Kurbijkurne forums: Soli tuvāk fantāzijai

Laipni lūdzam, viesi ( Pieteikties | Reģistrēties )

> Ievēro!

Raksti šajā forumā netiek skaitīti.

> sarunas par tēmu
kaiva
iesūtīt 18.08.2017 13:35
Raksts #1


Atver vēstuli ar SĒRG-u rezultātiem
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 16.06.06
Kur: tepat
Vārdmetējs 2012



mazā omulīgā pačalošana- apakšvirsraksts

varbūt tas drīzāk der gondorai bet gan jau aizvirzīsimies kaut kur arī prom no literatūras

paklau- vai tev tā krāsu tēma arī ir kaut kā pārsūtāma pa e pastu?
man ienāca prātā arī ko tev nosūtīt, gaidi!

nu skaidrs- tu esi ideālā tulkotāja! nopietni. bet tam jābūt baigi grūti ja grib tulkot īstas grāmatas. valoda ir ģeoloģijas slāņi svītas un epohas.
ko tu piemēram lasi lai apgūtu konkrētu stilu? un ko tu piemēram vēlies tulkot?
domāju ir ļoti derīgi ar tulkotāja aci lasīt Zanes Rozenbergas tulkojumus. arī hobits ir viņas darbs. (bail iedomāties par ko to padarītu mūsdienās) un protams lm montgomerija

un loģiski belševicas- arī alise brīnumzemē bet tu to noteikti visu zini pati

vai mācies tikai pati vai attiecīgi studē kaut kur angļu filologos?

man jau liekas ka vajadzētu pieņemt likumu, ka neko nedrīkst tulkot nepārbaudīts tulkotājs. reizumis tas noteikti varētu būt autodidakts bet tam vienalga būtu jānoliek eksāmens kā braukšanas tiesības

lasu pēdējā laikā latvju tekstus. un sajutu pilnīgi literāro procesu kādā mirklī. tagadnes iespaidu. it kā literatūra latvijā notiktu mūsdienās un es tajā būtu iesaistīta. :>> proti gadījās izlasīt pirms dažiem mēn bereļa fragmentu no topošās grāmatas par rakstīšanu- un pēc tam ievas melgalves komentāru par to- viņa pateica tieši to ko es domāju. rādās tiem tajās augstajās sfērās ir vajadzīgs kāds kas atgādina pašsaprotamo. tad vēl recenzija par monstriem un metaforām- droši vien esi lasījusi?- arī gluži manas domas
un dažus vecos karogus- tur izrādās ir visādas interesantas lietas- un daudz vairāk nekā mūsdienās- varbūt tu zini kādu, kam tādus nav kur likt?
vakar piedzīvoju dzīves mācību. lūk kāda tā ir:
klausi savai intuīcijai!
maijā man skolas biblenē lasītavā paziņoja ka viss arhīvs ir izmests laukā un es šokā nezināju ko darīt. gribēju iet pārjautāt biblotekārei, bet ko man tur jautāt- negribēju dzirdēt vēlvienu apstiprinājumu- jā jā vajdzēja atnākt pirms dažām dienām.
un tagad izrādās ka tieši karogi tobrīd vēl nebija izmesti. un neviens neiedomājās arī man pateikt kaut arī es tur gorījos ik pēc nedēļas. tāds rūgtums zini dvēselē...
crying.gif

nu labi :>> bet tu gan tā nedari. mirkli apdomājies un eskrien prom ja iekšējā balss kaut ko saka (protams var gadīties ka tā iesaka lasīties prom- piemēram ja esi nočiepis kādu žurnālu vai tādā garā)
ps- man vnk skolā ir blats

lasu šobrīd čempionu brokastis. varbūt to var pamanīt
vonnegūts visu raksta tādā garā?

