Kurbijkurne forums: Soli tuvāk fantāzijai

Laipni lūdzam, viesi ( Pieteikties | Reģistrēties )

> Ievēro!

Raksti šajā forumā netiek skaitīti.

> sarunas par tēmu
kaiva
iesūtīt 18.08.2017 13:35
Raksts #1


Atver vēstuli ar SĒRG-u rezultātiem
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 16.06.06
Kur: tepat
Vārdmetējs 2012



mazā omulīgā pačalošana- apakšvirsraksts

varbūt tas drīzāk der gondorai bet gan jau aizvirzīsimies kaut kur arī prom no literatūras

paklau- vai tev tā krāsu tēma arī ir kaut kā pārsūtāma pa e pastu?
man ienāca prātā arī ko tev nosūtīt, gaidi!

nu skaidrs- tu esi ideālā tulkotāja! nopietni. bet tam jābūt baigi grūti ja grib tulkot īstas grāmatas. valoda ir ģeoloģijas slāņi svītas un epohas.
ko tu piemēram lasi lai apgūtu konkrētu stilu? un ko tu piemēram vēlies tulkot?
domāju ir ļoti derīgi ar tulkotāja aci lasīt Zanes Rozenbergas tulkojumus. arī hobits ir viņas darbs. (bail iedomāties par ko to padarītu mūsdienās) un protams lm montgomerija

un loģiski belševicas- arī alise brīnumzemē bet tu to noteikti visu zini pati

vai mācies tikai pati vai attiecīgi studē kaut kur angļu filologos?

man jau liekas ka vajadzētu pieņemt likumu, ka neko nedrīkst tulkot nepārbaudīts tulkotājs. reizumis tas noteikti varētu būt autodidakts bet tam vienalga būtu jānoliek eksāmens kā braukšanas tiesības

lasu pēdējā laikā latvju tekstus. un sajutu pilnīgi literāro procesu kādā mirklī. tagadnes iespaidu. it kā literatūra latvijā notiktu mūsdienās un es tajā būtu iesaistīta. :>> proti gadījās izlasīt pirms dažiem mēn bereļa fragmentu no topošās grāmatas par rakstīšanu- un pēc tam ievas melgalves komentāru par to- viņa pateica tieši to ko es domāju. rādās tiem tajās augstajās sfērās ir vajadzīgs kāds kas atgādina pašsaprotamo. tad vēl recenzija par monstriem un metaforām- droši vien esi lasījusi?- arī gluži manas domas
un dažus vecos karogus- tur izrādās ir visādas interesantas lietas- un daudz vairāk nekā mūsdienās- varbūt tu zini kādu, kam tādus nav kur likt?
vakar piedzīvoju dzīves mācību. lūk kāda tā ir:
klausi savai intuīcijai!
maijā man skolas biblenē lasītavā paziņoja ka viss arhīvs ir izmests laukā un es šokā nezināju ko darīt. gribēju iet pārjautāt biblotekārei, bet ko man tur jautāt- negribēju dzirdēt vēlvienu apstiprinājumu- jā jā vajdzēja atnākt pirms dažām dienām.
un tagad izrādās ka tieši karogi tobrīd vēl nebija izmesti. un neviens neiedomājās arī man pateikt kaut arī es tur gorījos ik pēc nedēļas. tāds rūgtums zini dvēselē...
crying.gif

nu labi :>> bet tu gan tā nedari. mirkli apdomājies un eskrien prom ja iekšējā balss kaut ko saka (protams var gadīties ka tā iesaka lasīties prom- piemēram ja esi nočiepis kādu žurnālu vai tādā garā)
ps- man vnk skolā ir blats

lasu šobrīd čempionu brokastis. varbūt to var pamanīt
vonnegūts visu raksta tādā garā?

tu noteikti esi labāk pazīstama ar lit klasiku :> apelsīns un skrūves pagrieziens un tādā garā man vēl gaida sarakstā
bet vienlaikus vakar līdz rītam lasīju arī vulfu- uz bāku. pēc satura ļoti līdzīga airisai mērdokai (to gan esmu pavairāk lasījusi. bet taupu un marinēju) pēc stila arī bet ar savu rokrakstu
nesaprotu kāpēc "autors voice" nevar tulkot kā rokraksts. tas jau sen ir tik pašsaptotams vārds
"balss" izklausās de.bīli. (ievēro, ka es nesaku "manuprāt") hahaha

methods of rationality ir bieži citēts tv tropes- to tu arī noteikti zini
es sāku sazināties ar amāliju bet tad viņa kaut kur pazuda- pēdējais ko viņai pajautāju- vai lasi tv tropes?
iespējams ka viņa ir pazudusi tropu džungļos...
lai nu kā- ja tu to iztulkosi būs baigi baigi super! novēlu visu kas tam vajadzīgs!


nu jā krēslā ir tā lieta par mitoloģiju- vairāk tas kas tur nav pateikts bet domāts- uguns un ledus, pūstošie vampīri par nāvi un siltie vilkači par dzīvību. bellas izteiciens- ejiet ieskrieties ar savu dvēseli, man to nevajag. voltūru vēture. vampīru "dzīves spēlēšana" piem alises modīgums. nemirstīgie bērni un izdzimteņi un jaukteņi jeb svētie bērni. viņas gaidību ainas bija visšaušalīgākās un fascinējošākās. tāpēc to tomēr var pieskaitīt pie šausmu lit. un voltūru gļēvulība. īstenībā viņi redzot pretestību nemaz neuzzsāka cīņu. viņi bija pieraduši pie visvarenības. un kur nu vēl pats āro- tas nu tiešām ir literatūras un arī kino gardumiņš. kā viņš viņu notēloja! turklāt filmā vēl bija pielikts klāt un uzlabots. nu tādas lietas
protams daudz kas no tā ir citās grām vnk pie mums tās nav tulkotas


(mājiens ar neuzkrītošu sētas mietu)

ļoti interesanti- man 4. poters tā patīk ka neesmu baigi daudz kļūdu manījusi, kaut arī izlasīts apm 46x
klau- vai e bukā teorētiski var labot? man jau sen interesē

klauss. jā, man šai sakarā nenormāli riebjās tā blondā, aizmirsu kā sauc. tik paštaisnu personu reti gadās redzēt! pat šinī fikšonlandē kur tādas vien mīt. un tas ka viņa beigās saiet ar stefanu! pfffff... vismaz tikpat bezsakarīgi kā Harijs un dž.
jā par boniju tev pilnīgi piekrītu. bet viņa tur ir drausmīgi pazemota. bez viņas tur neviens neizdzīvotu, bet viņa skaitās gandrīz kā 3. plāna tēls
laikam tāpēc ka melnā. un tāpēc ka nenoliedzami visskaistākā persona starp abiem dzimumiem visās sērijās. baltajiem vnk tas skauž. jau gadsimtiem. tas arī visu izskaidro. arī iekšēji visskaistākā- kopā ar savu grandma
arī blondā, nu klausa māsa ir baigi forša un arī ļaunā ketrīna tā neko
bet vnk vnk neatvairāms ir elaidža... rolleyes_a.gif rolleyes_a.gif rolleyes_a.gif
tik kārtīgs un godīgs...
ak...

