Kurbijkurne forums: Soli tuvāk fantāzijai

Laipni lūdzam, viesi ( Pieteikties | Reģistrēties )

> Vai latviešiem ir sava fantasy literatūra..?
Rosie Cotton
iesūtīt 12.02.2004 09:40
Raksts #1


Gāž podus mikstūrās
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 27.01.04



... vai savas šausmenes, savas Sci-Fi?
Pagaidām vienīgais ko varu iedomāties ir tā Monikas sērija, bet tā jau principā vairāk ir bērniem..
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
3 Lapas V  < 1 2 3 >  
Sākt jaunu pavedienu
Atbildes (20 - 39)
Nihil
iesūtīt 13.02.2004 15:37
Raksts #21


Kārto teleportēšanās eksāmenu
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 30.08.03
Kur: Magrathea



Ē... Nu, tā ir tāda bērnu grāmata (laikam gan) zaļos vākos, ar ozolu un diviem cilvēkiem uz vāka un ir nopērkama jebkuŗa grāmatu veikalā, atrodama daudzās bibliotēkās un laikam gan, ka septītajā klasē ir oligātajā literatūrā... Bet varbūt obligātajā literatūra tas ir tikai tajā skolā, kur macās mana māsīca, kas to lai zin. Jebkurā gadījumā, man patīk! happy.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Yume
iesūtīt 13.02.2004 16:19
Raksts #22


Kārto SLIM-us
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 05.02.04



ja...nee cik atceros man taada nebija obl.lit....par ko ir shis dabas briinums.. huh.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Kedriks
iesūtīt 13.02.2004 17:08
Raksts #23


Cenšas pārkliegt komentētāju Pasaules kausa izcīņā kalambolā
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 04.11.03



Tiešām nevaru es ar iedomāt pirmā rāvienā kas tas varētu būt par dabas brīnumu......"Zīļuks" varbūtās? grin.gif wink.gif laughing.gif laughing.gif tongue.gif rolleyes_a.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Yume
iesūtīt 13.02.2004 17:13
Raksts #24


Kārto SLIM-us
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 05.02.04



Ha...starp ciru, taa bija mana primaa doma...tad ienaaca praataa zalaas lapas, telefonu graamata...tur parasti uz vaaka ozollapa... laughing.gif
Bet tomeer, kas tas ir?
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Morgoth
iesūtīt 15.02.2004 01:49
Raksts #25


Sēž zem Šķirmices
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 10.09.03



Nedomāju, ka var aplikt latviešu rakstniekus neaizķerot politiku. Vienkārši jāpajautā, cik latviešu rakstnieki ir nopelnījuši mūsdienās naudu ar rakstīšanu, pēc tam- par ko viņi rakstījuši, un vēl pēc tam- vai bija vērts...
Viss tikai tāpēc, ka lasošu latviešu ir maz.

Šo rakstu rediģēja Morgoth: 15.02.2004 01:53
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Nihil
iesūtīt 16.02.2004 17:45
Raksts #26


Kārto teleportēšanās eksāmenu
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 30.08.03
Kur: Magrathea



Lūdzu, Yume, aizej uz tuvāko bibliotēku un paprasi pirmajai bibliotekārei, vai viņiem ir Ozola Grāmata. Tev tūlīt iedos! Jauka, normāla, interesanta grāmata!
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
FiKi
iesūtīt 16.02.2004 18:34
Raksts #27


Mācās koptelpas paroles
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 13.02.04



Oo, Ozola Grāmatu es atceros! Tur bija runa par trīs sīčiem, kautkādu traku večuku (Samta Bārda laikam saucās), pirmajām vijolītēm un sērkociņu kastīti, no kuras nāca krāsaini stari ārā. Un ļauno deputātu sakoda odžu čupa.

Nu vēl ir tāda grāmata kā "Aizvēstures Traģēdija". Pa pusei fantastika, pa pusei tā kā pusdokumentāla. Par telepātiju, zematomu struktūrām, augsti attīstītu civilizāciju pirms 22 000 gadu un Maza Auguma Tibetieti. (šobrīd lasu, vairāk nezinu teikt) Diezgan sviestaina, bet man patīk laughing.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Yume
iesūtīt 17.02.2004 17:30
Raksts #28


Kārto SLIM-us
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 05.02.04



FiKi tnx par infu par Ozola graamatu...
vairs lasiit vinju negribaas...shaada marazma man pietiek arii citaas graamataas.. getlost.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
NovemberNövelet
iesūtīt 17.02.2004 18:24
Raksts #29


