Kurbijkurne forums: Soli tuvāk fantāzijai

Laipni lūdzam, viesi ( Pieteikties | Reģistrēties )

> Lomu spēļu vadīšanas jautājumi, LS vadīšanas jautājumu apspriešana
Roviela
iesūtīt 24.11.2006 14:22
Raksts #1


Zintniece
Grupas ikona

Grupa: Noslēpumu nodaļa
Pievienojās: 03.11.03
Kur: te un tagad
Dzīvā enciklopēdija



Dark Jedi
Gluži tā es neteicu smile.gif
Citāts no noteikumiem:
"Spēles Vadītājs ar savu tēlu nedrīkst doties līdzi citiem spēlētājim(drīkst kādu gabalu pavadīt) un iejaukties ceļa plānošanā!"
Sanāk, ka GM tēls, kas visu laiku ir klāt, jo neviens nekur neiet, nedrīkst pat iepīkstēties par kādu risinājumu tālākai darbībai, ja viņš pretendē uz PC. whistling.gif

Man ir tādas vispārējas pārdomas par tēmu - varbūt nevajag taisīt lomu spēli tāpēc vien, ka gribas spēlēt kādu "krutu" tēlu, bet pašlaik nav nevienas tieši tādas spēles, kurā to iesaistīt? Man šķiet, ka šī spēle ir radīta tikai tāpēc. Un ne tāpēc, lai spēli vadītu, jo spēles pasaule, kā jau te aizrāda, ir pilnīgi neizstrādāta, negatava, "zaļa".

Šo rakstu rediģēja Roviela: 24.11.2006 14:23
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
 
Sākt jaunu pavedienu
Atbildes (1 - 9)
DarkJedi
iesūtīt 24.11.2006 14:32
Raksts #2


Dzer sviestalu Trijos slotaskātos
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 28.01.05
Kur: Kaut kur galaktikā



Vispār jau katrā spēlē ir savi noteikumi, kuri nekādā veidā nav saistīti ar tiem ieteikumiem kurus tu uzrakstīji. smile.gif Protams, ieteikumi ir ļoti, labi un svētīgi, taču nekur nav akmenī iecirsts, ka spēles GM nevar vadīties pretēji ieteikumos norādītajam. Tas ir, ja pirms spēles to norādījis un nav teicis ‘’spēle pamatā sekos pavedienā XXX sarakstītajiem ieteikumiem, kur ir arī tevis minētie’’. smile.gif

Tiesa mani māktu šaubas par spēli un tādā nepiedalītos, taču ja GM tā gribās un citiem liekas interesanti, neredzu iemeslu kādēļ tā nedrīkstētu rīkoties. smile.gif

Tiesa pēc manām domā krahs ātri vien pienāks kad spēlētājs ir GM un PC reizē. smile.gif

Šo rakstu rediģēja DarkJedi: 24.11.2006 14:35
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Roviela
iesūtīt 24.11.2006 14:35
Raksts #3


Zintniece
Grupas ikona

Grupa: Noslēpumu nodaļa
Pievienojās: 03.11.03
Kur: te un tagad
Dzīvā enciklopēdija



Tie geimmāsteru izstrādātie vispārējie LS noteikumi silent.gif
Te:
Lomu spēļu noteikumi.

Tie, no kuriem vadoties, šīs sadaļas modi drīkst vienkārši izdzēst spēli. wink.gif
Tas, ka daudz ko no tā neievēro, ir sīkums, ja vien spēle ir laba.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
DarkJedi
iesūtīt 24.11.2006 14:41
Raksts #4


Dzer sviestalu Trijos slotaskātos
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 28.01.05
Kur: Kaut kur galaktikā



Ou, laikam nebiju līdz galam sapratis to noteikumu jēgu.

Tātad, ja es gribētu izveidot spēli kur noteikumi atšķirtos no tajā pavedienā sarakstītā, tad man būtu jāmeklē cits forums, jo Kurbijkurne neatbalsta šādu iespēju? tongue.gif

Bet, labi, labi. Nodevu es te demagoģiju. In generaly šie noteikumi ceļ kvalitāti, taču ir 1% gadījumu, kad GM vadīšanas ziņā spētu izveidot spēli interesantāku, bet ir nedaudz pretrunā ar noteikumiem, bet tad ja uzraujas uz kāda Rules Lawyera, tad vāks ir, jo noteikumu dēļ tiek sagrautas interesantas lietas. smile.gif

Šo rakstu rediģēja DarkJedi: 24.11.2006 14:43
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Roviela
iesūtīt 24.11.2006 14:44
Raksts #5


