Kurbijkurne forums: Soli tuvāk fantāzijai

Laipni lūdzam, viesi ( Pieteikties | Reģistrēties )

> Ievēro!

Bibliotēkas plauktā par citām lietām, lūdzu, nesarunāties!
Vai nu atrodi piemērotāku forumu, vai izmanto kaucekļus. Sarunas no bibliotēkas plaukta var tik dzēstas bez brīdinājuma!

> Zenta Ērgle, latviešu rakstniece
Ného
iesūtīt 24.03.2005 18:45
Raksts #1


Rex Aegyptus
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 15.03.05
Kur: terra incognita



modiem:piedodiet, ja šāds pavediend jau ir, bet es to neatradu!

Es gribētu zināt jūsu viedokli par Zentas Ērgles darbiem. Man pašam jau tie patīk, visus gan neesmu lasījis, bet izlasītie man patika. Vislabākais darbs bija (3 apvienoti vienā grāmatā) "Mūsu sētas bērni, indiāņi un melnais kaķis." Tā bija un ir mana mīļakā piedzīvojumu grāmata, kuru saraksījusi latviete un arī ietilpst kategorijā -grāmata par bērniem un viņu piedzīvojumiem.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
2 Lapas V  < 1 2  
Sākt jaunu pavedienu
Atbildes (20 - 30)
Ouens
iesūtīt 01.08.2006 17:42
Raksts #21


Ataudzē kaulus pēc uzvaras kalambola mačā
****

Grupa: Bijušie
Pievienojās: 16.02.05
Kur: te.



var dabūt pie manis! smile.gif

Z.Ērgles grāmatas ir tādas saulainas. Viegli lasīt. Esmu lasījusi diezgan daudzas.
Kāds ir lasījis "Operācija Kanna"? (laikam tā to sauca...)
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Roviela
iesūtīt 01.08.2006 19:17
Raksts #22


Zintniece
Grupas ikona

Grupa: Noslēpumu nodaļa
Pievienojās: 03.11.03
Kur: te un tagad
Dzīvā enciklopēdija



Jā, "Operācija "Kanna"" ir lasīta. Nav ne vainas, ja neskaita to, ka vispār ir pieminēti partizāni. Pašā grāmatā nav nekāda novērtējuma - labi, sliktie, pareizie, nepareizie. Vienkārši kādam ir tāds dzīvesstāsts.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Sol Invictus
iesūtīt 04.08.2006 21:29
Raksts #23


Prāto, kā lietderīgāk ieguldīt rūķīšu zeltu
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 21.07.04
Kur: Tallina
Niks 2006



CITĀTS(Haunting dream @ 22.03.2006 21:27) [snapback]588886[/snapback]

Šķiet, ka Zentas Ērgles grāmatas bija pirmās latviešu autoru rakstītās, kuras kaut cik nopietni sāku lasīt bērnībā. Cik atceros, tad vairums no tām tika izlasītas ne vienu reizi vien - un varbūt derētu vēlreiz kādu reizīti tās pārskatīties, nostaļģijas pēc.
Laikam tas tieši bija iemesls tam kādēļ tās sāku lasīt - vecāki sakarā ar šo autori pieminēju tik tolaik man neizprotamu vārdu salikumu - Padomju noskaņa, ka vēlme noskaidrot, kas tā par zvēru ir, lika man ķerties pie to lasīšanas. Savādi, bet nebiedēja pirmās pie rokas esošās grāmatas - "Par mūsu sētas bērniem, indiāņiem un melno kaķi" - visai apjomīgais biezums.
Protams, ka izlasot grāmatu atšifrējums neradās, bet vēlme sameklēt un izlasīt pārējos autores darbus gan, ko pilnīgi nenožēloju, tieši otrādi - lielākoties visi atstāja patīkamas atmiņas par bērnības literatūru.

Cik atceros, tad pirms pāris nedēļām televīzijā izdzirdēju, ka šīs grāmatas grasās izdot jaunos metienos - ar paskaidrojumiem grāmatas beigās, redz, bērniem daudzi vārdi izrādījušies nesaprotami...
Protams, atzīstami, ka šīs grāmatas ieraidzīs jaunus lasītājus, tomēr tā mazliet dīvaini sametas...


