Kurbijkurne forums: Soli tuvāk fantāzijai

Laipni lūdzam, viesi ( Pieteikties | Reģistrēties )

> Pirms iesūti rakstu

Pirms iesūti rakstu, pārliecinies, ka tu tajā:

1) neesi lamājies;
2) personīgi neaizvaino citus diskusijas dalībniekus;
3) neatkārto jau iepriekš rakstīto;
4) izsakies par pavedienā apskatīto tematu;
5) izsaki savu viedokli, bet necenties to uzspiest citiem.

> Latviešu mitoloģija, Vai tā ir mūsējā?
Kedriks
iesūtīt 03.03.2004 15:43
Raksts #1


Cenšas pārkliegt komentētāju Pasaules kausa izcīņā kalambolā
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 04.11.03



Tauta! Man te ienāca prātā uzjautāt jūsu domas par to, ka redz ir izteikts tāds vieduoklis, ka latvieši savā mitoloģijā jau visu aizguvuši esot no kaimiņiem - pusi no kaimiņiem somugriem, pusi no slāviem, vēl tam pa virsu pamatīgs krietietības slānis uzgāzts...un ka vispār tādu latviešu nemaz neesot...

MAn gan liekas ka kādam tā apgalvot (ar pirkstu nebakstīšu kam) ir izdevīgi kādu sev savtīgu mērķu labad....
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
8 Lapas V  « < 3 4 5 6 7 > »   
Sākt jaunu pavedienu
Atbildes (80 - 99)
Lia'angia
iesūtīt 17.03.2004 10:30
Raksts #81


Uzlauž lāstus Gringotu bankā
******

Grupa: Biedri
Pievienojās: 14.11.03
Kur: Rīga, Olaine
Labākā krievu valodas tulkojuma autore



CITĀTS(Reiki @ 17.03.2004 10:02)
Starp citu, vienaa zhurnaalaa shai grupai tika riktiigi braukts virsuu, apmeeram taa "Nee, nu kas mees atgriezhamies pagaatnee un tagad piekopsim visus pagaanu rituaalus.. (````-````-blaa)"
Pie tam..Tas bija latvieshu izdevums  getlost.gif

Nu nē, tik slikti ar viņiem nav. Kaut gan viņiem ir arī folkloras projekts, bet no Pērkoņam šie netic. tongue.gif Apgalvoju ar pilnu pārliecību.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
NovemberNövelet
iesūtīt 17.03.2004 10:37
Raksts #82


Kārto teleportēšanās eksāmenu
****

Grupa: Bijušie
Pievienojās: 07.02.04
Kur: The point of no return



CITĀTS(Lia'angia @ 17.03.2004 10:30)
Nu nē, tik slikti ar viņiem nav. Kaut gan viņiem ir arī folkloras projekts, bet no Pērkoņam šie netic. tongue.gif Apgalvoju ar pilnu pārliecību.

Nu man to vari neapgalvot, es taapat tam ticu laughing.gif Vieniigais man bija jautri palasiit, cik taalu var aiziet dazhu cilveeku fantaazija, noleemu to uzrakstiit arii citiem, lai jau cilveeki uzjautrinaas happy.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Kedriks
iesūtīt 19.03.2004 11:30
Raksts #83


Cenšas pārkliegt komentētāju Pasaules kausa izcīņā kalambolā
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 04.11.03



CITĀTS(Lia'angia @ 17.03.2004 10:30)
CITĀTS(Reiki @ 17.03.2004 10:02)

Starp citu, vienaa zhurnaalaa shai grupai tika riktiigi braukts virsuu, apmeeram taa "Nee, nu kas mees atgriezhamies pagaatnee un tagad piekopsim visus pagaanu rituaalus.. (````-````-blaa)"
Pie tam..Tas bija latvieshu izdevums  getlost.gif

Nu nē, tik slikti ar viņiem nav. Kaut gan viņiem ir arī folkloras projekts, bet no Pērkoņam šie netic. tongue.gif Apgalvoju ar pilnu pārliecību.