Kārto teleportēšanās eksāmenu
****

Grupa: Bijušie
Pievienojās: 07.02.04
Kur: The point of no return



Morgoth- es tev pilniibaa piekriitu.. Uz mani skjiibi parasti skataas, ja pasaku, ka lielaako dalju laika graamatas lasu.. Es zinu 1 meiteni, kurai 18 gadi, un kura muuzhaa izlasiija 3 graamatas- "Laachpleesi", "Mazo naarinju", "101 dalmaacieti"..Viss...
Par LV literatuuru..No visiem darbiem, ko esmu lasiijusi, man kaut cik Blaumanis patika.. Un veel paaris, bet fantasy.. Palasot par to aprakstu, man jau negribaas meegjinaat lasiit.. getlost.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Aiva
iesūtīt 18.02.2004 09:01
Raksts #30


Šņācmēles tulks
******

Grupa: Daiļdarbu pārziņi
Pievienojās: 22.12.03
Gondoras sargs



Reiki, iesaku sakt ar vecajiem gabaliem, gan iepatiksies... "Sidrabota saule leca" piemeram...
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
NovemberNövelet
iesūtīt 18.02.2004 09:36
Raksts #31


Kārto teleportēšanās eksāmenu
****

Grupa: Bijušie
Pievienojās: 07.02.04
Kur: The point of no return



Aiva, jaa, nosaukums vilinosh.. laughing.gif Bet reaali kaads var ieteikt labu latvieshu autora gramatu, kaut vai ne fantasy, bet taa, lai nebuutu kaarteejais murgojums? Un vispaar- vai muusdienaas pastaav labi latvieshu rakstnieki? Es domaaju, tieshi jaunos rakstniekus, nevis klasikjus un tos, kas padomju laikos rakstiija.. unsure.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Aiva
iesūtīt 18.02.2004 11:37
Raksts #32


Šņācmēles tulks
******

Grupa: Daiļdarbu pārziņi
Pievienojās: 22.12.03
Gondoras sargs



Puriņa "Bezrūpīgie ceļotāji"
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Rosie Cotton
iesūtīt 21.02.2004 11:58
Raksts #33


Gāž podus mikstūrās
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 27.01.04



Par latviešu literatūru turpinot - nupat iznākusi tāda V. Kaijaka grāmata "Melnais kamols, amols, mols". Saka, ka esot tipa latviskā parodija par Hobitu. Neesmu lasījusi, nevaru spriest. Vai kādam ir nākusi pretī?
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Yume
iesūtīt 21.02.2004 19:50
Raksts #34


Kārto SLIM-us
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 05.02.04



Rosie Cotton>
Man likaas ka runa gaaja par fantastiku...
Vai tad , tas nav fantasy?
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Aiva
iesūtīt 23.02.2004 09:51
Raksts #35


Šņācmēles tulks
******

Grupa: Daiļdarbu pārziņi
Pievienojās: 22.12.03
Gondoras sargs



Nu, vispārīgi runājot, topikā ir prasīta fantāzija, bet fantastika jau tālu no tās nava...

Tatad no fantastikas - Skuju Frīdis "Sidrabota saule leca", no fantāzijas Puriņa "Bezrūpīgie ceļotāji".

Ja sākam apspriest parodijas, tad kādas domas par "Mežonīgajiem Pīrāgiem"? Tā kā esmu lasījis Sabatini un Eskobāru, tad vietām varētu pat lappuses nosaukt, no kurām pa tiešo fragmenti pārceļojuši...
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Nimue
iesūtīt 23.02.2004 12:42
Raksts #36


Istari māceklis
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 29.12.03
GP eksperts 2006



Domas par "mezhoniigajiem piiraagiem" ir ljoti vienkaarshas.. 10Ls par graamatu, par kuru man ieprieksh nav ne jausmas, kas tas taads ir, vai tas man patiks, vai arii tiks iesviests taalaakajaa stuurii un aizmirsts, gluzhi elementaari ir stipri par daargu....


Kaads neveelas aizdot paskatiities?
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Nihil
iesūtīt 23.02.2004 18:19
Raksts #37


Kārto teleportēšanās eksāmenu
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 30.08.03
Kur: Magrathea



Mezhoniigie Piraagi? smile.gif Oi, man atkal eest sagribeejaas, tur bija divas ticiibas: Kulinaarijas piekriteeji un konditorejas piekriteeji. Konditorijai ticeeja visi raushi, bulcinjas uu tee tee; savukaart kulinaarijas piekriteeji bija visi spargjelji, siipoli un cita zaljbariiba. Un vislabaakie bija piiraagu paveidu apraksti saakumaa - belashu it iipashi...
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Kamazs
iesūtīt 24.02.2004 21:41
Raksts #38


Atver vēstuli ar SĒRG-u rezultātiem
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 26.01.04