Zintniece
Grupas ikona

Grupa: Noslēpumu nodaļa
Pievienojās: 03.11.03
Kur: te un tagad
Dzīvā enciklopēdija



Tāpēc jau noteikumus atcerās tikai gadījumos, kad spēle nesolās būt kvalitatīva. Citos par tiem ļoti pat piemirst! cool.gif Vai arī noder gadījumos, kad GM sakašķējas ar spēlētājiem.
Izņēmumus vienmēr var laicīgi sarunāt ar modiem. Farliner, piemēram. smile.gif

Šajā spēlē man noteikti traucētu noteikumu punkts par to, ka bez īpašnieka atļaujas nedrīkst nogalināt tēlu. Kā realizēsi "visus labos līdzekļus", ja nedrīkst pa kluso ietriekt dunci ribās vai kādu noindēt?

Šo rakstu rediģēja Roviela: 24.11.2006 14:48
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
DarkJedi
iesūtīt 24.11.2006 14:50
Raksts #6


Dzer sviestalu Trijos slotaskātos
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 28.01.05
Kur: Kaut kur galaktikā



Jauki. Vienkārši man šķiet, ka ja spēle akli seko likuma burtam, tad tā iznākt tikpat sausa cik paši likumi. smile.gif

Tas gan vairāk galda lomu spēlēs, ja iekrīt D20 kauliņu ripināšanas galējībās un aizmirst par Roleplayu. smile.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Romija
iesūtīt 24.11.2006 14:50
Raksts #7


Piedalās Bezgalvju medībās
*******

Grupa: Biedri
Pievienojās: 01.04.04
Kur: online
Fotogrāfs 2007



CITĀTS(DarkJedi @ 24.11.2006 14:41) [snapback]1066485[/snapback]

Tātad, ja es gribētu izveidot spēli kur noteikumi atšķirtos no tajā pavedienā sarakstītā, tad man būtu jāmeklē cits forums, jo Kurbijkurne neatbalsta šādu iespēju? tongue.gif

Domāju, ka visu var sarunāt, ja tam ir loģisks pamatojums un spēlētāji neiebilst. Bet tas ir izņēmuma gadījums, kas jāsaskaņo ar modiem, lai nerastos pārpratumi.

Bet te jau aiziet diskusija ne par to tēmu...
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
DarkJedi
iesūtīt 24.11.2006 14:53
Raksts #8


Dzer sviestalu Trijos slotaskātos
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 28.01.05
Kur: Kaut kur galaktikā



Man vēl vajag drusku paofftopikot. tongue.gif

Par nogalināšanu. Nav labi nogalināt foruma spēlē. Pēc manām subjektīvajām domām protams. Vienmēr otrs var vēl apvainoties, jo tas varbūt bijis sasapņojies kā nu tikai tagad spēlēs ar savu 3 dienas ģenerēto čaru. Foruma spēles vajag galināt NPC. smile.gif Ja gribās galināt PC, tad jābrauc uz S.U.X. jo tur taisni tāds mērķis bija, sit visu kas kustās un nekustās. smile.gif

Šo rakstu rediģēja DarkJedi: 24.11.2006 14:54
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Sindra
iesūtīt 24.11.2006 15:01
Raksts #9


Angel of Music
*******

Grupa: Biedri
Pievienojās: 15.01.04
Kur: Azeroth
Spēļu meistars 2012



Es ar paofftopikošu.

It kā es nevarētu apvainoties par to, ka nogalina manu S.U.X'am trīs dienas veidoto personāžu.
Asinsnaidā man tieši tā bija. Nomauca spēles pirmajā vakarā. Es ļoti apvainojos.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
DarkJedi
iesūtīt 24.11.2006 15:11
Raksts #10


Dzer sviestalu Trijos slotaskātos
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 28.01.05
Kur: Kaut kur galaktikā



Redz Sindra uz S.U.X.u pēc manām domām neviens ar savādāku domu nemaz nebrauca kā tikai vienam otru griezt nost. Bez tam S.U.X.ā personāžu kā tādu nemaz nevarēja nogalināt. Aizej uz ''bāzi'', atdzīvojies un ej meklē rokā pāridarītāju. smile.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu

Atbildēt pavedienāSākt jaunu pavedienu
1 lietotāji/s lasa šo pavedienu (1 viesi un 0 anonīmie lietotāji)
0 biedri:

 



RSS Lo-Fi versija Pašlaik ir: 19.03.2024 12:03