Kurbijkurne forums: Soli tuvāk fantāzijai

Laipni lūdzam, viesi ( Pieteikties | Reģistrēties )

> Debašu tēma
Elony
iesūtīt 25.03.2009 13:33
Raksts #1


Alveus anima
*******

Grupa: Biedri
Pievienojās: 18.05.07
Kur: Aiz maskas
HP eksperts 2008



Šis pavediens domāts, lai izvēlētos pirmo tēmu diskusijām.

Pašlaik man ir padomā tikai divas tēmas, kuras tam šķistu piemērotas.

1. Cilvēces iesaistīšana karā pret Voldemortu veicinātu viņa sakāvi. (viens no variantiem iepriekšējās debatēs)

2. Voldemorts tiktu sakauts bez Dumidora līdzdalības.

Jūs varat izteikt savu viedokli par šīm tēmām, norādīt, kura šķiet tīkamāka.
Ja kādam ir padomā kāda cita interesanta tēma, laipni lūdzu izteikt, jo es tiešām esmu atvērts idejām. smile.gif

Ja no diskusijām šeit būs skaidrs, kura tēma ir tīkamāka, tā tad arī tiks pieņemta par pirmo debašu tēmu. Ja nē, tad tiks rīkota aptauja, kurā varēs balsot par sev tīkamāko variantu.

Šo rakstu rediģēja Elony: 26.03.2009 11:00
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
2 Lapas V   1 2 >  
Sākt jaunu pavedienu
Atbildes (1 - 19)
Mauvaise Mademoi...
iesūtīt 26.03.2009 09:38
Raksts #2


Veic pētījumu par katlu dibenu biezumiem
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 10.08.05



Acīmredzami, mana pieredze debatēs, startējot valsts līmeņa un starptautiskās sacensībās nekam neder - šite ir nevis normāla tēze, kuru A komanda pierāda, savukārt N - noraida, bet gan kaut kāds .. jautājums. Wtf. Nopietni.
Atvainojiet par manu neizpratni, tas droši vien ir tādēļ, ka neesmu izlasījusi visus rakstus pēc kārtas šajā forumā sākot ar 2004. gada februāri, kurā droši vien tika iebāzts vissvarīgākais topiks un jūs man to tūlīt iebāzīsiet acīs, bet .. pēc kādas sistēmas jūs domājat debatēt? Randomness? Fakts pret faktu? Pie tam vēl šite ir stulbi subjektīvas lietas, as in, es varētu pateikt, ka Voldemorts pārvērstu pasauli par Leiputriju un neviens nevarētu pierādīt pretējo.
Paņemiet normālu, konkrētu tēzi, piemēram..

Voldemorta darbība ir vērtējama tikai negatīvi.

Vienalga ko. Bet EKSISTĒJOŠU, nevis nepierādāmu. Un tad komandas smuki sadalās pa trīs, pirmie runātāji no A komandas izsaka tēzi, otrie no N komandas to noraida.. Tā, kā vajag būt. Citādi būs nekontrolējams, NEVĒRTĒJAMS haoss. Jums taču vajag zināt, kura komanda uzvarēja, vai ne? A vot pierādi, ka ne Leiputrijas atbalstītājkomanda!

Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Sindra
iesūtīt 26.03.2009 10:01
Raksts #3


Angel of Music
*******

Grupa: Biedri
Pievienojās: 15.01.04
Kur: Azeroth
Spēļu meistars 2012



Hmm. Es šo pavedienu vakar nebiju pamanījusi.
Bet jā, MMB ir taisnība. Debatēs tēma nav jautājums, bet apgalvojums.

Bet nevajag jau uzreiz tā uzbrukt, vienkārši Elony nekad nav sastapies ar debatēm un acīmredzot viņam nav pilnīga aina kā veido debašu tēmu. Bet cilvēks cenšas kaut ko darīt un tā.. grin.gif

MMB ieteiktā tēma, manuprāt ir ļoti ok.

Varbūt potenciālajiem debašu dalībniekiem ir kāda tēma par kuru viņi paši vēlētos debatēt?
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Elony
iesūtīt 26.03.2009 11:08
Raksts #4


Alveus anima
*******

Grupa: Biedri
Pievienojās: 18.05.07
Kur: Aiz maskas
HP eksperts 2008



Interesanti, jo iepriekšējo HP debašu (kuras tā arī nenotika) tēmas, bija arī sastādītas jautājuma formā. Vienu es pārkopēju un otro uzrakstīju tādā pašā formā. Tātad es nebiju vienīgais zīmuļgalva. grin.gif

Labi, palaboju tēmas, tagad tās ir apgalvojumu formā.

