Kurbijkurne forums: Soli tuvāk fantāzijai

Laipni lūdzam, viesi ( Pieteikties | Reģistrēties )

> Amerikāņu psihs. Trilleris, Barets Īstons Elliss
GameMaster
iesūtīt 31.10.2004 20:54
Raksts #1


Gāž podus mikstūrās
***

Grupa: Bijušie
Pievienojās: 03.06.04



Nesen atkal paņēmu rokās vienu no savām iemīļotākajām grāmatām "Amerikāņu psihs" ("American psycho" autors : Barets Īstons Elliss, pirmo reizi publicēta 1991. gadā, pēc grāmatas uzņemta filma) un pārlasīju jau kādu piekto reizi. Ar katru reizi saprotu, ka grāmata ir literatūras šedevrs. Pats par sevi tas ir trilleris ar izteiktu sadismu. Kaut kas līdzīgs manam stāstam DVĒSEĻU MEDNIEKS, kurš nenoliedzami kaut kādā veidā ir tapis "Amerikāņu psiha" iespaidā. Tiem, kas nezin - grāmata stāsta par inteliģentu, veiksmīgu un ļoti bagātu cilvēku, kas pavada vakarus slepkavojot sievietes ar brutālu eleganci.
Kas mani fascinē ir autora stils. Grāmata principā sastāv no slepkavību daļas un tā, kas notiek starp tām - izmeklēšana, varoņa personīgā dzīve, varoņa darba lietas. Autors veido stāstījumu tā, ka tās daļas, kurās netiek runāts par nenormāli sadistiskajām un brutālajām slepkavībām ir diezgan neinteresantas. Lasītājs, ja neapvemjas un nepamet grāmatu pēc kādas 10. lpp, ir ieinteresēts ātrāk tik pie nākamās psihozās slepkavības. Autors ir spējis šādā veidā atkailināt cilvēka iekšējo dzīvniecisko instinktu būtību. Palasot recenzijas internetā, cilvēki, kas lasījuši grāmatu, bieži vien saka, ka ir pieķēruši sevi sajūsmināmies brīžos, kad galvenais tēls padara kārtējo nāvējošo aktu.
Vispār ir ļoti interesanti, kā Eliss ir spējis izveidot galveno tēlu Beitmenu. Sākotnēji lasītājs viņu iemīl - viņa galantumu, viņa humora izjūtu, frāzes, kuras viņš saka. Bet kolīdz tiek pastrādāta sadistiska brutāla slepkavība, tā lasītājs novēršas, sāk baidīties no psihopāta, lai arī pats sevi pieķer sajūsmināmies par melno humoru aprakstītajā scēnā.
Lai nu kā - gribētos dzirdēt to domas, kas ir lasījuši šo, manuprāt, literatūras šedevru.

Šo rakstu rediģēja GameMaster: 31.10.2004 20:54
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
 
Sākt jaunu pavedienu
Atbildes (1 - 8)
Maxwels
iesūtīt 04.11.2004 17:00
Raksts #2


Studē augstākās pārvērtības
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 19.10.04



Lasot Tava dveeselju mednieka fragmentu, es arii iedomaajos, ka tas vareetu buut aizguuts no Amerikaanju psihaa. Lasiijis shito es neesmu, bet lasot Dvēseļu mednieku, man kaut kaa iepatikaas shitais stils, laikam esmu apdauziits. laughing.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Beebiic
iesūtīt 09.11.2004 17:53
Raksts #3


Sēž zem Šķirmices
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 06.01.04



Ak "Amerikāņu Psihs' Biju/esmu/būšu sajūsmā par šo darbu. Izlasīju vienā vakarā. Esmu gatava lasīt vēlreiz. Fantastiska grāmata, beidzos vai nost no tā, CIK ļoti man tā patīk. Perfekta, necenzēta grāmatele. Bauda lasīt.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
bri
iesūtīt 27.04.2007 21:26
Raksts #4


Izrāda pirmās maģijas pazīmes
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 13.06.06



Nu es viņu lasu....

Lasu jau 2 nedēļas, jo nav laika kad īsti lasīt,jo jālikvidē firma....

Nu ko lai saka, sākums likās murkaigmns, virspusēj un ārišķīgs, lasot tos viusu detalizētos apģērbu aprakstus patiešām varēja nojūgties. Likās tāds riktīgs "american ````er" bet tad pēkšņi viņš sāk atklāt nelielas nianses par iepriekšējām slekavībām.... Un nākošās... Nu slims cilvēks, slims...
Ineresanta grāmata, kuru lasot tu sāc apjaust narkotiku un naudas spēju notrulināt cilvēku padarot kaut ko līdzīgu monstram, kura egoisms ir lielāks par jebko kas vispār spēj eksistēt....

