Kurbijkurne forums: Soli tuvāk fantāzijai

Laipni lūdzam, viesi ( Pieteikties | Reģistrēties )

> LARP mērķi, a ko mēs tur vispār darām?
Durbals
iesūtīt 27.04.2010 13:59
Raksts #1


Izvēlas zizli pie Olivanda
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 27.04.10
Kur: Savā iekšējā fentezī pasaulē



Cik man zināms, "krīze" nozīmē situāciju, kur uz priekšu var tikt vienīgi tad, kad izmaina savu domāšanu, jo līdzšinējā sevi ir izsmēlusi.

Piedāvāju ķecerīgu, bet nopietnu jautājumu: a ko mēs visi šeit vispār darām?

Jeb citiem vārdiem - kādi ir mērķi?

Lūk, daži piemēri.
Ja cilvēkiem mērķis ir izklaidēties (kā vienam otram no tiem pieminētajiem, kuri nepakļaujas noteikumiem, lieto ugunsdziras utt.), tad skaidrs, ka tādam cilvēkam LARP nebūs ilgstoša nodarbe. Viņiem vispiemērotākās ir kompānijas tipa spēles, kā, piemēŗam, www.Freeformgames.com - kuras ilgst 3...4 stundas, domātas ballītei, tusiņam.
Starp citu, ceru pats drīzumā pabeigt savu versiju ar nosaukumu "Jaunkurzeme", par hercoga Jēkaba laikiem - varbūt te varēšu atrast beta-testētājus? rolleyes_a.gif
Šo spēli var padarīt par (kaut nelielu) ienākumu avotu. Un tas, lai arī varbūt riskanti, kā jau viss, kas ar komerciju saistīts, varbūt varētu ienest zināmu dzīvības dvesmu Latvijas larpiešu aprindās.

Ja tā ir ieiešana fantāzijas virtuālajā realitātē, tad kino vai jaunākā datorspēle būs spēcīgs konkurents, jo prasa mazāk resursu - un ne tikai! Man ir dēls programmētājs, kurš caurām dienām spēļukus spēlē. Reiz aicināju aiziet paLARPot - vai zināt, ko viņš atbildēja? Tas viņam esot par šerpu. Labāk, ka PC skrīns kā interfeiss pa starpu. Ko tas nozīmē? LARP prasa zināmu drosmi, kuras daudziem vienkārši pietrūkst. Un ir jāatrod, kā jaunu cilvēku ieiešanu LARP vidē padarīt interesantāku, aizraujošāku un varbūt arī mazāk stresainu.

Pats divreiz gribēju piedalīties brīvdabas spēlēs, taču kaut kas traucēja. Tad vienugad nolēmu - tagad vai nekad, un, tā kā Latvijā sezona bija noslēgusies, aizbraucu uz Lietuvu. Teikšu tā - salīdzinājumā ar "Gredzenu pavēlnieku", kura nobeigumu pavēroju Lilastē, tas bija visai šķidrs, taču pirmajai reizei derēja braši. Un ko es atradu? To, ka bail rīkoties, kad jāveic izšķirošā darbība (biju iecerējis noslaktēt vienu ļaunu ekspluatatoru). laughing.gif
Kad sadūšojos, bija par vēlu. Citi bija pasteigušies...

Pēc mana redzējuma, LARP ir lielisks variants, metode, kā iziet ārpus savas šaurās pasaulītes robežām, kā izkopt kaut kādas iemaņas, ko reālā dzīvē izdarīt daudz grūtāk. Vārdu sakot, izmantot brīvdabas lomu spēles kā psiholoģiskus treniņus. Godīgi sakot, nesaprotu, kāpēc nevienā no forumiem, kurus esmu apmeklējis, par to netiek runāts. Jo, ieguglējot "lomu spēles", uzreiz var novērtēt, cik plaši tās tiek izmantotas biznesa pasaulē.

Ko ar to gribu teikt? To pašu, ko man teica Aļohins: spēlētāji mēdz iesēsties vienās un pašās sliedēs. Ja orks, tad orks; ja elfs, tad tikai elfs. Cilvēka lomu spektrs nepaplašinās, jaunas iemaņas neattīstās, un ar laiku sāk zust garša. Nekā jauna. Protams, būs vienmēr cilvēki, kuriem nepietiks dūšas iesēsties nepierastā lomā, un tur grūti ko mainīt. Bet, ja piedomātu tieši pie spēles kā treniņa aspekta, tad varbūt varētu iesaistīt, teiksim, izglītības sistēmu? Manuprāt, nav labāka līdzekļa, kā apgūt, teiksim, vēsturi, kā iesaistīt skolēnus lomu spēlēs, sākot ar savu kventu rakstīšanu un beidzot ar jaunu spēļu izstrādi.

Protams, te ir vesela gūzma jaunu šķēršļu. Bet varbūt tieši šeit ir tas lielakāis solis uz augšu? Jauns izaicinājums un jaunas izaugsmes iespējas? Arī iespējas piesaistīt zināmu finansējumu, kaut vai tad, kad izdosies ieinteresēt kādu TV kanālu? Protams, tas prasīs arī citu jomu speciālistu iesaistīšanu spēles meistaru komandā (pedagogi, psihologi) - jā, saprotu, ka tas ir far out, bet slikts esot tas ierindas orciņš, ka negrib kļūt par nazgulu. two_handed.gif

Galu galā - tās bija vienīgi manas fantāzijas. Atkārtošu jautājienu: kādi ir Jūsu mērķi šajā tik aizraujošajā un vērtīgajā jomā? Jo virzība uz priekšu notiek tikai tad, kad cilvēkam ir konkrēts mērķis. Un, kā NLP meistari saka, "pareizi nospraustiem mērķiem piemīt tā apbrīnojamā īpašība īstenoties it kā pašiem no sevis".

GV
www.laimesskola.lv
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
3 Lapas V   1 2 3 >  
Sākt jaunu pavedienu
Atbildes (1 - 19)
Roviela
iesūtīt 27.04.2010 14:44
Raksts #2


Zintniece
Grupas ikona

Grupa: Noslēpumu nodaļa
Pievienojās: 03.11.03
Kur: te un tagad
Dzīvā enciklopēdija



Atļāvos izdalīt atsevišķā pavedienā. Ceru, iebildumu nebūs.

