Kurbijkurne forums: Soli tuvāk fantāzijai

Laipni lūdzam, viesi ( Pieteikties | Reģistrēties )

> Ziņu iesūtīšana

Jaunu pavedienu veidošana šajā forumā ir atspējota.

Ja vēlies iesūtīt jaunumus, dari to Dienas Pareģa pamatforumā.

 
Atbildēt pavedienāSākt jaunu pavedienu
> Daniels Redklifs. Harijs nav puisis izpriecām
ils
iesūtīt 24.07.2009 20:30
Raksts #1


Krāmē plauktos Izgaistošās izgaišanas grāmatas
Grupas ikona

Grupa: Dienas Pareģis
Pievienojās: 29.07.03
Kur: Rīga
Dienas Pareģis 2009



Laikrakstā Diena šopiektdien publicēts raksts par Danielu Redklifu ar filmu studijas sagatavotām atbildēm uz dažiem šobrīd aktuāliem jautājumiem.

Zēns, kurš savu pirmo lomiņu — jauno Deividu Koperfīldu slavenā Čārlza Dikensa romāna televīzijas uzvedumā — nospēlēja desmit gadu vecumā. Jauneklis, kurš tūlīt, 23. jūlijā, svinēs savu divdesmito dzimšanas dienu un kurš desmit savas dzīves gadus ziedojis viena izredzētā — Cūkkārpas magu skolas brīnumbērna Harija Potera — tēla iedzīvināšanai. Nu jau daudzu desmitu paša nopelnīto miljonu saimnieks. Pazīstams un populārs itin visu sociālo slāņu publikā, kas vispār apmeklē kinoteātri. Pasaulē zināmākais gudrītis, kura apaļās brilles kļuva par modes trendu.

Jauns cilvēks, kurš nav zaudējis savu "nevainības šarmu", bet spējis mest drosmīgu izaicinājumu savam aktiera liktenim — pērn veiksmīgi debitējis savam zīmes tēlam Harijam Poteram kardināli pretējā dramatiskā lomā — psihiski nestabila, seksuāli frustrēta jaunekļa — slepkavas — lomā leģendārā XX gadsimta drāmas klasikā — Pītera Šefera lugā Ekvus. Turklāt debitējis spilgti un profesionāli noturīgi — pamēģiniet iedomāties kādu mūspuses jauno aktieri, kurš veselu gadu sešreiz nedēļā spēlētu vienu un to pašu psiholoģiski smago lomu… Pirms pasaulē populārākā bestsellera/seriāla par jauno burvi sestās daļas Harijs Poters un Jauktasiņu Princis Daniels Redklifs ir globālās kinoskatītāju auditorijas uzmanības lokā. Turpmākajos divos gados mēs varam sagaidīt pēdējās poteriādes grāmatas divdaļu ekrāna versiju, un tad — viss… Vai tā?

— Pēc pāris gadiem visa šī kņada ap Hariju Poteru beigsies. Būs bēdīgi, kad beigsies pēdējās grāmatas filmēšana?
— Pilnīgi droši, ka skumšu. Poters tomēr deva tādu kā stabilitātes sajūtu — kā drošības trosi: ja kaut kas kaut kur man neveicās, vienmēr varēja domāt un cerēt — nākamajā Harija Potera daļā viss izdosies!

— Ko tu ar to domāji? Vai izrādi Ekvus, kurā tu kails jāj ar zirgu un apskauj to?
— Jā, arī to. Tik daudzi taču gaidīja, ka es izgāzīšos. Bet es neizgāzos, gluži otrādi — izrādei bija nopietni panākumi, un tas mani ļoti gandarīja.

— Desmit savas dzīves gadus tu esi pavadījis Potera filmēšanā. Sanāk gandrīz vai tāda kā dzīves skola, vai ne?
— Nu, tagad gan man ir nelaba dūša no šīs skolas, tāpat kā no parastās skolas. Neticēsiet, bet pēc visu sešu daļu oficiālajām pirmizrādēm es pat ne reizi neesmu tās noskatījies, kā saka, ar svaigu aci. Kaut gan tam, protams, vajadzētu vienreiz saņemties — varētu taču es papriecāties par savu aktieriskās meistarības un profesionalitātes līmeņa izaugsmi (smejas). Toties, filmējot pēdējo sēriju, es iemācījos spēlēt galda tenisu, un man tīri labi padodas! Tiesa, Emma pingpongu spēlē vēl labāk. Bet vispār jau, protams, būs sāpīgi šķirties no draugiem, ar ko tik ilgs laiks pavadīts kopā dienu dienā — katras sērijas tapšana taču notiek desmit mēnešus. Katru dienu! Tā nav nekāda izprieca.

— Runā, ka tu esot liels indie mūzikas fans. Vai šajā jomā tev bijuši kādi svaigi un neaizmirstami atklājumi?
— Jā. Labāku par Vampire Weekend nav! Viņiem dziesmas sacer Lora Mārlija, tie ir superīgākie teksti! Otra grupas meitene Adele arī ir labā. Bet gada krutākais disks, manuprāt, iznācis grupai The Wombats, sauc Love, Lost And Desperation. Vēl man ļoti pie sirds ir Beirut, grupa, kuru neviens, izņemot mani, nav redzējis un dzirdējis (smejas). Bet tai ir divi albumi, kurus es sirsnīgi visiem iesaku nopirkt, nenožēlosit. Vēl es filmēšanā kaifoju — visu laiku iPod klausījos Mars Volta, un pēdējais albums My Chemical Romance bija neticami iespaidīgs. Agrāk man viņi nu tā, ne īpaši…

— Tu patiešām esi īsts indie speciālists!
— Kāds es speciālists! Man nav galīgi nekādu muzikālo dotību, es pat ģitāru rokās nemāku turēt. Par dziedāšanu man vispār kauns runāt…

— Bet ar karaoki taču tu tiec galā?
— O, jā! Tā man baigi padodas. Mans kroņa numurs ir Deivida Bovija Rock and Roll Suicide. Pēc pusgada Ekvus spēlēšanas Ņujorkā mums bija tāda sezonas noslēguma ballīte, un es visus burtiski satriecu ar savu bļaušanu. Bet Bovijam patiktu!

— Atgriežoties pie Harija Potera, vai tiesa, ka sestajā daļā mūs sagaida Harija "melnā puse"?
— Man drīzāk šķiet, ka lielākās pārvērtības notiek ar Ronu un Hermioni. Harijs pusi filmas būs dikti nelaimīgs — galvenokārt tāpēc, ka viņa dzīvībai draud briesmas. Arī mīlestībā viņam tā īsti neveicas. Vispār viss uz ekrāna notiks kā pie cilvēkiem — jūs taču zināt, cik meistarīgi Roulingai grāmatās izdodas sajaukt burvestības ar ikdienišķo, maģisko ar dzīves rutīnu.

Šo rakstu rediģēja eyedam: 26.07.2009 21:54
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu

Fast ReplyAtbildēt pavedienāSākt jaunu pavedienu
2 lietotāji/s lasa šo pavedienu (2 viesi un 0 anonīmie lietotāji)
0 biedri:

 



RSS Lo-Fi versija Pašlaik ir: 29.03.2024 09:41