Kurbijkurne forums: Soli tuvāk fantāzijai

Laipni lūdzam, viesi ( Pieteikties | Reģistrēties )

> Atriebties?, slikti vai labi?
shocked mouse
iesūtīt 17.07.2006 16:02
Raksts #1


Kārto SLIM-us
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 25.03.06



nu taatad...es vakar domaaju vai atriebties ir slikti vai labi?
Ja nu nodariijums ir liels un tad varbuut labaak paarliecinaaties ka otrs cilveeks sanjem peec nopelniem?
Bet ja nu aiziet par taalu... Gan jau liktenis paruupeesies lai otrs cilveeks saprot ko nodariijis?Bet ja nu ne?
Varbuut labaak visu piedot un aizmirst?
es pati nezinu. bet man ljoti interesee ko juus par to domaajat.




P.S.
mekleeju un taadu pashu vai liidziigu pavedienu neatradu.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
5 Lapas V  « < 2 3 4 5 >  
Sākt jaunu pavedienu
Atbildes (60 - 79)
Beppo
iesūtīt 20.08.2008 17:39
Raksts #61


Sātana advokāts
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 08.11.06
Ziedoņa māceklis



Atriebties? Nē. Kamdēļ vairot pasaulē ļaunumu?
Cita lieta, likt cilvēkam saprast, ka kā izrīkoties nevarēs vis un neļaut sev kāpt uz galvas.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Akvarelis
iesūtīt 25.08.2008 14:27
Raksts #62


Sēž zem Šķirmices
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 05.06.08



Atšķirībā kad. Piemēram, ja nodarījums ir bijis liels. Nu pārspīlējot - kāds ir nogalinājis cita cilvēka tuvu draugu (tfu, tfu, tfu) un šis tagad atriebjoties sagandē šim visu dzīvi, nogalinot slepkavas radiniekus un draugus. To es neuzskatu par normālu parādību. Bet sīku atriebību, kas nevienam nenodara lielu skādi, piedot var vienmēr.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Roēna
iesūtīt 11.09.2008 14:25
Raksts #63


Izrāda pirmās maģijas pazīmes
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 16.04.08



Neuzskatu ka atriebties ir vajadzība. Naids nodara ļaunumu pašam cilvēkam. Ir jasaprot, japiedod, bet ja pardarījums ir liels vienkārši vairs nevajag tikties ar to cilvēku (ja šis cilvēks nenožēlo nodarīto).
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Antons Ego
iesūtīt 11.09.2008 20:55
Raksts #64


Kārto teleportēšanās eksāmenu
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 30.06.04
Labākais GP atdzejotājs 2007



ai, ko nu tur.
vnk jādzīvo tā, lai neviens jums nenodarītu neko tik nejauku, ka vēlāk būtu jāatriebjas.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Klāra
iesūtīt 11.09.2008 22:18
Raksts #65


Cīnās ar Lankašīras laumiņām
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 04.12.07
Kur: tavā sirdī



Vienmēr jau gribas atriebties, vismaz man gribās.
Tomēr es uzskatu, ka labāk neatriebties.
Kāds tev izdara ļaunu, tu dari pretī, viņš atkal dara pretī... Pie kā tas noved? Rodas vēl lielāks ļaunums. Dots devējam atdodas, var cerēt, ka viņš par to samaksās..
Protams, vislabāk ir piedot, bet tas ir grūti, reizēm pat neiespējami aizmirst nodarījumu, bet naids un atriebības kāre sagrauž pašu cilvēku, viņš pats cieš.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
dreamer
iesūtīt 12.09.2008 21:55
Raksts #66


Cīnās ar Lankašīras laumiņām
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 30.05.04
Kur: kastē un betonā



Neatriebties. Piedot. Neaizmirst.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Malduguns
iesūtīt 20.09.2008 11:48
Raksts #67


Skatās acīs baziliskam
******

Grupa: Biedri
Pievienojās: 02.10.06
Kur: klejojumos



Neatriebties. Tas nostāda tādā pašā līmenī kādā ir pāri darītājs un jēgas jau tāpat no tā nav. Vismaz manuprāt. Izslēgt cilvēku no tuvāko cilvēku loka un uzturēt vēsi peiklājīgas attiecības. Vai pēc ieskatiem.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Klusētājs.
iesūtīt 09.01.2009 21:27
Raksts #68


