Kurbijkurne forums: Soli tuvāk fantāzijai

Laipni lūdzam, viesi ( Pieteikties | Reģistrēties )

> Vikingi!!!, Viss par un ap viņiem
Kedriks
iesūtīt 26.05.2004 15:03
Raksts #1


Cenšas pārkliegt komentētāju Pasaules kausa izcīņā kalambolā
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 04.11.03



Nu, es te labu laiku jau esmu mazliet apsēsts ar šo tēmu, tā kā nenocietos un nolēmu uzsist jaunu pavedienu. Te tad nu būtu tā vieta, kur varētu apspriest visu, kas saistās ar šiem visnotaļ jaukajiem bārdainajiem, pusmežonīgajiem ziemeļu skarbajiem vīreļiem, kas milzu panikā vairākus gadsimtus turēja pusi Eiropas un izvazājās pa praktiski visu zināmo tālaika pasauli, plus vēl Ameriku ar- atklāja pie viena 400 gadus pirms Kolumba. Īstenībā par viņiem ir kaudze aizspriedumu, kaut vai tie paši ragi pie ķiverēm....vai abpusējie milzu cirvji...wacko_a.gif laughing.gif

Daudz par šiem arī nav skaidrs, ir vēl kaudze lietu, kuras nevar precīzi pateikt - kaut vai tas pats rūnu alfabēts! No kurienes viņi to rāva? Vai tiešām no etruskiem? Ši apgalvojums izskatās tāds drusku aiz matiem pievilkts....Nu un tādu piemēru pietiek!

Šo rakstu rediģēja Reiki: 26.05.2004 15:07
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
3 Lapas V  < 1 2 3 >  
Sākt jaunu pavedienu
Atbildes (20 - 39)
Hermione
iesūtīt 27.07.2004 00:21
Raksts #21


Gāž podus mikstūrās
***

Grupa: Bijušie
Pievienojās: 11.03.04
Kur: Kā parasti-pie sava mīļotā...kompja!!!!



Vikingi, senskandināvi, Odins, Tors, Valkīnas(vai kāviņtur..)... wacko_a.gif Nevienu jēdzīgu grāmatu par viņiem nevaru atrast!!! sad.gif Paskaiet, lūdzu, kādu!!!
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Sol Invictus
iesūtīt 27.07.2004 01:30
Raksts #22


Prāto, kā lietderīgāk ieguldīt rūķīšu zeltu
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 21.07.04
Kur: Tallina
Niks 2006



Ir viena saucās ''Zem Isildura kuplās galotnes'' laikam unsure.gif tur ir mīti par skandināvu dieviem
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Kedriks
iesūtīt 27.07.2004 09:09
Raksts #23


Cenšas pārkliegt komentētāju Pasaules kausa izcīņā kalambolā
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 04.11.03



CITĀTS(saule pazare @ 27.07.2004 01:30)
Ir viena saucās ''Zem Isildura kuplās galotnes'' laikam unsure.gif tur ir mīti par skandināvu dieviem

Hmph! Isildura! Jūs dzirdējāt? I grin.gif laughing.gif laughing.gif laughing.gif laughing.gif laughing.gif laughing.gif IGDRASILA, IGDRASILA! I taads miitisks koks uz kura visa pasaule turās! wink.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Alfirin
iesūtīt 27.07.2004 10:04
Raksts #24


Ataudzē kaulus pēc uzvaras kalambola mačā
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 13.01.04
Kur: Nūmenora



Es ar' samulsu. Kāds Isildurs skandināviem? :blink:

Un tās noteikti būs bijušas valkīras, nevis valkīnas...
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Dinaer
iesūtīt 27.07.2004 12:37
Raksts #25


Veic pētījumu par katlu dibenu biezumiem
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 28.10.03
Kur: lielceļš



ir vien graanatinja "skandināvu mīti un legendas" ,tur shis tas bija.
visai paplaana ,bet nu tomeer kautkas.
buutiibaa vienkarshi jaaiziet uz biblioteekuvai jaapaprasa kedrikam, ja gribi par to zinaat ko vairaak. protams veel ir muuziigaa iespeeja -internets.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Roviela
iesūtīt 27.07.2004 12:59
Raksts #26


