Kurbijkurne forums: Soli tuvāk fantāzijai

Laipni lūdzam, viesi ( Pieteikties | Reģistrēties )

> Ievēro!

Bibliotēkas plauktā par citām lietām, lūdzu, nesarunāties!
Vai nu atrodi piemērotāku forumu, vai izmanto kaucekļus. Sarunas no bibliotēkas plaukta var tik dzēstas bez brīdinājuma!

> Homērs, slavenie eposi
Snorkes Jaunkund...
iesūtīt 22.11.2007 22:43
Raksts #1


Cenšas pārkliegt komentētāju Pasaules kausa izcīņā kalambolā
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 05.07.04
Kur: Zilganzaļā, saules caurspīdētā, jūras vilnī



Izbūros cauri visām 11 lapām, bet nekur neko neatradu par Homēra garadarbiem "Iliadu" un "Odiseju".

Pirms pāris (apm. 2~3) nedēļām izlasīju jauninātu "Iliadu". Ne īsto. Kaut kādu pārrakstītu. Neatceros vairs to "autoru", bet samērā jauna grāmata. Biju absolūtā sajūsmā. Visi tie notikumi un viss tāds pats kā īstajā "Iliadā" tikai nav tajā dzejas veidā. Man šausmīgi patika. Grāmata aizrāva, vienā vakarā izlasīju. happy.gif Noteikti, noteikti, iešu uz bibliotēku un ņemšu oriģinālo.

Ar "Odiseju" ir tā - paņēmu no bibliotēkas īsto - oriģinālo, un iesāku lasīt. Nu, nezinu, kā citiem, bet man tā dzeja nu ļooti patīk. happy.gif Man viegli iet uz priekšu. Tiesa, vairāk gan nepaspēju izlasīt, grāmatu pievāca māsa un aizbrauca uz Rīgu. Tikai šovakar atkal ir mājās, tāpēc turpināšu. happy.gif

Ko jūs domājat par šitiem diviem eposiem? Patīk? Nepatīk? Kapēc? rolleyes_a.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
 
Sākt jaunu pavedienu
Atbildes (1 - 10)
Roviela
iesūtīt 23.11.2007 08:30
Raksts #2


Zintniece
Grupas ikona

Grupa: Noslēpumu nodaļa
Pievienojās: 03.11.03
Kur: te un tagad
Dzīvā enciklopēdija



Es tos izlasiiju kaut kad 6. vai 7. klasē kā ieteicamo literatūru vasarā. Viņi bija obligātajā literatūrā, bet ir tik apjomīgi, ka mums obligāti izlasīt tos nelika, tikai ieteica tiem, kam vispār patika lasīt, kā interesantas un visai viegli lasāmas grāmatas. Lasās tiešām viegli, tā dzeja ir plūstoša, vairāk kā ritmiska deklamācija. Man patīk. Es pirms pašu darbu lasīšanas biju izlasījusi pārstāstus, turklāt biju aizrāvusies ar sengrieķu mitoloģiju, tāpēc man lasījās gaužām viegli un šķita interesanti.
Ja kāds domā, ka šos darbus lasīt ir gluži tas pats, kā kāda dzejnieka dzejoļu krājumu, tad viņš gauži maldās. Ritmiska proza, manuprāt, būtu pareizāks nosaukums.
Šo eposu pārstāstus īstā prozā var atrast dažās citās grāmatās (piemēram, "Sengrieķu mīti un varoņteikas"), domāju, Tu lasīji vienu no tiem.

Es pēc tam biju tā aizrāvusies, ka pie reizes izlasīju arī somu "Kalevalu". Tas gabals gan nelasās tik viegli, kur nu! bet man tāpat patika, lai gan ne tik ļoti kā Iliāda vai Odiseja.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Snorkes Jaunkund...
iesūtīt 23.11.2007 13:22
Raksts #3


Cenšas pārkliegt komentētāju Pasaules kausa izcīņā kalambolā
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 05.07.04
Kur: Zilganzaļā, saules caurspīdētā, jūras vilnī



Nu jā, es arī esmu tieši tāpat aizrāvusies ar sengrieķu mitoloģiju. blush.gif Iespējams, tieši tāpēc man tā patīk.
Nē, tā bija atsevišķa grāmata "Īliada". Alesandro Bariko. Apskaties, te var redzēt, pat apraksts ir.
Vārdsakot - man ļoti patīk.
Apskatījos, ka ir vēl turpinājumi - "Trojas izpostīšana" , "Aitiopīda" , "Mazā Iliada". Tad vēl par dažiem no Trojas kara dalībniekiem, kas atgriežas mājās - "Atgriešanās". Un Trojas cikla sižetiski pēdējais eposs - "Tēlegonija". Par šitiem turpinājumiem neko nezinu, bet, kad izlasīšu "Odiseju" noteikti pameklēšu, vai nav kaut kur.

