Kurbijkurne forums: Soli tuvāk fantāzijai

Laipni lūdzam, viesi ( Pieteikties | Reģistrēties )

> Domnīca, Pārdomaz
the black rainbo...
iesūtīt 16.03.2021 10:55
Raksts #1


Cīnās ar Lankašīras laumiņām
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 17.09.19
Kur: :)



Tātad, kā zināms, Dumidoram piederēja domnīca (angliski "pensieve")
Ir dažādas teorijas par to.
Pirmais, ir jānodala prāta saturs- ir domas, un ir atmiņas. Man šķiet, ka domnīca ir priekš atmiņām. Tās tur var nokopēta no sava prāta, man šķiet, vai ielikt iekšā. Ja tu no burciņas dabū jaunu atmiņu, tad ieliekot galvu domnīcā, tu to redzi, izvelkot galvu, tā ielīmējas tavā galvā, un tad ir divi varianti:
1. Tu atceries šo atmiņu, bet domnīcā tās vairs nav
2. Tu atceries šo atmiņu, un tā paliek domnīcā.

Un tad vēl, par atmiņu noglabāšanu:
1. Variants. Tu to tur noliec un pāris sekunžu/minūšu laikā aizmirsti
2. Tu to tur noliec, atceries par ko tā ir, bet neatceries tās saturu sīki.
3. Tu to tur noliec, un atceries tikai lielos vilcienos, bez detaļām.

Atcerieties, domu kopēšana, iespējams Dumidors to lietoja, rādot Harim dažas no atmiņām.

Un vēl: no kā sastāv domnīca? Man liekas, kā svarīga detaļa ir tā akmens bļodā, ja nemaldos, tur bija uzvilkti visādi simboli. Droši vien, iesaistīta ir alķīmija. Tas izskaidro, kāpēc domnīcu nav daudz. Par vielu iekšā: tā noteikti ir ļoti reta un grūti pagatavojama mikstūra, kas spēj droši iekonservēt atmiņas. Domāju, kā vielai pievienotas burvestības. Un iespējams, domnīca nemaz nevar izlīt, jo ap to ir kāds maģisks lauks.

Ko jūs domājat par Domnīcu?
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
 
Sākt jaunu pavedienu
Atbildes (1 - 6)
AliceBlack
iesūtīt 16.03.2021 21:31
Raksts #2


Studē augstākās pārvērtības
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 14.04.20
Kur: Domnīcā



Es domāju, ka nekas cits kā atmiņas domnīcā neglabājas, nekāda mikstūra. Jo atmiņas var glabāt arī pudelītēs un pēc tam ieliet domnīcā, lai apskatītos.

Daži fakti no Roulingas rakstītā - https://www.wizardingworld.com/writing-by-j...owling/pensieve

Domnīcas var būt pagatavotas gan no metāla, gan akmens. Tās iir speciāli noburtas, par alķīmiju gan te nav minēts.

Un vēl Dumidora domnīcā ir iekaltas dažādas maģiskās Sakšu rūnas, kā arī tā esot izrotāta ar dažādiem dārgakmeņiem.

Dumidora Domnīca patiesībā pieder skolai, un esot vecāka par pašu Cūkkārpu. Tajā glabājās arī iepriekšējo direktoru atmiņas. Kuras, iespējams, ir izņemtas ārā un glabājas speciālā vietā. Jo Harijs šīs atmiņas neredzēja. Varbūt, ja viņš tur būtu pavadījis ilgāku laiku, būtu ieraudzījis gan grin.gif

Jo prasmīgāks burvis, jo labāk viņš domnīcu var izmantot, var sašķirot atmiņas utt.

Domnīcu parasti izmanto, lai atmiņu apskatītu kā skatītājs no malas. Vieglāk nopētīt to, ko iepriekš neredzēji/nepievērsi tik lielu uzmanību. Vari izdzīvot dažādus mirkļus vēl un vēl ar ļoti lielu precizitāti.

Privātās domnīcas mēdz apglabāt kopā ar burvi - gluži kā zizli, ja vien cilvēks to nav speciāli kādam novelējis, kopā ar savām atmiņām.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Hermaine
iesūtīt 17.03.2021 09:48
Raksts #3


Ataudzē kaulus pēc uzvaras kalambola mačā
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 06.04.07
Kur: Vakardienas trakumā



Hmm, jā starp citu arī šī doma mani ir intriģējusi - kas tieši notiek ar atmiņu, kad to izņem no galvas. Vai tā pavisam tiek izņemta, vai arī tā tiek nokopēta?
Pieļauju, ka pat burvjiem nav visvarenu spēju patiešām izņemt atmiņas no prāta un arī atmiņu dzēšanas burvestības patiesībā varētu būt tikai atmiņu bloķēšanas burvestības. Tāpēc sliecos domāt, ka atmiņa tiek nokopēta, un varbūt tiek uz kādu brīdi bloķēta (domnīcas burvestības, lai burvis varētu it kā no jauna apskatīt to ar svaigu aci).