Padomju dziives realitaate dvasho no shiim graamataam, man gan nelikaas ka tur buutu vairaak smadzenju skaloshanas par prastu dziives realitaati. Nesaprotu kaa gan graamataa kur pionieri skraida uz visaam puseem var nepamaniit "Padomju noskanju". Neko nesaprotamu kam vajadzeetu skaidrojosho vaardniicu arii neizlasiiju.

Par pashaam graamataam - neatceros vairs kaa kuru sauc, buutu jauki ja kaads iisi apstaastiitu kas zem kura nosaukuma sleepaas. Izlasiiju visas kas bija biblioteekaa, vislabaak patika muusu seetas beerni un bez 5 minuuteem pieaugushi laikam (laikam) nepatika piem. tas staasts kur galvenie varonji liidz naavei piekaavushi kaadu puisi, laidaas uz aarzemeem, tas par Peeteri kura mammai bija slima sirds un laikam Uno un triis musketieri arii ne
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Švilpaste
iesūtīt 06.08.2006 00:46
Raksts #24


Studē augstākās pārvērtības
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 20.11.04
Kur: Savā mazajā iedomātajā sapņu pasaulītē,kur nekad nenotiek kaut kas ļauns.



CITĀTS(loo @ 01.08.2006 18:11) [snapback]1015512[/snapback]

Vai kāds varētu pateikt,kur var dabūt grāmatu- Bez piecām minūtēm pieauguši.?? Dikti gribas izlasīt.....


A vot jāmeklē bibliotēkās vai grāmatu antikvariātos. Es trīs grāmatas["starp mums meitenēm runājot triloģiju] dabūju tikai biblenē,turklāt,kad Z.Ērglei bija jubileja,un tās bija izliktas.
A pie vecvecākiem neesi meklējis? Dīvaini prasīt,bet Tu varētu atrast....

Es lasīju to par Lipu Tūlianu,tad vēl dažas,bet āprāts,vispār nevaru atcerēties... blink_a.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Viesis_peluuXxX_*
iesūtīt 17.09.2006 19:43
Raksts #25





Viesi




Es arī esmu lasijusi ZENTAS ĒRGLES grāmatas TĀS IR : Starp mums meitenem runājot, Noslēpumainais atradums,(vienā grāmatā) Lips Tuliāns zaudē maču-tāpat vien,un bez piecām minutēm pieauguši...
Ļoti interesantas un jaukas grāmatas... wink.gif rolleyes_a.gif smile.gif


Bet tagad man skolā jāraksta par grāmatām ko esmu izlasijusi! un tās ir ZENTAS ĒRGLES!


Un man arī ir jāstāsta raksnieces BIOGRĀFIJA bet es neko daudz nezinu! sad.gif unsure_a.gif vai lūdzu jūs man vart palīdzet un uz e-pastu atsūtīt mazu daļiņu par ZENTAS ĒRGLES BIOGRĀFIJU lūdzu ella_elluks@tvnet.lv
paldies liels! sorcerer.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
DarkJedi
iesūtīt 27.10.2006 00:54
Raksts #26


Dzer sviestalu Trijos slotaskātos
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 28.01.05
Kur: Kaut kur galaktikā



Jā esmu lasījis daudzas grāmatas no Zentas Ērgles, bet ne visas. Kuras esmu un kuras nē vairs neatceros, bet zinu to, ka "Mūsu sētas bērni, indiāņi un melnais kaķis." vairākus gadus bērnībā bija viena no mīļākajām grāmatām, atceros, ka pirms tam mīļākā grāmatu sērija bija ‘’Smaragdas Pilsētas burvis’’ ar pārējiem turpinājumiem, bet kad izlasīju šitamo sējumu, tad kļuva par mīļāko uz vairākiem gadiem. Vairākās reizes esmu to lasījis. Un fonīgais Padomju propagandīguma šarms likās zupā Cool!