Ko es daru LARPos. Vāru ēst, cepu pankūkas, palīdzu gatavoties spēlei pirms LARPa, šuju tērpus, kaifoju, kad atrodu kādu reāli uzraisāmu kolosāli efektīgu apģērba gabalu, pie tam vēlams, lai tas būtu vēsturiski (vismaz pēc izskata) patiess. Ja spēju, izgatavoju rekonstrukciju (jā, man patīk reāli apģērbi, nevis fantasy apmetņi. Starp citu - ērtāk valkāt, tikai dārgi un darbietilpīgi). Pašas spēles laikā labprāt dzīvojos nometnē un atkal vāru ēst, cepu pankūkas utt. smile.gif Lomas izvēlos ne visai aktīvas. Mēdzu sašūt tērpus pat kabineta spēlēm, kas notiek, teiksim, grieķu pirtī uz pāris stundām.
Labprāt atbalstu un apčubinu meistarus un NPC spēles laikā. Ja viņi ļaujas. smile.gif

Vislabāk patīk vienas dienas kabineta spēles viduslaicīgā stilā, bet ar gana nopietnu noformējumu.
Piemērs - Dzīres Telsas pilī
Hercoga Jēkaba laiki pašlaik man (un vēl vienam bariņam) ir mazliet par jaunu apģērbu ziņā. Mums pašlaik topā ir 14.-15.gs.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
DarkJedi
iesūtīt 27.04.2010 16:16
Raksts #3


Dzer sviestalu Trijos slotaskātos
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 28.01.05
Kur: Kaut kur galaktikā



Mans mērķis kādēļ dodos uz larpu viennozīmīgi ir izklaide. Nebraucu ar mērķi uzlabot cīņas, runāšanas, domāšanas vai jebkādu citu prasmi. Ja ko tādu var uzlabot paralēli izklaidei ko sniedz larps ļoti jauki, nesūdzos, ja neiegūst tad nav nekāda nelaime un traģēdija. smile.gif

Tālāk atkarībā no larpa veida nāk nākamais apakšmērķis. Ja tas ir īss viendienas larps, tad laikam gribās aktīvi un intensīvi darboties pildot lineārus ķēdes kvestus kur jānokļūst no punkta A uz punktu E pa ceļam izejot cauri punktiem B, C un D. Piemēram "Nolādētais Tīstoklis 2".

Ja tas ir daudzdienu larps latviešu valodā, tad vairāk gribās vienkārši pabūt spēles pasaulē jo aktīvi rauties nonstopā 3 dienas no vietas noteikti negribu. Daudzdienu larpā laikam man pateicīgs formāts būtu, ka no rīta pamostas slinki izlien no telts, ir laiks lēnām paēst brokastis apsveicināties ar citiem u.t.t.. Tālāk dienas vidū dažas stundas varētu būt kaut kas intensīvi kvestojams un vakarpusē atkal viss mierīgi pārvēršas kaut kam līdzīgam tusiņam pie ugunskura, ciema krogā ar alus glāzi rokā. Spēlē "Ceļš 2" un "Nolādētais Tīstoklis 1" man liekas bija šāds formāts.

Man tāpat patiesībā laikam patīk larpi un kvesti kur darbojas PvE režīmā nevis PvP režīmā (respektīvi, spēlētājs pret NPC, nevis spēlētājs pret spēlētāju). Čakarēt citus man parasti ne visai gribās, man labāk patīk ar citiem parunāt no lomas tēla viedokļa par spēles pasauli, savu lomu viegli vai diezgan smagi humoristskā tonī. Respektīvi, ir labi ja ir ingeim iemesls socializēties ar citiem un kaut ko abpusēji izdevīgu ar citiem runāt, darīt, veidot.

Ja tas ir larps krievu valodā tad parasti valodas barjeras dēļ (respektīvi, es nepārzinu krievu valodu) esmu ļoti pasīvs, apskatu lokācijas, mazliet kaut kur patusēju un tad drīz vien apnīk jo nav ko darīt. Uz tādu larpu vislabāk laikam braukt savā kompānijā kur vairāk tusējas kompānijas iekšienē kā ar pārējiem spēles dalībniekiem.

Vienas dienas kabineta spēles ar ir jaukas it sevišķi ja tur pat var palikt pa nakti. Negirbu kabineta spēlē spīt intrigas, vienkārši gribu runāt izdomātas lomuspēliskas muļķības. Protams kvesti fonā arī ir jauka lieta, taču nevajag pārspīlēt, ka viss ko tu vari darīt un domāt kabineta spēlē ir kvests. Manā izpratnē kabineta spēlei noteikti jāietver parasta tusiņa elementus.

Šo rakstu rediģēja DarkJedi: 27.04.2010 16:31
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
mausns
iesūtīt 27.04.2010 16:50
Raksts #4


Cīnās ar Lankašīras laumiņām
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 21.07.04
Kur: vispaar Riigaa, reizeem arri kur citur



Es LARpos - tā pat kā Roviela. Vāru, cepu un tā tālāk. Pa visu savu LARpisko pieredzi tikai laikam jau trijos LARpos neesmu bijusi "obščepitā" iesaistīta. Un varbūt tāpēc vienā - Kamelotā - man bija nedaudz garlaicīgi.... Man patīk; ir pat kaifs no tā, ka citiem patīk. Un nekad neiestājas tāds brīdis, kad ir jādomā, ar ko laiku aizpildīt un "iet vai neiet virsū meistariem ar bļāvienu - dodiet kvestu!". Kvests ir visu laiku un pie viena - krogus ir tā vieta, kurā uzzini visu, kas poligonā notiek. Labs piemērs tam bija Sudraba Bulta. Mēs savā nomaļajā lokācijā zinājām, kas notiek pilsētā, citur apkārtnē. Varējām laikus sagatavoties, gan krogs gan miests, viskautkam, kas pa spēlei var nākt priekšā. Un - arī sava jautrība bija un viskautkas notikās.
Es LARpos ķeru funu no tā, ka es tur esmu. Sajūtas ir fantastiskas pašas par sevi.
Tas, ka mēs ar meitenēm "reizēm"sastrīdamies ... precīzāk būtu teikt, reizēm nesastrīdamies ap larpa beigu fāzi, jau ir cits jautājums un iekšējās dabas daba. grin.gif
Man patīk piedomāt pie spēlei atbilstošā tērpa, pie tā, kā darboties krogam, kā nepārslogot sevi, meitenes kroga komandā un tai pašā laikā - lai tas "barošanās bloka ritentiņš" grieztos un rūktu. Tā jau ir pieredze pati par sevi. Un plašas iespējas pilnveidoties un mācīties no iepriekšējām kļūdām.
Es vairs nesaku - nekad un nemūžam! tongue.gif (tā es brēcu Uvaisas krēslas beigās, bet.... pienāca Sudraba Bulta un, ceru, ka šogad atkal būs spēle ar krogu.... grin.gif )
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Durbals
iesūtīt 02.05.2010 13:21
Raksts #5


Izvēlas zizli pie Olivanda
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 27.04.10
Kur: Savā iekšējā fentezī pasaulē



Labdien!
Jūtos pagodināts, ka manas necilās personas Komentārs ir tapis paaugstināts par Pavedienu! Paldies.

