Kurbijkurne forums: Soli tuvāk fantāzijai

Laipni lūdzam, viesi ( Pieteikties | Reģistrēties )

> Ievēro!

Bibliotēkas plauktā par citām lietām, lūdzu, nesarunāties!
Vai nu atrodi piemērotāku forumu, vai izmanto kaucekļus. Sarunas no bibliotēkas plaukta var tik dzēstas bez brīdinājuma!

> Filips Pulmans, "His Dark Materials" triloģija
Hikari
iesūtīt 18.05.2005 17:35
Raksts #1


Skatās acīs baziliskam
******

Grupa: Biedri
Pievienojās: 19.07.04
Kur: Latvija <-> Japāna
Sakuras ziediņš



Es krievu valodā izlasīju šī rakstnieka grāmatu. Man Tā ļoti patika. Saucās "Ziemeļblāzma" Vai kāds ko vairāk zin par šo rakstnieku un, vai ko ir lasījis...? silent.gif
Diemžēl, Latviski viņa grāmatas pagaidām, šķiet, nav pieejamas... whistling.gif

CITĀTS(denija666 @ 19.05.2005 09:20)
ja godiigi pirmoreiz taadu dzirdu, bija laba graamata?
*


Kā jau minēju, grāmata bija laba. Saucās "Ziemeļblāzma" un stāstīts tajā par kādu meiteni vārdā Lira un ķloti īpatnēju skatījumu uz pasauli... whistling.gif
Es varētu mēģināt Valinorā viņu pārtulkot, bet nezinu, vai no tā kas var sanākt... whistling.gif
Ja vēlaties to izlasīt es atradu to angļu valodā...šiteee
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
2 Lapas V  < 1 2  
Sākt jaunu pavedienu
Atbildes (20 - 33)
WinterLea.
iesūtīt 22.06.2006 16:42
Raksts #21


Studē augstākās pārvērtības
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 08.11.05
Kur: violet hill



lasu tagad Ziemeļblāzmu. dikti patīk. happy.gif tikai maz laika sanāk pieķerties grāmatai un viņa ir bieza. ermm.gif bet nu jā, aizraujoši. gribu arī 2. un 3. dalu dabūt. biggrin.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Blaaksh
iesūtīt 23.06.2006 09:37
Raksts #22


Cūkkārpas ekspresī iepazīstas ar jauniem draugiem
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 20.06.06



ak diews....grin.gif man tur kkaac sviests...grin.gif jau sen ir iznākušas visas daļas..grin.gif tgd tikai pirmo lasu..grin.gif tiku jaW pie taa ka Lira nolasiija... aletiometru.. whistling.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
rudo lapu vilcēn...
iesūtīt 08.07.2006 14:52
Raksts #23


Lecina seskus
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 17.02.05
Kur: starp uguni, ūdeni un pasaules galu
Niks 2006



Šobrīd no šīs sērijas esmu izlasījusi tikai pirmo grāmatu (latviešu valodā). Pirms ka'da laiciņa gan jau.
Ko varu teikt? Man patika. Interesanta pasaule, mazliet skarba un mazliet asa, bet reāla. Lai arī tur minētas paralēlās pasaules un mūsējajā nav bruņotu lāču un dēmonu, kādu izskatu pieņēmušu cilvēku dvēseļu asociācijas, bet tā ir līdzīga.
Man patika izraidītā lāca tēls. Tas bija dzīvs.

Nu laikam jāgiada, akd bibliotēkas plauktā parādīsies pārējās divas grāmatas.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Charlotte
iesūtīt 16.12.2006 11:42
Raksts #24


Gāž podus mikstūrās
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 14.12.06
Kur: kaut kur virs galvas...



ļoti interesanta triloģija....
stāsts ir par kādu meiteni vārdā Lira.kurai ir draugs vārdā Rodžers.
citāts no pirmās grāmatas apraksta:"Kad pazūd Liras draugs Rodžers, meitene un viņas dēmons Panteleimons nolemj zēnu atrast. Meklējumu rezultātā abi dosminieki nonāk ziemeļu nemīlīgajā krāšņumā, kur pār ledu valda bruņoti lāči, caur sasalušām debesīm lido raganu karalienes un kur zinātnieku grupa veic ekspeimentus, kas ir pārāk briesmīgi, lai par tiem runātu...

