Kurbijkurne forums: Soli tuvāk fantāzijai

Laipni lūdzam, viesi ( Pieteikties | Reģistrēties )

> Aptauja par LS, Lūdzu izpalīdziet!
Arwen
iesūtīt 09.02.2005 19:16
Raksts #1


Game Master
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 28.07.03
Kur: Sansāra



Lai iegūtu savam ZPD pētniecisko daļu man ir nepieciešama anketēšana, bet nevaru anketēt savus skoplas biedrus, jo viņiem pat nav aptuvenas nojausmaz par to kas ir lomu spēles.
Tāpēc cienījamie lomu spēļu spēlētāji ir laipni aicināti uz dažiem jautājumiem.
Atbildes var iesūtīt arī man uz PZ

1. Kāds ir jūsu vecums.
2. Darbavieta (ja tāda ir).
3. Kā jūs uzzinājāt par lomu spēļu eksistenci?
4. Kāda veida lomu spēles jums patīk vis labāk kāpēc?
5. Kāpēc jums patīk spēlēt lomu spēles? <-- Vissvarīgākais no visiem jautājumiem
6. Cik ilgi tu jau spēlē lomu spēles?

Jau iepriekš pateicos tiem kas aizpildīs anketu.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
2 Lapas V   1 2 >  
Sākt jaunu pavedienu
Atbildes (1 - 19)
Inx
iesūtīt 09.02.2005 19:23
Raksts #2


child of the sky
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 31.10.03



1. 19
2. SIA "Dienas bizness"
3. Pirmoreiz uzzināju par LS, piebiedrojoties LFFB.
4. Galda RPG, jo tur var sēdēt, ēst junk-food un labi pavadīt laiku. LS rosina iztēli. Vēl patīk BDLS (brīvdabas LS), jo tur ir ļoti jauka atmosfēra... nu nez... man patīk, jo vnk ir forši.
5. nu... skat iepriekšējo jautājumu... laba atmosfēra un rosina iztēli.
6. Laikam divus gadus.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
earnella
iesūtīt 09.02.2005 19:29
Raksts #3


Lecina seskus
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 05.02.04
Kur: here there be dragons.



1. Kāds ir jūsu vecums.
13 gadi
2. Darbavieta (ja tāda ir).
Skola, Rīgas valsts pirmā ģimnāzija. tongue.gif
3. Kā jūs uzzinājāt par lomu spēļu eksistenci?
Par brīvdabas, galda utt no LFFB, par šī frouma tipa spēlēm, kad pievienojos lapai.
4. Kāda veida lomu spēles jums patīk vislabāk kāpēc?
Būtībā neuzskatu sevi par tik pieredzējušu, lai varētu spriest,. bet pieņemu, ka man patīk visas.
5. Kāpēc jums patīk spēlēt lomu spēles?
Es varu izveidot un mēģināt iejusties tādā cilvēkā, kāds neesmu, vai, tieši pretēji, it kā no malas paraudzīties uz sevi pašu. Vispār tēli, kurus es izveidoju, man pašai palīdz saprast sevi, gudri izsakoties.
6. Cik ilgi tu jau spēlē lomu spēles?
Tā... *skaita uz pirkstiem* Aptuveni gadu.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Shatered
iesūtīt 09.02.2005 19:30
Raksts #4


Krāmē plauktos Izgaistošās izgaišanas grāmatas
******

Grupa: Biedri
Pievienojās: 19.09.03
Kur: Svešā ādā
Grafiķis 2007



1. 14,
2. kaprace,
3. pievienojos kurbijkurnei, alchemy (toreizēja Baffija) atsūtīja ielūgumu uz Mūžības Pergamentu, izlasīju visu un nolēmu piedalīties,
4. kabineta lomu spēles - tur ir lielas iespējas izplesties, tērpu, izskata ziņā, rosina fantāziju, iespēja izdzīvot un notēlot kādu, kas tu vienmēr esi vēlējies būt, izskatīties, kā vēlies un nav jāsalst ārā un jāklimst pa nakti meklējot patveršanās vietu kā brīvdabas lomu spēlēs,
5. jautri, bet pārsvarā dēļ characteru sastādīšanas - vienmēr ir interesanti īsi un detalizēti aprakstīt kādu vai kaut ko, sagudrot notikumus,
6. būs pagājis kāds laiciņš.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Inx
iesūtīt 09.02.2005 19:39
Raksts #5