CITĀTS(DarkJedi @ 27.04.2010 17:16) *
Mans mērķis kādēļ dodos uz larpu viennozīmīgi ir izklaide. Nebraucu ar mērķi uzlabot cīņas, runāšanas, domāšanas vai jebkādu citu prasmi. Ja ko tādu var uzlabot paralēli izklaidei ko sniedz larps ļoti jauki, nesūdzos, ja neiegūst tad nav nekāda nelaime un traģēdija. smile.gif


Jā, tā jau ir tā sāls - tā visa "prasmju u.c. uzlabošana" lomu spēlēs var notikt kaut kur fonā, pilnīgi nemanāmi, tavas domas ar to nemaz nav aizņemtas, tu vienkārši labi pavadi laiku un viss notiek. Tas ir visforšākais! cool.gif

Tikai jāuzmanās, ka tā nepārvēršas no visiem mums mīļās bēgšanas no realitātes, par noslēpšanos izdomātās pasaulēs. Gribat zināt, kā tas neizbēgami izraisa apsīkumu? noslepums.gif Varu izskaidrot. Atsevišķā komentārā - ja kādam būs interese.

No atbildēm man izskatās, ka Jūs visi esat kopumā apmierināti ar dzīvi un lomu spēles ir kā iziešana no ikdienas realitātes, vai izklaide, kā saka Dark Jedi. elfs.gif
Tā psiholoģijs, treniņi - tas kļūst svarīgi tad, kad cilvēks kaut ko grib savā dzīvē izmainīt, bet tas ne visai izdodas - kā tas ir, piemēram, man. blush.gif blush.gif Lūk, tādā gadījumā arī nāk talkā zināšanas psilohoģijā un psitoherapijā. Zinot, pie kā cilvēkam jāpiestrādā, viņam var iedot neierastu lomu - tādu, kurā veicamie uzdevumi viņam arī būs kā treniņš. kid.gif

Psiholoģija ir GM joma teatrals.gif , spēles sagatavošana un vajadzības gadījumā korekcijas spēles gaitā - spēlētāju daļa ir piedzīvojumi, viņi pat "visnopietnāko" treniņspēļu laikā nodarbojas - nu, ar to, ar ko Jūs spēlēs vienmēr nodarbojaties! draugi.gif Tikai vēlams noskaņoties būt atvērtam uz kaut kā jauna, neierasta darīšanu. Labi atceros, kāds stresiņš bija spēlē Lietuvā, kad grasījos nožmiegt ļauno pārvaldnieku - un kad naktī gandrīz uzrāvos uz naktssargu, ejot demolēt tiltu.

Patiesībā galvenais, ko ar to visu gribu teikt, ir: Jums visiem ir vērtīga pieredze šajā brīnišķīgajā aktivitāšu lokā, kam ir liels potenciāls visas sabiedrības ceļā uz laimīgāku dzīvi (nu, vai neskan lepni? rolleyes_a.gif Bet es nopietni saku. To var izmantot neskaitāmu problēmu risināšanai - sākot ar skolēnu motivēšanu mācībām (vai dalība spēlēs ir radījusi kaut kādas izmaiņas Jūsu vēstures zināšanās? Sacerējumu rakstīšanā?), darbu ar ielu bērniem, un beidzot ar biznesu un politiku.

Manas domas ir tādas: labākais līdzeklis, kā izvairīties no lomu spēļu kustības apsīkuma, ir - iet plašumā un nest to citiem, kas vēl nav to iepazinuši. Viena no manām idejām ir sastādīt tādu kā informācijas paketi plašākai publikai, jo līdz šim visas publikācijas, ko esmu lasījis, ir tikai eksotikas līmenī. Izmantojot savas iemaņas žurnālistikā, domāju sākt ar sadaļu topošajā portālā Tavaskola.lv - redaktore bija sajūsmā, kad nupat par to sacīju. Tas nebūs forums, bet kaut kas līdzīgs žurnālu rakstiem, skats lomu spēlēs "no iekšienes" - domāts tiem, kas par tām nezina, vai zina pārāk maz, lai ieinteresētos. Un pirmām kārtām - progresīvi domājošiem skolotājiem. smartass.gif smartass.gif smartass.gif

Protams, nospraust šādus mērķus nozīmē iziet augstākā līmenī. Jaukākais tas, ka te pietiks ko darīt gan tiem, kuriem pietiek ar spēli kā sociālo tusiņu mace.gif dwarf_a.gif buras.gif medieval.gif bow_arrow.gif zorro.gif (viņi noderēs kaut vai kā pieredzējuši spēlētāji iesācēju aizraušanai, vai zināmos gadījumos kā NPC), gan tiem, kas ir gatavi augt, papildināt savas zināšanas spēļu teorijā, māsterēšanā, utt.

Vēl kas. Neredzu nekādu iemeslu, kādēļ lai Latvijā ar laiku neparādītos viesu nami laukos, kas specializējas lomu spēļu organizēšanā plašai publikai. dodrozi.gif Tur varētu būt speciāli izveidota vide (tiltiņi pāri strautiem, cietokšņu sienu moduļu noliktava, plaša zāle kabineta spēlēm, utt.). Lasu par spēlēm, kas notiek esošajos viesu namos - kāpēc gan, teiksim, LFFB nevarētu būt pašiem savs? Kaut vai - iesākumam - tikai lēti dabūjams zemes pleķītis tālu laukos, kur uz sezonu tiktu saceltas teltis? Kura iegādei tiktu uzrakstīts projekts un sagādāts kaut vai ES reģionālās attīstības fonda finansējums?