p.s. Rakstot postu secināju, ka jau bērnībā esmu bijis samaitāts kapitālists, jo vienīgais teiciens ko šobaltdien atceros no šīs grāmatas ir no vietas kur trešā stāsta galvenais varonis spriedelē ar sevi, par to kādēļ izdevīgāk būt skursteņslauķim nevis inženierim/zinātniekam (vai kas tur bija šamā fāteris pēc profesijas) ir komentārs par skursteņslauķa atalgojumu ‘’Bet mēneša beigās lūdzu, divreiz lielāka alga nekā manam tēvam.’’ Lol, laikam ja bērnība samaitā, tad tāds paliek visu mūžu. Kapitālisms rulzz111, lol smile.gif

Šo rakstu rediģēja DarkJedi: 27.10.2006 00:55
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Mauvaise Mademoi...
iesūtīt 18.03.2008 17:43
Raksts #27


Veic pētījumu par katlu dibenu biezumiem
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 10.08.05



Mājās, plauktā, stāvēja kāda grāmata, laikam "Starp mums, meitenēm" vai kaut kā tā. Nolēmu, ka atvēršu, kārtīgi izsmiešos par padomijiskumu un naivumu, kam tur vajadzētu būt iedrukātam, bet šausmīgi kļūdījos.
Grāmata - depresīva, vietām jaušas bezcerība, protams, nelaimīga mīlestība, vīrietis - izmantotājs un ārkārtīgi ļauna ģimene. Izlasīju vienu reizi un nodomāju, ka vairs nevēršu vaļā. Pārlieku patiesi.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
aldis
iesūtīt 10.01.2010 23:31
Raksts #28


Cep speķi Dūdijam
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 12.02.07



Vinas "starp mums meitenem runajot" ir iesakama jeb kuram vecumam!


zenta
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Miervaldis Gotiņ...
iesūtīt 11.01.2010 09:18
Raksts #29


Gatavo atskaiti Zemvaldim
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 20.11.08
Kur: Arkanara
Gotiņtēvs 2012



Zenta Ērgle ir žanra klasika! Neapšaubāmi, viņa ir viena no labākajām/lasāmākajām latviešu bērnu-jauniešu rakstniecēm, ja ne pati labākā. Par to padomju noskaņu - kā nu bez tās, ja reiz grāmatas rakstītas TAJĀ laikā un ataino TO laiku?

Pārizdošana ir tikai un vienīgi atbalstāma, jo visādi citādi žanrs ir patukšs - postpadomju laikmetā vietējā bērniem un pusaudžiem veltītā literatūra nav diez ko uzplaukusi, a no pirmspadomju laikiem, cik zinu, arī nekā prātīga nav, ja nu vienīgi izņemot pasakas (kas neatbilst žanram) vai saldsērīgos, sentimentālos stāstiņus par kārtējā ganiņa dzīvi...

Imho, Zentas Ērgles grāmatas šodienas jaunatnei varētu būt saprotamākas nekā 20-30. gadu `Jaunības tekas` vai kas tamlīdzīgs wink.gif

Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Liesma narnia HP
iesūtīt 24.04.2010 14:48
Raksts #30


Mācās koptelpas paroles
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 15.04.10
Kur: Skaistākā vieta uz pasaules



Sāku lasīt grāmatu "Starp mums meitenēm runājot", bet nelikās diez ko interesanta, izņemot vienu nodaļu. Un tā arī neesmu viņu līdz galam izlasījusi, nezinu, vai arī kādreiz izlasīšu...
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Liesma narnia HP
iesūtīt 07.06.2011 14:24
Raksts #31


Mācās koptelpas paroles
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 15.04.10
Kur: Skaistākā vieta uz pasaules



Beidzot izlasīju grāmatu, kurā ir apvienotas visas trīs grāmatas: "Starp mums, meitenēm, runājot", "Bez piecām minūtēm pieauguši" un "Nosargāt mīlestību". Izlasīju pateicoties "Bērnu žūrijai". Izrādījās tīri laba.

P.S.- cerams, ka tas nekas, ka es rakstu uzreiz pēc iepriekšējās reizes, kad es rakstīju.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu

2 Lapas V  < 1 2
Atbildēt pavedienāSākt jaunu pavedienu
2 lietotāji/s lasa šo pavedienu (2 viesi un 0 anonīmie lietotāji)
0 biedri:

 



RSS Lo-Fi versija Pašlaik ir: 29.03.2024 01:01