tu noteikti esi labāk pazīstama ar lit klasiku :> apelsīns un skrūves pagrieziens un tādā garā man vēl gaida sarakstā
bet vienlaikus vakar līdz rītam lasīju arī vulfu- uz bāku. pēc satura ļoti līdzīga airisai mērdokai (to gan esmu pavairāk lasījusi. bet taupu un marinēju) pēc stila arī bet ar savu rokrakstu
nesaprotu kāpēc "autors voice" nevar tulkot kā rokraksts. tas jau sen ir tik pašsaptotams vārds
"balss" izklausās de.bīli. (ievēro, ka es nesaku "manuprāt") hahaha

methods of rationality ir bieži citēts tv tropes- to tu arī noteikti zini
es sāku sazināties ar amāliju bet tad viņa kaut kur pazuda- pēdējais ko viņai pajautāju- vai lasi tv tropes?
iespējams ka viņa ir pazudusi tropu džungļos...
lai nu kā- ja tu to iztulkosi būs baigi baigi super! novēlu visu kas tam vajadzīgs!


nu jā krēslā ir tā lieta par mitoloģiju- vairāk tas kas tur nav pateikts bet domāts- uguns un ledus, pūstošie vampīri par nāvi un siltie vilkači par dzīvību. bellas izteiciens- ejiet ieskrieties ar savu dvēseli, man to nevajag. voltūru vēture. vampīru "dzīves spēlēšana" piem alises modīgums. nemirstīgie bērni un izdzimteņi un jaukteņi jeb svētie bērni. viņas gaidību ainas bija visšaušalīgākās un fascinējošākās. tāpēc to tomēr var pieskaitīt pie šausmu lit. un voltūru gļēvulība. īstenībā viņi redzot pretestību nemaz neuzzsāka cīņu. viņi bija pieraduši pie visvarenības. un kur nu vēl pats āro- tas nu tiešām ir literatūras un arī kino gardumiņš. kā viņš viņu notēloja! turklāt filmā vēl bija pielikts klāt un uzlabots. nu tādas lietas
protams daudz kas no tā ir citās grām vnk pie mums tās nav tulkotas


(mājiens ar neuzkrītošu sētas mietu)

ļoti interesanti- man 4. poters tā patīk ka neesmu baigi daudz kļūdu manījusi, kaut arī izlasīts apm 46x
klau- vai e bukā teorētiski var labot? man jau sen interesē

klauss. jā, man šai sakarā nenormāli riebjās tā blondā, aizmirsu kā sauc. tik paštaisnu personu reti gadās redzēt! pat šinī fikšonlandē kur tādas vien mīt. un tas ka viņa beigās saiet ar stefanu! pfffff... vismaz tikpat bezsakarīgi kā Harijs un dž.
jā par boniju tev pilnīgi piekrītu. bet viņa tur ir drausmīgi pazemota. bez viņas tur neviens neizdzīvotu, bet viņa skaitās gandrīz kā 3. plāna tēls
laikam tāpēc ka melnā. un tāpēc ka nenoliedzami visskaistākā persona starp abiem dzimumiem visās sērijās. baltajiem vnk tas skauž. jau gadsimtiem. tas arī visu izskaidro. arī iekšēji visskaistākā- kopā ar savu grandma
arī blondā, nu klausa māsa ir baigi forša un arī ļaunā ketrīna tā neko
bet vnk vnk neatvairāms ir elaidža... rolleyes_a.gif rolleyes_a.gif rolleyes_a.gif
tik kārtīgs un godīgs...
ak...