child of the sky
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 31.10.03



Jā, es tev vēl varu pamest vienu domu, kas tev var noderēt referātā wink.gif
Cilvēks, spēlējot LS, var iejusties kādā tēlā, kas nav viņš pats. Cilvēks šī tēla ādā var darīt pilnīgi visu ko, kas viņamnav dzīvē ļauts... viņš var kaut vai nogalināt un tādā veidā apmierināt savu ego, tai pat laikā viņu par to negaida nekāds fizisks sods! smile.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Calipso
iesūtīt 09.02.2005 19:48
Raksts #6


Ataudzē kaulus pēc uzvaras kalambola mačā
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 05.05.04



1. Kāds ir jūsu vecums.
15/16
2. Darbavieta (ja tāda ir).
(Drīzāk skola) Bauskas Māxlas Skola
3. Kā jūs uzzinājāt par lomu spēļu eksistenci?
Caur šo forumu, kad pirmo reizi sāku tā kārtīgāk izpētīt katru pavedienu
4. Kāda veida lomu spēles jums patīk vis labāk kāpēc?
Tā kā nezinu vai to, ko rīkojam šeit Bauskā var saukt par LS, un cita veida LS man nav nācies piedalīties, tad laikam būs vien jāsaka, ka tās ir forumu Lomu Spēles (primitīvi)
5. Kāpēc jums patīk spēlēt lomu spēles? <-- Vissvarīgākais no visiem jautājumiem
Tāpēc, ka vienlaikus var iejusties daudz un dažādos tēlos, aprastīt lietas, kas iespējams nekad nenotiks manā īstajā dzīvē, parādīt arī nedaudz savu raxturu atsevišķos tēlos un redzēt pretreakciju no citiem spēlētājiem.
6. Cik ilgi tu jau spēlē lomu spēles?
Kopš pirmo reizi sāku postot šajā forumā - tas ir aptuveni gads vai mazāk.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
kenijs
iesūtīt 09.02.2005 20:06
Raksts #7


Pārvērš vaboles par pogām
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 04.06.04
Kur: Galvaspilsēta





1. 15
2. skolnieks
3. ieraugot kurbijkurne
4. piedzivojumu ,seno laiku, ar izteiktiem varoniem (drizak sakot ka LOTR)
a kapec patik ,pats nez...
5. tapec ka tu pats tad vari iejusties izdomata varona tela (vari but kas tu gribi but) un veidot sava veida stastu
6. nju kadus 2-3 meneshus
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Raganiņa
iesūtīt 09.02.2005 20:21
Raksts #8


Cep speķi Dūdijam
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 17.01.05



[SIZE=7]


1) 12
2) skola tongue.gif
3) apskatijos smile.gif visas vietasun pamaniju laughing.gif
4) piedzivojumu kur ir kaut kadi mistisk radijumi (vampiri u.t.t)
5) jo ir ļoooti intresantas var izdomat kaut ko tadu kas dzive nav iespejams (diemzek) happy.gif
6) nepagustu neviena pieteikties tomer eru pagut smile.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
grapefruit
iesūtīt 09.02.2005 20:25
Raksts #9


Streipuļo ārā no Vepra galvas
******

Grupa: Biedri
Pievienojās: 05.07.04
Kur: Starp savām pasaulēm tukšumā
Rakstnieks 2005



