: 25.03.04
Kur: Rīga
Foruma maršals 2012



CITĀTS(Andromeda @ 19.11.2009 19:21) *
Tad nav ko "pīkstēt"! Neredzu labu šādas problēmas risinājumu.

Kā tev šķiet, kāpēc tik daudzi autori saviem darbiem pievieno piebildi par to, ka tiem nav ne mazākā sakara ar reālām personām? Lai izvairīties no šādām problēmām. Ja Roulinga tā būtu izdarījusi, tad visā varētu vainot stulbeņus, kas to neprata izlasīt. Tagad var mesties virsū Roulingai, un tam džekam ir visas tiesības to darīt.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
ils
iesūtīt 16.09.2014 08:10
Raksts #13


Krāmē plauktos Izgaistošās izgaišanas grāmatas
Grupas ikona

Grupa: Dienas Pareģis
Pievienojās: 29.07.03
Kur: Rīga
Dienas Pareģis 2009



Jauna teorija par Hariju Poteru. Cūkkārpa īstenībā ir trakonams, kurp sūta garīgi slimo (?) Hariju un viss, kas ar viņu notiek ir slima prāta murgi. Un citu iemītnieku murgi. Vismaz tā es, labi nezinot angļu valodu, sapratu no sākuma. Viss raksts ir garš. Vērts labākam angļu valodas zinātājam iepazīties ar to tuvāk un pastāstīt sīkāk!
http://www.tickld.com/x/what-harry-potter-...hildhood-ruined
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu

Atbildēt pavedienāSākt jaunu pavedienu
1 lietotāji/s lasa šo pavedienu (1 viesi un 0 anonīmie lietotāji)
0 biedri:

 



RSS Lo-Fi versija Pašlaik ir: 28.03.2024 22:41