grin.gif nē tiešām
labi esmu rdzējusi tikai 2 sezonas?- 2 un 3? un īsti neiebraucu pamatproblēmā kāpēc viņiem ir tās problēmas. bet zini literatūra tāpec ir literatūra ka simboliska. plus vēl kaut kā izjūtu cieņu pret tiem kam jāsabūvē tik ietilpīgs sižets tik īsā laikā un vēl jāuzfilmē. (tāpat kā once upon time.)
esmu piedalījusies par statisti- laikam ar to pietiek lai izjustu uz savas ādas cik sarežģīta lieta ir filmēšana. jo vairāk tāpēc ka pašai nav jāatskaitās nekādiem termiņiem- kā rakstu tā rakstu. un no otras puses sāku arvien vairāk izjust kāds lāsts rakstniekam ir laiks... :> ka viņam jāiekļauj sava iztēle tomēr realitātē
bet protams faniem ir jāsaredz muļķības
vienīgais domāju ka jāizšķiro par ko vērts besīties vairāk- stulbiem tēliem vai fantastisku sižetu. galu galā pastāv rule of cool.. * čukst* (tropi)

ok
pagaidām

Šo rakstu rediģēja kaiva: 18.08.2017 13:43
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
28 Lapas V  « < 4 5 6 7 8 > »   
Sākt jaunu pavedienu
Atbildes (100 - 119)
kaiva
iesūtīt 01.04.2019 15:05
Raksts #101


Atver vēstuli ar SĒRG-u rezultātiem
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 16.06.06
Kur: tepat
Vārdmetējs 2012



jā, zinu viņai katrs sīkums pamatots mītos. vel neesu pie grieķiem īsti ķērusies bet ķeršos.

nu vispār! man nenormāli interesē viss ko tu uzrakstītu. par VD vislabāk bet gaidu arī šito.

aaaa reizēm ir tā ka vakaros varētu ilgi sēdēt pie kompja un muldēt bet atnākot uz bibleni vairs nav tas... Nezinu, viss ko varētu pateikt šķiet mazsaturīgs šajā gudrības gaisotnē :>>>

Nu ko tu pēdējā laikā lasi, Prečeta iztulkoto dabūji savos nagos? Superūber foršs gabals! Es TAAAA ceru ka viņi ķersies klāt pamatsērijai! Vispār jau grāmatnīcās nav gandrīz nekā kam gribētos tērēt naudu un biblenē katru reizi baigi ilgi jāstaigā un tikai retumis ir tā ka pēc tam nosaki- jā šito ritīgi točna bij vērts lasīt. tā bija bērnu nodaļā kad vēl nebiju to visu izķemmējusi pa tīro :>
Točna gribās lasīt latviski un tā apziņa ka praktiski viss vēlamo grāmatu kalns atrodas nepieejams ārzemēs, jau patiešām sāk apnikt. Kā viņi vispār nesaprot ko vajag tulkot?? vai viņi internetā vispār neskatās??? DAAAAAAAAA!!!!!
:>>>
ir pat daudz nefantasy grāmatas ko obligāti būtu jātulko bet viņi ņemās ar kaut kādām nesaprotamām bezkrāsainībām un tad brīnās ka nepērk.

Nu labi tāds te bija viedais redzējums par visu šo sfēru.

Būtiski ir tas ka atkal pavasaris!!!!!!!

Blēžiem diemžēl nebij laika bet no ekselences vislabāk patika " nu bet priduraks kaut kāds!!" un zvēliens pa ģīmi. kad slikts garstāvoklis, to atceros. un kad labs tad arī :>>>

Šo rakstu rediģēja kaiva: 01.04.2019 15:11
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Hermaine
iesūtīt 02.04.2019 07:56
Raksts #102


Ataudzē kaulus pēc uzvaras kalambola mačā
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 06.04.07
Kur: Vakardienas trakumā



Paldies, paldies! Tu riktīgi mani iedvesmo! Nopietni - es nekad nebūtu sadūšojusies kaut ko uzrakstīt, ja tu mani nebūtu pamudinājusi. laughing.gif
Pagaidām pusi esmu pārdrukājusi uz datora. Tik ātri nemaz neiet, jo gribas jau arī piedomāt, ko tur esmu uzķēpājusi un šo to pielabot. Kā jau es tev kaut kad sen teicu - es nemāku tā vienkārši ņemt un rakstīt, man jau vajag tā, lai visādi sīkumi saiet pa vietām. Lai ir tā, ka stāstam vijas cauri visādi mājieni, bet ir tik daudz notikumi, ka tos nav iespējams atšķirt no nejaušiem gadījumiem. sorcerer.gif

O, jā, biblenēm ir sava īpašā gaisotne. Es ļoti gribētu, lai pēc kādiem gadiem 10 vai 15 man būtu mājās pašai sava bibliotēkas telpa. grin.gif

Prečetu vēl nebiju redzējusi, bet apraksts izklausās jau labs. Pasaules gals, ja vēlaties zināt, pienāks sestdien. Nākamsestdien. Pēcpusdienā.

Oij - es jau te vairākas reizes pieminēju Atēnu Taīdu. Esmu pārsteigta, ka Padomju laikos varēja TIK labu gabalu sarakstīt. Šite var lasīt internetā.

Man vīramāte uzdāvināja Lulū Teilores Sniega rozi. Pēc Atēnu Taīdas domāju - eh, jāizlasa jau ir, gan jau kaut kāda pastulba romantika, jo virsraksts tik pārlieku cakains. Kaut kāds stāsts par sievieti, kas cenšas aizbēgt prom no sava vīra ar savu meitiņu, apvainojusies noteikti par kaut ko stulbu un nezin ko ieņēmusi galvā. Tad man sekoja pilnīgs, absolūts šoks, jo tur galīgi stāts nebija par to, kaut arī tieši tā tas iesākās. Romantika tur, izrādās, bija tik daudz, cik žāvētas gaļas zvirbuļa kājā. Un šobrīd esmu pilnīgā sajūsmā arī par šo grāmatu. Vienvārdusakot, točna vērts izlasīt! Negribu tev sabojāt prieku, tāpēc neko nestāstīšu, bet beigās jau aizgāja tāds drusku šausmu gabals un bišķi šīzī fīzī. Nu tā lai būtu tā riktīgi interesanti. grin.gif

No Kriminālās ekselences man gan visvairāk palicis atmiņā: "B*le, veči, nu pa**s pisķuk."

