Kurbijkurne forums: Soli tuvāk fantāzijai

Laipni lūdzam, viesi ( Pieteikties | Reģistrēties )

> Ievēro!

Bibliotēkas plauktā par citām lietām, lūdzu, nesarunāties!
Vai nu atrodi piemērotāku forumu, vai izmanto kaucekļus. Sarunas no bibliotēkas plaukta var tik dzēstas bez brīdinājuma!

> Ričards Bahs, Viens un citi
murasaki
iesūtīt 08.07.2006 20:34
Raksts #1


Izvēlas zizli pie Olivanda
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 23.02.06



mani pārņēma milzonīgs izbrīns, kad atklāju, ka nav neviena pavedienu par šo izcilo rakstnieku! gribētu uzzināt atsauksmes un kritiku par viņa grāmatām. es pati esmu lasījusi "kaiju vārdā Džonatans Livingstons", kas bija burvīga, iedvesmojoša un visādi citādi lieliska, "vienu", kura man šķita nedaudz ērmota, bet oriģināla grāmata, piesātināta ar satraucošām teorijām, un "tiltu pāri mūžībai", kas bija tik aizkustinošs un jauks mīlasstāsts, kur vieta atvēlēta daudzām citām vienreizējām lietām, ne tikai mīlestībai. happy.gif tātad - ko domājat???
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
2 Lapas V   1 2 >  
Sākt jaunu pavedienu
Atbildes (1 - 19)
Roviela
iesūtīt 08.07.2006 20:53
Raksts #2


Zintniece
Grupas ikona

Grupa: Noslēpumu nodaļa
Pievienojās: 03.11.03
Kur: te un tagad
Dzīvā enciklopēdija



Es par grāmatu "Kaija vārdā Džonatans Livingstons" un par Bahu vispār, pirmo reizi uzzināju skolas gados mācoties ne jau literatūru, nē! bet psiholoģiju. Mēs mācījāmies par to, kā cilvēkiem gadās iedvesmas brīži. Tā teikt - mūza atlidoja, mūza aizlidoja. Bahs Kaijas sākumu redzēja sapnī (vai apmēram tā, es īsti neatceros), tā, pēkšņi, un uzrakstīja vienā elpas vilcienā apmēram līdz pusei. Un viss. Tālāk daudzus gadus - ne rindiņas, ne vārda. Nebija iedvesmas, grāmata stāvēja nepabeigta. Mūza Baham par prieku atlidoja vēlreiz. Tā radās stāsts.
Man patīk Kaija, izņemot to, ka tajā reliģiskās asociācijas tomēr ir pārāk manāmas. Diemžēl, citus darbus neesmu lasījusi.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
murasaki
iesūtīt 09.07.2006 13:09
Raksts #3


Izvēlas zizli pie Olivanda
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 23.02.06



ak jā, pavisam biju piemirsusi par "ilūzijām". tā bija ļooti laba grāmata. starp citu, ir pieejama internetā, labs tulkojums(latv.val.)
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Mauvaise Mademoi...
iesūtīt 09.07.2006 14:33
Raksts #4


Veic pētījumu par katlu dibenu biezumiem
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 10.08.05



Dieviņās, cik burvīgi smile.gif
Mīlu Ričardu Bahu.
Mamma māsai uzdāvināja pirmo, ko izlasīju "Tilts pāri mūžībai" .
Katra lappuse ir burvīga. Grāmata ir neaizmirstama. Tu lasi , un nespēj atrauties. Pirmajā brīdī savāds liekas veids, kā viņš raksta, bet, kad jau desmit lappuses galā...
Pēc tam paņēmu "Ilūzijas" .
Visu izlasīju ātri, un uzreiz. Nezin kādēļ es Šimodu iedomājos kā Reini no Cosmos'a . Laikam to melno matu dēļ smile.gif
Noteikit lasīšu arī "Kaiju".
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
josephine
iesūtīt 13.07.2006 12:12
Raksts #5


Ataudzē kaulus pēc uzvaras kalambola mačā
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 12.07.06
Kur: Thoughts have taken me hostage, I have no clue where they're taking me
Susļiks



