Kurbijkurne forums: Soli tuvāk fantāzijai

Laipni lūdzam, viesi ( Pieteikties | Reģistrēties )

> Kam ir jābūt Lomu Spēlē?, Kādai ir jābūt LS, lai jums tā patiktu?
Diabolic
iesūtīt 21.03.2004 14:23
Raksts #1


Ataudzē kaulus pēc uzvaras kalambola mačā
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 16.02.04
Kur: Domājiet paši



Sveiki LS spēlmaņi.

Es jūs lūdzu uzrakstīt 3 lietas, kam jābūt Lomu Spēlē, lai jūs to spēlētu.

*Vai ir jābūt Kaujām un Kariem, Piedzīvojumiem, Romantikai, Humoram, Mīklām, Monstriem, Dialogu veidošanai, vai jeb kam citam. Ko jūs gribētu Lomu spēlē?

*Vai jūs labāk gribētu ar HP, GP noskaņu, vai citiem tēliem.

-------------------------
Mastero piebilde: Žetons Pikolo par šādu pavedienu. Atļāvos piespraust!

Šo rakstu rediģēja Mastero Jazz: 26.03.2004 20:25
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
4 Lapas V  « < 2 3 4  
Sākt jaunu pavedienu
Atbildes (60 - 77)
Roviela
iesūtīt 10.02.2007 19:05
Raksts #61


Zintniece
Grupas ikona

Grupa: Noslēpumu nodaļa
Pievienojās: 03.11.03
Kur: te un tagad
Dzīvā enciklopēdija



Pirmkārt un galvenokārt ir jābūt tiešām labam GM! Tādam, kas pēc pirmās scēniņas nospēlēšanas nezaudē interesi.
Diemžēl šī atziņa man radās nupat, kad piedzīvoju vairāku interesanti sāktu spēļu agoniju GM vainas dēļ. Dažas nīkst ārā pašlaik.
Gandrīz gribas izveidot pavedienu - Neuzticamie GM.
Par to, ka sen laiks izveidot - Neuzticamie spēlētāji, es vairs nešaubos. Vienkārši nepiesakos tur, kur viņi piesakās pirmie, jo ir pilnīgi skaidrs, ka nekas prātīgs tur nebūs.

Citādi - ir gandrīz vienalga, kādā pasaulē spēlēties. Labāk nereālā, bet ar realitātes elementiem. Un ne mūsdienās.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Piligrims
iesūtīt 10.02.2007 23:45
Raksts #62


Studē augstākās pārvērtības
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 18.11.06
Kur: Parasti gultā pie datora
Klusais vērotājs



Pievienojos Rovielas vērtējumam un atbalstu melnā saraksta ieviešanu gan GM, gan geimeriem, tāpat vajadzētu arī top sarakstu, kur būtu labākie GM un geimeri, tikai šim sarakstam ir jābūt slēgtam, lai tur nebūtu matu skaldīšana.
Izlasot veiksmīgas LS(tādas, kas ir loģiski pabeigtas), man radās daži secinājumi:
1. Lai LS novadītu līdz galam, GM ir jābūt ar milzīgu pacietību un atbildību, jo nepietiek izdomāt interesantu LS sižetu, bet vajag to arī realizēt. Pirms taisīt savu LS vispirms vajadzētu OBLIGĀTI iepazīties ar veiksmīgām LS un saprast, ka LS nenotiekas viss ātri un kā pa diedziņu. Pilnīgi nepieļaujama ir situācija, ka LS bremzējas GM dēļ, jo viņa jau tā bremzējas dabiski geimeru dēļ. Ja tu neesi gatavs veltīt savai LS vismaz gadu un katru dienu to vaktēt, tad netaisi to, lai arī tev būtu pati aizraujošākā ideja.
2. Pirms pieteikties kādai LS vajadzētu apdomāt, vai tev pietiks pacietības to nospēlēt līdz galam, vai tu nebūsi bremze un piektais ritenis. Vajag reāli novērtēt savas spējas un iespējas.