Un rādās, ka viena nāk klāt.

Voldemorta darbība ir vērtējama tikai negatīvi.


Nu, patiesībā jebkurai tēmai var izteikt savu viedokli un apgalvot, ka tas ir pareizs. Bet debatēs viedokli prasīs pamatot ar HP grāmatām.
Piemēram, ja apgalvojumu, ka Voldemorts gribēja pasauli pārvērts par Leiputriju nevarēsi apstiprināt ar atbilstošu citātu no grāmatas, tavs diskusijas raksts saņems 0 punktu no 5 iespējamiem. Nu, varbūt 1 punktu, ja tas būs pietiekami daiļrunīgs. smile.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Beppo
iesūtīt 26.03.2009 15:47
Raksts #5


Sātana advokāts
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 08.11.06
Ziedoņa māceklis



Piedāvāju pavisam garlaicīgu tēmu Vientiešu tehnika atvieglo sadzīvi vairāk nekā maģija. laughing.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Kindergārdēns
iesūtīt 26.03.2009 17:31
Raksts #6


Bēg no sera Kedogena
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 29.12.08
Kur: bērnudārzā. :D



Par šo Vientiešu tehnika atvieglo sadzīvi vairāk nekā maģija

Būs viegli pierādīt, ka tā nav taisnība wink.gif grin.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Kalevale
iesūtīt 26.03.2009 18:28
Raksts #7


Lecina seskus
*****

Grupa: Bijušie
Pievienojās: 12.01.06
Kur: In a world, where good things happen to me.



QUOTE(Elony @ 26.03.2009 11:08) *
Interesanti, jo iepriekšējo HP debašu (kuras tā arī nenotika) tēmas, bija arī sastādītas jautājuma formā.

Bet doma ir kāda - haotiska cīnīšanas un rezolūcijas pierādīšana vai komandu darbs ar noliedzošajiem un apstiprinošajiem?

Voldemorta darbība ir/nav vērtējama tikai negatīvi, manuprāt, ir visjaukāk debatējamā tēma.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
washulis
iesūtīt 27.03.2009 21:23
Raksts #8


Cogito ergo sum
*******

Grupa: Biedri
Pievienojās: 28.02.07
Kur: Divas mājas tālāk
Jaukais snīpis



Laikam sākšu kaut ko apstrīdēt, diskutējot.

CITĀTS
Vientiešu tehnika atvieglo sadzīvi vairāk nekā maģija.
Tikai vientiešiem, niekalbjiem un tiem, kas nevēlās mācīties burvestības, jo burvestības tomēr ir gluži, kā matemātika. Jāizzina un jāizprot. Tiem, kam nepadodas.

Ja proti burt, tad šaubos, vai tehnikas īpaši būtu labākas. Piem, gatavot cepeti. Krāsnī ir jāpieskata, lai nepārdeg. Bet burot, tu jau esi tiešā kontaktā ar darbību un vieglāk kontrolēt, lai nesanāk sadegusi gaļas pagale. Protams, ja izproti, kad vista skaitās gana laba.

Ne visiem, bet manuprāt maģija atvieglo dzīvi. Tehnika ir papildinajums un aizvietojums maģijai vai tās trūkumam pavisam.

Šo rakstu rediģēja washulis: 27.03.2009 21:24
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Sol Invictus
iesūtīt 27.03.2009 21:52
Raksts #9


Prāto, kā lietderīgāk ieguldīt rūķīšu zeltu
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 21.07.04
Kur: Tallina
Niks 2006



tas būs kā manas skolas debaašu pulciņā - nu protams, ka grāmatas ir labākas par datoriem, jo pulciņu vada literatūras skolotāja - nu protams, ka maģija ir labāk, jo debašu dalībniekiem pašiem patiktos būt burvjiem. Vai nevar atrast kādu labi analizējumu tēmu kur pastāv atšķirīgi viedokļi ? Piemēram kaut ko par Strupa tēlu vai arī, teiksim, vai grifidori ir uzpūtīgu dumiķu bars vai patiesi drosmīgi indivīdi
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
eyedam
iesūtīt 27.03.2009 21:57
Raksts #10


Neuzbilstamais
Grupas ikona

Grupa: Noslēpumu nodaļa
Pievienojās: 23.07.03
Kur: Latvija, Rīga
Klusais okeāns 2010



Debatēs arī man nav nekādas pieredzes, bet "vientiešu tehnika atvieglo sadzīvi vairāk nekā maģija" man likās kaut kā saistošāks temats. Vismaz man kā skatītājam (un debatēm taču būtu labi piesaistīt arī citu apmeklētāju uzmanību) gribētos labāk pavērot tādas, nevis diskusiju par to, vai — pārfrāzējot — Voldemorts ir izdarījis arī kaut ko, kā sekas bijušas pozitīvas.