grin.gif nē tiešām
labi esmu rdzējusi tikai 2 sezonas?- 2 un 3? un īsti neiebraucu pamatproblēmā kāpēc viņiem ir tās problēmas. bet zini literatūra tāpec ir literatūra ka simboliska. plus vēl kaut kā izjūtu cieņu pret tiem kam jāsabūvē tik ietilpīgs sižets tik īsā laikā un vēl jāuzfilmē. (tāpat kā once upon time.)
esmu piedalījusies par statisti- laikam ar to pietiek lai izjustu uz savas ādas cik sarežģīta lieta ir filmēšana. jo vairāk tāpēc ka pašai nav jāatskaitās nekādiem termiņiem- kā rakstu tā rakstu. un no otras puses sāku arvien vairāk izjust kāds lāsts rakstniekam ir laiks... :> ka viņam jāiekļauj sava iztēle tomēr realitātē
bet protams faniem ir jāsaredz muļķības
vienīgais domāju ka jāizšķiro par ko vērts besīties vairāk- stulbiem tēliem vai fantastisku sižetu. galu galā pastāv rule of cool.. * čukst* (tropi)

ok
pagaidām

Šo rakstu rediģēja kaiva: 18.08.2017 13:43
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
28 Lapas V  « < 10 11 12 13 14 > »   
Sākt jaunu pavedienu
Atbildes (220 - 239)
Hermaine
iesūtīt 13.12.2019 15:56
Raksts #221


Ataudzē kaulus pēc uzvaras kalambola mačā
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 06.04.07
Kur: Vakardienas trakumā



Pašā pirmajā šīs sarunas lapā kaiva rakstīja:

CITĀTS(kaiva @ 19.08.2017 18:39) *
tā. man patīk džinnija, ļoti! tieši tāpēc man viņas tēls ir sabojāts ar to nenokurienes izrauto epizodi un visu tālāko pliekano mīņāšanos. tas bija tā it kā tev parādītu itāļu saldējumu un tad izrādītos ka tā ir imitācija. resp viņas tēls zaudēja visu potenciālu- un tas jau bija parādīts gan pirms gan pēc tam- roulingai viss ir ļoti smalki- ka viņas 'pārinieks' burtiski ir nevils- un ka viņa pati saprot viņa spēku tikai pēdējā gadā. behind the scenes daudz kas ir jūtams un R par to liek domāt arī 6. plāna tēlu sakarā. filčs piem. tāpat kā ir jūtams ka rons iemīl lunu- un arī gūst tādu pašu mācību kā māsa. tā ir literatūras klasika- atkārtot motīvus vairākās sižeta līnijās lai tā īsti iegulst paurī- lai varētu tomēr mācīties. piem kristi romānā slepkavība golfa laukumā ir 3 pāri un katrs savā veidā atklāj tēmu: godīgā sieviete un melīgā (un es pati to sapratu tikai tāpec ka uzrakstīju analīzi)
bet H un H jau ir savienoti pasaules rītausmā. viņi visu laiku uzvedas kā viens otru cienoši nu "2 cilv kas ir kopā" kas dos viens otram brīvību un jau no sākuma viens otru labi pazīst un bez vārda runas dara otra labā visu kas iespējams. un tas nemaz nav maz. ko hermione izdara lai varēt gadu- patiesībā iespejams visu mūžu- bēguļot. kā harijs norij savas dusmas par salauzto zizli (nemaz nerunājot par to cik tas ir acīs krītošs mitoloģisks motīvs. atliek palasīt latv t. dz.) un tā tālāk un tā tālāk viscauri.
nav svarīgi ko autors pasaka ar saviem apzinātajiem vārdiem "viņa nav mana mīļotā meitene. es viņu mīlu kā māsu" izņem dažus vārdus un atklāsies gluži cita aina ( kā arī piem rons: mīlestībā un karā visi līdzekļi labi. nekreņķējies mājās būs luna!)
lūk, svarīgi ir tas kas risinās visā grāmatā, tas kas ir AIZ vārdiem. tā arī ir "literatūra un māksla" (tādi žurnāli ar man ir ;>>) tas viss kas ir AIZ. tā ir visa mākslas jēga. nepateiktais. tā tas ir bijis kopš alu cilvēka laikiem ^^
tādā kārtā mēs nonākam arī pie vampiem- mitoloģijas un līdzsvara likumi prasa lai Stefans tādā gadījumā saietu ar ļauno Ketrīnu. lai diagonāle tiktu novilkta līdz galam. jo būtībā grozies kā gribi bet ir un ir tikai 2 personas: StefDeimons un ElenKetrīna- abi sašķelti tumsas un gaismas polos. un par to arī visu laiku risinās tēma. katrs atrod sevī tumšās un gaišās puses. resp īstais visa stāsta mērķis ir atrast to otru pretējo neiepazīto- kā nu kuram gaismu vai tumssu. tieši tāpēc E un D saiešana ir neizbēgama. ja E paliktu ar S tas būtu kā pateikt 0=0. resp nekas nenotiek. jeb +=+. kādā jēga rakstīt šādu stāstu? māksla prasa negaisus. tāpēc E saiet ar D un + tiek sareizināts -
tam pašam jānotiek arī otrādi

