Kurbijkurne forums

Laipni lūdzam, viesi ( Pieteikties | Reģistrēties )

> Izlasi, pirms iesūti!

Lūgums neaizrauties ar jaunu pavedienu veidošanu pa labi un pa kreisi – par visiem sīkumiem, par ko tik vien varētu iedomāties. Ja vēlies aizsākt jaunu tematu, tad runā par jautājumu, kas tevi interesē, par ko tev ir, ko teikt, un kuru tu patiešām vēlies apspriest.

Katra jauna pavediena pirmajam rakstam ir jābūt vismaz 150 vārdu garam (šajā lūgumā kopā ir 76 vārdi). Pretējā gadījumā pavediens tiks dzēsts, neskatoties uz to, kādas atbildes būs iesūtītas.

> Pēdējā cīņa - Voldijs vs. Harijs
Daniels_Redclifs
iesūtīt 06.08.2007 00:10
Raksts #1


Kārto SLIM-us
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 28.10.05
Kur: Viduszeme



nu, es ilgi domaaju vai taisiit sho topiku, bet beigu galaa izdomaaju, ka par 6. graamatu ir piespamotas veselas 3 lapas, tad sheit pat veel pirmaa lapa nav kaartiigi 'aizsista'.. smile.gif
tad nu taa, jautaajums skan shaadi - vai jums arii neshkita un vai juus negaidiijaat no peedeejaas ciinjas kko vairaak, kaa pliku vienu uzbrukuma, zizlis voldijam izlido no rokaam un that's all?! mhmm, es biju gaidiijis patieshaam kko grandiozu, gribeeju sagaidiit to briidi, kad arii Harijs paraada, kaada liimenja burvis vinsh ir un ka vinsh zin arii kkaadas nopietnaakas burvestiibas par 'tukšrocdžimpiņ' ... :-/ nu es gribu teikt to, ka no peedeejaas graamatas un no peedeejaas ciinjas, pirms Voldijs noliek karoti, es gribeeju redzeet 'real wizard action'.. :| bet nee, es nesuudzos, JKR viss bija pareizi izskaidrojusi par to zizli, kas bija Voldijam un ka vinsh pieder harijam un tas zizlis pieder Harijam, nevienam citam vinsh neklausiis, bet, kaa jau teicu, tas nebija tas, ko, iespeejams, mees visi bijaam gaidijushi no izshkiroshaas ciinjas, kur arii izshkiraas abu galveno varonju liktenji!

es zinu, ka kkaada veida diskusija bija arii tajaa pavedienaa, kur tiek apspriesti peedeejaas graamatas iespaidi, bet to visu kopaa likt nav iisti gudri, jo tad viss sanaak vienaa putraa un neko nevarees atrast... wink.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
2 Lapas V   1 2 >  
Sākt jaunu pavedienu
Atbildes (1 - 19)
arturchix
iesūtīt 06.08.2007 09:55
Raksts #2


Sēž zem Šķirmices
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 07.02.05



Es biju domājis, ka sākumā viņi pamatīgi duelēsies, viss šķīdīs pa gaisu, gluži kā filmā Dumiņš pret Voldiju, taču iznākums tāds pliekans sanāca. Vēl man kaut kad prātā bija ienākusi ideja, ka šamie cīnīsies bez zižļiem, ja jau Voldijs viņam ar savējo neko nevar nodarīt - tad Harijs varētu likt lietā savas zemapziņas spējas, kuras viņš būtu iemācījies kontrolēt. Kad izlasīju nodaļu par septiņiem Poteriem, es biju pārliecināts, ka mēs vēl kaut ko uzzināsim par šīm automātiskajām burvestībām, ja zizlis jūt, ka ar saimnieku tūlīt būs cauri. Katrā ziņā, kaut ko vairāk par Tukšrokdžimpiņ un beigas. Taču vismaz labi, ka bija tāds skatītāju pūlis - slava, slava, slava. grin.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Timmy
iesūtīt 06.08.2007 10:20
Raksts #3