Turklāt, skat, jau viens biedrs nav noturējies un sācis diskutēt. smile.gif

Jānis
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Roviela
iesūtīt 27.03.2009 22:16
Raksts #11


Zintniece
Grupas ikona

Grupa: Noslēpumu nodaļa
Pievienojās: 03.11.03
Kur: te un tagad
Dzīvā enciklopēdija



Es teiktu, ka man arī temats "vientiešu tehnika atvieglo sadzīvi vairāk nekā maģija" šķiet pats interesantākais. Tiesa, es nezinu, vai pamatojumu citātu veidā vientiešu daļai var atrast grāmatās. Es būtu ar mieru aizstāvēt vientiešu tehnikas pārākumu. Kāpēc nē? grin.gif
"Voldemorta darbība ir/nav vērtējama tikai negatīvi" ir atbildāma ar vienu īsu teikumu, kam pat pamatojumu nevajag. smile.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Sindra
iesūtīt 27.03.2009 22:41
Raksts #12


Angel of Music
*******

Grupa: Biedri
Pievienojās: 15.01.04
Kur: Azeroth
Spēļu meistars 2012



Nu par Voldi gan es tā negribētu piekrist, tikai tādēļ, ka kāds pateicis, ka tas ir melns, nenozīmē, ka kaut kas tas patiešām ir melns.
Jā, man dažkārt uznāk vēlme meklēt attaisnojumus ļauno čaru izgājieniem, jo labie ir tik salkani un pareizi, ka nelabi metās.
laughing.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Roviela
iesūtīt 27.03.2009 22:54
Raksts #13


Zintniece
Grupas ikona

Grupa: Noslēpumu nodaļa
Pievienojās: 03.11.03
Kur: te un tagad
Dzīvā enciklopēdija



Tieši tā! grin.gif
"Velns nav tik melns, kā viņu mālē". Tieši šis gadījums. Pilnīgi noteikti eksistē visādi attaisnojumi un pilnīgi noteikti Voldemorts nav pastrādājis tikai sliktus darbus. Kaut vai tas, ka viņš labi mācījās, ir pieskaitāms pie labiem darbiem, un ar to jau pietiek, lai vairs nevarētu teikt, ka viss ir tikai slikti.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Elony
iesūtīt 28.03.2009 08:46
Raksts #14


Alveus anima
*******

Grupa: Biedri
Pievienojās: 18.05.07
Kur: Aiz maskas
HP eksperts 2008



Principā, doma par Voldemorta darbības vērtējumu nebija analizēt katru viņa dzīves soli un notiekt, vai tas bija pilnīgi ļauns, bet gan to, kā viņš ietekmēja burvju pasauli.

Piemēram, reizēm diskutē, vai Hitlers vācu tautai deva arī kaut ko labu.

Līdzīgi, vai arī Voldemorts atnesa burvju sabiedrībai kaut ko labu, vai arī tikai postu un iznīcību... laughing.gif


Jā, var diskutēt arī par to, kas labāks sadzīvē - vientiešu izgudrojumi, par kuriem sajūsminājās Artūrs Vīzlijs, vai arī maģija.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Mauvaise Mademoi...
iesūtīt 29.03.2009 14:28
Raksts #15


Veic pētījumu par katlu dibenu biezumiem
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 10.08.05



Smieklīgi paliek, cik nopietni jūs uztverat pirmo teikumu , kas man ienāca prātā. Es nemaz negrasījos piedāvāt to kā tēmu, es vienkārši norādīju uz to, kādā formā būtu jābūt pasniegtai debašu tēzei. Un spriedelēšanu par to, cik viegli noliegt ir šo tēzes piemēru varat uzskatīt par bezjēdzīgu darbību. Chill - neviens taču nenoliedz jūsu fantastiskās prāta spējas un ģenialitāti!
;D

Vienkārši padomājiet par to, kas grāmatā tiešām bija pretrunīgs - es teiktu, Drako Malfoja tēls. Forši! Tikko izdomājām tēzi! Tikai formulējiet viņu normāli, es tam esmu par laisku.