Zintniece
Grupas ikona

Grupa: Noslēpumu nodaļa
Pievienojās: 03.11.03
Kur: te un tagad
Dzīvā enciklopēdija



Visvienkāršākam ieskatam var palasīties "Mitoloģijas enciklopēdiju". Gluži laba lasāmviela.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Sol Invictus
iesūtīt 27.07.2004 13:27
Raksts #27


Prāto, kā lietderīgāk ieguldīt rūķīšu zeltu
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 21.07.04
Kur: Tallina
Niks 2006



CITĀTS(Kedriks @ 27.07.2004 10:09)
Hmph! Isildura! Jūs dzirdējāt? I grin.gif  laughing.gif  laughing.gif  laughing.gif  laughing.gif  laughing.gif  laughing.gif IGDRASILA, IGDRASILA! I taads miitisks koks uz kura visa pasaule turās! wink.gif

sad.gif Es taču teicu ka precīzi neatceros - turklāt Isildurs biežāk pa internetu, manā acu priekšā jaucas sad.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Kedriks
iesūtīt 29.07.2004 02:44
Raksts #28


Cenšas pārkliegt komentētāju Pasaules kausa izcīņā kalambolā
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 04.11.03



CITĀTS(saule pazare @ 27.07.2004 13:27)
CITĀTS(Kedriks @ 27.07.2004 10:09)
Hmph! Isildura! Jūs dzirdējāt? I grin.gif  laughing.gif  laughing.gif  laughing.gif  laughing.gif  laughing.gif  laughing.gif IGDRASILA, IGDRASILA! I taads miitisks koks uz kura visa pasaule turās! wink.gif

sad.gif Es taču teicu ka precīzi neatceros - turklāt Isildurs biežāk pa internetu, manā acu priekšā jaucas sad.gif

Nu būs jau labi! Piedod manu emocionālo reakciju! smile.gif Pirmajā brīdī izlauzās! Vispār manus mīļos skandināvus labāk neabižot...citādi ņemšu un noskaistīšos ne pa jokam! two_handed.gif medieval.gif mace.gif w00t.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Svivens
iesūtīt 31.07.2004 18:40
Raksts #29


Bēg no sera Kedogena
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 25.03.04



http://forums.swordforum.com/showthread.ph...&threadid=20512

Vikingu un senlatvieshu zobenu rokturi meedza buut ljoti iisi, liekot mums domaat, ka toreiz cilveekiem bija mazaakas rokas. Bet varbuut arii nee. Shinii manupraat interesantajaa linkaa tiek apspriests veids kaa pareizi tureet vikingu zobenu. It kaa esot savaadaak, nekaa viduslaiku zobenu.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Sol Invictus
iesūtīt 01.08.2004 06:59
Raksts #30


Prāto, kā lietderīgāk ieguldīt rūķīšu zeltu
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 21.07.04
Kur: Tallina
Niks 2006



CITĀTS(Kedriks @ 29.07.2004 03:44)
CITĀTS(saule pazare @ 27.07.2004 13:27)
CITĀTS(Kedriks @ 27.07.2004 10:09)
Hmph! Isildura! Jūs dzirdējāt? I grin.gif  laughing.gif  laughing.gif  laughing.gif  laughing.gif  laughing.gif  laughing.gif IGDRASILA, IGDRASILA! I taads miitisks koks uz kura visa pasaule turās! wink.gif

sad.gif Es taču teicu ka precīzi neatceros - turklāt Isildurs biežāk pa internetu, manā acu priekšā jaucas sad.gif

Nu būs jau labi! Piedod manu emocionālo reakciju! smile.gif Pirmajā brīdī izlauzās! Vispār manus mīļos skandināvus labāk neabižot...citādi ņemšu un noskaistīšos ne pa jokam! two_handed.gif medieval.gif mace.gif w00t.gif

Es nemaz netaisījos apvainoties smile.gif

Starp citu kāds negrib pastāstīt kaut ko par kuršu vikingiem - tie taču bija tie paši kuršu sirotāji, skandināvu vikingu ienaidnieki ?
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Kedriks
iesūtīt 01.08.2004 09:35
Raksts #31