Ā, man tas pats - gribās lasīt i "Kalevalu", i "Beovulfu" (viņš vispār ir tulkots latviski? ermm.gif ) , pat "Lāčplēsi" . grin.gif Bet tas jau īstenībā labi, ka gribās lasīt. happy.gif

wow, 6. , 7. klasē? ohmy.gif Super, Roviel. Es gan tikai tagad - 9. klasē. blush.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Elony
iesūtīt 23.11.2007 13:45
Raksts #4


Alveus anima
*******

Grupa: Biedri
Pievienojās: 18.05.07
Kur: Aiz maskas
HP eksperts 2008



Dzeja principā man nepatīk, lai gan Iliāda un Odiseja ir ciešamas. Tikai iebraukt vajag, pierasts pie ritma... smile.gif
Kā literāru darbu vērtēju ļoti augstu.
Ko te var teikt? Iliādā visvairāk patīk un žēl Hektora. Viņš ir traģiskais - īstais varonis. Odejeis parādās tāds bišķīt ļauns. Vairums pārējo tēlu, ieskaitot Ahileju man nelikās sastoši. Ja nu vienīgi pārgalvis Diomēds.
Odisejā man patīk, ka notikumi nav pēc kārtas, bet tiek atstāstīti citādā kārtībā. Būtībā kopumā Iliādā un Odisejā šis viltīgais mirstīgais nav visai patīkams tims, ja apdomā objektīvi. Bet autors spēj stāstīt tik aizraujoši, ka nevar nejust līdzi nabaga pārvērstajam vecītim Odisejam.
Lieliska literatūra, dzīvo jau vairāk kā 2,5 tūkstoši gadu un dzīvos vēl ilgi. smile.gif

Par tiem pārējiem - nezinu, vai tos var pieskaitīt Homēra darbiem. Par Iliādu un Odoseju arī strīdas vai tās ir sacerējis viens autors.

Varu tikai teikt, ka Tēlegonija vēsta par Odiseja dēla Tēlamaha piedzīvojumiem. Liekas ka tur bija iepīta arī Odiseja nāve un viņa dēls no burves uz tās salas, kur viņš bija 7 gadus... (kā viņu sauca? huh.gif )
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Snorkes Jaunkund...
iesūtīt 23.11.2007 13:58
Raksts #5


Cenšas pārkliegt komentētāju Pasaules kausa izcīņā kalambolā
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 05.07.04
Kur: Zilganzaļā, saules caurspīdētā, jūras vilnī



elesarel, tev ir pilnīga taisnība. Es, lasot Iliādu, tajā vietā par Hektoru vispār šausmīgi apraudājos blush.gif . Un Ahillejs man likās, ja ne ļauns, tad ļoti vienaldzīgs pret ahajiešiem. Viss, kas viņam rūpēja bija tikai Patrokls. Un vispār - Hektros tak nemaz nezināja, ka tas, ko viņš galina ir nevijs Ahillejs, bet gan Patrokls, ne? Tāpēc man bija ļoti žēl Hektora, un dusmas uz Ahilleju, ka viņš viņu nogalināja. Bet no tiem ne-tik-svarīgajiem tēliem, man ļoti patika Ajants. happy.gif Tāds spēcīgs un ļoti drošsirdīgs vīrišķis. laughing.gif nē, nopietni, man patika kā viņš vadīja ahajiešu un tik drosmīgi cīnījās.
Bet Odisejs nebija ļauns. Viņš vnk bija ārkārtīgi viltīgs un gudrs. ermm.gif
Bet man šausmīgi nepatika tas nožēlojamais Parids/Pariss. pinch.gif Īsts preteklis un gļēvulis.