Vēlreiz - kādi ir Jūsu visu kopīgie mērķi? Jo kaut kāda kustība notiek vienīgi tad, ja cilvēkam ir mērķis. Un arī darbības rezultāti ir atkarīgi no tā, kādi ir šie mērķi.

Šo rakstu rediģēja Durbals: 02.05.2010 13:29
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Miervaldis Gotiņ...
iesūtīt 03.05.2010 12:21
Raksts #6


Gatavo atskaiti Zemvaldim
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 20.11.08
Kur: Arkanara
Gotiņtēvs 2012



CITĀTS
Piedāvāju ķecerīgu, bet nopietnu jautājumu: a ko mēs visi šeit vispār darām?

Jeb citiem vārdiem - kādi ir mērķi?

Es gan LARPa lietās esmu visnotaļ iesācējs, ņūbs utt., bet nu tomēr atbildēšu.

Mani mērķi kāpēc es intresējos par LARPiem un vairāk vai mazāk veidoju kontaktus ar LARPu cilvēkiem, iedalās 2 grupās:
1) pieredzes iegūšana par to, kas vispār LARPs vispār ir un ko tas ziemā ēd.
2) kontaktu dibināšana gan ar LARPu organizatoriem un aktīvistiem visnotaļ savtīgās interesēs (jā, mums airsofteriem laiku pa laikam vajag civilos anturāžas un atmosfēras radīšanai grin.gif).
CITĀTS
Jā, tā jau ir tā sāls - tā visa "prasmju u.c. uzlabošana" lomu spēlēs var notikt kaut kur fonā, pilnīgi nemanāmi, tavas domas ar to nemaz nav aizņemtas, tu vienkārši labi pavadi laiku un viss notiek. Tas ir visforšākais!

Imho, viena no prasmēm, kas pilnveidojas tīri nemanot, tiesa, pie nosacījuma ka izvēlētais tēls vai NPC ir puslīdz sociāli aktīvs, ir māksla improvizēt, reaģēt uz negaidītām situācijām, kurām nav iepriekš sagatavota rīcības vai darbības plāna.
CITĀTS
Vēl kas. Neredzu nekādu iemeslu, kādēļ lai Latvijā ar laiku neparādītos viesu nami laukos, kas specializējas lomu spēļu organizēšanā plašai publikai. Tur varētu būt speciāli izveidota vide (tiltiņi pāri strautiem, cietokšņu sienu moduļu noliktava, plaša zāle kabineta spēlēm, utt.). Lasu par spēlēm, kas notiek esošajos viesu namos - kāpēc gan, teiksim, LFFB nevarētu būt pašiem savs? Kaut vai - iesākumam - tikai lēti dabūjams zemes pleķītis tālu laukos, kur uz sezonu tiktu saceltas teltis? Kura iegādei tiktu uzrakstīts projekts un sagādāts kaut vai ES reģionālās attīstības fonda finansējums?

1) Visdrīzāk, ka viesu nami, kas specializētos [kabineta] lomu spēļu uzņemšanā, nebūtu sevišķi rentabli - man ir radies iespaids, ka LARPi tomēr notiek samērā reti (un arī tie, kas notiek, ir pietiekoši daudzveidīgi). Visā pārējā laikā attiecīgais viesu nams vai nu stāvētu dīkstāvē, vai darbotos tradicionālā viesu namu jomā.
2) Viena un tā paša poligona sindroms - pieredze liecina, ka cilvēkiem visai ātri apnīk viens un tas pats poligons, tāpēc permanenta poligona izveide izskatās neperspektīva.
3) Tipiskā alerģija pret birokratizāciju - kāpēc lieki noņemties ar oficiālas organizācijas dibināšanu, grāmatvedības vešanu un VID atskaišu gatavošanu, biedru vajāšanu un visām citām padarīšanām, ja visos tos pašus mērķus principā var panākt bez šīs birokrātijas un oficialitātēm?
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Northwatch
iesūtīt 03.05.2010 14:46
Raksts #7


Prāto, kā lietderīgāk ieguldīt rūķīšu zeltu
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 08.10.03
Kur: arī pie kapa soli priekšā Tev.



Durbal!

Cik nopietna Tu interesējies par spēļu izmantošanu izglītībā? Kādas ir Tavas angļu valodas zināšanas?
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Durbals
iesūtīt 03.05.2010 15:54
Raksts #8


Izvēlas zizli pie Olivanda
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 27.04.10
Kur: Savā iekšējā fentezī pasaulē



Cik nopietni? Pietiekami, lai pamēģinātu to darīt, sākot ar citu interesentu samusināšanu, prezentācijas materiālu gatavošanu un prezentēšanu ieinteresējamiem, progresīviem pedagogiem - sevišķi tiem, kuri organizē vasaras nometnes.

About my English, quite usable (at least in writing and reading); may miss some unknown words and idioms spoken by native speakers sometimes. Why asking? Have some interesting references?
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Farliner
iesūtīt 09.05.2010 22:24
Raksts #9


Gatavo atskaiti Zemvaldim
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 01.12.03



CITĀTS(Durbals @ 03.05.2010 16:54) *
Cik nopietni? Pietiekami, lai pamēģinātu to darīt, sākot ar citu interesentu samusināšanu, prezentācijas materiālu gatavošanu un prezentēšanu ieinteresējamiem, progresīviem pedagogiem - sevišķi tiem, kuri organizē vasaras nometnes.

About my English, quite usable (at least in writing and reading); may miss some unknown words and idioms spoken by native speakers sometimes. Why asking? Have some interesting references?


Well usage of RPG and LARP as part of educational process is quite common practice in many high schools and universities in both Europa and USA, henceforth, good grasp of english is essential to learn from the knowledge accumulated by others.