Par vielu - es minētu, ka tā ir pavisam parasta viela - ūdens vai kāds ūdenī bāzēts sāļu šķīdums, bet ļoti īpašā stāvoklī. Noburts tā, lai ūdens atrastos uz šķidruma/gaisa fāžu pārejas, tāpēc arī izskatās tik dīvains. Iespējams, ka vēl īpašākas domnīcas ir noburtas uz šķidruma trīskāršo punktu. laughing.gif Un tajās varbūt var redzēt ne tikai domas, bet arī paša burvja pārdomas un spriedumus (iespējams, tos pat var dzirdēt).
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
the black rainbo...
iesūtīt 17.03.2021 10:44
Raksts #4


Cīnās ar Lankašīras laumiņām
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 17.09.19
Kur: :)



Man ir arī vēl viena teorija, kā pilnīgi tukša domnīca, bez atmiņām, ir ar caurspīdīgu šķidrumu, bet iegūst krāsu, balstoties uz vidējo atmiņu noskaņu, piemēram, ja atmiņas ir pārsvarā drūmas, šķīdums būs pelēcīgs.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Aiva
iesūtīt 17.03.2021 10:53
Raksts #5


Šņācmēles tulks
******

Grupa: Daiļdarbu pārziņi
Pievienojās: 22.12.03
Gondoras sargs



Vismaz filmās atmiņas vienmēr bija sidrabainā krāsdā, pat tās, kurās Strups redzēja mirušo Liliju... Diez vai vēl bija kas skumjāks... PAr grāmatām, man diemžēl vēl nav pēdējo grāmatu latviski, nevarēšu komentēt, bet liekas, ka tās pamatā bija raksturoras kā balti vai sudrabaini pavedieni

Atmiņas, kas tiek ieliktas domnīcā, netiek dzēstas bet tikai nokopētas, dzēšanai domāta aizmāršum (arī aizsamirsti) burvestība. Bet, tā kā to ir iespējams pavērst otrādi, tad tas drīzāk nozīmē, atmiņas netiek dzēstas, tikai nobloķētas... Tāpat to nozīmē arī fakts, ka reizēm cilvēks pats atgūstas no aizmāršum iespaida...
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Hermaine
iesūtīt 17.03.2021 18:19
Raksts #6


Ataudzē kaulus pēc uzvaras kalambola mačā
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 06.04.07
Kur: Vakardienas trakumā



Atmiņu fiziskais izskats tiešām ir sudrabaini balta viela - tievi pavedieni. Taču Hermī-Džinnī-Lunas teorija bija tāda, ka izšķīdinātajām atmiņām krāsa varētu būt atkarīga no noskaņas. Līdzīgi kā piemēram kālija permanganāta zilie graudiņi atšķiras, vai ir sausi vai arī izšķīdināti un cik lielā koncentrācijā.

Katrā ziņā es labprāt gribētu atbalstīt maģijas teoriju, ka mikstūras krāsu var ietekmēt burvja garastāvoklis (novērošanas burvestības komponente vai pat rūna domnīcas gadījumā). cool.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Mattiass
iesūtīt 06.07.2021 15:32
Raksts #7


Cep picas
Grupas ikona

Grupa: Aurori
Pievienojās: 25.03.04
Kur: Rīga
Foruma maršals 2012



CITĀTS(Hermī-Džinnī-Luna @ 17.03.2021 11:44) *
Man ir arī vēl viena teorija, kā pilnīgi tukša domnīca, bez atmiņām, ir ar caurspīdīgu šķidrumu, bet iegūst krāsu, balstoties uz vidējo atmiņu noskaņu, piemēram, ja atmiņas ir pārsvarā drūmas, šķīdums būs pelēcīgs.

Vispār jau tukša domnīca ir vienkārši tukša bļoda, bez nekā tajā.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu

Atbildēt pavedienāSākt jaunu pavedienu
1 lietotāji/s lasa šo pavedienu (1 viesi un 0 anonīmie lietotāji)
0 biedri:

 



RSS Lo-Fi versija Pašlaik ir: 20.04.2024 04:24