Labāk lai mums ir 2x mazāk LS, bet tādas, kuras raiti un kvalitatīvi rit uz priekšu. Lai veicās GM un geimeriem un mums visiem būtu prieks par kopīgi paveikto brīnumu - līdz galam izspēlētu, interesantu LS.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Ausminta
iesūtīt 11.02.2007 10:59
Raksts #63


Ataudzē kaulus pēc uzvaras kalambola mačā
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 14.10.04



Eh jūs, melno sarakstu rakstītāji. smile.gif
Lomu spēles tomēr ir for fun, un katrs to fun dabū no kaut kā cita. Vienam patīk izplosīties ar ūbertēlu un sakasīties ar pēc iespējas vairākiem citu spēlētāju personāžiem, citam - saldsērīgi aprakstīt sava tēla daiļo izskatu un iekšējās mokas. Vienam nospļauties par spēles pabeigtību, citam tas ir vitāli nepieciešams, lai spēle vispār liktos esam bijusi jēdzīga. Var jau spēlēt nopietni un katru dienu. Bet tā nu nav latiņa, uz ko jālec. Nopietna spēle prasa ļoti daudz. Daudz laika (pavadīta, neveselīgi nīkstot pie kompja smile.gif), pietiekoši daudz prāta, pacietības, motivācijas. Ne katrs LS spēlētājs un vadītājs ir gatavs (un spējīgs) to dot, un, godīgi sakot, diez vai tas ir vajadzīgs.
Kvalitāte, protams, ir laba lieta. Bet vajadzību pēc tās degunā nevienam neiebakstīsi. Kādi vēl saraksti. Paši redzat, paši izvēlieties - kurā, ar ko spēlēt. Vai savu spēli uztaisiet, ar atbilstošiem noteikumiem un zvērestu. smile.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Roviela
iesūtīt 11.02.2007 13:55
Raksts #64


Zintniece
Grupas ikona

Grupa: Noslēpumu nodaļa
Pievienojās: 03.11.03
Kur: te un tagad
Dzīvā enciklopēdija



Tie nav melnie saraksti. Tie ir saraksti brīdinājumi - lai jauni GM zin, kuri spēletāji pie viņiem iegriezīsies sākumā un pēc tam "noplauks" un lai spēlētāji zin, ka šis GM nevilks ilgāk par pāris lapām spēles.
Tas ietaupa laiku un nervus. Un neatstāj riebīgu vilšanās sajūtu beigās.
Tieši tāpēc, lai cilvēki "neiekristu" uz spēlēm, kuras vadītājs un spēlētāji for fun meklē savādākā veidā.
Lai sagrupējas tie, kam spēles pabeigšana ir svarīga. Un tie - kam nav. Un tie, kas neko vairāk nedara un neraksta par saldsērīgajiem aprakstiem. Un tie, kuri tikai bezjēgā kaujas, neskatoties uz situāciju.
Ja visi kaut apmēram zinātu, kā "tendēts" ir spēlētājs, kas piesakās, un kā - spēles vadītājs - viss būtu krietni labāk.
Kvalitāte katrā no šiem spēles paveidiem būs dažāda, un labi vien būs.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
zenofeX
iesūtīt 12.02.2007 20:29
Raksts #65


Kārto SLIM-us
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 28.11.03
Kur: nemitīgā kustībā/nav



Ja nu tiešām ir tādi, kas regulāri iesāk un nepabeidz spēli (gan kā GM, gan arī kā spēlētāji) tad vajadzētu gan par to pabrīdināt, kaut kur publiski izkarinot paziņojumu par to, bet saraksti, melnie un baltie - tas būtu, man šķiet, nedaudz par asu.