Ā, pareizi, gribēju tev vēl izstātīt par savu jaunatrasto dārgumu krātuvi, jo tevis minētā problēma ir ārkārtīga - nu tiešām nevar saprast, ko tajās grāmatnīcās pirkt un ko nepirkt, un tik daudz, cik es gribu nepārtraukti lasīt, man vienkārši nav ne tik daudz naudas, ne tik daudz vietas mājās, kur pēc tam likt visas grāmatas. Tad nu atradu internetā e-grāmatas par brīvu. Tiesa gan tur vajadzīgs kāds e-lasītājs un man par laimi ir. Tad nu no šejienes arī dabūju kaudzēm literatūru par grieķiem.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Aiva
iesūtīt 05.04.2019 22:44
Raksts #103


Šņācmēles tulks
******

Grupa: Daiļdarbu pārziņi
Pievienojās: 22.12.03
Gondoras sargs



CITĀTS(Hermaine @ 24.03.2019 13:14) *
Ir padomā arī nākamais projekts?


Ui, padomā vairāk kā varu pavilkt. Gan piebeigt pārējās nepabeigtās astītes (Dziednieka pieeja, Ziemassvētku sods) gan šo to no īsajiem gabaliem kā Prozerpīnes dārzs izlikt, gan arī turpināt "Cilvēka atmiņas', 'Augstākā mācība' un 'Baismīgais Ašais Zobens'. Tad vēl kaudze ar Netīrā Pārīša piedzīvojumiem. Tad 'Tiksimies mēness gaismā'. Un tad milzīgie romanveidīgie "Otrreizejais Ranma" un 'Ko tu vēlies?"'
https://archiveofourown.org/works/5431067
https://archiveofourown.org/works/14013216

Plus, ne Kurbijkurnei, bet labs humors

CITĀTS
Nabiki raised an eyebrow. "Well, what's the advice you need Ranma? If it's about the way you dress, well, I can only say it's about time."
Ranma looked blank for a moment, then shook his head. "Nah. That's not it. Mihoshi, could ya come in now?"
Nabiki raised her eyebrow again at the scantily clad blonde who seemed to solidify out of nowhere. Blonde ninjas? Where did Saotome get this sort of thing?
Ranma plowed ahead. "See, it's like this. Mihoshi here can give me one wish. So I could get rid of the curse, but I need help with the wording."
"Hmmm," hmmed Nabiki.
Ranma + Scantily dressed blonde girl + Weird story dealing with wishes = bizarre but possible. Ranma deciding he needed help instead of just putting his foot in his mouth and continuing to shove until he was biting himself in the ass? Couldn't be.
So this was either a scam pulled by the dumb-looking blonde on oh-so-gullible Ranma, some bizarre misunderstanding that had both of them pulling this lame story, or she was having one of those dreams again and had somehow eaten something Akane had made.
"Really, Ranma, how silly," Nabiki grabbed the lamp up and inspected the old battered-looking thing with an appraising eye, "if I were in your shoes, and I had a wish coming to me. It's simple, I'd simply say -"
"It's simple, I'd simply say a wish for what I really desired, instead of wasting time asking around like this. Really, Ranma," Nabiki said sarcastically, "Why don't you just go ahead and wish for me to transform into a perfect little sex-slave slut for you?"
"Ooooh," said Mihoshi, "That's kinky. Granted!"
"What?" said Nabiki.
"What?!" said Ranma.
"But Master!" said Mihoshi. "You said that she should say what you should say as your wish, so I granted what she said you should say I should- er... Anyway, it's too late, the wish is granted. Gotta go!"
*Poof*
Ranma and Nabiki stared at each other for several seconds and blinked. Suddenly Nabiki gasped, as the wish started working upon her. It wasn't quite clear whether it would be Mihoshi's interpretation of the phrase "perfect little sex-slave slut" or Ranma's hidden, subconscious desires or Nabiki's mental picture of what Ranma might wish her into or perhaps a mixture of all three - but Nabiki was definitely changing to fit that mold.
Nabiki's expression filled with terror, as she realized that she was changing in accordance with her careless, flippant wish. Her eyes pleaded desperately for Ranma to do something - anything - but he could only return her panicked gaze with the same helplessness.


Šo rakstu rediģēja Aiva: 05.04.2019 23:22
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Hermaine
iesūtīt 06.04.2019 17:58
Raksts #104


Ataudzē kaulus pēc uzvaras kalambola mačā
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 06.04.07
Kur: Vakardienas trakumā



Tur tāda kārtīga anime fantāzija! grin.gif

Oj, tad tu tā kārtīgi esi atvēzējies.

Es tagad pieņēmu jaunu izaicinājumu un sāku savu brīnumdarbu tulkot to uz angļu valodu. Es nosaucu savu failu HP un RD un katru reizi, kad veru vaļā, man ir jāsmejas, jo man šķiet, ka atšifrējums ir nevis HP un Ravenclaw's Diadem, bet Harijs Poters un Rīgas Dome. grin.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
kaiva
iesūtīt 10.04.2019 14:20
Raksts #105


Atver vēstuli ar SĒRG-u rezultātiem
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 16.06.06
Kur: tepat
Vārdmetējs 2012



EJ TU nost! Ja padomā ko viņš sastrādāja BM tad varbūt tiešām RD jau tiešām ilgojas pēc viņa...

Jā protams- tur jau tas galvenais grūtums ar fiku rakstīšanu publicējot pa nodaļai- pat baigi veiksmīgs rakstnieks nekad neuzraksta visu vienā laidienā bez labojumiem. Jāpabeidz viss, jāzin kas ir beigās lai saprastu kas bija sākumā. Tāpēc arī fikos var piedot epizodes kas vnk ir intresantas bet vēlāk īsti nekur neved.
man tiešām ļoti intresē ko tu būsi izdomājusi par KD
tāpat arī vienmēr esmu domājusi- roulingai vaidzētu uzrakstīt kādu garstāstu par lunas dzīvi. bet gan jau kāds fiks kaut kur ir va ne?