Nu tie kas tā saka, izskatās, ka vēlās apliecināt, ka "kaunīgo latviešu" gars mūžam dzīvs... nu un izglītības trūkums arī laikam dara savy devil.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
NovemberNövelet
iesūtīt 19.03.2004 17:11
Raksts #84


Kārto teleportēšanās eksāmenu
****

Grupa: Bijušie
Pievienojās: 07.02.04
Kur: The point of no return



Nu nezinu, cik daudz tas liecina par izgliitiibas truukumu, taa driizaak gan ir nostaaja, nevis maldiigs priekshstats deelj nezinaashanas.
Ja meegjina saprast sho cilveeku logjiku, tad tas tiek pasniegts kaa solis atpakalj atiistiibaa. Manupraat, vaina ir uztveree. Ja cilveeki domaa, ka klausoties kaut kaadus "Reiganus" es saakshu uzvesties kaa Homo Habilis, nu tad taa vairs nav nezinaashana.. Kas zin, varbuut pashu beediigaa pieredze rolleyes_a.gif whistling.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Kedriks
iesūtīt 23.03.2004 15:37
Raksts #85


Cenšas pārkliegt komentētāju Pasaules kausa izcīņā kalambolā
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 04.11.03



CITĀTS(Reiki @ 19.03.2004 17:11)
Ja meegjina saprast sho cilveeku logjiku, tad tas tiek pasniegts kaa solis atpakalj atiistiibaa. Manupraat, vaina ir uztveree.

Izskatās, ka tā varētu būt. Daudziem vienkārši nekad nesanāk par to domāt. Jo lai par to vispār varētu runāt un domāt, šis tas ir drusku arī jāzina no faktiem utt. A tādam vidusmēra cilvēkam, kas pārtiek no ziņām un dienišķās avīzes vienkārši ir ne līdz tam. Kāds varbūt bērnībā ir palasījis sengrieķu mītus un tad viņam viss šis priekšstats ar olimpu utt. arī aprobežojas.

Bēdīgi protams, jo neapzināti mēs šā kā tā esam tam visam pakļauti un esam savas dzimtās vides un "kultūras" produkti....viens lielākā, otrs mazākā mērā..
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Minerva
iesūtīt 23.03.2004 21:39
Raksts #86


Izvēlas zizli pie Olivanda
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 09.03.04



hmmmmm??? patt nezinuu.... varetuu taa but... es jau domaaju ka vismaz kaut kas ir musejais sad.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Kedriks
iesūtīt 24.03.2004 14:07
Raksts #87


Cenšas pārkliegt komentētāju Pasaules kausa izcīņā kalambolā
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 04.11.03



CITĀTS(Minerva @ 23.03.2004 21:39)
hmmmmm??? patt nezinuu.... varetuu taa but... es jau domaaju ka vismaz kaut kas ir musejais sad.gif

Huh? Kas īsti ir mūsējais? Drusku nesapratu Tavu domu....
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
NovemberNövelet
iesūtīt 24.03.2004 20:54
Raksts #88


Kārto teleportēšanās eksāmenu
****

Grupa: Bijušie
Pievienojās: 07.02.04
Kur: The point of no return



CITĀTS(Kedriks @ 24.03.2004 14:07)
CITĀTS(Minerva @ 23.03.2004 21:39)
hmmmmm??? patt nezinuu.... varetuu taa but... es jau domaaju ka vismaz kaut kas ir musejais sad.gif


CITĀTS
redz ir izteikts tāds vieduoklis, ka latvieši savā mitoloģijā jau visu aizguvuši esot no kaimiņiem - pusi no kaimiņiem somugriem, pusi no slāviem, vēl tam pa virsu pamatīgs krietietības slānis uzgāzts...


Nu, Kedrik a kas tad te bija neskaidrs? Cilveeks domaa, ka vismaz kaut kas mitologjijaa ir pashu latvieshu..Vai arii man ir izcili savaada saprashana tongue.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
..::Kael::..
iesūtīt 25.03.2004 07:38
Raksts #89


Pārvērš vaboles par pogām
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 06.10.03
Kur: Netālu no Siguldas



tas tāpēc, kā tā arī ir... nu jā jūs neesat pavērojuši mitaloģijas grin.gif redz... tiesa, ka esam aizguvuši, bet latviešu mitaloģija eksistē un tā ir mūsu senču radīta neatkarīgi no tā, ka daži notikumi sakrīt vai daži dievi sakrīt ar citām tautām, jo par Romas-Vulkāns ir tas pats kas Grieķu-Hēfaists wink.gif tātad mums ir savu dievi un savas paražas... nesaprotu, kāpēc tas būtu jāapgāž wink.gif grin.gif tongue.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Kedriks
iesūtīt 25.03.2004 10:55
Raksts #90