Sēž zem Šķirmices
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 31.12.08
Kur: vējā



Neatriebties, bet piedot, attiekties kā parasti vai tā, ka tas cilvēks pats neizturēs un gribot negribot, sajutīsies slikti, nožēlos nodarīto.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Mattiass
iesūtīt 10.01.2009 14:13
Raksts #69


Cep picas
Grupas ikona

Grupa: Aurori
Pievienojās: 25.03.04
Kur: Rīga
Foruma maršals 2012



CITĀTS(Mattiass @ 10.08.2008 00:50) *
Atkarīgs no apstākļiem, un tā, kā tas otrs ir to domājis. Ja bija netīšām, jāpiedod. Ja bija tīšām un turpinās, jāsadod (jāiezāģē), lai tā vairs nedara.

Turpinot tematu labajam jābūt ar dūrēm. happy.gif

Atkarīgs no tā, kas nodarīts. Ja ar elkoni iebakstīts ribās, tad uz vietas var atbildēt ar to pašu. Ja ir izdarīts kaut kas atbaidoši zemisks, tad nevajag nolaisties līdz tam, lai atriebties, jo var gadīties, ka pats sajutīsies nelāgi. Tā vietā jāpārtrauc kontaktēties ar attiecīgo cilvēku.

Protams, ir arī sīkas un ne tik sīkas ikdienas kļūmītes, kurās kāds mums kaut ko nodara nejauši. Tas būtu jāpiedod.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Miervaldis Gotiņ...
iesūtīt 10.01.2009 16:41
Raksts #70


Gatavo atskaiti Zemvaldim
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 20.11.08
Kur: Arkanara
Gotiņtēvs 2012



CITĀTS(pink cat @ 17.07.2006 16:02) *
nu taatad...es vakar domaaju vai atriebties ir slikti vai labi?

Atriebties ir slikti. Ja cilvēks savas ļaundarības turpina, tad var runāt par pasākumu veikšanu, lai piespiestu viņu tās pārtraukt. Bet ne atriebties.

Tas protams neatceļ to, ka atriebties reizēm mēdz būt tīri patīkami grin.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Mattiass
iesūtīt 11.01.2009 02:47
Raksts #71


Cep picas
Grupas ikona

Grupa: Aurori
Pievienojās: 25.03.04
Kur: Rīga
Foruma maršals 2012



CITĀTS(Miervaldis Gotiņš @ 10.01.2009 16:41) *
Atriebties ir slikti. Ja cilvēks savas ļaundarības turpina, tad var runāt par pasākumu veikšanu, lai piespiestu viņu tās pārtraukt. Bet ne atriebties.

Tas protams neatceļ to, ka atriebties reizēm mēdz būt tīri patīkami grin.gif

Tieši tā.

Tu domāji preventīvos pasākumus? huh.gif Tos bieži vien mēdz kļūdaini (iespējams, emociju iespaidā) nodēvēt par atriebību un apvainoties.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Miervaldis Gotiņ...
iesūtīt 12.01.2009 09:29
Raksts #72


Gatavo atskaiti Zemvaldim
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 20.11.08
Kur: Arkanara
Gotiņtēvs 2012



CITĀTS(Mattiass @ 11.01.2009 02:47) *
Tu domāji preventīvos pasākumus? huh.gif Tos bieži vien mēdz kļūdaini (iespējams, emociju iespaidā) nodēvēt par atriebību un apvainoties.

Nu kā... varbūt ne pārāk veiksmīgs piemērs, bet ja mēs atriebību vairāk vai mazāk izprotam no sērijas `aci pret aci, zobu pret zobu`, tad cilvēkam, kurš ir nogalinājis Tavus tuviniekus, nebūtu pareizi atbildēt ar to pašu (t.i. nogalināt VIŅA tuviniekus). Tā vietā pareizāk būtu sodīt ar nāvessodu pašu slepkavu, lai viņš vairs nevarētu nogalināt citu cilvēku tuviniekus.