Cep speķi Dūdijam
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 21.06.07



Man beigas likās diezgan piemērotas...likās maz ticams, ka varētu izvērsties kāda īpaša cīņa. Tīri prasmes ziņā Harijs tomēr neturētu Voldijam līdzi, lai gan pieredze cīņā viņam ir. Pirms gada viņš diezgan bezcerīgi zaudēja Strupam...
Bez palīglīdzekļiem Harijam nebūtu cerību uzvarēt; lielāko varoņdarbu viņš jau bija paveicis nomirstot un atkal atgriežoties; visbeidzot, likās piemēroti, ka Voldiju viņš piebeidza tieši ar savu "signature move".
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Medus Mošķis
iesūtīt 06.08.2007 10:32
Raksts #4


Cep speķi Dūdijam
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 17.04.07
Kur: Rīga



Njā, es arī esmu no tiem cilvēkiem, kas alka vairāk asiņu pēdējās cīņas laikā - gan īstu, gan morālu. Grāmatas sākums jau solīja baigo action.
Bet tomēr arī Harija krutā saruna ar Voldiju man patika, es apmēram iedomājos nabaga Dark Lord sejas izteiksmi. Vai vēl jautrāk - viss tas pūlis apkārt, kāds kādam pieķēries pie rīkles, kāds pacēlis zizli, kāds vārtās pa zemi - un visi sastinguši šajās pozās un klausās vaļējām mutēm, jo tāāāds moments! grin.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
trobelius
iesūtīt 06.08.2007 13:02
Raksts #5


Pārvērš vaboles par pogām
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 30.03.04
Reģis 2008



vispār jau bija daudz maz skaidrs arī agrāk, ka nopietnu dueli ar Voldemortu Harijs neizvilks. Nav viņam ne dižu spēju ne prasmju, lai varētu ilgi pretoties. Galu galā arī Dumidors ne reizi nebija mēģinājis viņu apmācīt lāstos vai kaut kādās aizsargburvestībās. Tāpēc man ļoti patika tās beigas pirms beigām (vispār domāju, ka sākotnēji Roulinga ar to arī visu noslēdza, jo gandrīz viss pēc atdzīvošanās tomēr izskatās diezgan paviršs un sasteigts. Varbūt palika žēl un pēdējā brīdī nolēma Poteru izglābt), kad Harijs labprātīgi un apzināti, visu beidzot saprotot, aiziet savā varoņnāvē bez cīņas.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Kaķurēgs
iesūtīt 06.08.2007 13:50
Raksts #6


Kārto SLIM-us
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 12.02.05



Man gan šķita, ka Voldemorta nāve bija tieši tāda, no kādas viņš bija baidījies (un arī pelnījis) - vienkārša.
Tā arī līdz galam viņš nesaprata, ka Harijs viņam nebūs pretinieks duelī, bet tiks sakauts tā, kā viņš pats nebija cerējis - bez iespējas uzvarēt.
Labs bija arī tas, ka pēc "cīņas" Voldemorta līķis tika iemests vienkāršā slotu skapī.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Eliitis
iesūtīt 06.08.2007 23:56
Raksts #7


Izvēlas zizli pie Olivanda
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 23.03.07
Kur: Kurbijkurne



Es arī biju gaidijusi ko vairāk no šīs izšķirošās un galējās cīņas.
Bet ir jau ok. Kopumā izdevusies grāmata. smile.gif

Vispār, ja tā padomā - varbūt tā visu faktu izklāstīšana Voldemortam, bija Harija slēptais mērķis - papriekšu samūlsināt viņu un tad uzbrukt. grin.gif

Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Andza
iesūtīt 07.08.2007 08:57
Raksts #8


Studē augstākās pārvērtības
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 12.11.03
Kur: Jauko poniju zemē.