Vienkārši zinu, kā jūtas GM, kad komandā ir iekļauts tāds sprādzienbīstams elements, kurš vai nu grauj kopējo spēli vai gluži vienkārši pārstāj par sevi kaut kā atgādināt. Labi, vienreiz, divreiz, tas ir ok, varbūt vaina ir spēlē, vidē, komunikācijā, attiecībās, vai smaržās kuras GM lieto. Ja tas atkārtojas regulāri, jāsāk domāt ka vaina ir pašā spēlētājā, un jāļauj viņam padomāt par to, kā interesantāk pavadīt laiku.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Nimue
iesūtīt 12.02.2007 21:30
Raksts #66


Istari māceklis
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 29.12.03
GP eksperts 2006



Pašapziņa ir ļoti laba lieta.
Tiešām.


Bet reizēm tās tomēr ir par daudz.



Jauniem GM daudz svarīgāk par kaut kādiem muļķīgiem melnajiem sarakstiem būtu ņemt vērā elementāras dzīves patiesības
- piemēram to, ka būs spēlētāji, kas pieteiksies, un pat nesāks spēlēt. Būs, kas sāks spēlēt, bet aizmirsīs pēc laika. Būs, kas spēlēs ilgi.
Būs, kas gribēs pieteikties spēles vidū.

Un neviens saraksts tevi, topošais GM, no šādiem spēlētājiem neglābs. Tev atliek vai nu rūpīgi atlasīt spēlētājus ("no kā?" tu prasīsi... un pareizi darīsi.) vai spēles plānošanas mapītē laicīgi ielikt mazus sižeta aizmetņus veco tēlu izrakstīšanai no spēles, jaunu ierakstīšanai. Muļķīgi? Bet tā dara pat jebkura seriāla scenāristi. Un lomu spēle galvenokārt ir ilgtspēlejošs seriāls, kurā mēs izliekamies, ka rakstām stāstu.


Toties tad, kad spēle apstājas, tad līķus kustināt nevajag. Nekromantija forumos nedarbojas.
Spēlei jāturpinās tik ilgi, kamēr lielākajai komandas daļai tā sagādā prieku. Un ne ilgāk. Lomu spēle ir process. Nevis mērķis.


Un tā ir izklaide. Nevis darbs.
Protams, tā ir komandas izklaide, nevis individuālā. GM ir liela vara, bet arī liela atbildība tādēļ GM tas ir mazliet vairāk darbs, nekā izklaide.
Bet tieši tāpēc, ka tā ir komandas izklaide, ir ļoti daudzi spēlētāju uzvedības paveidi, kas spēlei kaitē krietni vairāk kā pazušana no spēles.

Jums problēma, ka tēls, kam uzdevāt jautājumu neatbild? Lai GM pasaka, kāda būtu bijusi normāla, tipiska atbilde šajā jautājumā - katrā ziņā ne jau tēla sastingusi sēdēšana. Mēs lomu spēlēs neaprakstam katru ieelpu, katru zarnu kustību, katru ēdienreizi un katru dabisko vajadzību nokārtošanu. Tieši tāpat, kā izlaiž šīs pašsaprotamās lietas, var izlaist arī kādu 'obligāti nepieciešamo' darbību. Tam jau tas GM ir domāts. Tam spēlētāju iztēle ir domāta. To nevajag pielietot vienmēr - bet tad, kad spēle iesprūst pazuduša spēlētāja dēļ, šito ir ļoti vērtīgi atcerēties, no sirds saku.

Protams, ir atsevišķas, specifiskas spēles, kurām sižets tiešām neļauj nu nekādi vadītājam iepriekš plānošanas mapītē ierakstīt īsos scenārija aizmetņus tēlu izrakstīšanai un ierakstīšanai spēlē. Bet arī šeit jaunajiem (un ne tik jaunajiem) GM ir jāņem vērā pavisam elementāra dzīves patiesība -

Kas atļauts zenofeX, nav atļauts tev. Pussala ir izņēmums, nevis likumsakarība foruma lomu spēļu garā. Tās uzkrītošās īpašības atdarinot visticamāk spēle neaizies, iemesli kāpēc tā darbojas ir daudz neuzkrītošāki.