vēl tāda īpatnība- HP es lasu būtībā tikai draņķīgakajos ziemas mēnešos- kad pašai grūtāk noturēt maģijas sajūtu. Savukārt pavasarim tieši šobrīd man ir " good omens " oriģinālā. šausmīgi dīvaini jo tulkojums ir tāds pavisam sauss bet angliski ritīgi urrā. bet tas par ko runāju iepriekš ir Tifānijas sērija- mazā brīvā cilts- ziemdaris utt. lūk tur Māra Poļakova tiešām ir atradusi kā tulkot Prečetu- jo ar viņu it īpaši ir jāievēro tas ka tu nevari vnk tulkot pragmatiski to kas tur rakstīts- jo vnk neskan- prečetam visu laiku balsī ir tā superīgā ironija- un to nevar dabūt ja neatrod teikumu ritmu, pareizās vārdu formas un visādas sīksīkas nianses- proti kā būtu ja viņš būtu bijis latvietis. :>>>
vēl man pavasarī maija pusē ir golsvertijs-forsaitu teika. vasarai piestāv blaumanis un darels :> Arī tikai konkrētos mirkļos. Ar mūziku protams daudz izteiktāk. pavasaris ir pilnīgs pagan metal un vasara ir indiešu klasiskā mūz. rudens ir laiks filmu muzonam bērtona soundtrakiem. konkrēti augusta beigās ir svīnijs tods. bija laiks kad es katrā jaunajā gadā skatoties uguņošanu no sava loga klausījos vāgnera to trako operas gabalu- no aīdas laikam? tas kurš tā lēnām noslēpumaini iesākas un tad BUMS BAMS BANADAM! :>>
tas tā lielos vilcienos
vai tev ir kut kā tamlīdzīgi?

vel tāds prātojums- iedomājies tas ir reāli šokējoši- vēl nesen uzgāju dāvestos teikumu kuru vēl nekad nebiju pamanījusi!!!!!!!
tur kur maksūra ved hariju un lunu no krauklanaga torņa- viņa izlaiž no zižļa 3 aizstāvjus kaķus- lai aizsūtītu ziņu kolēgiem
un kāpēc es to meamanīju? Jo Iepriekš ir viens no maniem mīļākajiem tekstiem grāmatā. Harijs saka ka voldijs tuvojas un maksūra- labi mēs nocietināsim skolu- harijs- vai tas ir iespējams?
maksūra -es domāju gan. kā zināms mēs pasniedzēji no maģijas šo to saprotam.

nezinu tas rada tādu foršu gandarījumu. tāpat kā filmā visforšākais moments- kur viņa liek bruņinieku statujām atdzīvoties un pēc tam saka- vienmēr esmu gribējusi šito izmēģināt
kādi ir tavi mīļakie momenti?

kā tas zentas mauriņas aforisms- grāmatas nemaina cilvēkus- tos maina rindkopas, pat teikumi.

tas vienmēr liekas pats interesantākais- ko un kāpēc katrs pamana un tur sirdī? :>
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Hermaine
iesūtīt 11.04.2019 08:04
Raksts #106


Ataudzē kaulus pēc uzvaras kalambola mačā
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 06.04.07
Kur: Vakardienas trakumā



Ā, es tiešām ceru, ka spēšu noturēt interesi tev līdz beigām par KD. Man pašai tas arī bija tāds kā atklāsmes brīdis, jo, kad tā doma ienāca prātā, tas likās tik loģiski, tik iespējami, ka es pat ļoti, ļoti gribētu, lai kāds man beigās pierāda, ka es tomēr kļūdos un tā nevarētu būt. grin.gif
Starp citu, arī par Lunas dzīvi esmu drusciņ ierakstījusi kaut ko. Un viņas mamma, manuprāt, vispār ir ārkārtīgi fascinējoša, un tur noteikti apakšā slēpjas vesels intriģējošs stāsts. Un esmu paredzējusi, ka bez viņas pētījuma nemaz īsti to diadēmu nevarēs atrast. smile.gif Drusku jau man tajā stāstā izpaužas profesionālais kre tīnisms, ka man jau sāka gribēties izgudrot veselu maģijas zinātni, bet varbūt tas HP sērijās arī drusku pietrūka, ka likās - nu tas jau viņiem SĒRGos, tas jau SĒRGos, vēl jau neko nopietnu viņi nemācās.

Ooo, tev riktīgi ir vesels gada cikls. Apbrīnojami! ohmy.gif Nē, man tas noteikti nav tik ļoti sakārtojies. Man vienkārši konstanti vajag dzīvot vairākās realitātēs vienlaikus, reālā dzīve brīžiem ir tikai speciālgadījums. cool.gif Tāpēc laikam es visērtāk jūtos rudenī un ziemā, kad varu ielīst savā tumšajā alā un tur mierīgi darboties. Vasarā vienmēr ir visādas nogurdinošas ballītes un izpriecas, tad sanāk stipri mazāk padarīt kaut ko jēdzīgu.

Tas tiešām ir interesanti, ko katrs pamana, un katram tas ir kaut kā drusku citādāk, kaut arī teksts ir viens un tas pats. smile.gif Tas laikam ir radošās izpausmes skaistums.

Man, protams, visvairāk jau palikušas atmiņā tās idejas no pirmās grāmatas.
Ka cilvēkam, kuram galvā valda kārtība, nāve ir vien nākamais lielais piedzīvojums. Šeit varbūt man vēl nav aktuāli šo saistīt tik daudz kā ar savu miršanas lietu, bet vispār - ja tev galvā valda kārtība, tad no lielām lietām vai arī pārmaiņām nav bailes, bet tas kļūst interesanti. Zināt, kas notiks tālāk, ko es vēl varu.
Tāpat man spilgti palikusi atmiņā epizode, kur Dumidors ļāva Harijam izplosīties savā kabinetā pirms viņš izstāstīja par pareģojumu. Tas man lika aizdomāties par to, ko spēj dižs prāts - tas spēj pieņemt emocijas un iedziļinās lietas apstākļos, nevis cenšas apkarot citu izpausmes un pielīdzināt tās tā, lai viņam pašam būtu vieglāk. Šeit gan arī drusciņ tas, ka Dumidors pats jutās vainīgs, ka viņš Hariju līdz tam bija novedis, bet tik un tā visu cieņu viņa spējai saglabāt mieru.
Un vēl mani aizķēra Kornēlija Fadža teksts vientiešu burvestību ministram, kad viņš jautāja, bet jūs taču esat burvji, kā tad nevarat uzveikt tos ļaundarus?
Bet arī pretinieks māk burties.
Savā ziņā tās bija kā atvadas no bērnības fantāzijām, ka HP pasaule ir tāda ārkārtīgi forša un interesanta bērnu grāmata. Īstenībā jau maģijai ir sava cena un nemaz jau tik forši tas nebūtu, ja kāda, īpaši ļauna cilvēka, rīcībā nonāktu tik liela vara. Ja to var labais, to var arī ļaunais un varena cīņa ir vēl briesmīgāka un nežēlīgāka.

