Kurbijkurne forums: Soli tuvāk fantāzijai

Laipni lūdzam, viesi ( Pieteikties | Reģistrēties )

> Tēla dzimums, ir no svara?
Ausminta
iesūtīt 17.03.2006 21:36
Raksts #1


Ataudzē kaulus pēc uzvaras kalambola mačā
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 14.10.04



Nezināju, kur ievietot, ja kas - modi, lūdzu, pārvietojiet.

Nu, man radās tāds jautājums. Lomu spēlē, veidojot tēlu, ir viens visai neapejams punkts - dzimuma izvēle (ja nav taisīta kāda pasaule ar androgīnām radībām tongue.gif) Sagribējās uzzināt, kā ir citiem spēlētajiem - gluži vienalga, kāda dzimuma tēlu spēlēt vai labprātāk to pierastāko jeb tieši pretēji? Kāpēc?

Un. Meitenes bieži spēlē vīriešu lomas spēlēs, parasti, tā teikt, kaut cik viendabīgam dzimumu sadalījumam. Bet ir arī kādi puiši te sievietes tēlu spēlējuši? smile.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
2 Lapas V   1 2 >  
Sākt jaunu pavedienu
Atbildes (1 - 19)
Roviela
iesūtīt 17.03.2006 21:48
Raksts #2


Zintniece
Grupas ikona

Grupa: Noslēpumu nodaļa
Pievienojās: 03.11.03
Kur: te un tagad
Dzīvā enciklopēdija



Vieglāk, protams, spēlēt savu dzimumu. Bet ļoti bieži spēles pasaule ir tāda, ka būtu taisni vai nedabīgi, ja tēls būtu, manā gadījumā teiksim, sieviete. Bet spēlēt gribās, jo izklausās, ka būs interesanti. Tad es veidoju pretējā dzimuma tēlu. Piemēram, man iekšēji kaut kā nepatīk sievietes-karotājas. Nevis vienkārši tādas, kas prot šaut vai ar zobenu vicināties, bet tādas, kas jau būtu par amazonēm dēvējamas, t.i. puiši brunčos. Un es neredzu neko sliktu, ja amazones vietā būs karotājs ar tādām pašām spējām, ja es gribu spēlēt karotāju.
Ir spēles, kur ir vienalga, kāda dzimuma ir tēls. Nav būtiski.
Vai šeit, forumā, kāds puisis ir meiteni spēlējis, to es neesmu pamanījusi, bet galda spēlēs ir gadījies. Nekas traks jau tāpēc nav noticis.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Antons Ego
iesūtīt 17.03.2006 22:17
Raksts #3


Kārto teleportēšanās eksāmenu
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 30.06.04
Labākais GP atdzejotājs 2007



CITĀTS(Ausminta @ 17.03.2006 21:36) [snapback]581969[/snapback]
Bet ir arī kādi puiši te sievietes tēlu spēlējuši? smile.gif


Laikam praktiski vienīgajā LS kurā kaut cik esmu piedalījies es biju sieviete. happy.gif Man laikam tāda sliece happy.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Ausminta
iesūtīt 17.03.2006 22:41
Raksts #4


Ataudzē kaulus pēc uzvaras kalambola mačā
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 14.10.04



He, he. Atradās. Man jau liekas, ka tas ira forši smile.gif
Bet vispār var iebraukt arī auzās ar pretējā dzimuma izspēlēšanu. Tāpatās kā iebraukt auzās par sevi vecāka tēla spēlēšanā. Pieredzes imitēšana, tā teikt. Ne vienmēr izdodas.
Pati tomēr labprātāk esmu sava dzimuma ādā - vieglāk darboties. Lai gan "džekot" arī ir interesanti smile.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Seila
iesūtīt 17.03.2006 23:11
Raksts #5


Uzlauž lāstus Gringotu bankā
******

Grupa: HPētnieki
Pievienojās: 19.10.04
Kur: Braukā kopā ar Vinčesteriem un medī dēmonus
Tulks 2009



Nekad neesmu par to īpaši zutaraukusies patiesībā man ir gadījises spēle† dažādas lomas. gan meiteņu gan puišu. Tomēr protams, es piekrītu, ka meitenēm meitenes lomu notēlot ir vieglāk nekā zēnam meitene, bet tā kā zēnu trūkums spēleš pārsvarā vienmēr ir bijusi lielāā problēma. Tad atrisinājams tai ir viens, kam eitenes tēlo zēnus.
Arī par sevi vecāka tēla atšpēlešana, kas man ir iekš I-cukkarpas, kur es tēloju vidēja vecuma profesoru. man nesagādā grūtības.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Hikari
iesūtīt 18.03.2006 13:57
Raksts #6