Cenšas pārkliegt komentētāju Pasaules kausa izcīņā kalambolā
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 04.11.03



CITĀTS(saataninsh @ 25.03.2004 07:38)
tas tāpēc, kā tā arī ir... nu jā jūs neesat pavērojuši mitaloģijas grin.gif redz... tiesa, ka esam aizguvuši, bet latviešu mitaloģija eksistē un tā ir mūsu senču radīta neatkarīgi no tā, ka daži notikumi sakrīt vai daži dievi sakrīt ar citām tautām, jo par Romas-Vulkāns ir tas pats kas Grieķu-Hēfaists wink.gif tātad mums ir savu dievi un savas paražas... nesaprotu, kāpēc tas būtu jāapgāž wink.gif grin.gif tongue.gif

Nu viss ir vienkāŗši - man liekas ka tas ir saistīts ar maniem mīļajiem indoeiropiešiem...Kādreiz, kad viņi bija vēl kā puslīdz vienots veselums, viņiem droši vien bija arī kopīga reliģija. Nu tas ta būtu norm;ali. Nu un tad šie laika gaitā sadalījās (nieka pāris gadu tūkstošu laikā) izklīda kur nu kurais (daļa pat uz Indiju aizgāja, daļa tepat palika, cita vēl kaut kur... un tād pamazām arī atsevišški dzīvojot tie uzskati par dieviem pamainījās. Dažkārt līdz nepazīšanai.

Tā ka runāt par aizguvumiem ir diezgan nekorekti. IMHO smile.gif protams. Nu iespējami jau visādi brīnumi, kā otreizēja tuvināšanās un tā tālāk. Tas starp citu, ir viens no skaidrojumiem par kopīgajām lietām latviešu un krievu valodās. Bet nu labi, tā ir atkal mazliet cita tēma. Paliksim pie mitoloģijas tomēr rolleyes_a.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
NovemberNövelet
iesūtīt 07.04.2004 15:04
Raksts #91


Kārto teleportēšanās eksāmenu
****

Grupa: Bijušie
Pievienojās: 07.02.04
Kur: The point of no return



Ja kaadam ir interesanti palasiit interviju ar arheologu un uzzinaat kaut ko par vinja veikumiem un to, kas labs izpeetiits par senlatvieshiem, palasiet 27. marta "Neatkariigaa""pielikumu "Mees", tur ar vinju ir intervija.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Kedriks
iesūtīt 07.04.2004 15:10
Raksts #92


Cenšas pārkliegt komentētāju Pasaules kausa izcīņā kalambolā
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 04.11.03



CITĀTS(Reiki @ 07.04.2004 15:04)
Ja kaadam ir interesanti palasiit interviju ar arheologu un uzzinaat kaut ko par vinja veikumiem un to, kas labs izpeetiits par senlatvieshiem, palasiet 27. marta "Neatkariigaa""pielikumu "Mees", tur ar vinju ir intervija.

AR KURU VARONĪGO ŠIS NOZARES DARBONI IR TĀ INTERVIJA??? rolleyes_a.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
NovemberNövelet
iesūtīt 07.04.2004 15:13
Raksts #93


Kārto teleportēšanās eksāmenu
****

Grupa: Bijušie
Pievienojās: 07.02.04
Kur: The point of no return



Kedrik, a kaapeec ir jaakliedz? huh.gif Ar Juri Urtaanu happy.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Kedriks
iesūtīt 07.04.2004 15:17
Raksts #94


Cenšas pārkliegt komentētāju Pasaules kausa izcīņā kalambolā
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 04.11.03



CITĀTS(Reiki @ 07.04.2004 15:13)
Kedrik, a kaapeec ir jaakliedz?  huh.gif Ar Juri Urtaanu happy.gif

Nu man tas nejauši sanāca... ak jā, bārdam, ups, Jurim te skatos grāmata ar iznākusi....kur šis baismīgi sevi uzliela... rolleyes_a.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
NovemberNövelet
iesūtīt 07.04.2004 15:21
Raksts #95