Apsveicu ar pavasara iestāšanos! cool.gif

Bet vispār rēcīga bija tā vieta, ka viņiem Grifidoru zobens bija vajadzīgs, lai skaldītu malku! grin.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Aiva
iesūtīt 11.04.2019 11:46
Raksts #107


Šņācmēles tulks
******

Grupa: Daiļdarbu pārziņi
Pievienojās: 22.12.03
Gondoras sargs



Par maģiju, mani vienmēr Poteriādē mulsināja, kā var būt nabagi, noplīsuši, noskranduši - spēcīgi - burvji? Nu sakiet, kā? Ja parādīja, ka Hermione 'reparo' uzbūra vēl pirms sākt mācīties (ok, viņa ir īpaša, bet tomēr!). labi, var pieņemt ka 'accio' nedarbosies, ja nebūs no kurienes paņemt. Transfigurācijā liekas (ja vien tas nebija fanu pieņēmums) paskaidroja ka nevar kko tā uz kaut ko citu pārvērst viegli, bet salabot?

Tai ziņā jā, brīžiem liekas, ka burvji tiešām Grifidoru zobenu par malkas cirvi izmanto. Ne tāpēc ka cirvja nav, bet tāpēc ka nevar iedomāties ko savādāku...

Ps. Prozerpīnes dārzā vēl trīs panti palikušies. Tā tas vēl nebeidzas. wink.gif Bet tā dzeja mani moka. Pats teksts jau ir iztulkots, bet tās rindiņas pārrakstu un pārrakstu un vienalga nepatīk kā sanācis.

Šo rakstu rediģēja Aiva: 11.04.2019 11:49
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Hermaine
iesūtīt 12.04.2019 07:45
Raksts #108


Ataudzē kaulus pēc uzvaras kalambola mačā
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 06.04.07
Kur: Vakardienas trakumā



Precīzi - es arī par to esmu daudz domājusi. Vienīgais izskaidrojums man ir tāds, ka maģija tomēr prasa kaut kādu enerģiju. Es īsti nespēju arī pieņemt to, ka tā tik krasi pārkāpj 2. termodinamikas likumu. grin.gif Tāpēc gribu, lai tā izsūc no burvja spēku. Un, ja burvis ir nabags, neēdis, pārguris, viņam vienkārši nav spēka uz ilgu laiku pārvērst savas drēbes. Roulinga šur tur min, ka maģijai ir noilguma termiņš, ka burvestības pēc kāda laika izplēn. Nu vienīgi tā es to varu izskaidrot, lai nesagrūtu visa Potera pasaule. Tāpēc jau teicu, ka man dikti prasās izgudrot maģijas teoriju. grin.gif Jo citādi, ja burvji varētu visu laiku burt un pārvērst, ko grib, man šķiet, ka pasaule galīgi neizskatītos tā, kā to ir uzzīmējusi Roulinga.

Tāpēc arī mans visu laiku mīļākais fanfiks ir Harijs Poters un Racionālās domāšanas metodes, jo tur drusku par šīm lietām paņirgājas. Un tur arī parāda, cik īstenībā viegli ir ar burvestību kādu nogalināt. Pilnīgi netīšām. Itin nemaz nevajag nekādus zobenus.

Aha, ar dzeju vienmēr ir grūti. Kad tajā stāstā par Mīropu bija šur tur kas jāatdzejo, baigi jāpiedomā, lai būtu jēga, lai izklausītos apmēram tā kā oriģinālā, lai būtu ritms, un vēl atskaņas, ja tādas arī ir paredzētas. Roberta Frosta gabalam tā arī kādu pusstundu sēdēju un domāju, vai tur jābūt vārdam "kamēr" vai tomēr "kad". Domāju, ka kaut ko atdzejot, tas ir veselu līmeni augstāk nekā pārtulkot kaut ko kaut kādā stilā. Tas ir riktīgi grūti, bet tev labi sanāk. Taviem atdzejojumiem nav ne vainas, galvenais, lai to plūdums sanāk raits. Lai nav tādi asi, nepatīkami lauzieni. smile.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Aiva
iesūtīt 15.04.2019 09:32
Raksts #109


Šņācmēles tulks
******

Grupa: Daiļdarbu pārziņi
Pievienojās: 22.12.03
Gondoras sargs



Pabeidzu beidzot Prozerpīnes dārzu. Dzeja gāja grūti.

Es bieži meklēju internetā, via nav jau latviski kāds iztulkojis, teiksim Šekspīru es ņēmu bibliotēkā sējumus un meklēju kā pirms manis iztulkojuši, kad man vajag viņa citātus pielikt.

PS. Nejauši atklāju, ka "Kāda orka piezīmēm" ir vēl turpinājums !!!


CITĀTS
Пузо и Ривцак, мои старые знакомые - предложили обрядить дракона во что-нибудь стрело-, копье- и меченепробиваемое. На башку шлем, на шею - трубу, на корпус - броню, лапы защитить налапниками, а на челюсти поставить пламегаситель. Для повышения проходимости был использован инженерный подход - когти зацеплялись в педалях на манер велосипедных, цепной привод вращал направляющие звездочки, вокруг которых проворачивались гусеницы. Управление движением и огнем должно было осуществляться экипажем из пяти специально подготовленных орков, при помощи системы воротов и шестеренок. Для экипажа на спине предусматривалась комфортабельная кабина.

Проект понравился всем, кроме самого Глаурунга - тот от него взбеленился хуже прежнего. Особенно его возмутило устройство, которое Ривцак элегантно назвал 'форсаж' - когда дракон узнал, как оно работает и куда крепится, то отбросил всю дипломатию и разнес вдребезги конференц-зал, в котором происходило заседание. До докладчиков ему, слава Боссу, добраться не удалось, для успокоения он вломился в находящийся неподалеку тренировочный лагерь для рядового состава и устроил там внеплановые учения.

Народ там, кстати, тренировался на совесть. Глаурунг практически никого не догнал.



Šo rakstu rediģēja Aiva: 15.04.2019 11:54
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Aiva
iesūtīt 15.04.2019 12:10
Raksts #110


Šņācmēles tulks
******

Grupa: Daiļdarbu pārziņi
Pievienojās: 22.12.03
Gondoras sargs



CITĀTS
Особенно, конечно, постарались Лидделах и Гартах, поставленные сочинять чего-нибудь про непрямые действия. Они подсчитали, что если всем нашим уйти из Белерианда, запереться в Ангбанде и не высовывать оттуда носа в течение примерно трех эпох, то эльфы либо перережут друг друга сами, либо куда-нибудь уйдут. Что автоматически решит их проблему.