Skatās acīs baziliskam
******

Grupa: Biedri
Pievienojās: 19.07.04
Kur: Latvija <-> Japāna
Sakuras ziediņš



Man gan ir vieglāk tēlot savu dzimumu. Vnk pierastāk liekas un visu labāk var aprakstīt un es īsti nevaru atcerēties, vai kaut reiz iesmu spēlējusi pretējā dzimuma pārstāvi. Laikam jau vēl nekad neesmu bijus kādā LS džeks. Nez, kaut kā negribās.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
berserks
iesūtīt 18.03.2006 14:21
Raksts #7


Kārto SLIM-us
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 13.04.05
Kur: peļu medībās :D



Lai gan neesmu spēlējis pretējo dzimumu, domāju, ka tā būtu interesantāk, jo grūtāk smile.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
rudo lapu vilcēn...
iesūtīt 18.03.2006 15:03
Raksts #8


Lecina seskus
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 17.02.05
Kur: starp uguni, ūdeni un pasaules galu
Niks 2006



Pretējo dzimumu ir grūti spēlēt, bet nākas, citādi lomu spēlēs zēnu nebūs, bet piedzīvojumos dosies bariņš meiteņu.
Esmu viarākkārt spēlējusi zēnu, protams arī meiteni. Zēnu man grūtāk spēlēt tādēļ, ka piederu pretējai frontei, bet iztikt var, vienīgi reizēm tā nedaudz muļķīgi. Esmu pieradusi būt tas, aks neesmu.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Eņģeļu gūstekne
iesūtīt 18.03.2006 16:02
Raksts #9


Prāto, kā lietderīgāk ieguldīt rūķīšu zeltu
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 01.01.06
Kur: Starp melodisko dēļu čīkstoņu un caurvēja vaimanām*



es esmu spēlējusi arī džeku, tikai ne kurbenē un man tas nesagādā itnemazākās problēmas... es manliekas varētu iejusties jebkura dzimuma ādā... warbūt nedaudz pierastāk ir spēlēt meiteni, bet man kaut kā pat nemanās kurš man dzimums un vecums ne tik... lai gan jaunāku par mani man ir grūtāk nospēlēt nekā vecāku... vienā lomu spēlē man ir 5 gadi un visu laiku iebraucu auzās ar pārspīlētu gudrību šim vecumam
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Darka
iesūtīt 18.03.2006 18:16
Raksts #10


Atver vēstuli ar SĒRG-u rezultātiem
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 28.12.04
Kur: Apburošo prinču izpārdošanā.



Pašlaik divās LS spēlēju zēnu - sasodīti grūti. Jo pār mani valda meiteņu domāšana un izjūtas, kas parasti raksturīgas meitenēm. Bet kopsumā nesūdzos, tā pat ir viegli izveidot pašam savu ideālā puiša raksturu un uzvedību.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Margo
iesūtīt 18.03.2006 19:35
Raksts #11


Knakts autobusa konduktors
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 02.03.06



Pagaidām esmu divās LS...katrā esmu ar sava dzimuma tēlu...
Man tas ir atkarīgs...es pat pati nezinu no kā... blink_a.gif Nē piedodiet...sameloju...zēna tēlu es ievietoju tāpēc, ka manā LS bija diezgan maz zēnu un daudz meiteņu, bet otrā LS bija ļoti daudz zēnu un maz meiteņu...
No tā varam spriest, ka es tēla dzimumu izvēlos atkarībā no apstākļiem, bet teikšu atklāti...an labāk patīk spēlēt kā zēnam...neinu kāpēc...varbūt tāpēc, ka tas ir nepierastāk un ir ineresani iejusties puiša ādā.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Sonrisa
iesūtīt 27.03.2006 10:57
Raksts #12


Bēg no sera Kedogena
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 27.06.05
Kur: Kopā ar kaķiem



Es reti esmu kaut kur speeleejusi lomu speeles, bet paarsvaraa esmu tomeer bijusi sieviete. Man kaut kaa liekas diivaini, ka vareetu teelot viirieshu dzimuma paarstaavi... rolleyes_a.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Romija
iesūtīt 29.03.2006 16:47
Raksts #13