Lira tiek galā ar šīm savādjām šausmām, tikai lai sataptos ar ko vēl bīstamāku...šī tikšanās var aizvest pat aiz ziemeļblāzmas..."

otrajā grāmatā Lira sastopas ar zēnu vārdā Vils.
Bet trešajā daļā beigas ir skumīgs... crying.gif
man paši negribējās, ka tam visam jābeidzas TĀ...
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Hēbe
iesūtīt 16.12.2006 17:37
Raksts #25


Studē augstākās pārvērtības
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 26.10.06
Kur: nektāra eiforijā



Nja,bija viņam daudzas oriģinālas idejas visās 3 grāmatās, bet "manu mīļāko grāmatu sarakstā" tā neiekļuva aiz tā iemesla,ka stāsts man likās pārāk piebāzts ar visādiem piedzīvojumiem un tēliem,un dēļ šīs piebāztības autors ir aizmirsis atrisināt dažus noslēpumus(piem.Lirai beigās tā arī neviens nepastāstīja par traģisko vecāku nāvi+Lira pat par vecāku likteni nepainteresējās). Patika ideja,ka katram cilvēkam ir sev atbilstošs dēmons par kuru var spriest par cilvēka personību,kā arī Dieva "patiesā būtība" shifty_a.gif Kā arī man patika beigas,kad pārīti izšķīra...dažreiz ir patīkami palasīt ko traģisku... mellow.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
rudo lapu vilcēn...
iesūtīt 16.12.2006 18:17
Raksts #26


Lecina seskus
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 17.02.05
Kur: starp uguni, ūdeni un pasaules galu
Niks 2006



Nu tad es arī esmu izlasījusi visas trīs grāmatas. Pirms ka'da laiciņa jau, tādēl atmiņas viars nav tik svaigas un palicis tikai iespaids no visa kopuma.
Ko varu teikt?
Grāmatas bija interesantas un neparastas, manā skatījumā. Mazliet savādākas, nekā liela daļa citu, tomēr savā ziņā nostādāmas līdzās daudzām citām. Sižetiskā līnija bija piesātināta, taču atstāja vēl dažas neskaidrības.
Lai vai kā, vispārējais iespaids ir pozitīvs.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Kniepiņa
iesūtīt 16.12.2007 04:38
Raksts #27


Sēž zem Šķirmices
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 19.10.07
Kur: Kaut kur starp debesīm un elli



"Ziemeļblāzma" gadījumā nebija tā grāmata, pec kuras uzņemta filma "Un tumsa iestājas" ("The Dark is Rising")?

Sorry, pēc "Ziemeļblāzmas" uzņemta nevis "Un tumsa iestājas", bet gan "Zelta kompass" (The Golden Compass).

Šo rakstu rediģēja Roviela: 21.12.2007 16:24
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Ungaarijas ragas...
iesūtīt 04.12.2008 13:53
Raksts #28


Skatās acīs baziliskam
Grupas ikona

Grupa: Daiļdarbu vadītāja
Pievienojās: 22.12.04
Kur: uz dārgumu kaudzes
Tīstokļu pūķis



Pie izlasīšanas tiku tikai dažas dienas atpakaļ, tāpēc izsakos tikai tagad.
Interesantas grāmatas, aizraujošas, tā, ka mans lasīšanas ātrums caurmērā ir viena grāmata dienā. Tiesa, trešā, laika trūkuma dēļ, lasās lēnāk.
Tikai man nepatīk, ka tik daudz tās nežēlības un foršie varoņi mirst kā mušas. mellow.gif Patīk tā ideja par to, ka katram cilvēkam savs dēmons. Mani mīļākie grāmatas varoņi ir Panteleimons un Joreks Bērnisons. Tiesa, joprojām nevaru sev domās izveidot mulefa attēlu, diktam jau nu dīvaini.
Mhm, nenožēloju, ka pieķēros un izlasīju, lai arī cik skeptiski sākumā uz šo triloģiju skatījos.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Pipardilliite
iesūtīt 04.12.2008 15:40
Raksts #29


Mācās koptelpas paroles
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 01.02.08
Kur: Starp debesīm un savām rētām, kur pāri plosās likteņa vējš...