Cenšas pārkliegt komentētāju Pasaules kausa izcīņā kalambolā
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 04.11.03



http://www.lffb.org/index.php?menu=04&submenu=33700128

Te ir šādi tādi raxteļi vēl. Šamais ir publicēts savulaik viskautkur, tāpēc es par autortiesībām nospļaujos.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Nulukkizdin
iesūtīt 06.08.2004 13:40
Raksts #32


Studē augstākās pārvērtības
****

Grupa: Izraidītie
Pievienojās: 29.05.04
Kur: Rīga



Nu tad beidzot es uzeju kādu vietiņu, kur par man tik mīļajiem vikingiem runā! Jauki, jauki... laughing.gif

Jūs jau paši te daudzas labas grāmatas pieminējāt un daudzas no tām ir patiesi labas, vēl par dažām man grūti teikt, jo neesmu lasījis... Lai nu kā, es nemanīju nevienu pieminam tādu darbu kā "Sarkanais Pūķis" (nolāpīts... nevaru atcerēties autoru... gan jau vēlāk ienāks prātā) - šis gan ir daiļliteratūras gabals, tādēļ, skaidra lieta, satur daļiņu dažādu izdomājumu un pārspīlējumu, tomēr pašos pamatos darbs ir lielisks palīgs, lai iepazītos ar vikingu sadzīvi, karamākslu un vispār tolaik pastāvošajām parašām... Turklāt, savam darbam autors par pamatu ir ņēmis reālus notikumus...

Otra lieta, ja jūs gadījumā nokļūstiet Norvēģijā (viegli pateikt, grūti izdarīt), es iesaku aizbraukt uz Lofotu salām un tur esošo Borges Vikingu muzeju. Šeit atrodās perfekti atjaunota sena vikingu vadoņa māja - tā atrodas identiski tajā pašā vietā, kur senajos vikingu laikos un faktiski ir precīza rekonstrukcija. Arī mājas iekārtojums ir veikts tā, lai pēc iespējas precīzāk atbilstu īstenībai... Šeit var apskatīt arī vikingu ieročus, bruņukreklu, ķiveri (bez ragiem - Kedrik, tev pilnīga taisnība par tiem) un citas lietas... Var pat pagaršot vikingu laikā tik iecienīto medalu.
Muzejā atrodās arī precīza Vikingu kuģa kopija (veidots pēc Amerikas apceļotāja kuģa parauga) - tajā var kāpt iekšā , notiek pat vizināšana, utt... Muzejā atrodās arī citas vikingiem raksturīgas ēkas - smēde, u.c., kādā vietā ir iespējams apskatīt puspabeigtus arheoloģiskos izrakumus - ir norakts virsējais zemes slānis, tādējādi atsedzot seno vikingu māju drupas... Tas nu tā, īsumā... Pašos pamatos Borges muzejs atgādina mūsu pašu Rīgas Brīvdabas muzeju, tomēr te nu ir jāsaka, ka mūsu muzejs tomēr ir iespaidīgāks devil.gif tongue.gif

Starp citu, vēl kāda interesanta informācija par vikingiem. Lai panāktu nežēlību kaujas laukā, vikingi pirms kaujām "salietojās" speciālu narkotiku - ... kaltētas mušmires... Traki, vai ne? laughing.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Sol Invictus
iesūtīt 06.08.2004 13:55
Raksts #33


Prāto, kā lietderīgāk ieguldīt rūķīšu zeltu
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 21.07.04
Kur: Tallina
Niks 2006



CITĀTS(Nulukkizdin @ 06.08.2004 14:40)
Pašos pamatos Borges muzejs atgādina mūsu pašu Rīgas Brīvdabas muzeju, tomēr te nu ir jāsaka, ka mūsu muzejs tomēr ir iespaidīgāks devil.gif  tongue.gif

Kad es tur biju medalu mēs nedabūjām uz kuģi netikiām(tā gan bija mūsu grupas vaina) sad.gif ... tā garā māja kurā mēs bijām bija forša thumbsup.gif Bet, kas attiecas uz Rīgas brīvdabas muzeju - tas ir orientēts uz jaunajiem laikiem - 17. - 19.gs ja tas kādreiz pievērsīsies senākiem laikiem tad uz Norvēģiju tiešām varēs nebraukt, jo šis muzejs tiešām ir grandiozāks
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Nulukkizdin
iesūtīt 07.08.2004 20:44
Raksts #34


Studē augstākās pārvērtības
****

Grupa: Izraidītie
Pievienojās: 29.05.04
Kur: Rīga



Es apskatījos kas "Sarkano Pūķi" sarakstījis - tas ir zviedru rakstnieks Franss Gunnars Bengtsons...