Šo rakstu rediģēja Nimue: 12.02.2007 23:03
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Zōzā zač zač
iesūtīt 20.03.2007 12:54
Raksts #67


Atver vēstuli ar SĒRG-u rezultātiem
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 12.03.07



Lai būtu interesanta LS, vajag mazumiņu no visa, tādējādi padarot LS interesantu visiem.

Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Semijs
iesūtīt 22.03.2007 22:18
Raksts #68


Kļūst par pirmo, kas izbaudījis visas visgaršu zirnīšu garšas
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 27.02.07



Kari, kaujas, asinis hack&slash dwarf_a.gif , romantika un pats galvenais - humors.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
grapefruit
iesūtīt 27.01.2008 12:56
Raksts #69


Streipuļo ārā no Vepra galvas
******

Grupa: Biedri
Pievienojās: 05.07.04
Kur: Starp savām pasaulēm tukšumā
Rakstnieks 2005



Ehh, melnais saraksts smile.gif.

Es jau savus spēlētajus ar visādiem jautājumiem nomoku, bet laikam jau taisnība, ka tāds noderētu smile.gif. Lai gan godīgi sakot, ja labi grib pats var izšiverēties un par saviem spēletājiem visu noskaidrot, lai gan tas aizņem laiku. Tāpat var daudz noskaidrot par LS veidotāju, kaut vai paunājoties ar PZ starpniecību.

Negribētos lai LS kļūst tada elitāra padarīšana - sak, sasaucu savus draugus, izveidojām pavedienu, nospēlējām spēli, lai gan jāatzīst, ka pati tā bieži esmu domājusi darīt (un darījusi un, ja ta padomā, nenožēlojusi), bet tas katrā ziņā nebūtu veiksmīgs veids jaunu spēletāju piesaistīšanai, kas dažreiz izrādas pagalam interesanti smile.gif. bet godīgi sakot, tas atkarīgs no spēles, jo LS, ko esmu pati veidojusi ir pavism atškirīgas, gan sižeta ziņā, gan nepieciešamo spēlētāju ziņā. Laikam jau "pareizās komandas" savākšana arī ir GM ziņā, bet diez vai spēlētāju sadalīšana kategorijās ļoti palīdzētu, jo minētie rādītaji par spēlētajiem arī var mainīties atkarībā no situācijas, pati esmu pieredzējusi.

Runājot par pabeigtām un nepabeigtām LS. Pilnīgi piekrītu, ka stiept gumiju ir muļķīgi. vajag pielikt punktu, kad ir pienācis laiks. No otras puses man šķiet, ja ir nopietna komanda un nopietna LS, tad gumijas stiepšanas situācijai, ja LS veidotājam ir kaut mazākā ideja par noslēgumu, vispār nevajadzētu izveidoties. Nu nesacenšamies mēs par garāko LS smile.gif, nedomāju, ka kādam tas garums vispār ir svarīgs - galvenais, kāda ir pati spēle.

Ehh, pietrūkst man tās labās LS <.<. Ai kā esmu nokavējusi pieteikties smile.gif. Bet atmiņā jau vēl daudzas jauki izspēlētas un arī nepabeigtas (diemžēl).

Sakarā ar pavediena galveno tēmu - LS var būt jebkas, kas spēj noturēt uzmanību, protams, svarīgi lai GM parādas biežak nek divreiz nedēļā smile.gif, tik pat svarigi lai būtu interesanti spēlētaji un paša izvidotais tēls pēkšņi nesāktu mutēt. Kopmā jāpiekrīt, ka LS ir komandas spēle un viss galu galā ir atkatīgs no komandas. Pašai man labāk patīk fantasy spēles, mans iemīļotais lauciņš. Pagātne, mūsdienas, izdomāta pasaule vai mazliet pamainīta esošā, tas laikam nav īpaši no svara.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
washulis
iesūtīt 27.01.2008 13:25
Raksts #70