Лично мне это понравилось. Готмогу, кажется, тоже. Саурону, видимо, нет - он сварливо спросил у разработчиков, а сколько придется ждать до полного освобождения Валинора. Лидделах ответил не задумываясь - восемнадцать с половиной эпох. Сау опешил, попытался возразить, но Гартах предложил ему поспорить на эту тему. На ту сумму жалования, которая накопится за эти самые эпохи. Сау заткнулся и поставил в ведомости "удовлетворительно".

Я потом отвел Гартаха в сторону и спросил, считали ли они, за какое время мы сами тут все, запертые, успеем передраться. Он ответил, что не считали, но в принципе не более, чем за год - полтора. Что, с некоторой долей юмора резюмировал он, тоже в каком-то смысле окажется решением проблемы.

Такая стратегия непрямых действий мне понравилась.


Šo rakstu rediģēja Aiva: 15.04.2019 15:04
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Hermaine
iesūtīt 16.04.2019 07:55
Raksts #111


Ataudzē kaulus pēc uzvaras kalambola mačā
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 06.04.07
Kur: Vakardienas trakumā



Varēsi vēl turpināt! Forši. smile.gif

Aha, es tāpat meklēju e-grāmatas un lasīju, kā kāds cits ir pārtulkojis, pirms pati ķēros klāt tādiem grandu autoru tulkojumiem.

Apsveicu ar dzejas treniņu! Bet nopietni - tev tīri labi sanāca. Man pat nemaz angliski neprasījās lasīt, tavs atdzejojums bija gana labs.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
kaiva
iesūtīt 24.04.2019 14:04
Raksts #112


Atver vēstuli ar SĒRG-u rezultātiem
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 16.06.06
Kur: tepat
Vārdmetējs 2012



Nē tā īstenībā ir ļoti nopietna tēma- ka fantasy pasaulē visam jābūt pamatotam un loģiskam- tieši tas padara žanru tik īpašu un teiksim "nopietnu". Labāku par meinstrīmu jo tajā nekad līdz tādām lietām neaizdomājas. Nu acīmredzot ir tā ka burvestības novalkājas un tāpēc Vilksons staigā noplīsis jo viņam vnk nav laika un spēka visu atjaunot un kad viņš dzīvo pagrīdē tad vispār ir grūti parādīties virspusē bet arī pārējā laikā viņu drēbnieku veikalos diez kā ar prieku nesagaida tāpēc viņš pērk lietotas drēbes kas JAU it ar magiju lāpītas. Tas ka viņš nevar pat uz z sv pie Vīzlijiem kaut ko sagādāt vnk ir poētisks pārspīlējums- arī tas vienmēr jāņem vērā. Nedrīkst arī gaidīt no mākslas darba dokumentālu aprakstu. Vidusceļa izjūta jāiemācās. Bet ja kāds gribēs vienmēr atradīs par ko uzkasīties :>
Tomēr Roulingai vajadzēja to faktu vairāk pieminēt kādās epizodēs, tas ir diezgan svarīgs. Pieņemsim Harija brilles ko Hermione salaboja droši vien sāks ieplaisāt pēc kādiem padsmit gadiem bet novalkātas drēbes noteikti ir neizturīgākas.
Runājot par maģijas zinātni- tāda ir daudzās citās grāmatās. Nedrīkst aizmirst ka hp TOMEER ir pirmkārt bērnu grāmata- plašam lasītāju lokam ne tikai dīvaiņiem. To es definēju tā ka grāmatu mīl arī pieaugušie bet tajā nedrīkst būt nekas ko nesaprot bērni, kas tiem vnk neinteresē. Patiesībā hp nav pirmkārt fantasy grāmata bet pirmkārt klasiskā bērnu grām labākajās tradīcijās kā teiksim mērija popinsa oza burvis un astrīda lindgrēne. maģija lai cik brīnišķīgi iekrāsota tur ir tikai krāsa. tāds vnk nav šīs grām mērķis. tomēr ar visu to roulinga ir tik... gudra rūpīga atbildīga? vnk tāda ir viņas saprašana- ka viņa fonā tomēr ir visu pamatojusi, tāpat kā savu varoņu personu lietas. Domāju ka tā ir lielā mērā literatūras nākotne ka liela daļa no pasaules lietām būs ārpus grāmatas mājas lapā.
mani piem visvairāk mulsināja fakts ka burvju nav pārņēmuši vientiešus (kā tas momentā notiktu pie mums un kā tas ir Bartimaja triloģijā) Nevis viens kaut kāds voldijsbet parastie sīkie ministreļi un malfoji un pārkinsones. Tomēr vēlāk mēs redzam ka agrāk taču tā arī bija un tad tika pieņemti startptautiskie slepenības statūti kas aizliedza kaitēt vientiešiem. šķiet tik neticami jauki! Bet verdzība taču arī tika atcelta un tomēr mēs dzīvojam kaut kāda paveida demokrātijā un tāda bija arī senajā grieķijā.
labi ir teikts ka burvji aizgāja pagrīdē slēpjoties no vientiešiem bet nav reāli ka tūlīt pēc tam daudzi nemēģināja tiem atriebties, uzskatu ka mums vnk nav parādītas tās nodaļas no burvestību vēstures.

jā man arī tevis minētās epizodes palikušas domās.

ā ko nesen prātoju par filmām- tās patiešām ir diezgan stulbas un daudz tās nevar skatīties un būtībā no viņāmneko nevar saprast. Jo hp obligāti ir grām kam vajdzētu 4 sērijas katrai daļai. bet reāli- kāda tam būtu jēga? Tāpat nekas nebūs labāks kā grāmtā. Filmām labums ir tas kā viņi vizuāli parāda to notikumu plūsmu- tur ir tādas simboliskas pārejas un tad tie lidojuma skati un dažas dabas ainavas dāvestu 1 daļā ir vnk aaaaaaaaaa un tas kā viņi iet ar kājām kaut arī tas galīgi tā nenotika "īstenībā". resp dažas epizodes ir labi uztaisītas- kas tieši nesaistās ar baigajiem sižeta notikumiem. arī daudzas sarunas ir garlaicīgas. bet kingskrosa ir laba aina teiksim kaut arī tāpat "nepareiza" un pēdējā kaujā bija diezgan labi uzķerta noskaņa. kas grāmatā savukārt bija vienīgais mazliet grūti lasāmais gabals. vispār grāmatā lasīt action ainas ir šausmīgi garlaicīgi- jo REĀLI jau nekas nenotiek- visām tām darbībām nav nekādas nozīmes, tās neķer pa emocijām. (kā piem tā sērija par olimpiešiem un ēģiptiešiem- riks riordans. pilnīgi nelasāms bet filmas ir diezgan intresantas) Lasītājs grib urķēties savā prātā un sajūtās minēt ko kas nozīmē dusmoties uz tēlu rakstura īpašībām, pārmācīt viņus risināt mīklas un tā tālāk. pie Andžejs sapovskis - ragaņa sērija- lai arī lielā mērā stulba tomēr lasāma- tur ir cīņas ainas bet ne garākas par rindkopu un ļoti spilgtas. nepaspēj apnikt.

nu lūk. pastāsti vēl kaut ko kas liek tev prātuļot un kā iet tavās paralēlajās pasaulēs, vai ir vēl kas tāds ko tu dari lai viņās iedzīvotos?