Es gluži otrādi esmu priecīgs, ka fināla cīņa bija īsa un loģiska, nevis kaut kāds garš banāls Holivudas filmu stilā neloģisks murgs. Poters nav pretinieks Voldemortam, kā jau daudzi precīzi norādīja. Ja viņš to uzvarētu vienkārši duelī, tas būtu absurds. Par laimi Roulingai tādas muļķības prātā nenāca.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
šausmiņa
iesūtīt 09.08.2007 09:48
Raksts #9


Ataudzē kaulus pēc uzvaras kalambola mačā
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 20.02.07
Kur: manis nav, tur ir citi.



Tiešām kolosāli aprakstīta cīņa. labais wink.gif

tas kā harijs sarunājas ar voldemortu. uff. nice!
bija labi, ka Harijs pateica Voldemortam un visiem kas klausījās, ka Severuss ir labais, par ko bija milzīgs prieks...
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
šķirmice
iesūtīt 13.08.2007 10:13
Raksts #10


Izvēlas zizli pie Olivanda
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 12.03.07



Nu ko, esmu atgriezusies no atvaļinājuma Turcijā un varu atkal iegrimt HP diskusijās smile.gif
Un te nu man jāsaka - jā, pēdējais dialogs bija superīgs, un tas, kā Harijs viņu saukāja par Ridlu, gluži kā Dumiņš viņu allaž sauca vienkārši par Tomu - nekādi tur pašpiešķirti tituli (Lord) un skanīgi pseidonīmi smile.gif Lai gan jāsaka, ka es arī nedomāju, ka viss beigsies tik... tik... p(a)rasti. Uz klasisku dueli es necerēju - nu nevelk Harijs līdz LV līmenim. Kaut vai paskatamies, kas par krutiem džekiem bija Dumiņš un Grindiņš 16-17 gadu vecumā - starptautiskas publikācijas utt. Uz visa tā fona Harijs bija vienkārši normāls burvis un labāks viņš bija tikai ar to, ka nebija varaskārs un bija ļoti nesavtīgs. Tas, uz ko es cerēju, bija kaut kādas īpašas Harija spējas, kuras the Dark Lord nows not (vai kaut kā tā) un par kurām bija minēts pareģojumā. Un tā kā Dumiņš kaut kad agrāk bija norādījis Harijam, ka tā īpašā spēja ir mīlestība/spēja mīlēt, es tiešām cerēju, ka būs cīņa, kas izvērtīsies starp Harija un Voldemorta dvēselēm/prātiem. Kaut kas līdzīgs, kā 5.filmā, kur Voldijs mocīja Hariju no iekšpuses un Harijs teica, ka Voldijam nav draugu, nav mīlestības un ka tāpēc viņam viņa ir žēl (starp citu grāmatā šāda nianse nebija!!). Tagad sanāk, ka the power the Dark Lord knows not ir vienkārši krutāks zizlis, kaut kā žēl...

Turklāt nav arī gluži taisnība, ka Voldijs šo spēku nezināja - viņš labi zināja, kas tas par zizli un tāpēc arī mērķtiecīgi to meklēja. Vienīgais ko viņš nezināja ir, kāda bija patiesā zižļa pēctecība un kam tas patiesībā kalpoja. Bet vai šī nianse ir tā, ko apraksta pareģojums? No pareģojuma konteksa man izklausās, ka runa iet par kādu fundamentālu spēku, kaut ko, uz ko Voldijs nemaz nav spējīgs, ko nepazīst/neatzīst, ko nevar apgūt/uzzināt vai kaut kā tamlīdzīgi.