Cogito ergo sum
*******

Grupa: Biedri
Pievienojās: 28.02.07
Kur: Divas mājas tālāk
Jaukais snīpis



teiktu ka pa drusciņai no visa, bet gribās vairāk izcelt piedzīvojumus, humoru (kā bez tā grin.gif), dialogi arī ir laba lieta... dažādi pavērsieni u.t.t. pa kādai kaujai un mīlināšanās ainai... vardu sakot varētu salik to visu, bet nepārspīlēt piem, tikai ar kaujām vai romanci... tā man liekas... happy.gif

man neliekas tik svarīgi vai ir hp, gp noskaņas, jo arī citas lomu spēles idejas var būt ģeniālas, kuras būtu prieks ne tikai lasīt, bet arī piedalīties...xD.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Hobbits
iesūtīt 16.03.2008 19:55
Raksts #71


Gāž podus mikstūrās
***

Grupa: Izraidītie
Pievienojās: 26.12.07
Kur: virtuvē, ēdu pankūkas.



Kaujām un Kariem( vai tad nu bez? taa tak staasta kulminaacija, pirms beigaam! sena formula kas labi straadaa. un veel labaak ja taadas nelielas kaujiņas un briesmas arii pa vidu, lai kaapinaatu interesi, t.i. - kas tad nu notiks!? uzdziitu nelielas bailes utml.....interesanta vareetu buut dažu speeleetaaju nogalināšana. brutaali, bet ja to apzinaas, ka taa vareetu notikt, tad speele buutu dziivaaka smile.gif )

Piedzīvojumiem (tas tak galvenais sižets! grin.gif )

Romantikai ( arii vajag. nedaudz. k-kur ik pa ilgaakam laiciņam. jo bez, tas arii nebuutu absoluuti pilniigs staasts)

Humoram ( sameeriigam. bez - nav interesanti, bet ja par daudz tad visa speele ieiet nenopietnaas sliedees un var pajukt pavisam. kas par daudz, tas par skaadi/ laba daudz nevajag)

Mīklām - dažaam, jo ja ceļa gals redzams, tad tas ir tikai sprints.

Monstriem - jaa, muusu zemes dziivnieki nav gana briesmiigi un apbriinojami, jo ir par daudz paredzami un zinaami. taapeec vajag staastaa iemest pa kaadam monstriņam un mošķiitim happy.gif

Dialogu veidošanai - kas tas par staastu, bez dialogiem!? huh.gif


+ veel, baigi gribeetos redzeet kaadu speeli GP ieskaņaas. nu kaapeec neviens netaisa, ja tik daudzi grib redzeet? pleese, I Baggins you!xD.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
B.A.L.O.D.I.S
iesūtīt 20.06.2009 17:32
Raksts #72


Sēž zem Šķirmices
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 25.02.09
Kur: Citā kosmosā



Lomu spēlēj vajag
1. Orģinālu ideju
2. Uzturēt mērenību. (Bieži LS ir kaut kas par daudz vai par maz. Reizēm LS ir par daudz džeku, par daudz supervaroņu, par daudz teksta, par daudz laipnības, par daudz mediķu grin.gif , par maz traģisku brīžu utt kas padara LS paredzamu un ne tik saistošu. Katra LS spēlētāja rokās ir uzturēt balansu.)
3. Novērst šķēršļus, kas traucētu LS sižeta attīstībai (īstajos brīžos izpēlēt pareizās kārtis)

Un spēlētāju (un GM) top/melno sarakstu vietā man ir pirekšlikums izveidot sarakstu ar patstāviīgajiem LS spēlētājiem. Tops, lai gan tas dažus izceļ, tomērt ir ļoti neobjektīvs. Pirmkārt nevar pateikt, ka kāds cilvēks ir vispārīgi labāks vai sliktāks par kādu citu. Katrs ir savādāks, Toties patstāvīgo spēlēju saraksts ļautu izvērtēt, cik no tiem, kuri pieteicās, būs patstāvīgi, un ja uzrodas kāds jauniņais, tad var rēķināties ka viņš var arī pazust.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Soulberry
iesūtīt 24.06.2009 18:16
Raksts #73