Šodien vēlreiz izstaigāju Rīgas Brīvdabas muzeju, tā ka varēju vēlreiz salīdzināt abus - mūsējais patiesi ir labāks..

saule pazare - nu mums jau arī nesanāca ar to kuģi pavizināties, tik stāstīja, ka principā tādi pasākumi notiek.. Medalu gan varēja pagaršot - līdzīgs mūsu vermutam..
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Nestors Grems
iesūtīt 18.08.2004 16:48
Raksts #35


Attīsta savu iekšējo Aci
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 07.08.04



[Neaizmirsīsim Kuršus, kuriem gan nebija tikspilgti aksesuāri kā vikingiem un arī nebija izceļojušies pa visu pasauli,kuri bija arī mežonīgi un bija vieni no retajiem kuri biedēja vikingus]
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
DEaDnokS*
iesūtīt 19.08.2004 13:49
Raksts #36


Attīsta savu iekšējo Aci
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 18.08.04
Kur: Rīga



Nu nejau Vikingi atklāja ''Ameriku'', to izdariija senie indiāņu senči!!

Bet vispaar vikingi man patiik. Intresantākais ir tas kā vini gadiijuma peec pasiroja arii pa Vidusjūru
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Megafix
iesūtīt 23.08.2004 10:55
Raksts #37


Mācās koptelpas paroles
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 16.04.04



Es zinu ko tāāaaadu par vikingem..... Viņi atklāja ameriku nevis tas iz*****ais kolumbs!!! viņi tirgojās un varbūt pat nedaudz karoja ar indiāņiem!
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Kedriks
iesūtīt 15.09.2004 15:03
Raksts #38


Cenšas pārkliegt komentētāju Pasaules kausa izcīņā kalambolā
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 04.11.03



CITĀTS(DEaDnokS* @ 19.08.2004 13:49)
Nu nejau Vikingi atklāja ''Ameriku'', to izdariija senie indiāņu senči!!

Bet vispaar vikingi man patiik. Intresantākais ir tas kā vini gadiijuma peec pasiroja arii pa Vidusjūru

..ar mērķi tikt līdz slavenajai romas pilsētai...

Ir tāds nostāsts, ka šie bija tikuši līdz apmēram tagadējai Marseļai, kad nolēma, ka ai, gan jau šitā būs tā Roma un ar lielu azartu to izlaupīja un nodedzināja. Tikai pēc tam kāds gudrais bija uzzinājis kas tā īsti bija par vietu ... smile.gif grin.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Farliner
iesūtīt 15.09.2004 15:20
Raksts #39


Gatavo atskaiti Zemvaldim
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 01.12.03



Par to "Amerikas atklāšanu" - par atklājējiem nav pieņemts uzskatīt kādas vietas pamatiedzīvotājus, kas, sīnī gadījumā, ir indiāņi.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Kedriks
iesūtīt 15.09.2004 15:27
Raksts #40


Cenšas pārkliegt komentētāju Pasaules kausa izcīņā kalambolā
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 04.11.03



Tas atgādina dažus slavenus citātus no Gunta Eniņa "aforismiem" kā "un vietējo māju saimnieks mūs pa dziļajiem brikšņiem aizveda līdz alai un tad mēs viņu atklājām". smile.gif smile.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu

3 Lapas V  < 1 2 3 >
Atbildēt pavedienāSākt jaunu pavedienu
1 lietotāji/s lasa šo pavedienu (1 viesi un 0 anonīmie lietotāji)
0 biedri:

 



RSS Lo-Fi versija Pašlaik ir: 19.04.2024 23:37