Nu vai arī - cilvēku, kurš ar mašīnu dzērumā ir sabraucis citu cilvēku, sakropļojot viņu un padarot par invalīdu, mēs pašu nekropļojam un neinvalidizējam - mēs atņemam viņam automašīnas vadīšanas tiesības un piespriežam cietumsodu...

Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Mattiass
iesūtīt 12.01.2009 15:33
Raksts #73


Cep picas
Grupas ikona

Grupa: Aurori
Pievienojās: 25.03.04
Kur: Rīga
Foruma maršals 2012



CITĀTS(Miervaldis Gotiņš @ 12.01.2009 09:29) *
Nu kā... varbūt ne pārāk veiksmīgs piemērs, bet ja mēs atriebību vairāk vai mazāk izprotam no sērijas `aci pret aci, zobu pret zobu`, tad cilvēkam, kurš ir nogalinājis Tavus tuviniekus, nebūtu pareizi atbildēt ar to pašu (t.i. nogalināt VIŅA tuviniekus). Tā vietā pareizāk būtu sodīt ar nāvessodu pašu slepkavu, lai viņš vairs nevarētu nogalināt citu cilvēku tuviniekus.

Vikingi to sauca par asinsnaidu.

Jebkurā gadījumā jā, skan saprātīgi.

CITĀTS(Miervaldis Gotiņš @ 12.01.2009 09:29) *
Nu vai arī - cilvēku, kurš ar mašīnu dzērumā ir sabraucis citu cilvēku, sakropļojot viņu un padarot par invalīdu, mēs pašu nekropļojam un neinvalidizējam - mēs atņemam viņam automašīnas vadīšanas tiesības un piespriežam cietumsodu...

Bieži būtībā tas ir tas pats. Ne vienmēr, bet bieži.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Bizii van Dope
iesūtīt 12.02.2009 11:39
Raksts #74


Veic pētījumu par katlu dibenu biezumiem
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 19.12.05
Kur: dzīvē




Atriebība = naids. Bet naids nav laba lieta. Tas mūs izposta vairāk nekā to cilvēku, kuru mēs ienīstam un kuram gribas atriebties.
Atriebties gan ir, gan nav labi. Atriebties vajag, bet tas ienīstā cilvēka nodarīto ļaunumu nevērsīs par labu un iespējams sniegs īsu baudījumu.
Ja es kādam atriebtos, tad sodītu viņu tā, ka viņš ciestu visu mūžu.
Vispār pretenziozs jautājums. Viss atkarīgs no tā kā tu atriebies. Tas nav labi, bet, ja vajag - vajag un tad es uzskatu, ka jāatriebas tā, lai tas paliktu atmiņā visu mūžu. Nāve ir pēdējais, ko maz var pasākt. Nāve ir vairāk kā atbrīvošana, jo galu galā pēc nāves šim nebūs ne jāstrādā, ne jāuztraucas par rēķiniem un vispār par neko jāuztraucas. Vislabāk ir sabojāt dzīvi.
Nu, tas tā - pēc maniem uzskatiem kā būtu, ja man vajadzētu atriebties.



Pie tam vēl jāpadomā par to vai ir maz vērts atriebties. Varbūt kaut kāds sīkums, kam var uzgriezt vienu vietu, pāršpļaut pār plecu un dzīvot tālāk.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Charlotte
iesūtīt 26.05.2009 09:13
Raksts #75


Gāž podus mikstūrās
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 14.12.06
Kur: kaut kur virs galvas...



protams atriebties nav labi.. man pashai taa ir bijis un es arii zinu gadiijumus kad peec tam kad kaads ir kaadam atriebies peec tam taa pat nav taa 'labaa' sajuuta. persona dazhkaart pat juutas slikti par to ko izdariija otrai personai.. un galu galaa dziivee viss naak atpakalj peec nopelniem vai kaa vareetu teikt - kaa sauc taa atskan. un vienaa briidii kad cilveeks to gaidiis vismazaak 'liktenis' vinjam atspeeleesie pat visu to ko ir tev nodariijis... smile.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Vilks
iesūtīt 26.05.2009 17:37
Raksts #76


Cīnās ar Lankašīras laumiņām
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 29.05.05
Kur: ezermala



Nepiedošana/neaizmiršana prasa tik daudz spēka, ka labāk nemaz nesākt. Daudz vienkāršāk man šķiet piedot un aizmirst. Tiesa, te iepriekš tika minēti daži ekstrēmi gadījumi.. bet atriebība arī tajos vairs neko nemainīs, pat ja tos aizmirst nav iespējams.