Bēg no sera Kedogena
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 24.03.06



Es gribētu ar GP noskaņu... Tās visas zemes u.t.m. smile.gif
Un jābūt humoram, romantikai, piedzīvojumiem un monstriem. smile.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Roviela
iesūtīt 28.05.2010 08:02
Raksts #74


Zintniece
Grupas ikona

Grupa: Noslēpumu nodaļa
Pievienojās: 03.11.03
Kur: te un tagad
Dzīvā enciklopēdija



Es spēli neuztveru gluži kā izaicinājumu, drīzāk kā izklaidi, un arī LS es vēlos spēlēt kaut ko sev patīkamu. Fanātiķi, vampīri, nelieši, kašķīgie, aprobežotie un muļķi pie tiem nepieder. Es esmu ar mieru tādus spēlēt tad, ja spēles pasaule mani piespiež to darīt - pārvērš vai kā tamlīdzīgi. Man nav grūti nospēlēt kādu fanātiķi (vienalga kādā jomā), bet mani tas ļoti ierobežo, un rezultātā man tas nepatīk. Tā ir spēle ļoti šaurās robežās, un, jāsaka, man ir bijis viens tāds tēls, un es to atkārtot negribu vienkārši tāpēc, ka man bija garlaicīgi. Viņam tikai viena domā prātā, viens vadmotīvs, tas ir garlaicīgi.

Un par otro - es, savukārt, uzskatu, ka spēles pavedienā ir stingri jāatšķir divas lietas - tas, ko tēls domā un ko, tātad, viņš zina viens pats (ja vien kāds no biedriem nav telepāts), un tas, ko redz un dzird citi.
Mana tēla pārdzīvojumi parādās ārējā rīcībā, kas arī tiek aprakstīta, jo neko citu jau citi tēli nezina. Tieši tāpat kā tas notiek dzīvē, nevis romānos. Man nav talanta rakstīt romānus (un piedevām es esmu matemātiķe, kam rakstīt sacerējumus vienkārši ir nāvīgs pārdzīvojums, kas tiek pildīts vienīgi aiz pienākuma apziņas), un man nemaz nedrīkst kļūt zināmas otra tēla domas, ja tās nevar redzēt kaut vai grimasē, paceltās uzacīs, sažņaugtā dūrē. Es dzīvē vienkārši otra domas neredzētu, un manam tēlam nav tiesību to zināt, pirms es nereaģēju uz redzamo un dzirdamo un nepavaicāju - kas ar tevi? Ko par to domā? u.tml.
Jā, protams, tāpēc raksti sanāk visai īsi. Toties ir mazs risks, ka otrs izvēlēsies spēlēt, ievērojot tava tēla domas un pārdzīvojumus (tā LS ir aizliegta rīcība, ne gluži rakstiski, bet ētiski), vai arī pats nejauši sāksi to izmantot to, ko nemaz zināt nevarēji, kas nemaz nav pareizi. Tieši tāpēc daļa spēles notiek pa PZ. Ja mans tēls ir bijis viens kādā piedzīvojumā, tad citi, pirms mans tēls nesāk stāstīt, neko par to nezina.
Piedevām dialogus tiešām garajā un izvērstajā stilā rakstīt ir baismīgi grūti. Nu, neviens taču neizdomā nez kādas garās domas, pirms piekrītoši pateikt - 'jā'. Tas nav dabīgi, un spraigas sarunas dinamisms ir zaudēts.
Tas itin nemaz netraucē būt raksturam, iedzīvoties tēlā un pilnīgi nemaz netraucē rīkoties tieši tā, kā manam tēlam būtu dabīgi rīkoties, un tieši tā dara pilnīgi visi mani tēli. Lai to paveiktu, man nav iekšējas nepieciešamības to visu skaisti izlikt uz papīra, lai to saprastu arī citi (viņi, kā dzīvē, to drīkst arī nesaprast). Starp citu - es vienmēr izlasu visu, ko ir sarakstījuši citi, un neciešu tos spēlētājus, kas to neizdara.
IC ir tas veids, kas patīk massacrei - ar gariem domu, jūtu, pārdzīvojumu aprakstiem, bet tos lasīt ir interesanti vienīgi tad, ja cilvēks, kas tos raksta, tiešām prot rakstīt. Spēles virzībai tas neko nedod. Tā ir skaista blakus parādība.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Beppo
iesūtīt 28.05.2010 10:31
Raksts #75