Šo rakstu rediģēja Mauvaise Mademoiselle Blanc: 29.03.2009 14:30
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Elony
iesūtīt 04.04.2009 10:24
Raksts #16


Alveus anima
*******

Grupa: Biedri
Pievienojās: 18.05.07
Kur: Aiz maskas
HP eksperts 2008



Cik es sapratu, sākotnējās tēmas tiek atmestas.

Daudziem vairāk šķiet interesantāka tēma:

Vientiešu tehnika atvieglo sadzīvi vairāk nekā maģija.

Grāmatās netrūkst dažādu piemēru, kurus varētu izmantot šīs tēzes apstiprināšanai, vai noliegšanai.
Tātad, vai debatēm izmantot šo tēmu?
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Roviela
iesūtīt 04.04.2009 10:57
Raksts #17


Zintniece
Grupas ikona

Grupa: Noslēpumu nodaļa
Pievienojās: 03.11.03
Kur: te un tagad
Dzīvā enciklopēdija



Man īsti nepatīk vārds "vairāk". Neesmu pārliecināta, ka to var īsti labi pamatot.
Varbūt var izmantot "ne mazāk kā"?
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Beppo
iesūtīt 04.04.2009 11:19
Raksts #18


Sātana advokāts
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 08.11.06
Ziedoņa māceklis



Man domāt, interesanta būtu jebkura tēma, kas salīdzina vientiešu un burvju pasauli. Tehnika vs maģija bija tikai pirmais, kas man iešāvās prātā. Bet, ja tiek izvēlēta šī pati tēma, Rovielas redakcijā man tā patīk labāk. smile.gif

Šo rakstu rediģēja Beppo: 04.04.2009 11:24
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Mitrene
iesūtīt 04.05.2009 17:49
Raksts #19


Cīnās ar Lankašīras laumiņām
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 27.06.08
Kur: Gatavojas universā lielākajam baļļukam.



tāds viegli humorīgs temats, zinot ka jau kādu laiku pastāv diskusija "vai forumiņš mirst?" to varētu pārvērst par debašu tēmu. piem uzstādīt tēzi Forumiņš mirst, vai arī Forumiņš nemirst

Taču ja saglabā nopietnu skatījumu uz dzīvi (reizēm vajag) Man liekas interesanta tā tēma par tehniku Vs Maģiju. sākumam būtu gana laba.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
(sun)
iesūtīt 20.05.2009 17:43
Raksts #20


Atver vēstuli ar SĒRG-u rezultātiem
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 08.09.06
Dzejnieks 2009



Īstenībā, es gribēju šeit iepostot tikai vienu burtu kombināciju, kas ir ROFL, bet tas nebūtu jauki, jo tad visi uz mani dusmotos un atkal pataisītu par Foruma Biedu 200hrenviņuzin.varbūt pat procentus ieliktu sad.gif
Par debašu tēmām - ziniet, es labprāt piedalītos tādā kulturālā debatē par kādu tēmu, piemēram, "Demokrātija Ķīnā" vai "PSRS sabrukuma cēloņi un tā psiholoģiskā ietekme uz 21.gs sabiedrību" vai vēl kaut ko, bet par to, kas krutāks - vientiešu motorzāģis vai 'avada kedavra' diskutēt nevēlos. Agri vai vēlu tas no divu komandu/oponentu cīņas pāvērstos HP fanu zakāšanās placī ar tekstiem "motorzāģis patērē benzīnu un izraisa globālo sasilšanu" ū tē jē pē.

Un vispār, es zvēru apēst puskilogramu tikko pļautas zāles, ja jums šitais pasākums izdosies happy.gif.

jomaijō, gandrīz aizmirsu.Piedāvāju tēmu - "Cūkkārpas dibinātāju ieguldījums burvju izglītībā.Pozitīvās/negatīvās puses."

Šo rakstu rediģēja Centrāltirgus Baložvīrs.: 20.05.2009 17:45
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu

2 Lapas V   1 2 >
Atbildēt pavedienāSākt jaunu pavedienu
1 lietotāji/s lasa šo pavedienu (1 viesi un 0 anonīmie lietotāji)
0 biedri:

 



RSS Lo-Fi versija Pašlaik ir: 29.03.2024 00:31