Ikdienišķas lietas vai kādas attiecību problēmas turpretī aizmirst var gluži labi, ja vien koncentrējas uz to labo, kas notiek pašlaik, nevis domā par kaut ko jau sen pagājušu. Protams, ja cilvēks konkrēti dara pāri un nemainās, tad labāk no viņa izvairīties.. bet par to domāt vai pat atriebties.. neredzu jēgu.

Šo rakstu rediģēja stiina: 26.05.2009 17:37
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Adē
iesūtīt 26.05.2009 18:23
Raksts #77


Ataudzē kaulus pēc uzvaras kalambola mačā
****

Grupa: Tulkotāji
Pievienojās: 06.10.04
Kur: Pie sienas.
Mūžīgā opozīcijā



Atriebties ir patīkami un sagādā milzīgu baudu. Mans princips- atdot cilvēkam atpakaļ to slikto, ko viņš devis man. Ne vairāk, ne mazāk, pēc identiskās shēmas. Tā pat nav atriebība, vienkārši atgriežu atpakaļ to, ko man nekad nevajadzēja nodarīt. happy.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Flamester
iesūtīt 28.05.2009 19:51
Raksts #78


Cep speķi Dūdijam
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 28.05.09



Manuprāt, atriebties, nav labi, tomēr tas sniedz gandarījumu un baudu, jo tādā veidā mēs liekam arī ciest tam, kurš mums pāri nodarījis, taču ja mēs atriebsimies, tad arī tam optram būs iemesls velreiz atriebties, un tad jau tas var ieilgt uz ilgu laiku līdz vienkārši vienam neizturēs nervi un pātrauks, un noderētu jau arī pieturēties pie principa - nedari citam to ko negribi, lai tev dara.
Katrā ziņā tas ir temats ko var grozīt gan labēlīgā, gan nelabvēlīgā virzienā, jo katram ir savi uzskati...
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Vilks
iesūtīt 28.05.2009 19:57
Raksts #79


Cīnās ar Lankašīras laumiņām
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 29.05.05
Kur: ezermala



Hmm, es tiešām nesaprotu - kas tā par baudu/gandarījumu, ko iegūst no atriebības?
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Flamester
iesūtīt 28.05.2009 20:19
Raksts #80


Cep speķi Dūdijam
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 28.05.09



CITĀTS(stiina @ 28.05.2009 20:57) *
Hmm, es tiešām nesaprotu - kas tā par baudu/gandarījumu, ko iegūst no atriebības?


Ir dažādi cilvēki un katram citas lietas izraisa atšķirīgas emocijas, daļai redzot to ka citam sāp vai neveicas liek justies labāk un, ja tas ir viņa izdarību rezultātā, liek justies gandarītam dēļ tā ka viņš to ir panācis. Nevisi cilvēki ir labsirdīgi un novēl citiem to labāko un priecājas, ja citiem veicas(visbiežāk tas attiecināms tieši uz skaudīgajiem).
Un cilvēkiem, kam ir sadistiskas tieksmes, jau var radīt baudu tas, ka kādam cits cieš dēļ tavas atriebības.

Isāk sakot labsajūta.

Šo rakstu rediģēja Flamester: 28.05.2009 20:20
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu

5 Lapas V  « < 2 3 4 5 >
Atbildēt pavedienāSākt jaunu pavedienu
1 lietotāji/s lasa šo pavedienu (1 viesi un 0 anonīmie lietotāji)
0 biedri:

 



RSS Lo-Fi versija Pašlaik ir: 29.03.2024 02:07