Šo rakstu rediģēja šķirmice: 13.08.2007 10:21
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Kaķurēgs
iesūtīt 13.08.2007 18:17
Raksts #11


Kārto SLIM-us
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 12.02.05



Vēl pašā pēdējā brīdī - kad Voldemorts palika bez zižļa, es domāju, ka viņš vēl kaut kā cīnīsies vai kā. Bet izrādās miris jau. Pārsteiguma moments man.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Timmy
iesūtīt 13.08.2007 19:19
Raksts #12


Cep speķi Dūdijam
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 21.06.07



CITĀTS(šķirmice @ 13.08.2007 11:13) *
Tagad sanāk, ka the power the Dark Lord knows not ir vienkārši krutāks zizlis, kaut kā žēl...

Nesanāk vis. Tas spēks joprojām bija mīlestība/spēja mīlēt.

CITĀTS(šķirmice @ 13.08.2007 11:13) *
Turklāt nav arī gluži taisnība, ka Voldijs šo spēku nezināja - viņš labi zināja, kas tas par zizli un tāpēc arī mērķtiecīgi to meklēja. Vienīgais ko viņš nezināja ir, kāda bija patiesā zižļa pēctecība un kam tas patiesībā kalpoja. Bet vai šī nianse ir tā, ko apraksta pareģojums?

Papildinot to, ko rakstīju augstāk - nē, nav wink.gif

CITĀTS(šķirmice @ 13.08.2007 11:13) *
No pareģojuma konteksa man izklausās, ka runa iet par kādu fundamentālu spēku, kaut ko, uz ko Voldijs nemaz nav spējīgs, ko nepazīst/neatzīst, ko nevar apgūt/uzzināt vai kaut kā tamlīdzīgi.

Pareizi - šis spēks ir mīlestība. Laikam nedaudz pārprati power the Dark Lord knows not nozīmi - nevis spēks, par kuru viņš nezina, bet spēks, ko viņš nepazīst. Voldijs nekad mūžā nebija pazinis mīlestību, tādēļ atteicās tai ticēt un atklāti noliedza. Tādējādi viņš iebrauca tik dziļi Tumšajā pusē, ka, kā jau Tu teici, nebija spējīgs ne mīlēt, ne to saprast.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
šķirmice
iesūtīt 13.08.2007 19:42
Raksts #13


Izvēlas zizli pie Olivanda
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 12.03.07



CITĀTS(Timmy @ 13.08.2007 20:19) *
Nesanāk vis. Tas spēks joprojām bija mīlestība/spēja mīlēt.
Papildinot to, ko rakstīju augstāk - nē, nav wink.gif
Pareizi - šis spēks ir mīlestība. Laikam nedaudz pārprati power the Dark Lord knows not nozīmi - nevis spēks, par kuru viņš nezina, bet spēks, ko viņš nepazīst. Voldijs nekad mūžā nebija pazinis mīlestību, tādēļ atteicās tai ticēt un atklāti noliedza. Tādējādi viņš iebrauca tik dziļi Tumšajā pusē, ka, kā jau Tu teici, nebija spējīgs ne mīlēt, ne to saprast.


Nezina vai nepazina - šajā kontekstā es ar to domāju vienu un to pašu. Un kā gan reāli tas viņam iegrieza cīņā pret Hariju, kad viņi bija aci pret aci, to es nesaprotu. Draugi Harijam palīdzēja iznīcināt horkrustus, tas jā. Mātes mīlestības burvestības palīdzēja pašā sākumā, tas jā. Ja šie momenti ir tie, ko apraksta pareģojums un nevis Fināla cīņa, tad ir ok. Bet mans jautājums bija par fināla cīņu - tas kritiskais moments, kurā Harijs izrādās pārāks par Voldi. Un te es gribēju dzirdēt pārējo domas, kaut ko detalizētāku par skopo "nē, tev nav taisnība" smile.gif

p.s. gaisā pasviesto zizli viņam palīdzēja noķert ķēriens kalambolā nevis mīlestība. Un zizlis pie Harija nonāca ne jau aiz mīlestības, bet tāpēc, ka viņš atbruņoja Malfoju. Protams, es pieļauju, ka pareģojuma nozīme varētu būt skatāma plašākā kontekstā, bet tā kā mēs visi gaidājam fināla cīņu ar - uh-nu-tik-būs - skaidrs, ka es sagaidīju, ka Harija īpašās spējas, jeb tas, kā nav Voldim, parādīsies tieši tad.