Jāsaka, esmu lasījis gan Skuju Frīdi (šķiet uzreiz pēc grāmatas iznākšanas), "Ceļiniekus" [vai kaa tur jamo pilnībā sauc], un veel šo to. Jāsaka, "B.C" bija diezgan savdabīga lasāmviela, kas tomēr mani ierāva uz kādu laiciņu. Diemžēl, sižets bija diezgan murgains manam bērna prātam, taču lasīt bija interesanti. "S.S.L" ir lielisks ar to, ka tas ir piedziivojumu fantastikas paarstaavis latviehsu literatuuraa. Tur ir diezgan aktiiva darbiiba, piedziivojumi, miilas staasts - viss taa diezgan paviegli un pat it kaa banaali, muljkjiigi, tachu neskatoties uz to tas ir savdabiigs skatiijums. Un ja veel njemam praataa, ka tas rakstiits diezgan sen, kad daudzas muusdienu tehnologjijas neraadiijaas ne sapnjos, tad patieshaam interesanti palasiit autora fantaaziju par pretgaisa ieriiceem un mehaaniskajiem kurmjiem utt.. Tagad tas shkjietmuljkjiigi, bet no taa laika redzes viedoklja aciimredzot taadu gaidiija naakotni. Nu ne pie fantasy, ne sci-fi liekama graamata "Vampiiru sazverestiiba", kas, ja godiigi, bija visai jautrs un incants gabals, lai arii, jaaatziist, nekas dizhi veertiigs. Bet man glabaajas gaishaa pieminjaa, jo autora satiiriskaa valoda, savdabiigaas idejas tomeer deva baudu lasot. Laba lasaamviela gariem paarbraucieniem, imho. Varu pachuksteet, ka, IMHO, tas ir pirmais latvieshu vampiir-gabals ar nelelu noslieci uz X-failu pusi. Tkai nesacerieties:D. Nu un "Cilveeks ar beernu ratinjiem" nav lasiits, bet arii ir viens .lv fantastikas paraugs. Tad veel ir viens krievu autors, kas dziivojis Riigaa un rakstiijis, vinjam ir sci-fi romaans "Sava braalja sargs" - diezgan pro-padomisks, tachu galvenais varonis vismaz nosliikst Gaujaa wink.gif. Tad veel, ja aizgaajaam jau tik taalu, jaapiemin braalju Strugacku ("Pikniks celja malā") romaans ..hmm..jau piemirsu, bet darbiiba notiek uz Veneeras. Tur viens no galvenajiem varonjiem ir latvietis un kontrabandas celjaa uz Veneeru nogaadaa Latvijas lauku spekji wink.gif.
Nu, bet galvenais, kapeec vispaar shwe posteeju ir tas, ka kaadreiz bija taada graamatu seerija "Zaljais stars" , kura man ljoti patika. UN tur bija arii lieliska graamata "Nesaprotamaa kjiimija"[taa liekas]. Ziniet, peec manaam domaam vismaz ievaddalja ir viens lielisks, origjinaals fantastiskais staasts [tiek deeveets par "Kjiimiskajaam bleenjaam" ].
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Aiva
iesūtīt 25.02.2004 17:27
Raksts #39


Šņācmēles tulks
******

Grupa: Daiļdarbu pārziņi
Pievienojās: 22.12.03
Gondoras sargs



"savam bralim sargs" autors ir Vladimirs Mihailovs. Tam ir ari turpinajums, kas gan nav tulkots latviski - " Togda pridite i rassudim" bet 70tajos Mihailovam latviski ir iznakushas vairakas stastu kopoumu gramatas.

Dazu, ja nebs aizrunatas, sesdienas asakuma vares pat noprkt - viens cilveks pardod gramatas no serijas " piedzivojumi fantastika celojumi"
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Goldberry
iesūtīt 27.02.2004 19:09
Raksts #40


ex foruma administratore
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 18.11.03



Ar piebildi - atljaushos nedaudz paarfraazeet jautaajumu.
Kaaapeec nav plashi paziistama/sastopama latvieshu fantasy dailjliteratuura?

Nu savaa zinjaa jau ir (atvainojiet, bet man nav nav iipashi laba priekshstata par to kaada nu ir(un vai ir) muusdienu latvieshu fantasy literatuura). Kaut kaadai fantasy zhanri jau ir arii latvijaa- tas pats Spriidiitis (cik paraleeles vien nevar saskatiit ar to pashu Gredzenu Paveelnieku - protams, ja nu nav iipash veelme uz nopietniibaam), latvieshu rkstniekiem ljoti iemiiljots zhanrs ir (R blaumanis, A. Brigadere, A. Sakse, I. Ziedonis uc. Taapat arii nelaimiigas Rainja "Zelta zirgs". Kaut vai tas pats eposs Laachpleesis jau nu arii ir pieskaitaams pie fantasy.

Tas ka latvieshi
CITĀTS
  sacer garlaiciigus romaanus vai beebju pasakas
nu es nepiekritiishu un pienjemu, ka es vareetu nebuut vienigiaa kas iisti tam nepiekriit

Šo rakstu rediģēja Roviela: 28.05.2004 12:38
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu

3 Lapas V  < 1 2 3 >
Atbildēt pavedienāSākt jaunu pavedienu
1 lietotāji/s lasa šo pavedienu (1 viesi un 0 anonīmie lietotāji)
0 biedri:

 



RSS Lo-Fi versija Pašlaik ir: 23.04.2024 16:49