1. Kāds ir jūsu vecums. 16
2. Darbavieta (ja tāda ir). mācos, RV1G
3. Kā jūs uzzinājāt par lomu spēļu eksistenci? Caur Kurbijkurni.
4. Kāda veida lomu spēles jums patīk vis labāk kāpēc? Vēl neesmu spēlējusi pārāk daudz, tāpēc varbūt nezināšu teikt, bet man jau liekas, ka brīvdabas lomu spēlēm jābūt varen interesantām.
5. Kāpēc jums patīk spēlēt lomu spēles? Hmm. ir interesanti, iejusties cita, paša veidota tēla ādā, turklāt vienmēr gribās uzzināt atrisinājumu.
6. Cik ilgi tu jau spēlē lomu spēles? ne pārāk ilgi, aptuveni 2 nedēļas.

veiksmi grin.gif .
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Sol Invictus
iesūtīt 09.02.2005 22:22
Raksts #10


Prāto, kā lietderīgāk ieguldīt rūķīšu zeltu
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 21.07.04
Kur: Tallina
Niks 2006



1. Kāds ir jūsu vecums. parīt būs 18
2. Darbavieta (ja tāda ir). Nav
3. Kā jūs uzzinājāt par lomu spēļu eksistenci? kādas LS tiek domātas ? Es jau diezgan pasen (t.i. neatceros kad) uzināju par MMORPG datorspēlēm, bet par citām es nez - neilgi pirms piereģistrējos Kurbijkurnē gadījās meklēt google vārdu ''senlatvieši'' un es uzdūros LFFB lapai, pirms tam laikam arī kaut kur biju lasījusi par lomu spēlēm, bet kurā brīdī es sapratu kas tas ir par zvēru es īsti neatceros.
4. Kāda veida lomu spēles jums patīk vis labāk kāpēc? Esmu spēlējusi tikai šeit foruma LS un tās datorspēles, kuras minēju. Abi veidi savā ziņā interesanti vienīgais foruma LS nedaudz vairāk liek nodarbināt smadzenes.
5. Kāpēc jums patīk spēlēt lomu spēles? Man patīk izdomāt stāstus, bet es kaut kā nekad nevaru tos pabeigt, tāpēc foruma LS ir laba alternatīva - it kā tiek rakstīts un veidojas, kaut kas līdzīgs stāstam, bet es neesmu vienīgā, kas raksta un citu cilvēku idejas pilnveido notikumu norises gaitu reizēm pagriežot visu pilnīgi negaidītā virzienā.
6. Cik ilgi tu jau spēlē lomu spēles? kopš piereģistrējos šeit.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
novemberunge
iesūtīt 09.02.2005 22:31
Raksts #11


Velvet goldmine
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 26.08.04
Stāstnieks 2009



1. Kāds ir jūsu vecums. 12 gadi
2. Darbavieta (ja tāda ir). -----
3. Kā jūs uzzinājāt par lomu spēļu eksistenci? Pavisam vienkārši- Kurbijkurne- Spēles- Lomu Spēles. Es vienkārši tikko biju piereģistrējusies un pētīju šo forumu, kad piepeši 'atklāju' arī LS. smile.gif
4. Kāda veida lomu spēles jums patīk vis labāk kāpēc? Tā kā esmu spēlējusi tikkai un vienīgi šāda veida LS, kas atrodas forumā, tad neko daudz nevaru teikt.
5. Kāpēc jums patīk spēlēt lomu spēles? <-- Vissvarīgākais no visiem jautājumiem Kāpēc? Nu... Vispār mani aizrauj maģija, situācijas, kas nekad nenorisināsies manā dzīvē. Šis ir arī liels lauks fantāzijas risināšanai. Varbūt arī tādēļ, ka viltus dzīve ir labāka nekā īstā. Tu to vari kontrolēt un veidot. Nav jāpakļaujas situācija- vienmēr vari vienkārši izstāties vai paiet maliņā. Bet, ja cīnies- zini, ka sāpes kautiņš nekad nenodarīs. turklāt var arī trenēties stāstu rakstīšanā uz datora. Pa pus gadu vien es esmu iemācījusies rakstīt ļoti ātri.
6. Cik ilgi tu jau spēlē lomu spēles? nedaudz mazāk kā pus gadu ar pārtraukumiem( bija kādas pāris nedēļas, kad vispār negribēju Kurbijkurni pat pieminēt).
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Andza
iesūtīt 10.02.2005 01:30
Raksts #12


Studē augstākās pārvērtības
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 12.11.03
Kur: Jauko poniju zemē.