bet tev taisnība ka viņi ir viens otra cienīgi :>> tādi gadījumi arī kino ir vēl

lūk. var teikt ka māksla ir asimetrija vai negaidītais vai neloģiskais nepareizais un nenene
jā. tikai ne bezsakarīgais. es pat neiebilstu bet likumpārkāpumiem ja tie būtu pārliecinoši. bet nav. noļ emociji.
tā ka īstenībā visa māksla pakļaujas tiem pašiem kompozīcijas likumiem kā inžinierija.
ja tu tos ievēro, tas ir "koncentrēts gaismas stars" (čemp. brok)
ja nē tad ir latviski sakot- pļur
vismaz atsevišķās epizodēs bet kopiespaidu ļoti bojā
brīvība ir likumu lietderības apzināšanās. improvizēšana likumu ietvaros.
indiešu klasiskie mūziķi gadu desmitiem mācās likumus, pilda improvizācijas uzdevumus, kļūst par matemātiķiem. pielūdz šos likumus gluži kā dievību.
un tikai tad gars sāk lidot... un rodas neatkārtojama mūzika “no šī mirkļa”

ommmmm
tava mūžam
gurudži


P.S. Ziemassvētku sods tev ir tiešām smieklīgs! Izlasot nodaļu, smaids sejā sarodas, gribot negribot!
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Aiva
iesūtīt 15.12.2019 21:29
Raksts #222


Šņācmēles tulks
******

Grupa: Daiļdarbu pārziņi
Pievienojās: 22.12.03
Gondoras sargs



Vai ne. Vēl mazliet, un tad stāsts būs galā, ceru līdz ziemassvētkiem šoreiz pabeigt.

PS. Darīts. Papildināju 4. daļu un pabeidzu ar 5. daļu.

Šo rakstu rediģēja Aiva: 15.12.2019 22:53
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Hermaine
iesūtīt 16.12.2019 17:44
Raksts #223


Ataudzē kaulus pēc uzvaras kalambola mačā
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 06.04.07
Kur: Vakardienas trakumā



Re, cik veikli! smile.gif

Man tagad pa Ziemassvētkiem Racionālām metodēm arī kas noteiti satulkosies. Trakums būs noskrējis, atzīmes izliktas, tad jau būs bišķi laiciņš padarīt ko interesantu. laughing.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Aiva
iesūtīt 16.12.2019 23:39
Raksts #224


Šņācmēles tulks
******

Grupa: Daiļdarbu pārziņi
Pievienojās: 22.12.03
Gondoras sargs



CITĀTS(Hermaine @ 16.12.2019 17:44) *
Re, cik veikli! smile.gif

Man tagad pa Ziemassvētkiem Racionālām metodēm arī kas noteiti satulkosies. Trakums būs noskrējis, atzīmes izliktas, tad jau būs bišķi laiciņš padarīt ko interesantu. laughing.gif


O jā. Starp citu, Mēnestiņa akadēmija: otrā tikšanās -
Public · Hosted by Veikals MUMS and Grāmatnīca "Globuss"
Friday, January 3, 2020 at 6:30 PM – 8:30 PM
https://www.facebook.com/events/2378266339150326/

Laikam jau maz izredžu tikt, bet potera fani atkal tiekas
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Hermaine
iesūtīt 17.12.2019 16:59
Raksts #225


Ataudzē kaulus pēc uzvaras kalambola mačā
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 06.04.07
Kur: Vakardienas trakumā



Tāds kā pieaugušo Potera klubiņš, ne?