Sātana advokāts
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 08.11.06
Ziedoņa māceklis



Es daudz par to esmu domājusi, un tās vienkārši ir dažādas lietas. Ir cilvēki, kam vajag vienkārši action, ir kam vajag skaisti izrakstīties vismaz 10 000 zīmju garos postos. Nu katram savs, galvenais zināt, ko no konkrētās lomu spēles sagaidīt.

Taču mana pieredze rāda, ka, ja salasās uz action tendēti spēlētāji un tāds vēl pagadās arī GM, spēle aiziet uz vienas, divu rindiņu postiem, kas apnīk pat pašiem action mīlošajiem ļaužiem. Drusciņa skaistas izrakstīšanās rakstiskās spēlēs ir tieši vietā.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Roviela
iesūtīt 28.05.2010 11:08
Raksts #76


Zintniece
Grupas ikona

Grupa: Noslēpumu nodaļa
Pievienojās: 03.11.03
Kur: te un tagad
Dzīvā enciklopēdija



smile.gif
Tam varu tikai piekrist! Pilnīgi vienzilbīgi posti arī nekur neder. Un tam, ka tie ir dažādi stili - tam arī piekrītu.
Starp citu, es mēdzu izmantot LS tekstus, lai iemācītos lakoniski un kodolīgi izteikt savu domu. Otrs veids - garā rakstīšana, noteikti noder tiem, kas vēlas apgūt skaistas rakstīšanas un aprakstīšanas mākslu.

Action vajag uz maiņām ar mierīgākiem brīžiem, lai nerodas iespaids, ka tēls ir visu laiku tādā stresā, ka tūlīt nojūgsies, un tieši tāpat uz lappusēm 3 ieilgusi tikai relaksēta savstarpēja pļāpāšana krogā pat bez NPC krodzinieka iejaukšanās var krietni apnikt.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Sindra
iesūtīt 30.05.2010 21:27
Raksts #77


Angel of Music
*******

Grupa: Biedri
Pievienojās: 15.01.04
Kur: Azeroth
Spēļu meistars 2012



Starp citu, par postu garumu un tēlainību runājot, man personīgi šķiet, ka Kurbijkurnē pēdējā laikā ir ļoti krities postu līmenis spēlēs. GMemam ir grūti. Viņš raksta samērā garus postus, lai ar visiem spēlētājiem tiktu galā un tad no katra pretī saņem vienu rindiņu, tādu kā spļāvienu sejā, kas nozīmē tikai vienu: sēdies pie sava posta un atkal sāc drukāt. Un tad beigās sanāk tāda GM solo spēlēšanās ar sevi, kur pa vidu ik pa laikam kāds iemet kādu rindiņu.
Kaut kā kādreiz tā nebija. Spēlētāji izrtakstījās nedaudz plašāk un skaistāk.
Nu, es, protams, pieļauju, ka iespējams vaina ir arī manī. Jo es vairs nespēju uzradīt aizraujošu spēli, kur spēlētājam gribētos piepūlēties, lai aprakstītu ne tikai tiešo runu, vienu jautājumu, vai vēl sliktāk, vienu teikumu: un tad tas un tas gāja tālāk. Bet man tas izskatās, ka spēlētāji to savu postu vairāk ieliek pienākuma pēc nevis tādēļ, ka vēlās patiešām spēlēt.