Tiiri laba graamata , BET ( atkal jau....) , kaa jau Heebe teica, biku par daudz neskaidriibu. + nesaprotami reizeem, par daudz mistiski. Protams, esmu lasiijusi visas triis , visas ir majaas, tachu pedeejo nevacru atrast - iegruuzta kadaa plauktaa... unsure_a.gif silent.gif Ehh, gan jau. Tomeer siis gramatas bija interesantas un originaalas ( veelreiz atsuaucos uz Heebi) ... lasa_a.gif happy.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Vilks
iesūtīt 18.02.2009 13:48
Raksts #30


Cīnās ar Lankašīras laumiņām
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 29.05.05
Kur: ezermala



Lasīju šīs grāmatas angļu valodā. Pirmo grāmatu izlasīju puslīdz ar interesi, otro - jau ar zināmu skepsi un izbrīnu. (ļoti saputrots sižets, daudz piedzīvojumu un nevar īsti saskatīt jēgu.. vai tā jēga, ko saskatīju, man nepatika. Tipa, dažiem ļaudīm uznākusi lielummānija iznīdēt ļaunumu pasaulē, tad nu viņi nīdē ārā visu, ko spēj.) Trešajai daļai tiku līdz vidum (kur viņi nonāk tai dzintarainajā zemē, vai, īsti labi neatceros), tad pārtraucu lasīt, jo neredzēju vairs jēgu lasīt.
Grāmatas, kā jau triloģijas nosaukums saka, ļoti tumšas, drīzāk atstāj sliktu pēcgaršu. Pie tam - šīs grāmatas diez vai var labi saprast, ja nesaprot kalvinisma teoloģiju, kuru, šķiet, autors mēģina apkarot. blink_a.gif

Te bija salīdzinājums ar Poteru - Roulingas grāmatās gan Dievs tiešām nav minēts, tomēr tajās ir ļoti daudz labā, tās ir patiešām gaišas. Potera grāmatās galvenās vērtības ir mīlestība, draudzība, uzupurēšanās, kamēr Pulmana triloģijā valda egoisms, paštaisnība, citu izmantošana savu personisko mēŗku sasniegšanai - un to pie tam dara gan tā saucamie "labie", gan "sliktie".
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Mattiass
iesūtīt 19.02.2009 01:54
Raksts #31


Cep picas
Grupas ikona

Grupa: Aurori
Pievienojās: 25.03.04
Kur: Rīga
Foruma maršals 2012



No visas triloģijas man vislabāk patika pirmā grāmata, tas bija kaut kas svaigs un interesants. Pārējās jau panesās kaut kas tāds, kas viedokli mazliet pabojāja. Un nobeigums arī kaut kā nebija īsti riktīgs — daži eņģeļu pieņemti lēmumi man likās pārāk pašdarbnieciski, kā iejaukšanās pasaules kārtībā uz otru pusi, un nē, es ar to nedomāju ar Nazi izgriezto vārtu slēgšanu.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Liesma narnia HP
iesūtīt 16.04.2010 14:36
Raksts #32


Mācās koptelpas paroles
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 15.04.10
Kur: Skaistākā vieta uz pasaules



Esmu izlasījusi visas grāmatas. Ļoti patika. Piekrītu, ka beidas pēdējai grāmatai ir ļoti bēdīgas. Arī citas grāmatas lasot esmu gandrīz apraudājusies.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Werewolfs
iesūtīt 27.01.2011 20:54
Raksts #33


Cep speķi Dūdijam
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 22.06.10



Jā, laba grāmata. Kaut gan esmu izlasījis tikai otro. Vienreiz nopirku neskatoties uz nosaukumiem otro daļu. Izlasīju, un tad sapratu - tā ir otrā daļa. Nopirku pirmo un trešo. Atklāti sakot, ir mazliet garlaicīgi lasīt, ja zini kas būs otrajā daļā. Bet tā, pēc otrās grāmatas spriežot, laba grāmata! Iesaku citiem arī palasīt.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
~Vanesa~
iesūtīt 23.12.2011 23:47
Raksts #34


Mācās koptelpas paroles
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 22.08.04
Kur: Ledus valstība



Manās rokās bija nonākusi 1. daļa lietuviešu valodā. Brīnišķīgi! Pārējās izlasīju latviešu valodā. Ļoti ieinteresēja un joprojām interesē ideja par cilvēku dēmoniem, kas ir viņu dvēseles daļa. Triloģijas beigas bija patīkamas, jo nebija "laimīgo" beigu.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu

2 Lapas V  < 1 2
Atbildēt pavedienāSākt jaunu pavedienu
1 lietotāji/s lasa šo pavedienu (1 viesi un 0 anonīmie lietotāji)
0 biedri:

 



RSS Lo-Fi versija Pašlaik ir: 28.03.2024 14:29