Es gan laikam būtu par kūtru, lai uz to ietu. Un man vispār labāk patīk grāmatas lasīt vienatnē, klusumā.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Aiva
iesūtīt 17.12.2019 17:41
Raksts #226


Šņācmēles tulks
******

Grupa: Daiļdarbu pārziņi
Pievienojās: 22.12.03
Gondoras sargs



CITĀTS(Hermaine @ 17.12.2019 16:59) *
Tāds kā pieaugušo Potera klubiņš, ne?

Es gan laikam būtu par kūtru, lai uz to ietu. Un man vispār labāk patīk grāmatas lasīt vienatnē, klusumā.


Lasīšana tur ir kā mājasdarbs, uz vietas ir vairāk izlasītā apspriešana un pārdomas par lasīto. Teiksim, par apņēmību pagājušajā reizē bija labi pārrunāts par to, ka Hagrids vēlāk ir rādīts kā vieglprātīgs, izplāpā svešiniekam par pūkainīti, bet Harija dzīvesvietu 11 gados nevienam neizpauda...
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Hermaine
iesūtīt 19.12.2019 09:18
Raksts #227


Ataudzē kaulus pēc uzvaras kalambola mačā
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 06.04.07
Kur: Vakardienas trakumā



Vai arī Dumidors bija uzlicis viņam burvestību, ka viņš to nemaz nevarētu izpaust gribot negribot.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Hermaine
iesūtīt 27.12.2019 10:10
Raksts #228


Ataudzē kaulus pēc uzvaras kalambola mačā
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 06.04.07
Kur: Vakardienas trakumā



Saņēmos un beidzot izlasīju Zāna Impērijas mantinieku. Jāsaka, ka no sākuma šķita mazliet garlaicīgi, kamēr sapratu (apmēram), kas tās par vietām un personāžiem, bet beigas bija ļoti interesantas. Un pirmo reizi literatūrā redzēju tik saprātīgu un inteliģentu ļauno varoni. Dižadmirāļa Trouna tēls šķita absolūti izcils Zāna izpildījumā. Kāds viņš bija īstajā sāgā?

Tad vēl izlasīju (Ziemassvētki tāds kārtīgs vaļošanās laiks hehe) Simulacron-3 . Tā ir 1964. gada grāmata par laiku 2033. gadā. Aizrāva jau no pašas pirmās lapaspuses. cool.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Aiva
iesūtīt 27.12.2019 16:10
Raksts #229


Šņācmēles tulks
******

Grupa: Daiļdarbu pārziņi
Pievienojās: 22.12.03
Gondoras sargs



Zānam bija triloģija par Admirāli Traunu :

Zvaigžņu kari / Timotejs Zāns ; [no angļu val. tulk. Jānis Cekuls ... [u.c.].
Izdošanas ziņas Rīga : Artava, 1999. Saturs: 1.grām. Impērijas mantinieks -- 2.grām. Tumšais spēks atgriežas -- 3.grām. Pēdējā pavēle

Un pēc tam bija vēl diloģija "Trauna roka" - par to kā daži Impērijas mantinieki izmantoja aktieri lai notēlotu Traunu, un pietika ar to pašu aktieri, lai Jaunā Republika zaudētu cīņu pēc cīņas.