Vēl man krīt uz nerviem GM, kas neko nepasaka savā postā. Ieraksta rakstīšanas pēc, jo ir pienācis laiks rakstīt un vajag. Un tad posts apraujas neko neizsakošā vietā un spēlētājs brīnās. A ko man tagad darīt? Neko. Ierakstīt vienu teikumu, ka nu es sekoju un daru to un to un tas sanāk kā tāda atzīmēšanās pie GM. Hei, hei! Es te vēl joprojām esmu. Un vispār Tu savu postu varēji rakstīt līdz galam nevis noraut neko neizsakošā vietā, jo patiesībā tev negribējās tik daudz rakstīt.

Vēl es pieļauju, ka spēlētāji pēkšņi ir kļuvuši bailīgi un nespēj uzrakstīt savu postu un emocijas tādēļ, ka baidās, ka savā postā iekļaus ko tādu, ko GM nav paredzējis. Tas gan nozīmētu, ka man būtu jāapraksta viss iespējamais apkārt redzamais un tad spēlētājs savā postā atgremos to, ko es esmu uzrakstījusi un tas arī nav ok.

Tādas man pārdomas.
Bet vispār es dodos apdeitot savas spēles.
Vajag darīt lietu nevis ūdeni liet.
happy.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Urdrunir
iesūtīt 31.05.2010 09:38
Raksts #78


Veic pētījumu par katlu dibenu biezumiem
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 19.01.04
Kur: starp likumu un dvēseli



Pārfrazējot Pareto likumu, 80% no spēles neveiksmēm gulstas uz GM pleciem, 20% - uz spēlētājiem.

Man riebjas gari posti, kas apraksta tēla iekšējo pasauli un emocijas, bet nenorāda ne uz mazāko rīcību. Kas man ar to postu būtu jādara?! Es nevaru reaģēt uz to, kas nav noticis. Un noticis nav nekas. Garais emocionālais rakstītājs negodīgi uzliek pienākumu savam biedram, kuru tas nespēj pildīt.

Ar GM postiem ir līdzīgi. Tie var būt gari, bet nedot iespēju spēlētājiem piedalīties spēlē. Visi, kas kaut ko ir lasījuši par gmasterošanu, būs dzirdējuši, ka railroading ir slikta lieta. Nedrīkst spēlētājus ar varu bīdīt vienā virzienā, kas atbilst GM plāniem. No otras puses, spēlētāji pa pasauli uz priekšu taustās tikai balstoties uz GM norādēm. Par daudz opciju liek viņiem apmulst. Neskaidras opcijas spēlētāji mēdz ignorēt. Ideālā variantā viss, ko dara GM ir nedaudz klišejiski. Spēlētājiem ir jādod iespēja pa spēli iet uz priekšu atbildot uz vienkāršiem jautājumi - jā/nē vai izvēlies no 1/2/3.

Spēlētāji, protams, grēko arī ar īsiem postiem. Bet tas bieži ir indikators vai nu par viņiem pašiem vai arī par spēles situāciju. Ir spēlētāji, kuri tā koncentrējas uz spēles heroisko pusi, ka nespēj izdomāt ko rakstīt parastā situācijā, kurā nekas nenotiek, bet kurā GM ar savu postu viņus piespiež atbildēt. Ir spēlētāji, kas uzskata, ka šī situācija nav piemērota viņu tēlam, tāpēc vienkārši atzīmē savu klātbūtni. Un ir spēlētāji, kas nesaprata, tāpēc mēdz ierakstīt kaut ko neitrālu un lakonisku.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu

4 Lapas V  « < 2 3 4
Atbildēt pavedienāSākt jaunu pavedienu
1 lietotāji/s lasa šo pavedienu (1 viesi un 0 anonīmie lietotāji)
0 biedri:

 



RSS Lo-Fi versija Pašlaik ir: 19.03.2024 09:18