Noteikti iesaku izlasīt arī "Ilūzijas"
Tā bija pirmā grāmata, kuru lasīju no Baha...
To man uzdāvināja dzimšanasdienā un tiko viņu dabūju tā arī vienā rāvienā ņēmu un izlasīju... jāsaka godīgi - mana mīļākā grāmata...
Protams arī pārējās "Tilts pāri mūžībai" un "Kaija vārdā Džonatans Livingstons" bija dievīgas...
ar "Tiltu pāri mūžībai" vispār dīvaini sanāc... viņa bija tik laba, ka gandrīz vai grūti bija viņu lasīt [paradoksāli ne?], bet tikko kā izlasu vai vienu teikumu, tā biju gatava pati ķerties klāt kaut kā rakstīšanai, gribējās darboties, visu izdomāt, apdomāt... un nu vispār nereāli iedvesmojoša grāmata...

Šo rakstu rediģēja Josephine...: 13.07.2006 12:16
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Ausminta
iesūtīt 14.07.2006 12:25
Raksts #6


Ataudzē kaulus pēc uzvaras kalambola mačā
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 14.10.04



Džonatans ir šedervs, viennozīmīgi. Tāds tīrs darbs. Ilūzijās, Vienā - tajos jau Bahs pats sācis funktierēt, meistarot, bet Kaija ir - nu vienkārši ir. Bet ko es te izplūdīšu skaļos sajūsmas saucienos. Varētu runāt par "reliģiskajiem zemtekstiem", "ezotēriskām kategorijām", u tml. bet es tās redzu kā pietiekoši patiesas, lai to nevarētu izdarīt.

Ā: atcerējos Atāla dziesmu, kur piedziedājumā vārdi: :
" hei hei hei džonatan kaija
atlido vilka sapnī
to izved caur bailēm kā vārtiem
to izved caur laikiem un ugunij"

skaisti, skaisti.

Šo rakstu rediģēja Ausminta: 14.07.2006 12:29
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Hikari
iesūtīt 16.07.2006 19:41
Raksts #7


Skatās acīs baziliskam
******

Grupa: Biedri
Pievienojās: 19.07.04
Kur: Latvija <-> Japāna
Sakuras ziediņš



Esmu lasījusi šā rakstnieka darbus - Kaija Džonatans Livingstons un Ilūzijas. Ārkārtīgi interesanti, ārkārtīgi krāšņi un, kā man pašai likās, ļoti pilni darbi, nu tādi, īsi, bet tajos izteikts viss, ko rakstnieks ir vēlējies pateikt, nerodās tā sajūta, ka kaut kā trūktu. Kaija Džonatans Livingstons man tiešām likās iedvesmojoša grāmata. Nebrīnos, ka tā tik labi uzrakstīta, ja jau viņš šo stāstu rakstījis lielās iedvesmas brīdī. Ļoti labs rakstiens! smile.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Minki
iesūtīt 27.07.2006 10:06
Raksts #8


Kārto SLIM-us
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 26.11.05
Kur: Aizkulises



Pagaidām neviens šiet neko nav teicis par R. Baha darbu "Viens" - tā ir mana sirds grāmata. Izlasīju vienā elpas vilcienā un joprojām prātā pārcilāju visu tur notiekošo. Nu interesanti, aizraujoši un manā gadījumā arī ļoti, ļoti.... ļoti! laughing.gif

Par Ilūzijām - īsti Ričarda garā. smile.gif Vislabāk prātā palikusi vieta:"Neesmu pārliecināts, ka vēlos būt pilnīgs un pabeigts. Tas būtu garlaicīgi..." Un vispār man ir tāds paradums grāmatām, lapās, kur ir kāda laba doma vai atziņa, nolocīt lapas stūrīti. Tad nu Baha grāmatās šo nolocīto stūrīšu ir ļoti daudz! Ļoti!