Piedalās Bezgalvju medībās
*******

Grupa: Biedri
Pievienojās: 01.04.04
Kur: online
Fotogrāfs 2007



Es pagaidām esmu spēlējusi tiekai sieviešu personāžus, kas ir vai nu manā vecumā vai jaunāki. Ar pieredzes atspēlēšanu prasti ir problēmas - esmu to novērojusi, kad spēlē, kurā tēli ir pieauguši cilvēki, bet spēlētāji padsmitnieku, vienīgais tēls, kas prot taisīt ēst ir mana padsmitgadīgā meitene. Un viens vīrietis vēl. Tā nedaudz nedabīgi sanāk.

Foruma spēlēs ir vieglāk spēlēt pretējo dzimumu, nekā galda vai brīzdabas RPG, jo šeit var apdomāt un pielabot postu.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Hermija
iesūtīt 29.03.2006 20:57
Raksts #14


Attīsta savu iekšējo Aci
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 08.09.04
Kur: Kaut kur starp trijām pasaulēm...



Es esmu spēlējusai pretējā dzimuma lomu (ne šeit, bet vienā i-skoliņā). Un jāatzīst, ka tas ir ļoti interesanti. Arī vecāka vecuma lomas nav grūtas, bet ar jaunākām tā ir kā ir.... Grūti aizmirst, ka tu zini vairāk nekā tavs tēls...
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
shocked mouse
iesūtīt 29.03.2006 21:02
Raksts #15


Kārto SLIM-us
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 25.03.06



nu nezinu...esmu speeleejusi tikai savu dzimuma(mietenes) lomas...
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Nimue
iesūtīt 30.03.2006 10:01
Raksts #16


Istari māceklis
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 29.12.03
GP eksperts 2006



Galda spēlēs man ar mainītu tēla dzimumu saskarties nav iznācis - un laikam tā arī labāk, tur tomēr apdomas laiks ir krietni īsāks nekā foruma spēlē.
Foruma spēlēs.. nu jā, laikam ja skaitītu, abu dzimumu tēlus man laikam iznācis spēlēt kaut kur līdzīgā skaitā Par androgīnajiem pat pēc pamēģināšanas šādu spēlēt domas nav mainījušās - tie ir labi, ja ir vēlme mulsināt apkārtējos uzsverot šo īpašību. Ja vēlmes spēlēt kaut ko tik neparastu (un saņemt atbilstošu reakciju no pārējiem tēliem) nav - tad labāk bez tādiem brīnumiem iztikt. Starp citu, tieši tas pats attiecas uz dažām pasaulēm - tajā pašā Gredzenu Pavēlniekā cilvēku sievietes gluži vienkārši nestaigā apkārt piedzīvojumsu meklējot un arī elfu sievietes to nedara bieži - tā kā šādā pasaulē nevajag spēlēt sievieti, ja tavs mērķis nav visu laiku mulsināt apkārtējos. Sieviete-karotāja tur nebūs tas pats, kas vīrietis karotājs, tikai ar gariem matiem un krūtīm, atšķirības būs krietni lielākas.

Jāsaka gan, ka vairumā redzēto foruma spēļu pasaulēs sabiedrības attieksme pret abiem dzimumiem tomēr ir bijusi aptuveni līdzīga tādēļ šādām problēmām rasties nevajadzētu.
Mainīts dzimums var palīdzēt abstrahēties no sava tēla un ļaut tēlam rīkoties tā, kā visticamāk gribētu viņš pats, nevis tā, kā to gribētu spēlētājs. Tāpat, vienlaicīgi spēlējot vairāk kā vienu spēli, jo īpaši ja pasaules ir līdzīgas - dzimums ir pietiekami spēcīga pazīme, lai palīdzētu ātri pārlekt no viena tēla otrā. Bet citādi - nedomāju, ka tikt galā ar vīrieša pieredzi vienlīdzīgā pasaulē ir grūtāk, kā tikt galā, teiksim, ar burvi, elfu, vampīru vai kas nu vēl tiek spēlēts.