Kas attiecas uz mani, tad kā GM parasti interese ir paskatīties kā spēlētāji darbosies tevis izstrādātā situācijā, kā spēlētājam - izbaudīt iespēju pabūt "svešā ādā". Pievienojos Rovieleai ka sava daļa intereses slēpjas arī gatavošanās procesā - tērpu un citu lietu pagatavošana, personāža izstrādāšana.. vai kā GM - pasaules modeļa vaidošana, noteikumu sagatavošana... tas viss protams noder arī citur.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Dinaer
iesūtīt 17.05.2010 01:57
Raksts #10


Veic pētījumu par katlu dibenu biezumiem
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 28.10.03
Kur: lielceļš



man kā spēlētājam tā pārsvarā ir izklaide, kas sevī ietver gan jautru laika pavadīšanu, gan piedzīvojumus, gan psiholoģiskus pārdzīvojumus, ko man gribētos saukt par pieredzi (un jā, es zinu, ka tas notiek tikai manā galvā).

bet jāatdzīst, ka situācija Latvijā nebūt nelīdzinās tai, kāda tā ir citur Eiropā un manuprāt nav īsti pareizi salīdzināt to.
nē, tas nenozīmē, ka viss ir slikti un nekas nav glābjams, vnk nevajadzētu sākt ar skatīšanos zvangznēs, un teikšanu: "bet Dānijā ir vesela skola kur nodarbojas tikai ar izglītojošu larpošanu; bet Vacijā ir pāri pa 2000 spēlētāju un Skandināvijā caur to iegūst eiropas līdzfinasējumu psiholoģijas pētīšanai", pie mums diemžēl tā nav un laigan mēs visi zinām, ka LARP ir forši un tas būtu veselīgi pilnīgi visiem, nu kaut vai apvāršņa paplašināšanai, Latvijā tā vēl joprojām tiks uzskatīta kā bēgšana no dzīves (laigan man liekas, ka šai punktā mums ir mazliet paviecies - SLovākijā viņi domā, ka tas ir vampīru kults smile.gif ). Tātad - kas mums ir: bilinguāra sabiedrība (ar kādu jau apspriedām iespēju rakstīt projektu krievvalodīgo integrācijai sabiedrībā caur larp nometnēm) un dranķīgs PR (nu tam ir grūti palīdzēt), laigan ,protams, daudz kur pasaulē tiek izmantots ļoti daudz kas no larp un varbūt larp kā tāds to nemaz neapzinoties.

īsavilkumā - es neesmu pesimiste un man larps kā tāds šķiet svarīgs un citējot Clausu, es ticu, ka tas padarīs pasauli labāku (jā, naivi), bet šeit nebūtu jājautā, kapēc kāds kaut ko dara, bet ko darīt, lai to iemīlētu aizvien vairāk cilvēki un varbūt izvirzīt kādu nopietnu "pasaules iekarošanas" plānu smile.gif
ideja par zemes plaķīti un viesu māju ir gana jauka, bet fakts ir tāds, ka tas prasa laiku un tādu ieguldījumu, ko šaubos, vai šobrīd kāds var sniegt, bet ar vietas atrašanu spēlēm šobrīd nav bijis problēmu.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Inx
iesūtīt 17.05.2010 11:09
Raksts #11


child of the sky
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 31.10.03



īsumā - mums nav nekādu mērķu grin.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Durbals
iesūtīt 17.05.2010 12:38
Raksts #12


Izvēlas zizli pie Olivanda
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 27.04.10
Kur: Savā iekšējā fentezī pasaulē



CITĀTS(Dinaer @ 17.05.2010 02:57) *
laigan mēs visi zinām, ka LARP ir forši un tas būtu veselīgi pilnīgi visiem, nu kaut vai apvāršņa paplašināšanai, Latvijā tā vēl joprojām tiks uzskatīta kā bēgšana no dzīves


Taisnība. Un ne tikai LARP. Pēc maniem novērojumiem, mūsu tautasbrāļiem ir paliela tendence itin visu izmantot šai bēgšanai. Vai nebūtu laiks to mainīt?

Patiesībā tas arī bija viens no iemesliem, kāpēc šo jautājumu pacēlu.

CITĀTS
man liekas, ka šai punktā mums ir mazliet paviecies - SLovākijā viņi domā, ka tas ir vampīru kults smile.gif ).


Jē! Visu zemju vampīri, savienojieties! devil.gif pirate.gif dwarf_a.gif devil.gif

CITĀTS
man larps kā tāds šķiet svarīgs un citējot Clausu, es ticu, ka tas padarīs pasauli labāku (jā, naivi), ...


Nē, nav naivi! Ja to var citi, tad varam arī mēs. Visi, kas nepiekrīt, tiek uzaicināti vispirms izlasīt materiālu ar nosaukumu "Darbs, ko veikt esam dzimuši" manas lapas Laimesskola.lv kreisajā malā.

CITĀTS
... nevajadzētu sākt ar skatīšanos zvangznēs, un teikšanu: "bet Dānijā ir vesela skola kur nodarbojas tikai ar izglītojošu larpošanu; bet Vacijā ir pāri pa 2000 spēlētāju un Skandināvijā caur to iegūst eiropas līdzfinasējumu psiholoģijas pētīšanai"

... šeit nebūtu jājautā, kapēc kāds kaut ko dara, bet ko darīt, lai to iemīlētu aizvien vairāk cilvēki un varbūt izvirzīt kādu nopietnu "pasaules iekarošanas" plānu smile.gif


Pilnīgi pareizi! Piedāvāju variantu diskusijai:
Ja jau pasaulē LARP tik tiešām tiek izmantots izglītībai un audzināšanas darbam (un man kā pašdarbības psitoherapietam no līdzšinējās pieredzes ir svēta pārliecība, ka potenciāls te ir ļoti liels - ja vien saprot, ko dara!), un ja tam var piesaistīt ES līdzekļus - un nupat dzirdēju, ka precedents Latvijā jau ir bijis - tad to ir jādara. Tūlīt iešu parunāt par šo jautājumu ar Valdorfskolas direktori. Vai kādam jau ir bijušas sarunas ar izglītības darbiniekiem par šo tēmu? Ar Arti vēl neesmu runājis, bet plānoju.

Protams, tas nozīmē sākt darboties jaunā līmenī (vai neskan gluži kā spēlē? smile.gif
Jo patiesībā arī tas, ko mēdz saukt par "reālo dzīvi", patiesībā ir liela lomu spēle... tātad Larps! Uz Zemes ir 6 000 000 000 cilvēkveida larperu.
Galvenās objektīvās grūtības ir tādas, ka teju visiem cilvēkiem piemīt liela tendence pretoties jebkādām pārmaiņām, pat tad, ja tās nesīs viņam lielu labumu. Un lomu spēles ir lielisks līdzeklis, kā šīs pārmaiņas iekustināt. Protams, kā iekustināt iesūnojušos Sūnu ciema zēnus, ir vesela tēma - jebkurā gadījumā tas prasīs pielikt darbu, vienkārši - ja zinām šos psihologijas likumu, varam reāli rēķināties ar to, kādas grūtības gaidāmas, un zināt, kas darīt - turklāt nezaudēt dūšu, jo zināms, ka dzelzceļa sastāvs neiekustas tik ātri kā Ferrari. tongue.gif

Un tā atgriežamies pie pavediena tēmas - jo patiesībā nebiju domājis katra individuālos, bet LARP kustības kopējos mērķus. Kāpēc lai tas nebūtu tas pats "padarīt pasauli labāku?