Šo rakstu rediģēja šķirmice: 13.08.2007 19:53
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Timmy
iesūtīt 13.08.2007 20:00
Raksts #14


Cep speķi Dūdijam
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 21.06.07



1) Pareģojumā nekas nebija teikts, kā tieši Harijs varētu piebeigt Voldiju. Harijam piemita power to vanquish the Dark Lord - visa tā mīlestības būšana, kas līdzsvaroja Voldija varaskāri. Pirmajā reizē tā apstākļu sakritības dēļ Voldiju gandrīz nogalināja (enter the Horcrux), bet otrajā - 5. gadā - arī iedarbojās uz viņu pietiekami nepatīkami, un Voldijs nebija tik stulbs, lai kaut ko tādu pielietotu arī fināla cīņā. Tātad tikpat labi Harijs varēja paņemt Grifidora zobenu un vienkārši pārgriezt Voldijam rīkli.

2) Pieņemu, ka uz fināla cīņu pareģojuma tekstu varētu vispār neattiecināt, jo tehniski Voldijs pirms tam mežā bija izpildījis pēdējo tā punktu - either must die from the hand of the other.

Jūsu domas?
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
šķirmice
iesūtīt 13.08.2007 21:02
Raksts #15


Izvēlas zizli pie Olivanda
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 12.03.07



jā, nebija pateikts tieši kā (zizlis, zobens, citi manevri), taču vanquish, ja pareizi saprotu, norāda uz to, ka bija paredzēta fināla cīņa, kā arī notika. Un tāpēc es gaidīju, ka šis īpašais pārspēks no Harija izlauzīsies šajā fināla cīņā, kaut vai neapzināti. Es cerēju, ka Harijs tiešām izrādīsies apveltīts ar ko uber unikālu, piemēram, spēju lietot kādu neredzētu maģiju bez zižļa, bet tā tas nav. Biju iedomājusies, ka Harijs pats varētu ielīst Voldija prātā un nožņaugt viņu tur - galu galā Strupa prātā ielauzties izdevās, pa Voldija labirintiem arī klaiņoja bez problēmām. Bet protams, tas izslēgtu lielisku skatu, ko var vērot un apjūsmot skatītāju pūlis smile.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
karralá
iesūtīt 19.08.2007 00:08
Raksts #16


Pārvērš vaboles par pogām
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 27.11.06
Kur: Nangijāla



I was very impressed, impressed I say. Piekrītu trobelius - Harijs tā īsteni dueli nepavilktu, tomēr lack of magical action between them itkā atsvēra varen izdevies dialogs abu starpā. Tāds nostrādāts, itkā nekā neiztrūka. ^__^
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Normunds
iesūtīt 29.08.2007 07:52
Raksts #17


Cep speķi Dūdijam
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 20.05.04
Kur: Cīrava



CITĀTS(Timmy @ 13.08.2007 21:00) *
2) Pieņemu, ka uz fināla cīņu pareģojuma tekstu varētu vispār neattiecināt, jo tehniski Voldijs pirms tam mežā bija izpildījis pēdējo tā punktu - either must die from the hand of the other.

Ideāls sksidrojums. blink_a.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Elony
iesūtīt 29.08.2007 09:55
Raksts #18


Alveus anima
*******

Grupa: Biedri
Pievienojās: 18.05.07
Kur: Aiz maskas
HP eksperts 2008



CITĀTS
Un katram ir jāmirst no otra rokas,
Jo neviens nespēs dzīvot, kamēr dzīvs ir otrs.