Šo rakstu rediģēja kaiva: 24.04.2019 14:06
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Hermaine
iesūtīt 25.04.2019 07:29
Raksts #113


Ataudzē kaulus pēc uzvaras kalambola mačā
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 06.04.07
Kur: Vakardienas trakumā



Roulingai vajadzētu šajā ziņā varbūt ņemt piemēru no Dž. Mārtina, kurš pagājušajā gadā laida klajā cik tur tās lappuses ar Tārgārjenu vēsturi. grin.gif Uh, vēl man netīšām nav ielavījusies šī grāmata manā e-grāmatā. Pēdējais laiks šo apstākli labot. Hehe.
Bet es tikko izlasīju Matīsa Kaudzītes Jaunos mērnieku laikus. Es nemaz nezināju, ka ir arī vēl viens romāns pēc īstajiem Mērnieku laikiem un esmu sajūmā par šo darbu. Lai arī viņš to rakstīja mūža nogalē un īpaši uz beigām var just, kur viņam pietrūcis laika izstrādāt kārtīgi, bet tās domas, kas tur ir iekšā - zini, nav brīnums, ka viņu 100 gadus atpakaļ negribēja īsti saprast. Šito tiešām varu ieteikt izlasīt.

O, jā, par filmām piekrītu, tāpēc godīgi nemaz neesmu visas redzējusi. Tie varoņi tur ir tik ekspresīvi un pilnīgi neattēlo to, ko Roulinga caur viņiem bija gribējusi pateikt. Piemēram, Dumidors, kurš brīžiem uzvedas kā tiešām vājprātīgs, nevis mierīgi un rāmi.

Šobrīd es esmu diezgan pamatīgi iedzīvojusies savā Kraukļanagas diadēmas pasaulē. grin.gif Vienu brīdi man šķiet, ka tās domas ir grandiozas, kas man tur ir ienācis prātā, citu brīdi liekas, ka es te rakstu kaut kādu štruntu un nodarbojos ar galīgām muļķībām. Bet jūtu arī to, ka man tas ir jāpabeidz, lai galvā iestātos miers. Uj, nevaru sagaidīt, kad varēšu ielikt nodaļu par alķīmiju, to gan esmu paredzējusi tikai viņiem pirms Ziemassvētkiem, bet dikti gribētos zināt, ko tu par to domā. smile.gif Kaut kā likās, ka viss baigi salīmējās kopā, ko bija rakstījusi Roulinga, kas ir atrodams Wikipēdijā un pat šis tas no mana dārgā Lips-Tulliana, par pamatu ņemot prātojumus no Racionālās domāšanas metodēm.

Es redzēju filmā epizodi, kur Harijs atrada diadēmu Vajadzību istabā un tā mani pilnībā pārliecināja, to noskatoties, nekādi jautājumi neradās, ka tā varētu nebūt īstā. Bet grāmatā - ja godīgi, es jau tev divus gadus atpakaļ rakstīju, ka man tas bija par ātru, par samocītu, un pilnībā neatstāja pārliecinošu iespaidu, ka tā tiešām bija īstā. Jo Harijs vienkārši tur ieskrēja, atcerējās, ka bija redzējis tādu štrunta stīpiņu un hops - gan jau šitā būs pareizā. A ko tad ja nebūs? Zini, es pat ļoti gribētu, lai kāds man pierāda, ka es ar šo savu fanfiku briesmīgi kļūdos, bet, jo vairāk par to domāju, jo vairāk man liekas, ka vienkārši tā nevarēja būt pareizā diadēma.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Aiva
iesūtīt 07.05.2019 10:59
Raksts #114


Šņācmēles tulks
******

Grupa: Daiļdarbu pārziņi
Pievienojās: 22.12.03
Gondoras sargs



CITĀTS
She was worldly and pragmatic, he was idealistic and naïve, even a bit provincial in an annoyingly masculine way. He saw the world in terms of basic right and wrong, while she had seen too much out of her young life to define anything in such simplistic terms. She looked for the bottom line, he looked to the example he could set for others. He was a hero by definition, while she was a survivor.


Interesants salīdžinājums
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
kaiva
iesūtīt 07.05.2019 14:37
Raksts #115


Atver vēstuli ar SĒRG-u rezultātiem
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 16.06.06
Kur: tepat
Vārdmetējs 2012



tā lūk ŠO TE sauc par SPOOOOOOOOOOOOOOOOOOIIIIIIIIERI!
pa ausi tev!

nu jā man arī tieši tāpat likās

katrā ziņā manu uzmanību tu noturēsi tev ir reāli intresants domu gājiens, vai jau to minēju?
galvenais neraizējies par daudz tik tik cik pašai intresanti un raksti to ko izbaudi. ikvienam jāraksta tā it kā nebūtu ko zaudēt arī prof autoram.

kaut kā dīvaini- skatos fanfic netā vairs nav- vai ari nevaru atrast emily of new moon - vispār nav vairs tādas grām lai gan iepriekš bija daudzi fiki https://www.fanfiction.net/crossovers/book/#
varbūt es vnk kauko nejēdzu? un vai pēc orģināla autores neko nevar meklēt? lm mongomery- man vismaz nesanāk. Jo tur toreiz tiešām bija labs fiks

ok Mīropas stāsts- nav ko sākt uzskaitīt visas kvalitātes jo tas vnk ir LABS. reāli. tur ir viss ko vajag. paldies ka iztulkoji!
es gan biju iztēlojusies to visu tuvāku realitātei bet šādā skatījumā var parādīt plašākas attiecības starp visiem. tieši tas man patīk, vairāku jaunu un tikai vārdā pieminētu tēlu uzburšanās. plašums... :>
ok tas noteikti ir daudzos fikos, diemžēl man baigi maz ir vēl sanācis lasīt
VIVA LA FAN FICTION!

runājot par tulkojumu- man baigi patīk tavi atradumi un senvārdi un izteiksmes. Stila kļūdas gan ir diezgan daudz- bet tā ir lieta ko pēc vienas reizes paskaidrojot var iemācīties. Ja nu tev gadījumā intresē. Vispār man baigi gribētos vasarā aizbraukt uz Kuldīgu. Nezinu gan vai sanāks laiks un vai nebūs pārāk karsts, es tiešām nepanesu tādu laiku kāds bij pagājšvasar. Bet tad man atausa gaisma- ja nu pēkšņi abām sanāk iespēja ir taču vēl variants sazināties telefoniski!! :> va ne?