20
Studeeju
No datorspeeleem
Galda vai datora
Briiviibas un kaut kaadu savu fantaaziju piepildiishanas deelj (pareizaak sakot, dotaas ceriibas piepildiit taas, izdoties tam ne vienmeer ir lemts)
Ja skaita arii datorspeeles, tad 9 gadus, ja tikai galda, tad taa konkreetaak 2.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Roviela
iesūtīt 10.02.2005 10:04
Raksts #13


Zintniece
Grupas ikona

Grupa: Noslēpumu nodaļa
Pievienojās: 03.11.03
Kur: te un tagad
Dzīvā enciklopēdija



1. 43 gadi.
2. LR Finanšu minstrija.
3. Pāris gadus atpakaļ caur LFFB.
4. Brīvdabas vai kabineta - tāpēc, ka tur ir tērpi, kas ļauj iejusties pilnīgi citā, ikdienā "nedabūjamā" stilā; tādas LS kā te (ar piebildi - ar krietnu GM, kas normāli attēlo pasauli un neļauj izvērsties supervaroņiem, ieskaitot man, ja nu uznāk tāda tieksme), jo tas liek domāt, sekot līdz un iemāca sakarīgi rakstīt; galda - notikumi, piedzīvojumi, nav īpaši jāizvēršas ar apģērbu un pareiziem dialogiem.
5. Tāpēc, ka tas diezgan vispusīgi ļauj iedzīvoties un izdzīvot personāžus, piedzīvojumus, laikmetus, stilus, domas utt., t.i., to, kas es ikdienā neesmu un nevaru būt. (Sk. arī 4.punkta pamatojumus)
6. 2 gadus. Sāku ar BDLS. Ja vecās datorspēles, tad gadus 18.

Šo rakstu rediģēja Roviela: 10.02.2005 12:09
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Kedriks
iesūtīt 10.02.2005 10:27
Raksts #14


Cenšas pārkliegt komentētāju Pasaules kausa izcīņā kalambolā
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 04.11.03



1. Kāds ir jūsu vecums - 26 gadi

2. Darbavieta - LKM, reizēm mācos LU.

3. Kā jūs uzzinājāt par lomu spēļu eksistenci? Caur draugiem un RPG žanra datorspēlēm.

4. Kāda veida lomu spēles jums patīk vis labāk kāpēc? Brīvdabas, jo tur mazāk jāiztēlojas daudzas neeksistējošas lietas.

5. Kāpēc jums patīk spēlēt lomu spēles? Tāpēc ka tā ir iespēja kompensēt dažādas smagas bērnības traumas, vecāku un apkārtējo vardarbību pret jums agrā bērnībā, izkliegt savu sāpi, sadot kādam pa muti, izlādēt negatīvās emocijas, no tizla frīka vismaz uz laiciņu kļūt par baiso supervaroni un nežēlīgu izsitēju, aiz kura tek asiņu upes, balo lapsu un šakāļu apgrauzti kauli un zāle arī neaug....devil.gif

Nu lab. Ja nopietni, tad man lomu spēles nemaz tā īsti nepatīk smile.gif Par īsti pilnvērtīgām atdzīstu tikai brīvdabas smile.gif Nu jebkurā gadījumā tā ir iespēja uz laiku nokļūt kaut kādā, pavisam atšķirīgā realitātē.

6. Cik ilgi tu jau spēlē lomu spēles? Sāku pirms 7,5 gadiem ar wargeimiem (Warhammeru u.c.) un table top rpg, bet ar LARPG arī iepazinos jau pirmajā gadā un tagad esmu palicis tikai pie tā.