Un par vecumu.... tikai nevajag - to, ka tavs tēls ir maziņš un stulbiņš vēl var atcerēties, vajag tikai piedomāt. Jā, tas visticamāk novedīs pie pārsīlējumiem - bet nekas, vismaz būs interesanti spēlēt. Vienkārši vajag pašā sākumā sākot spēli sev nodefinēt, ko īsti tavs tēls nezin, padomāt brīdi, ko nozīmē '8gadīgs' , nevis tikai ierakstīt to tēla aprakstā.

Toties nospēlēt tēlu, kas ir gudrāks par tevi vienkārši nav iespējams. Iemsls, kādēļ uz zemes nosviestie un šeit jau otro gadu tūkstoti pavadījšie asiņojošie eņģeļi, kam nez kādēļ trūkst neticamas izpratnes par cilvēku motīviem un kurus vispār jelkas ir spējīgs pārspēt man izraisa vienīgi smīnu.

Šo rakstu rediģēja Nimue: 30.03.2006 10:06
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Ausminta
iesūtīt 31.03.2006 10:42
Raksts #17


Ataudzē kaulus pēc uzvaras kalambola mačā
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 14.10.04



CITĀTS(Nimue @ 30.03.2006 11:01) [snapback]597250[/snapback]

Mainīts dzimums var palīdzēt abstrahēties no sava tēla un ļaut tēlam rīkoties tā, kā visticamāk gribētu viņš pats, nevis tā, kā to gribētu spēlētājs.

No tāda aspekta par to nebiju domājusi. Un ir jau tiesa.

Man tomēr šķiet, ka ir zināma atšķirība, spēlējot pretējo dzimumu un spēlējot citu rasi. Tas, cik jēdzīgi nospēlēsi, piemēram, elfu, atkarīgs no zināšanām + iztēles(iejušanās spējas) + izpratnes (kā tad tas īsti ir?). Cita dzimuma spēlēšana visvairāk ir tieši izpratne. Turklāt, kā ir būt elfam, to īsti neviens nezina, bet kā ir būt vīrietim - to jau zina gan, un samocītas ar sevi jaukšanās baigi spīd cauri. Bet gan jau es pārspīlēju. Cilvēki spēlē, un nemaz ar ne slikti.

Vecums arī ir labs jautājums. (Varbūt vajadzēja paplašināt tematu? piemēram, tēla vs. spēlētāja pieredze) Vai vispār iespējams jēdzīgi nospēlēt par sevi vecāku tēlu? Es vienā spēlē diezgan nelabprāt spēlēju par saviem gadiem vecāku tēlu, un man ir aizdomas, ka viņš ir diezgan infantīls. blush.gif Nerunāsim nemaz par pārsimtsgadīgiem elfiem.
Iespējams, vienkārši to ņemu pārāk nopietni. smile.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Riame
iesūtīt 31.03.2006 12:27
Raksts #18


Dzer sviestalu Trijos slotaskātos
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 31.08.04
Kur: Es esmu nekur, nekad un necikos...



Esmu atveidojusi gan sievietes, gan vīriešus un bērnus un pieaugušos. Man tas neliekas ļoti grūti, tomēr, protams, citu dzimuma pārstāvi tēlot ir nedaudz savādi, nepierasti un kaut kā...dīvaini, bet var jau pierast! laughing.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
versache
iesūtīt 17.04.2006 19:46
Raksts #19


Attīsta savu iekšējo Aci
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 05.07.05
Kur: Ciemos pie Toma Bombadila.... Senmežā......



Nu esmu tēlojis tikai vīriešu lomas.Tas ir tikai sava dzimuma tēlus.Bet varētu arī pamēģināt pretējo dzimumu nospēlēt.Jo tas būtu grūtāk, tātad jautrāk. smile.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Ariona
iesūtīt 17.05.2006 18:44
Raksts #20


Attīsta savu iekšējo Aci
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 09.09.03
Kur: Kaut kur uz šīs Pasaules...(A varbūt citas...)
Labākā stāsta autore 2006



Hmm..īsti neatceros, bet laikam esmu piedalījusies tikai 2 lomu spēlēs un abās esmu bijusi džeks. Tas vispār man šķita interesantāk, protams, nezinu, kā tas sanāca.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu

2 Lapas V   1 2 >
Closed TopicSākt jaunu pavedienu
1 lietotāji/s lasa šo pavedienu (1 viesi un 0 anonīmie lietotāji)
0 biedri:

 



RSS Lo-Fi versija Pašlaik ir: 19.03.2024 04:15