oj jā tādu vēstures grām es būtu laimīga izlasīt. intresanti kur tu izraki tādus jaunos mērnieku laikus?
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
kaiva
iesūtīt 07.05.2019 15:38
Raksts #116


Atver vēstuli ar SĒRG-u rezultātiem
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 16.06.06
Kur: tepat
Vārdmetējs 2012



resp es tikai tagad izprintēju diadēmu un sākšu lasīt. ātrāk vnk nebija iespēja
bet kas īsti ir ar to mīropu- vai viņš nav pabeigts vai arī es vnk visu neiekopēju. kāds bija nosaukums? un kālabad to nevar atrast pie tava profila? aprāvās pašā intriģējošākajā vietā kur mīropa satiek savu pusbrāli
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Aiva
iesūtīt 07.05.2019 22:34
Raksts #117


Šņācmēles tulks
******

Grupa: Daiļdarbu pārziņi
Pievienojās: 22.12.03
Gondoras sargs



Grūti pateikt, itka tur nav bijusi prasība no autortiesību turētāju puses, bet kas zina... Tikmēr varbūt noder

https://www.wattpad.com/story/104629770-the...-l-m-montgomery
un
https://www.fanfiction.net/book/Emily-of-Ne...;srt=1&r=10
un
https://archiveofourown.org/tags/Emily%20of...ontgomery/works


Par Mīropu domāji šo te?
http://www.kurbijkurne.lv/daildarbi/viewstory.php?sid=992

Šo rakstu rediģēja Aiva: 07.05.2019 22:38
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Hermaine
iesūtīt 08.05.2019 07:28
Raksts #118


Ataudzē kaulus pēc uzvaras kalambola mačā
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 06.04.07
Kur: Vakardienas trakumā



Aiva - salīdzinājums tiešām ir interesants. Iespējams, ka tas pat ir galvenais iemesls, kāpēc cilvēkiem tik bieži izjūk attiecības, jo viens ir pragmatiķis, bet otrs sapņotājs. smile.gif

Spoileris? Drīzāk "tīzeris". grin.gif

Nē, to tu neminēji, ka man ir interesants domu gājiens. Liels paldies tev! smile.gif Pie tā es cenšos arī pieturēties, ka vienkārši rakstu to, kas man samodelējās prātā, kad paņēmu varoņus laika momentā t_0, sapratu, kam jānotiek pie robežas T, un tad modelēju uz priekšu t + delta t. grin.gif Un tas, kas man tur sanāca, tas tur arī ir. Tā kā piedošanu, ja būs vietas, kur būs čakars, kur būs vienkāršs notikumu pārstāsts, kur varbūt būs garlaicīgi.

O jā, par stila kļūdām noteikti gribu zināt, kur kas man ir nepareizi. It sevišķi, ja tas ir tik ātri apgūstams.

Mīropas stāsts pilnīgi noteikti viss ir satulkots. Saucas Padoties liktenim. Šis bija pirmais stāsts, kuru es izlasīju un nodomāju Oho. Ja nu ir kāds stāsts, kuru ir vērts iztulkot, tad šo nu noteikti! Tāpēc es papriekš paņēmu patulkot citus stāstus, lai ar savu iesākumā nemākulīgo tulkošanu nesapurgātu lielisku mākslasdarbu. Paldies. Man pašai arī likās, ka tulkojumā ir jābūt pa laikam kādam vairāk vai mazāk vecvārdam, lai uzburtos noskaņa. Tomēr 1925./1926. gads, modernai leksikai tur nav vietas.

Brauc tik šurp. smile.gif Vienīgi jūnijā bērnudārzam atvaļinājums, tad nekur netikšu.
Ā, rekur, tūlīt, 1. jūnijā būs Dullā maijvabole. Es būšu pie rezutlātu apkopošanas.

O, es tādu dārgumu izraku tepat, Padures bibliotēkā, kura man ir pie pašām mājām. Un bibliotekāre teica, ka taisās to grāmatu norakstīt un es varēšu to dabūt sev mājās. Muhaha.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Aiva
iesūtīt 09.05.2019 15:21
Raksts #119


Šņācmēles tulks
******

Grupa: Daiļdarbu pārziņi
Pievienojās: 22.12.03
Gondoras sargs



Spēlējoties ar google-fu reizēm atklājas ļoti interesantas lietas, atradu seno grupu r.a.a.s - un tur vēl šis tas ir saglabajies, kā piemēram oriģinālie darbi no 90tajiem:
https://groups.google.com/forum/#!topic...ies/m504_eWHPHc

CITĀTS
SHASTI
It's something to do with this planet, isn't it? The nuclear war must have rendered it tectonically unstable.

LORD ROBIN
Close, but no cigar. It's not the planet, it's the mountain. It's not your standard, run-of-the-mill mountain, you see.

[Shasti goes pale.]

SHASTI
You built inside an active volcano.

LORD ROBIN
Well, it was inactive when I built it. But not anymooooore! Yup, I give this place maybe a hour before it goes sky-high.

SHASTI
Then you won't have anything to protect. So you have no reason to keep us here.

LORD ROBIN
Sure there is. I don't like you.
[Shasti glares.]
And besides, the only way I can be certain that you won't take anything is to keep you here until the bitter end. Hey, tell ya what, though. I'll make you a deal. Strip nude and dance a jig and I'll open the door.

SHASTI
Very funny.

LORD ROBIN
Who's joking?

SHASTI
You'll let me out if I humiliate myself in front of you?!

LORD ROBIN
My, you *do* have an advanced brain, don't you?

SHASTI
Forget it. You've told us nothing but lies up to this point.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Hermaine
iesūtīt 10.05.2019 07:15
Raksts #120


Ataudzē kaulus pēc uzvaras kalambola mačā
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 06.04.07
Kur: Vakardienas trakumā



Ja pareizi sapratu, tad tev izdevās atrast kaut ko no sen pazudušiem dārgumiem? Oho! smile.gif

Tā pat ir tāda kā luga, pareizi? Vai arī tas ir seriāla scenārijs?

Ak jā - nemaz nezināju, kurbijkurnes daiļdarbos var pievienot arī bildītes. laughing.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu

28 Lapas V  « < 4 5 6 7 8 > » 
Atbildēt pavedienāSākt jaunu pavedienu
3 lietotāji/s lasa šo pavedienu (3 viesi un 0 anonīmie lietotāji)
0 biedri:

 



RSS Lo-Fi versija Pašlaik ir: 28.03.2024 12:23