Kaija ir pārpasaulīga. Tik laba grāmata, lai gan bija jāizlasa divas reizes, dažādos dzīves posmos, lai man "aizietu" pavisam.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Minki
iesūtīt 06.09.2006 22:04
Raksts #9


Kārto SLIM-us
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 26.11.05
Kur: Aizkulises



Es ļooooti atvainojos par dubultpostu. huh.gif

Esmu izlasījusi arī ceturto latviski tulkoto Ričarda Baha grāmatu - "Tilts pāri mūžībai". Līdz pat pēdējai lappusei biju aizrāvusies tā, ka pat aizmirsu par ēšanu un 2 dienas nokavēju pirmās stundas sākumu. Skaista, dīvainu sajūtu aprakstu apdvesta un, kā jau visas pārējās, (vismaz latviski tulkotās grāmatas) dziļi atklāj Baha filozofiju un domas. Skaisti...
Bet, mīļie (uzrunāju tos, kuri arī ir izlasījuši šo darbu), vai jūs noticējāt? Tam īstajam, vienīgajam, ideālajam? Jā, grāmata beidzas uz nots, kas vedina domāt, ka Leslija un Ričards būs laimīgi (un kopā!) mūžam! Ak, es, muļķe - gribēju internetā paskatīties kā tad šie abi izskatās un... Pavisam nejauši uzgāju rakstu, kur izlasīju, ka Leslija ar Ričardu 1997 gadā izšķīrās! Visa grāmatas burvība sašķīda. Tas mani sašāva. Tagad pat nezinu, ko domāt... crying.gif bet grāmata ir patiešām, patiešām laba! smile.gif

Un vispār, vai jūs zinājāt, ka Ričards Bahs patiesībā ir uzrakstījis apmēram 17 grāmatas? Ak, nožēlojamā Latvija. Latviski noteikti ir pārtulkoti tikai bestselleri, kas domāti liela ļaužu pūļa barošana un naudas pelnīšanai, nevis patiesi labu emociju radīšanai. Lai nu kā - ja kādam ir informācija, kā varētu palasīt citus Baha dabus (vislabāk, protams, internetā), lūdzu ziņojiet! smile.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Ariona
iesūtīt 08.09.2006 12:37
Raksts #10


Attīsta savu iekšējo Aci
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 09.09.03
Kur: Kaut kur uz šīs Pasaules...(A varbūt citas...)
Labākā stāsta autore 2006



Man LOTI patiik shis rakstnieks. esmu lasiijusi Kaija vaardaa dzonatans livingstons, bet paslaik lasu Tilts paari muuziibai. Vina graamataas ir dzilums, dveesele, lielisku, bagaatiigu emociju gamma paarnem, kad lasu vina gramatas smile.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Ausminta
iesūtīt 08.09.2006 22:43
Raksts #11


Ataudzē kaulus pēc uzvaras kalambola mačā
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 14.10.04



Nesen izlasīju Tilts pāri mūžībai. Un man nepatika. Nelika mierā viens jautājums - bet bērni? Gandrīz likās - negrib viņi bērnus, tādi tikai traucē viņu romantiskajai divvientulībai. Un tie pagātnes/nākotnes dubultnieki arī piegriezās smile.gif
Nu ja. Bet Džonatans paliek.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Viesis_Viesis_*
iesūtīt 13.10.2006 14:48
Raksts #12





Viesi




Bet lai nu kā - Bahs ir jālasa orģinālvalodā, tulkojums nav tas..
un no ilūzijām - "viss kas šajā grāmatā rakstīts var izrādīties nepatiesība" - apmēram tā.. wink.gif
Iesaku pameklēt bibliotēkās veco, pirmo dzhonatana izdevumu tatvieshu valodā - maza, necila, plāna grāmatiņa mellos vai tumshi zilos cietajos vaakos. citas sajuutas lasot taadu vecu apdriskaatu.. bet veertiigu..
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Ausminta
iesūtīt 13.10.2006 23:08
Raksts #13


Ataudzē kaulus pēc uzvaras kalambola mačā
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 14.10.04



CITĀTS(Viesis @ 13.10.2006 15:48) [snapback]1050280[/snapback]
Bet lai nu kā - Bahs ir jālasa orģinālvalodā, tulkojums nav tas..