Bet vispār daudz viņš par Zvaigžņu kariem rakstījis :

CITĀTS
Zahn's novella Cascade Point won the 1984 Hugo Award.[3] He is the author of the Blackcollar trilogy and the Cobra series (eight novels so far), fourteen Star Wars expanded universe novels, including ten novels featuring Grand Admiral Thrawn: the Thrawn trilogy, the Hand of Thrawn duology, Outbound Flight, Choices of One, Thrawn, Thrawn: Alliances, and Thrawn: Treason.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Hermaine
iesūtīt 27.12.2019 20:03
Raksts #230


Ataudzē kaulus pēc uzvaras kalambola mačā
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 06.04.07
Kur: Vakardienas trakumā



Ā, Trouns tad ir viens no tiem ļoti dīvainajiem tulkojumiem vēl bez Debesbraucēja un Hena. grin.gif Katrā ziņā Trauns bija viens no tiem ļoti retajiem ļaunajiem, kurš neatstāja psihopāta iespaidu, bet reāli loģiskas personas iespaidu. Un pie tam tik loģiskas, ka varētu likties, ka viņš teju vai lasa domas.
(Hehe, laikam jau man tie ļaundari liekas visinteresantākie - gluži kā tajā NP stāstā par Betmenu un Džokeru, mani visvairāk ieinteresēja tieši Džokers.)

Ja godīgi, Voldemorts, piemēram, arī ar visu savu lasprātību Traunam nestāv klāt ne tuvu.

Šo rakstu rediģēja Hermaine: 27.12.2019 20:04
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Aiva
iesūtīt 27.12.2019 21:47
Raksts #231


Šņācmēles tulks
******

Grupa: Daiļdarbu pārziņi
Pievienojās: 22.12.03
Gondoras sargs



Nu, tas romāns droši nav no labākajiem tulkojumiem, tieši no tās grāmatas nāk tie piemēri par kosmisko gaisa floti un kvadrātiskajiem lāzeriem smile.gif bet tā Zāns tiek uzskatīts pat labāko SW Extended Universe autoru. Kopā ar Mihailu Stekpūlu.

CITĀTS
Michael A. Stackpole (born November 27, 1957) is a science-fiction and fantasy author. He has written I, Jedi, the Dark Tide Duology and half of the X-Wing book series. He also wrote the short stories Missed Chance and Elusion Illusion. Stackpole co-wrote the short story Side Trip and comic Mara Jade: By the Emperor's Hand with another fan-favorite author, Timothy Zahn.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Aiva
iesūtīt 08.01.2020 15:59
Raksts #232


Šņācmēles tulks
******

Grupa: Daiļdarbu pārziņi
Pievienojās: 22.12.03
Gondoras sargs



Un tā "Es esmu šeit, lai palīdzētu" ir pārvarējis 3/4 apjoma. Piecas daļas no astoņām ir iztulkotas. Ķēros klāt sestajai daļai.

Pie viena ieliku priekšpēdējo daļu darbam "Dziednieka pieeja". Pamazām vecās astes tiek pielīdzinātas.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Hermaine
iesūtīt 09.01.2020 22:30
Raksts #233


Ataudzē kaulus pēc uzvaras kalambola mačā
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 06.04.07
Kur: Vakardienas trakumā



Aha, redzēju! Tu tā kārtīgi esi uzņēmis apgriezienus. 8) Baigi forši, ka pēc skolas man ir kas interesants, ko palasīt.

Par to Sereniti bija labs pārsteigums.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Aiva
iesūtīt 10.01.2020 13:43
Raksts #234


Šņācmēles tulks
******

Grupa: Daiļdarbu pārziņi
Pievienojās: 22.12.03
Gondoras sargs



"Seilor Moon"seriālā lielāko daļu pirmās sezonas ne skatītāji, ne arī seriāla varoņi neviens nezināja, ka Usagi jeb Mēness Kareive patiesībā ir atdzimusī Mēness Princese Serenite, tas ir labi apspēlēts seriālā, kā visas meitenes meklēja princesi Sereniti. Smaragdam visai ticama ir iespēja, esot naidā ar Kristāla Tokiju, šo niecīgo sīko faktu nezināt. Jo vairāk, ja Usagi nākotnē vairāk darbojās kā Serenite, nevis Mēness Kareive.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Aiva
iesūtīt 10.01.2020 23:55
Raksts #235