Cilvēkiem ar vājiem nerviem iesaku nelasīt...
Un arī dzīvnieku mīļiem(lai Beitmens ar cilvēkiem dara ko grib, bet lai dzīvniekus liek mierā)...
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Elony
iesūtīt 20.06.2007 10:44
Raksts #5


Alveus anima
*******

Grupa: Biedri
Pievienojās: 18.05.07
Kur: Aiz maskas
HP eksperts 2008



Graamata ssausmone! Iesaaku lasiit, tiku liidz slepkaviibaam un saaku ssausminaaties. Vispaar lielaako dallu nelasiiju, bet piekriitu, ka autors veidoja staastu taa, lai cilveekiem interisants litos tikai slepkaviibas un vardarbiiba. Kpumaa - graamata nepatika yucky_a.gif
Atceros, ka mekleeju beigaas vai psihu nokkers, taccu vairs neatceros nokkeera vinnu vai ne.
Bet atceros, kaa "galanto slepkavu" iztruucinaaja tualetee uzssnnapta fraaze "naavi visiem jipijiem!" Tas gan bija reeciens! laughing.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Grēkmeistars
iesūtīt 20.06.2007 21:40
Raksts #6


Gatavo atskaiti Zemvaldim
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 22.06.04
Kur: Pie krāna
Savādnieks



CITĀTS
kas pavada vakarus slepkavojot sievietes ar brutālu eleganci.


Brutāla elegance? huh.gif
Phe. Stulbāku un neizsmalcinātāku grāmatu nebiju lasījusi. Man pietika palasīt fragmentus, kas laikam gan nav manā gaumē.
Tajā pat nav tās skaistā brutālā dziļuma, kas saistītu, vnk maniakāls stulbums.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
šausmiņa
iesūtīt 03.10.2007 19:47
Raksts #7


Ataudzē kaulus pēc uzvaras kalambola mačā
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 20.02.07
Kur: manis nav, tur ir citi.



Tiešām "iespaidīga" grāmata.

CITĀTS
Vispār ir ļoti interesanti, kā Eliss ir spējis izveidot galveno tēlu Beitmenu. Sākotnēji lasītājs viņu iemīl - viņa galantumu, viņa humora izjūtu, frāzes, kuras viņš saka. Bet kolīdz tiek pastrādāta sadistiska brutāla slepkavība, tā lasītājs novēršas, sāk baidīties no psihopāta, lai arī pats sevi pieķer sajūsmināmies par melno humoru aprakstītajā scēnā.

pilnīgi piekrītu šim apgalvojumam.

Grāmata ir fascinējoši lieliska.

Vērtējums 8,5 no 10

Šo rakstu rediģēja korkijwolfs: 03.10.2007 19:47
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Antons Ego
iesūtīt 06.01.2008 19:29
Raksts #8


Kārto teleportēšanās eksāmenu
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 30.06.04
Labākais GP atdzejotājs 2007



tīri labi.
lai gan man nu nebūt neliekas, ka viņu kā tēlu lasītājs var "sākotnēji iemīlēt", un, manuprāt, eliss beitmenu grāmatas sākumā rādījis tieši virspusēju un slimīgi ārišķīgu.
es viņu drīzāk iemīlu tieši pēdējās ~ 50 lappusēs.

Un tie nenormāli garie ģērbšanās / kačāšanās / krēmošanās apraksti ir ārkārtīgi zīmīgi un jauki. tieši tik pat nieansēti un virspusēji kā slepkavību vai seksa ainas. viss aiziet tādā vienā vilcienā, vienā svarīguma pakāpē.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Moriartijs
iesūtīt 02.11.2008 12:41
Raksts #9


Gatavo atskaiti Zemvaldim
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 20.02.07
Kur: trust me, i'm a liar
Fotogrāfs 2009



Ne salīdzināma ar filmu.

Grāmatai ir sava specifika. Un tie jociņi, kas ik pa brīdim uzpeld - burvīgi. Domāju ne kurš katrs spētu izlasīt, taču ļoti interesanti.

It īpaši tādēļ ka viss uzrakstīts pirmajā personā, tas tikai pastiprina efektu. Lasīju latviski, tašu pārmaiņas pēc domāju, ka nav svarīgi kāda valodā lasa šo grāmatu - tā ir vienlīdz lieliska vienmēr.

Vērtējums 9 no 10
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu

Atbildēt pavedienāSākt jaunu pavedienu
1 lietotāji/s lasa šo pavedienu (1 viesi un 0 anonīmie lietotāji)
0 biedri:

 



RSS Lo-Fi versija Pašlaik ir: 29.03.2024 10:29