Jūsu zināšanai - pasaulē ir tāds praktiskās psiholoģijas virziens, kas pēta panākumu gūšanas jautājumu un reāli palīdz cilvēkiem. Viņi saka: jebkurš vērtīgs pasākums sākumā parasti ir "tikai sapnis", turklāt (pēc vairākuma domām) - naivs vai vēl sliktāk. Viens tāds interesants speciālists Lielbritānijā vada kursus ar nosaukumu "Dream Your Year 2010 Into Being" ("Iesapņo savu 2010.gadu reālajā dzīvē" vai tamlīdzīgi).

Galvenais secinājums - ir pienācis laiks iziet no saviem līdzšinējiem rāmīšiem. Tikai jāzina, kā to izdarīt. 95% šķēršļu šai ceļā ir atrodami tajā vietā, kas mums starp ausīm.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Inx
iesūtīt 17.05.2010 12:47
Raksts #13


child of the sky
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 31.10.03



ja tu vēlies izvest LARPu ārpus rāmīšiem, tad rīkojies. vari nešaubīties, ka mēs tevi atbalstīsim katrs savu iespēju robežās. tomēr iniciatīva jāuzņemas tev pašam wink.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Dinaer
iesūtīt 17.05.2010 14:39
Raksts #14


Veic pētījumu par katlu dibenu biezumiem
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 28.10.03
Kur: lielceļš



piesaistīt Es līdzekļus nav nemaz tik vienkārši - pirmāmkārtām, ir jāsāk ar to, ka mums ir pašiem savi līdzekļi vismaz sākumam tāpēc tas ir līdzfinansējums.

2) lai kaut ko darītu priekš bērniem ir vajadzīga pedagodžiskā izglītība un vēl notiekti vesela kaudze ar paperwork. šai ziņā man likās stilīgi organizēt nometnes bērniem, bet tas prasa nežēlīgākos ieguldījumus. esmu bijusi uz prezentāciju par to kā taisīt spēles bērniem un par spēļu psiholoģiskajiem faktoriem, kurus paredzēt un no kā izvairīties ar nav nemaz tik viegli.

enivei - kā inx teica - ja esi gatavs ko daŗit, tad šeit notiekti atradīsies cilvēki, kas gribēs pievienoties un palīdzēt, bet jāsāk būs pašam.

p.s. - es vēl joprojām uzskatu sevi par optimisti.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Durbals
iesūtīt 18.05.2010 11:54
Raksts #15


Izvēlas zizli pie Olivanda
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 27.04.10
Kur: Savā iekšējā fentezī pasaulē



CITĀTS(Inx @ 17.05.2010 13:47) *
ja tu vēlies izvest LARPu ārpus rāmīšiem, tad rīkojies. vari nešaubīties, ka mēs tevi atbalstīsim katrs savu iespēju robežās. tomēr iniciatīva jāuzņemas tev pašam wink.gif


Par to jau arī tieši kādu laiku sapņoju! cool.gif (ka kāds jebkādā veidā atbalstīs). Un par manu paša iniciatīvu - tur man nekādu šaubu, ne ilūziju nav. Par manu gatavību vajadzētu liecināt tam, ka šitais opītis ir izlēmis piereģistrēties i še, i lffb. tongue.gif

CITĀTS(Dinaer)
lai kaut ko darītu priekš bērniem ir vajadzīga pedagodžiskā izglītība un vēl notiekti vesela kaudze ar paperwork. šai ziņā man likās stilīgi organizēt nometnes bērniem, bet tas prasa nežēlīgākos ieguldījumus. esmu bijusi uz prezentāciju par to kā taisīt spēles bērniem un par spēļu psiholoģiskajiem faktoriem, kurus paredzēt un no kā izvairīties ar nav nemaz tik viegli.


No tā mēs nebaidāmies. two_handed.gif Manuprāt, iesākumam jāsakontaktējas ar jau esošajām bērnu nometnēm un citiem, kuri jau visus peiperworkus grauž tik un tā. Šai sakarībā - vakardienas sarunā Rīgas Valdorfskolas direktore Māra atbalstīja manu ieceri izmēģināt skolā laiku pa laikam sarīkot regulāras spēļu (lomu - freeform, galda u.c.,), pasākumus. Un pati piebilda, ka tas varētu būt vērtīgi darbam ar ielu bērnu jautājumu. Ceturtdien tiks apspriests skolas kolēģijā. Protams, runa ir par gatavošanos nākamajam mācību gadam. Bet vasara jau larperiem paiet ātri... sorcerer.gif

Par nometnēm bērniem. Sensenos laikos, Lilastes mežā runājot ar tantuku gados, kas bija atspērusies pārbaudīt, kur īsti viņas meita iekūlusies, jau pavīdēja ideja, ka vajadzētu rīkot pasākumus visai ģimenei. Piemēram, varētu būt kompromisa variants: LARP pasākums kādā lauku viesu namā - drošākie vecāki varētu piedalīties - kaut vai statistu lomās, citi vienkārši būtu klāt un varētu nebaidīties, ko gan tur mana atvasīte dara? Ja pienācīgi sagatavotu prezentācijas materiālus, kazi, nākamvasar varētu pat ieinteresēt pat publiku no biezākā gala.

Vēl varētu ievadīt sarunas ar visām potenciāli ieinteresētām organizācijām - piemēŗam, "Vecāki Rīgai". Ja kādam ir kontakti ar viņiem vai jebkuru citu NVO, lūdzu, dodiet ziņu. Vai kādam vēl ir dūša aiziet un parunāt ar tuvākās skolas vadību? Tagad, kamēr vēl viņi ir darbā?