Kārto teleportēšanās eksāmenu
****

Grupa: Bijušie
Pievienojās: 07.02.04
Kur: The point of no return



Domaats "Skudra pie kalna" ? laughing.gif
Vispaar man palika interesanti par vinju lasot- vinja moto nav "es zinu, ka es neko nezinu"? getlost.gif

Šo rakstu rediģēja Reiki: 07.04.2004 15:21
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Kedriks
iesūtīt 07.04.2004 15:22
Raksts #96


Cenšas pārkliegt komentētāju Pasaules kausa izcīņā kalambolā
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 04.11.03



CITĀTS(Reiki @ 07.04.2004 15:21)
Domaats "Skudra pie kalna"laughing.gif
Vispaar man palika interesanti par vinju lasot- vinja moto nav "es zinu, ka es neko nezinu"?  getlost.gif

Nu kaut ko jau viņš rubī gan! Vismaz attiecībā uz senlatviešu kulta vietām, manuprāt, viņš mums LAtvijā ir lielākā autoritāte...
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
NovemberNövelet
iesūtīt 07.04.2004 15:26
Raksts #97


Kārto teleportēšanās eksāmenu
****

Grupa: Bijušie
Pievienojās: 07.02.04
Kur: The point of no return



Domaats nav, ka vinjsh neko nerubii, bet gan tie vinja izteikumi "mees ljoti maz zinaam...", " ljoti gruuti pateikt..", " mees par pagaatni zinam tikpat daudz, cik skudra par Gaizinju.." utt.
Nee, nu es jau vareetu piekrist, cilveeki striidaas arii par to, kas pirms nedeeljas ir noticis..
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Kedriks
iesūtīt 07.04.2004 15:32
Raksts #98


Cenšas pārkliegt komentētāju Pasaules kausa izcīņā kalambolā
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 04.11.03



CITĀTS(Reiki @ 07.04.2004 15:26)
Domaats nav, ka vinjsh neko nerubii, bet gan tie vinja izteikumi "mees ljoti maz zinaam...", " ljoti gruuti pateikt..", " mees par pagaatni zinam tikpat daudz, cik skudra par Gaizinju.." utt.
Nee, nu es jau vareetu piekrist, cilveeki striidaas arii par to, kas pirms nedeeljas ir noticis..

Ak tu tētīt, vēl viens kautrīgais! MAn liekas, ka viņš gan zina visu kas vien iespējams! Šitais IR viens gudrs vecis! Cik nu man ar viņu ir nācies kontaktēties (pāris reizes) un cik no zinātāju nostāstiem varu spriest...esot staigājoša enciklopēdija nu un viedoklis ir par visu...da par jebko. Un viņš jums to nopamatos arī tā no sirds smile.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
NovemberNövelet
iesūtīt 07.04.2004 15:37
Raksts #99


Kārto teleportēšanās eksāmenu
****

Grupa: Bijušie
Pievienojās: 07.02.04
Kur: The point of no return



Jaa, vecis gudrs, tikai tie sokratiskie izteicieni apnika. smile.gif Es, piemeeram, no vinja uzzinaaju pie Kokneses esot pusotra kilometru gara nocietinaajuma liinija ar graavjiem, bastioniem un veel nezin ko.. Pirms tam man par to nebija ne jausmas

P.S. Kaarteejais dialogs saakaas, nevienam citam nav nekas sakaams? huh.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Kedriks
iesūtīt 07.04.2004 15:44
Raksts #100


Cenšas pārkliegt komentētāju Pasaules kausa izcīņā kalambolā
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 04.11.03



Izstās, ka mēs esam te divi gudrīši vien palikuši! Ko nu lai dara? Mazliet škrobe, ka tā, jo pavediens bija iecerēts, lai drusku daritu skaidrāku tā tēmu...tautai...grin.gif Labs raksts starp citu ir izlasāms šeit! -----> http://www.lmuza.lv/mukti/Baltu%20mitologija.htm
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu

8 Lapas V  « < 3 4 5 6 7 > » 
Atbildēt pavedienāSākt jaunu pavedienu
2 lietotāji/s lasa šo pavedienu (2 viesi un 0 anonīmie lietotāji)
0 biedri:

 



RSS Lo-Fi versija Pašlaik ir: 19.04.2024 19:01