Pārsteidzoši, bet šī ir vienīgā grāmata manā pieredzē, kura, izlasīta oriģinālvalodā, sagādājusi vilšanos. Parasti tik daudznozīmīgā angļu valoda man tur likās savādi - nu, nezinu, sekla? Varbūt pārāk spēcīgs pirmā - latviešu valodas tulkojuma iespaids. Nez.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Eriette
iesūtīt 20.04.2007 17:40
Raksts #14


Ataudzē kaulus pēc uzvaras kalambola mačā
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 30.09.06



Bahs. happy.gif Lasīta ir kaija, nesen, un drīzumā iešu uz Rozi pirkt citas jūsu pieminētās grāmatas. Nudien mīlami, ņamaņama. happy.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Kalevale
iesūtīt 26.04.2007 08:32
Raksts #15


Lecina seskus
*****

Grupa: Bijušie
Pievienojās: 12.01.06
Kur: In a world, where good things happen to me.



Grāmatnīcā ieraudzīju Baha grāmatas un nopirku vienu. Tāda bija arī pirmā saskare, pilnīgi noteikti vislabāk man patika "Kaija vārdā Džonatans Livingstons". Tās noteikti ir pārlasāmas grāmatas. Ļoti patika.
Savukārt par tulkojumu man jāpiekrīt Ausmintai, jo intereses pēc izlasīju arī orģinālvalodā, tad viņa nelikās īsti īsta un dziļa. Jā.
Bet vispār Bahs ir feins.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Malduguns
iesūtīt 27.05.2007 14:49
Raksts #16


Skatās acīs baziliskam
******

Grupa: Biedri
Pievienojās: 02.10.06
Kur: klejojumos



Tagad lasu "Ilūzijas" angļu valodā. Lasās viegli, man patīk.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Antons Ego
iesūtīt 15.06.2007 21:30
Raksts #17


Kārto teleportēšanās eksāmenu
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 30.06.04
Labākais GP atdzejotājs 2007



esmu lasījis tikai kaiju un man visai nepatika. tāda švaka kristietības līdzība. bet nu katram jau savs.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Pērkonkaķis
iesūtīt 17.02.2009 22:28
Raksts #18


Mācās koptelpas paroles
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 14.01.09
Kur: Zem kļavas, rudens pērkons laikā.



Jā R.Bahs dievinu.
Esmu izlasijusi "Tilts pār mūžību"
Tagad uz beigām iet "Ilūzijas"
Un visur līdzi nēsāju "Mesijas rokasgrāmatu"
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Lēdija Čaterleja
iesūtīt 19.02.2009 16:48
Raksts #19


Sēž zem Šķirmices
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 20.07.07
Kur: Rīga



Bahs ir viens no šī brīža mīļākajiem autoriem. ļoti patika "ilūzijas" - tāds smeldzīgs un neparasts. Savukārt par kaiju vārdā Dž.Livingstons- lasīju kādas 2x, bet ideju neuztvēru huh.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Andromeda
iesūtīt 24.03.2009 19:30
Raksts #20


Miglājs
Grupas ikona

Grupa: Aurori
Pievienojās: 12.07.06
Kur: M31
Vadzvaigzne tumsā



Ak, Ričards Bahs un viņa grāmatas. Atceros kā Josephine man iebaroja "Ilūzijas", pēc tam ķēros pie "Kaija vārdā Džonatans Livingsotns", tad "Tilts pāri mūžībai". Nežēlīgi patīk viņa grāmatas un nesen dažas arī iegādājos un tām tagad ir īpaša vieta manā grāmatu plauktā. "Mesijas rokasgrāmata" arī riktīgi forši, kad vien rodas tāds brīdis, ka vajadzīgs kāds viedāks vārds, pāšķirsti un palasi, ko grāmatiņa tev stāsta. It's fun smile.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu

2 Lapas V   1 2 >
Atbildēt pavedienāSākt jaunu pavedienu
1 lietotāji/s lasa šo pavedienu (1 viesi un 0 anonīmie lietotāji)
0 biedri:

 



RSS Lo-Fi versija Pašlaik ir: 18.04.2024 03:21