Par prezentācijas materiālu

Zinot, kādi supervaroņi-žurnālisti darbojas Latvijas Larp sabiedrībā, es jau sen nevaru saprast, kāpēc vēl aizvien nav uztaisīts pienācīgs infomateriāls ārpasaulei. Kad gribu ko uzzināt, visu informāciju jāvāc pa druskai no visādiem kaktiem. Jātaisa vesels pētījums, lai uzzinātu daudzmaz pienācīgu kopainu pat par vienu brīvdabas spēli - un tik daudz kā interesanta tā arī paliek plašākai sabiedrībai nezināms!

Vārdu sakot, grasos būt nekaunīgs un šādu prezentācijas materiālu uztaisīt pats, jo: esmu strādājis gan par maketētāju un datorgrafiķi, gan publicējis vienu otru no savam fotogrammām un žurnālu rakstiem, gan mēģinājis izlaist žurnālu. Turklāt (kā var atrast manā profailā) aizraujos ar psilohoģiju, tātad esmu pārliecināts, ka spēšu aplūkot tēmu dziļāk nekā parasti žurnālos - un saprotami pilnīgiem ņūbjiem.

Kas tam būs vajadzīgs? Bildes un Jūsu stāsti - turklāt vēlams klātienē, īsu interviju veidā. Patiesībā biju to jau iesācis, plānojot veidot atsevišķu sadaļu savā žurnālā "Personība", taču biznesam krampis tolaik izrādījās par vāju.

Šāds materiāls varētu būt iesākumā kā sadaļa manā Laimesskola.lv lapā, plus vienlaikus kā iespiesta krāsaina brošūra - iespējams, neliela žurnāla formātā. Ja izmantosim pelēko vielu, to pat droši varēs laist grāmatnīcās un vismaz mīnusos noteikti nepaliks (ja kāda no larperu oficiālajām biedrībām to gribēs ņemt savā finansu balansā, būs super).

Jā, zinu, drukāšana prasa naudu. Sponsorus, protams, jāmeklē, un ir jau pāris idejas, bet to varēs apspriest vēlāk. vispirms jāuztaisa pats materiāls.

Smth else?

Šo rakstu rediģēja Durbals: 18.05.2010 11:56
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Durbals
iesūtīt 27.05.2010 11:25
Raksts #16


Izvēlas zizli pie Olivanda
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 27.04.10
Kur: Savā iekšējā fentezī pasaulē



Šodien 27. maijs - un tikai šodien uzzinu, ka Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā pēc trim dienām notiek ikgadējā spēļu diena! ohmy.gif blush.gif unsure_a.gif huh.gif blink_a.gif

Kaut ko nesaprotu... U-ū, laiks mosties! Kur RPG un Larp fanu programma šai dienai? Manuprāt, tā būtu bijusi ideālākā vieta un laiks arī Latkona rīkošanai.

Starp citu, reiz jau tiku runājis ar viņiem (konkrēti, ar īrisu) par lomu spēļu rīkošanu šajā muzejā, un viņiem tas tiešām interesē, vismaz principā.

Kāpēc par to runāju? Tāpēc, ka zināšanas un iemaņas (arī spēļu) ir tāda bagātība, kas vairojas, ja tās dod citiem - un dilst, ja tur ieslēgtas lādē. Tas ir universāls likums. Šeit klātesošiem ir tiešām unikālas zināšanas un pieredze, ir laiks tās laist tautā.

Šeit un tagad deklarēju pētījuma sākšanu: kas mums traucē to darīt? Jūsu argumenti? Jebkādi, pat vistriviālākie un šķietami stulbākie.
Lūdzu atsaukties visus, kas šo lasa - drošākos ar komentāru, pārējos ar PZ (konfidencialitāte garantēta!!!).

Viedokļu apzināšana palīdzēs saprast, ar ko sākt, lai šo tik aizraujošo un vērtīgo darbības vezumu izkustinātu no kārtējās grambas. Ir tik daudz iespējamu darbības virzienu un ieinteresētu institūciju, turklāt, pareizi rīkojoties, pilnīgi reāli ir panākt, lai arī pasākumi kļūtu superīgāki, turklāt bez šeit esošo Personāžu tērēšanās - arī te jau, cik zinu, ir precedenti arī Latvijā.

Oops!

Tā iet, kad pārāk viegli notic - izrādās, ka šāds pasākums agrāk esot bijis, taču šogad no plāna izņemts laukā - tikai LiveRiga un 1188 lapās palicis...
Bet viss pārējais, ko rakstīju, paliek spēkā - jo dažādi spēļu pasākumi ar dažādu fondu atbalstu reižu pa reizei notiek gan Valmierā, gan Ogrē, gan citur.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Northwatch
iesūtīt 27.05.2010 13:18
Raksts #17


Prāto, kā lietderīgāk ieguldīt rūķīšu zeltu
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 08.10.03
Kur: arī pie kapa soli priekšā Tev.



Lomu spēle Brīvdabas muzejā skan AWESOME!
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Farliner
iesūtīt 14.06.2010 23:46
Raksts #18


Gatavo atskaiti Zemvaldim
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 01.12.03



CITĀTS(Northwatch @ 27.05.2010 14:18) *
Lomu spēle Brīvdabas muzejā skan AWESOME!



Ar nosacījumu ka sižets utt atbildīs vietai... iedomājieties, piemēram, "Mērnieku laikus" mūsu LARPeru versijā... grin.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Durbals
iesūtīt 15.06.2010 14:57
Raksts #19


Izvēlas zizli pie Olivanda
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 27.04.10
Kur: Savā iekšējā fentezī pasaulē



Hmmm... Nupat pievērsu uzmanību vārdiem:
CITĀTS(Dinaer @ 17.05.2010 02:57) *
... vnk nevajadzētu sākt ar skatīšanos zvangznēs, un teikšanu: (...) un Skandināvijā caur to iegūst eiropas līdzfinasējumu psiholoģijas pētīšanai"

Linki? Literatūra? Esmu pati uzmanība!! Konkrēta informācija varētu būt ļoti noderīga.

CITĀTS
... pie mums diemžēl tā nav

Un nebūs, kamēr MĒS PAŠI to neuzsāksim. Oops... pārformulējam pozitīvi... būs tikai tad, kad mēs kopīgiem spēkiem to būsim iekustinājuši! Un vai gribat zināt, kas tam vajadzīgs? Viens variants, piemēram, būtu - pāris cilvēku, kuri vēlas un kuriem ir dūša larpus un galda/kabineta RPG, kā arī saistītās nodarbes no hobija perspektīvā pārvērst par "nopietnāku" nodarbošanos. Vai kāds ir par to domājis? Piemēram, darboties sociālajā sfērā un vadīt spēles riska kategorijas bērniem.