Šo rakstu rediģēja Kedriks: 10.02.2005 10:29
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Romija
iesūtīt 10.02.2005 10:50
Raksts #15


Piedalās Bezgalvju medībās
*******

Grupa: Biedri
Pievienojās: 01.04.04
Kur: online
Fotogrāfs 2007



1. Kāds ir jūsu vecums. 20
2. Darbavieta (ja tāda ir) nav darbavieta. Esmu studente RTU
3. Kā jūs uzzinājāt par lomu spēļu eksistenci? Nejauši caur LFFB mājas lapu, ilgi nevarot saprast, par ko iet runa tongue.gif
4. Kāda veida lomu spēles jums patīk vis labāk kāpēc? Esmu spēlējusi BDLS, vienreiz galda RPG, 2,5 foruma RPG un 1,5 datora RPG. Pagaidām manas simpātikas pieder foruma spēlēm (ne visām, tikai tām, ko es spēlēju tongue.gif + vēl dažas) un BDLS.
5. Kāpēc jums patīk spēlēt lomu spēles? Gribās piepildīt bērnības sapņus par taisnības cīnītāju-princesi, kas radās pēc filmu skatīšanās un grāmatu lasīšanas. Patīk iedomāties sevi citās pasaulēs. Ja foruma LS to var izdarīt diezgan labi (ja pašam strādā fantāzija), tad BDLS ne vienmēr, jo traucē OOC. Bet BDLS toties ir daudz labāka atmosfēra un vairāk adrenalīna tiek .
6. Cik ilgi tu jau spēlē lomu spēles? spēlēju ļoti neielgi. DBLS sāku pirms ~8 mēnešiem. Pirms tam ne galda, ne foruma spēles, tikai dažas pseudo-cRPG.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Ungaarijas ragas...
iesūtīt 10.02.2005 11:00
Raksts #16


Skatās acīs baziliskam
Grupas ikona

Grupa: Daiļdarbu vadītāja
Pievienojās: 22.12.04
Kur: uz dārgumu kaudzes
Tīstokļu pūķis



1. Kāds ir jūsu vecums? 21
2. Darbavieta. LU Bioloģijas fakultāte
3. Kā jūs uzzinājāt par lomu spēļu eksistenci? Par eksistenci uzzināju pirms gadiem trīs no kāda preses izdevuma.
4. Kāda veida lomu spēles jums patīk vislabāk kāpēc? Tā kā pagaidām spēlēju tikai Kurbijkurne LS, tad nevarēšu atbildēt.
5. Kāpēc jums patīk spēlēt lomu spēles? Varu patrenēt savu tēlaino domāšanu, smelties iedvesmu saviem garadarbiem. Pats galvenais iejusties fantastiskas būtnes ādā, piemēram, kentaura laughing.gif, tēlot galīgi samaitātu un ļaunu tēlu. Vienu vārdu sakot, izpausties tā, kā reālajā dzīvē nevaru atļauties.
6. Cik ilgi tu jau spēlē lomu spēles? Drīz būs divi mēneši, tā ka pavisam mazu laiciņu un šajā jomā jūtos kā zaļš ābolītis.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Aiva
iesūtīt 10.02.2005 11:40
Raksts #17


Šņācmēles tulks
******

Grupa: Daiļdarbu pārziņi
Pievienojās: 22.12.03
Gondoras sargs



1. Kāds ir jūsu vecums.
36

2. Darbavieta (ja tāda ir).
Akademiska biblioteka

3. Kā jūs uzzinājāt par lomu spēļu eksistenci?
Datora jau sen, cik nav vecas spelites dzenatas. interenta epasta - ari, pat piedalos daza laba kas iet jau gadus tris chetrus. Dzive - ap 2001. gadu, kad Farliner saorganizejas uz SW speli.

4. Kāda veida lomu spēles jums patīk vis labāk kāpēc?
Galda jebšu tabletop. Tūlīt aiz tām nāk brīvdabas, bet tur jāpieiet ar izlasi jau. Ne uz kuru katru BDLS ( vai projektu, kas sevi ta psniedz) ir verts braukt.