Tēlegonija ir par Odiseja dēlu Tēlegonu, kurš pats vēlāk, ja pareizi atceros, nogalināja Odiseju. Kirke viņa bija.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Elony
iesūtīt 23.11.2007 14:29
Raksts #6


Alveus anima
*******

Grupa: Biedri
Pievienojās: 18.05.07
Kur: Aiz maskas
HP eksperts 2008



Viltīgais Odisejs, kurš piemānija nabaga Filoklētu un viltīgi apsūdzēja nodevībā vienu citu grieķu gudro, kurš bija prasmīgāks un gudrāks, bet ne tik nežēlīgs pret līdzbiedriem. Es neatceros, kā šo gudrinieku sauca. Sanāk, ka viltības trūkuma dēļ viņš gāja bojā. Jā sengrieķiem viltība bija svarīgāka par gudrību un taisnīgumu.

Bet par to dēlu taisnība, sajaucu nosaukumus. Tēlegons, Tēlemahs... blush.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Roviela
iesūtīt 23.11.2007 14:40
Raksts #7


Zintniece
Grupas ikona

Grupa: Noslēpumu nodaļa
Pievienojās: 03.11.03
Kur: te un tagad
Dzīvā enciklopēdija



Odiseju jau dēvē par viltprāti, nevis gudro smile.gif

Viņam ir padaudz bērnu. Tēlemahs ir Penelopes dēls, bet Telegons - burves Kirkes.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
washulis
iesūtīt 10.02.2008 21:33
Raksts #8


Cogito ergo sum
*******

Grupa: Biedri
Pievienojās: 28.02.07
Kur: Divas mājas tālāk
Jaukais snīpis



man vecmāmiņa tā vietā, lai lasītu pasakas priekšā, lasīja tieši odiseju un iliādu... xD.gif pirmkārt jau tāpēc, ka tam izdevumam bija daudz smuku bilžu...

kopš tā laika visi odisejas un iliādas notikumi (un bildes) ir man palikušas galvā... grin.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Daryans
iesūtīt 12.03.2008 15:14
Raksts #9


Cep speķi Dūdijam
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 21.11.07
Kur: Latvija



Vai nevarētu kāds lūdzu pateikt kur, par saprātīgu cenu, varētu iegādāties ,,Iliādu,, ? Tādu šedervu vēlos savā bibliotēkā smile.gif bet nevaru nekur atrast..
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
nenuil
iesūtīt 30.12.2008 00:12
Raksts #10


Prāto, kā lietderīgāk ieguldīt rūķīšu zeltu
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 21.01.06
Kur: šodien zeme iztiks bez mums
Novembra mākslinieks 2009



es biju patiešām apņēmusies izlasīt odiseju, ko paņēmu no omes un atvedu mājās. izlasīju pat diezgan daudz un man pat patika, bet kkā tā arī nesanāca pabeigt. jo tā nav tāda grāmata, ko es varētu tā paņemt pirms gulētiešanas palasīt, stipri nedomājot līdzi, jo nu ir gan jādomā diezgan (īpaši, ja nav tik lielu zināšanu par grieķu kultūru un vēsturi), bet tieši tad bija tāds periods, kad galīgi nebija vēlēšanās un laika lasīt kaut ko ļoti nopietnu

bet lai nu kā man patika un es gribētu kkad tomēr saņemties vēlreiz un izlasīt
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Moriartijs
iesūtīt 02.01.2009 01:21
Raksts #11


Gatavo atskaiti Zemvaldim
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 20.02.07
Kur: trust me, i'm a liar
Fotogrāfs 2009



Man Odiseja piesaistīja vairāk kā Iliāda, taču abas ir ļoti interesantas. Gan vēstures iepazīšanas dēļ, gan tajās aprakstīto notikumu dēļ.

Esmu lasījusi arī Odisejas gabaliņus sengrieķu valodā - mums pagājušo gad sesijas laikā bija arī jātulko nedaudz.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu

Atbildēt pavedienāSākt jaunu pavedienu
1 lietotāji/s lasa šo pavedienu (1 viesi un 0 anonīmie lietotāji)
0 biedri:

 



RSS Lo-Fi versija Pašlaik ir: 28.03.2024 23:51