Tas, protams, patreizējā situācijā var izklausīties... nu... ne visai praktiski. Tāpēc tiem, kuriem šis jautājums varētu sirdī rezonēt, iesaku tiešām izlasīt rakstu sēriju "Darbs, kuru veikt esam dzimuši" manā Laimesskolas weblapiņā. Īsi sakot - viss ir iespējams, ja vien (1) tam patiešām noticam, un (2) rīkojamies ar saprātu. Un pirmais ir - pienācīgi sagatavoties un atvēlēt projekta nobriešanai pieitekami daudz laika.

CITĀTS
un laigan mēs visi zinām, ka LARP ir forši un tas būtu veselīgi pilnīgi visiem, nu kaut vai apvāršņa paplašināšanai

Ne tuvu ne tikai. Viena no izplatītām problēmēm sabiedrībā ir cilvēku saaugšana ar savām lomām darbā un ģimenē - tāpēc rodas grūtības, kad kritiskā situācijā risinājums iespējams vienīgi tad, ja cilvēks spēj iziet no savas lomas un ieiet citā.
Piemēri? Vecāki, kuri neļauj saviem bērniem kļūt patstāvīgiem un pašiem lemt par savu dzīvi. Varmāka, kurš pazīst tikai divas lomas: varmākas un upura. Un tā tālāk ad infinitum.
Patiesībā ikvienam cilvēkam noder mācīties pielaikot dažādas lomas, vislabāk - pilnīgi pretējas ierastajām.

CITĀTS
īsavilkumā - es neesmu pesimiste un man larps kā tāds šķiet svarīgs

Cik svarīgs? Vai pietiekami, lai, piemēram, veidotu regulārus mini-larp pasākumus plašai publikai?

CITĀTS
šeit nebūtu jājautā, kapēc kāds kaut ko dara, bet ko darīt, lai to iemīlētu aizvien vairāk cilvēki

Yes!!! Tu uzminēji manas slēptākās vēlmes. +1008 Tev!

CITĀTS
un varbūt izvirzīt kādu nopietnu "pasaules iekarošanas" plānu smile.gif

Vai esi gatava piedalīties šāda plāna izstrādē? Klātienē vai šeit forumā? Iespējams, varētu tam taisīt atsevišķu brainstorma pavedienu, pēc t.s. "Volta Disneja stratēģijas" šajā fāzē aizliedzot jebkādas kritiskas piezīmes? Tā teikt, jo trakāk, jo labāk? Vislabāk gan būtu savākt klātienē visus, kas var un grib.

CITĀTS
ideja par zemes plaķīti un viesu māju ir gana jauka, bet fakts ir tāds, ka tas prasa laiku un tādu ieguldījumu, ko šaubos, vai šobrīd kāds var sniegt,

Tas perspektīvai. Turklāt - ne jau esošajai, bet vairāk potenciālajai larperu sabiedrībai domāts projekts. Piemēram: eksperimentālās arheoloģijas projekts (jā, jā Arti, tieši par Tevi domāju!), kurā tiktu piedāvātas, piemēram, Freeform tipa lomu spēles ārzemju latviešiem. Kas vainas? Es, protams, te fantazēju, bet gribu teikt, lūk, ko: ja labi padomā un saliek prātus kopā, noteikti var izdomāt kādu variantu, kas gūs plašākas publikas atsaucību. Jāsāk no mazumiņa, un gan jau viss attīstīsies.

CITĀTS(Farliner @ 15.06.2010 00:46) *
Ar nosacījumu ka sižets utt atbildīs vietai... iedomājieties, piemēram, "Mērnieku laikus" mūsu LARPeru versijā... grin.gif

Un kādēļ gan ne? Inčīgi!!

Man gan šķiet, ka, lai nu kam, bet Tev jau nu ir pieredze tādu spēļu veidošanā, kas Brīvdabas muzejam piemērotas.

Kā būtu, ja mēs par šo tēmu parunātos dziļāk? Kā jau esmu teicis, Brīvdabas muzejā ir cilvēki, kam tāda ideja liekas interesanta. Varētu iesākumam uzprojektēt un sarunāt ar viņiem noturēt kādu mini-spēlīti, kas aptvertu vismaz divas muzeja sētas, pārsvarā uz sociālo orientētu. Paši savā sulā. Pēc tam nākamais solis - to pašu, tikai, teiksim, ar studentu, LU filologu, vēsturnieku - vai pat skolēnu dalību. Agrāk vai vēlāk tas jau varētu izaugt, piemēram, līdz Kurbada cīņai ar 10-galvu pūķi, un kāpēc gan ne? Vai arī - angažēt Lāčplēsi un Melno Orku Bruņinieku? rolleyes_a.gif

Protams, daudzdienu spēle Brīvdabas muzejā gan būs tāds... hm... delikāts jautājums... wink.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
mausns
iesūtīt 15.06.2010 19:10
Raksts #20


Cīnās ar Lankašīras laumiņām
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 21.07.04
Kur: vispaar Riigaa, reizeem arri kur citur



Man laikam nedaudz rūtainākas domas galvā pasen iespietojušas. grin.gif Zemes pleķītis - larps. Ar domu par viena konkrēta larpa turpināšanos ilglaicīgākā laika periodā un vietu, kas definēta un aprīkota tieši šim larpam. Vairāku gadu garumā. Vasaru, ziemu.... larps, kurā cilvēki "iebrauc" sev vēlamā laikā un "ielec lomā" vai arī turpina iepriekšējā reizē iesākto.
Tā pagaidām tikai ideja. Segums varbūt sekos. ("varbūt" apzīmē visas tās diž un ne tik dižķibeles un tamlīdzīgas būšanas, kas grozās visriņķī) grin.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu

3 Lapas V   1 2 3 >
Atbildēt pavedienāSākt jaunu pavedienu
1 lietotāji/s lasa šo pavedienu (1 viesi un 0 anonīmie lietotāji)
0 biedri:

 



RSS Lo-Fi versija Pašlaik ir: 28.03.2024 19:03