Vispār šīs rindiņas sanāk tā visai dīviani.
Pirmkārt, pirmā rindiņa piepidījās tikai daļēji, proti, Harijs nomira no Voldemorta rokas, bet Voldemorts nogalināja pats sevi. Tas ne kas, ka viņam bija zizlis un Harijs būrās pret Voldemortu. Voldemorts nekad nebūtu nomiris, ja nebūtu centies nogalināt hariju, Tehniski, kaut arī Harijs ir Vodemorta nāves cēlonis, Voldemorts pats pateica Avada kedavra, pats sevi nobeidza.

Par otro rindiņu - plašākā kontekstā viņi tiešām nespētu mierīgi dzīvot, savu jūtu dēļ - Voldemorts dēļ bailēm un varaskāres, bet Harijs - dēļ vēlēšans atbrībvot pasauli no ļaunuma.
taču pareizāk būtu teikt, ka neviens nespēs mirt, kamēr dzīvs ir otrs.
Voldemorts nevarēja mirt, kamēr Harijā ir horkrusts.
Harijs nevarēja mirt, kamēr Voldemortā ir viņa asinis.
Viņi viens otru balstīja ceļā uz nemirstību, līdz Voldemorts nogalināja Hariju. Tad pavediens izjuka, Voldemorts, zaudējot Horkrustus kļuva mirstīgs, bet Hariju joprojāma nevarēja nogalināt, jo Vodemortā bija viņa asinis.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
washulis
iesūtīt 03.09.2007 13:37
Raksts #19


Cogito ergo sum
*******

Grupa: Biedri
Pievienojās: 28.02.07
Kur: Divas mājas tālāk
Jaukais snīpis



vienmēr lasot grāmatas, tu tiecies uz beigām, bet kad tās sasniedz, tev paliek nedaudz skumji, ka viss, cauri (nu, vismaz man tā ir). bet izlasot 7 poteru es tiešām biju vīlusies. tas bija tik paredzami. epilogs bija tik ideāls un jauks, ka nu... nevisai.
pēdējā cīņa bija īsa un vienkārša... nav jau tā ka man nepatiktu, bet es cerēju uz ko vairāk...
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
ota
iesūtīt 23.02.2008 17:32
Raksts #20


Izvēlas zizli pie Olivanda
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 05.02.08



Citāts: "Un tā kā Dumiņš kaut kad agrāk bija norādījis Harijam, ka tā īpašā spēja ir mīlestība/spēja mīlēt, es tiešām cerēju, ka būs cīņa, kas izvērtīsies starp Harija un Voldemorta dvēselēm/prātiem."


Bet izvērtās jau arī. Tieši tā - cīņa starp gara spēku, dvēseļu spēku. HP rada sevī tik daudz MĪLESTĪBAS, ka bija gatavs mirt, lai glābtu citus. Un tas arī ižšķīra visu.

Patiesība mēs visi gribējām galvenajā varonī redzēt ne tikai Mesiju, bet noteikti arī spēcīgu supervaroni. Es arī. Tomēr jāatzīst, ka tā būtu klišeja.
Šai sakarā jāsaka, vai jums neliekas, ka kaut kādas īpašas spējas Harijs iemantoja pēc atgriešanās? Kāpēc viņš nejuta mokum lastu, kad Voldemorts ņirgājās par viņa it kā mirušo ķermeni? Arī atprātotāji viņu neietekmē. Turklāt viņš spēj radīt tādu vairogu, kas spēj aizturēt Voldemorta uzbrukumu / Mollijai/. Cīnoties ministrijā viņš taču neko tādu nespēja.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu

2 Lapas V   1 2 >
Atbildēt pavedienāSākt jaunu pavedienu
1 lietotāji/s lasa šo pavedienu (1 viesi un 0 anonīmie lietotāji)
0 biedri:

 



RSS Lo-Fi versija Pašlaik ir: 29.03.2024 02:26