5. Kāpēc jums patīk spēlēt lomu spēles? <-- Vissvarīgākais no visiem jautājumiem

Patik izteloties sevi citādu

6. Cik ilgi tu jau spēlē lomu spēles?

ja datora, tad gadus 15, bet galda gadus 5, BDLS - 2
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Urdrunir
iesūtīt 10.02.2005 12:18
Raksts #18


Veic pētījumu par katlu dibenu biezumiem
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 19.01.04
Kur: starp likumu un dvēseli



1. Kāds ir jūsu vecums.
29

2. Darbavieta (ja tāda ir).
Informāciju Tehnoloģiju uzņēmums

3. Kā jūs uzzinājāt par lomu spēļu eksistenci?
No draugiem, no kompjūterspēļu recenzijām

4. Kāda veida lomu spēles jums patīk vis labāk kāpēc?
Galda lomu spēles fantasy stilā ar spēles vadītāju un nelielu spēlētāju skaitu. Galda spēlēs es varu būt visatšķirīgākais no ikdienas sevis un spēles vadītājs ir viselastīgākā iespējamā spēles pasaules reakcija uz mana personāža darbiem. Bez tam šīs spēles ir personiskākas.

5. Kāpēc jums patīk spēlēt lomu spēles? <-- Vissvarīgākais no visiem jautājumiem
Tādēļ, ka drīkstu būt kaut kas cits. Tādēļ, ka var darīt to, ko citkārt nevarētu vai neuzdrīkstētos. Tāpēc, ka varu piedzīvot situācijas, kuras dzīvē nekad nenāktos risināt. Tāpēc, ka esmu eskeipists.

6. Cik ilgi tu jau spēlē lomu spēles?
4 gadus.

Šo rakstu rediģēja Urdrunir: 10.02.2005 12:20
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Sindra
iesūtīt 10.02.2005 12:27
Raksts #19


Angel of Music
*******

Grupa: Biedri
Pievienojās: 15.01.04
Kur: Azeroth
Spēļu meistars 2012



1. Kāds ir jūsu vecums.
25 gadi

2. Darbavieta (ja tāda ir).
LMT

3. Kā jūs uzzinājāt par lomu spēļu eksistenci?
Kad pievienojos LFFB, tad arī uzzināju.

4. Kāda veida lomu spēles jums patīk vis labāk kāpēc?
Vispār patīk gan brīvdabas, gan galda, gan arī foruma. Ar kompjūter lomu spēlēm gan saskarsme vismazākā.

5. Kāpēc jums patīk spēlēt lomu spēles? <-- Vissvarīgākais no visiem jautājumiem
Patīk, kad apkārt ir draugi, tusa, atmosfēra.
Protams, patīk arī iejusties tēlos, kuros nevaru būt reālajā dzīvē.
Bet vairāk jau tieši tā tusa....

6. Cik ilgi tu jau spēlē lomu spēles?
Šis jau būs trešais gads.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Tinuviel
iesūtīt 10.02.2005 12:37
Raksts #20


Uzlauž lāstus Gringotu bankā
******

Grupa: Biedri
Pievienojās: 20.12.03
Kur: rīga.



1. Kāds ir jūsu vecums.
12
2. Darbavieta (ja tāda ir).
Nu, Rīgas 2. vsk., skolēns
3. Kā jūs uzzinājāt par lomu spēļu eksistenci?
Kad piereģistrējos šajā forumā, pēc brītiņa pamanīju tādu interesantu lietu kā LS, un tad arī viss aizgāja
4. Kāda veida lomu spēles jums patīk vis labāk kāpēc?
Nu, laikam tādas kā ir šeit, forumā
5. Kāpēc jums patīk spēlēt lomu spēles?
Tāpēc, ka vari iejusties citā tēlā un darīt to, ko reālajā dzīvē nevarētu izdarīt. Laikam tas būtu tas galvenais.
6. Cik ilgi tu jau spēlē lomu spēles?
Apmēram 2 gadus.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu

2 Lapas V   1 2 >
Closed TopicSākt jaunu pavedienu
1 lietotāji/s lasa šo pavedienu (1 viesi un 0 anonīmie lietotāji)
0 biedri:

 



RSS Lo-Fi versija Pašlaik ir: 19.03.2024 10:11