Šņācmēles tulks
******

Grupa: Daiļdarbu pārziņi
Pievienojās: 22.12.03
Gondoras sargs



Interesants pusoficiāls fanfiks par Poteru:

CITĀTS
Многие годы назад автор мечтал, чтобы Гарри Поттер закончил страдать ерундой, вооружился "браунингом HP", поцеловал Гермиону, сел за рычаги "челленджера" и под музыку "Металлики" поехал наматывать на гусеницы зловредных УпСов. А Волдеморт в это время тоже прекратил юродствовать, нанял сотню-другую бойцов ИРА и арабских фундаменталистов, и показал бы мастер-класс городской герильи. Увы, но автор с самого начала знал, что этого не будет, а под конец его ещё и круто кинули с пейрингами. Автор промолчал, но затаил... Чтобы однажды написать собственный фанфик по Гарри Поттеру, где Гарри не носит очков, не имеет знаменитого шрама, не особо любит магию, зато любит взрывать, поджигать и творить иные прочие весёлые вещи.

Харальд Поттер. Огнём и сталью

Харальд Поттер. Наследники Слизерина


Seko fragments no "Slīdeņa mantiniekiem":

CITĀTS
- ФИНИТЕ ИНКАНТАНТЕМ!!!

Большой зал заволокло дымкой, над которой гремел голос Снейпа. На памяти Харальда это был первый случай, чтобы довольно хладнокровный зельевар так орал. Робкие писки Локхарта на этом фоне натурально глохли.

Когда дымка немного рассеялась, Поттер понял, что Хогвартс понёс существенные потери.

Примерно треть школьников пребывала в разной степени бессознательности, ещё треть демонстрировала последствия пущенных в ход разнообразных заклинаний. Благо, что магам-недоучкам не хватило ни знаний, ни сил на что-то действительно опасное, поэтому в ход были пущены в основном детские заклинания, типа чар щекотки, перекрашивания или чего-то в этом роде.

- Прекратить! Сейчас же прекратить! - безуспешно надрывался Локхарт.

Снейп же демонстрировал, что добрым (в его случае - не особо) словом и живительным подзатыльником можно сделать куда больше, чем просто словом.

Харальд решил не оставаться в стороне и тоже принять посильную помощь в ликвидации последствий. Для начала расколдовав Нотта, а затем приведя в чувство вырубившихся друг друга Симуса и Рона.

Следующими на очереди оказались Булстроуд и Гермиона, явно принявшие слова о дуэли слишком уж близко к сердцу. Обезоружили друг друга они явно довольно быстро, но на этом не остановились и сошлись врукопашную. Причём Грейнджер не остановило даже то, что её противница была на голову выше и раза в два шире.

Харальд кое-как оттащил отчаянно брыкающуюся подругу от лежащей на полу слизеринки, попутно получив пару пинков. Гермиона потеряла пару локонов, её причёска стала ещё более дикой и лохматой, зато на скуле у Булстроуд красовался свеженький синяк.

- Вставайте, МакМиллан! - бегал от одного дуэлянта к другому Локхарт. - Осторожнее, мисс Фосетт! Крепче прижмите, Бут, и кровь остановится... Пожалуй, лучше начать с защиты, да?

Гилдерой слегка растеряно посмотрел на Снейпа, у которого отчётливо начала дёргаться правая бровь.

Эти двое стояли чуть поодаль от школьников, поэтому последующий разговор слышали очень и очень немногие счастливчики.

- Послушайте меня, вы - жертва хаотической алхимической реакции, - тихо, но угрожающе процедил зельевар. - Инстинкт самосохранения - это базовый инстинкт, присущий любому существу... А если вы умудрились его у себя отключить, то нечего распространять бациллы идиотизма на всю школу. И я НАСТОЯТЕЛЬНО рекомендую прекратить всё происходящее. НЕМЕДЛЕННО. Пока кроме синяков и разбитых носов кто-нибудь не получил сотрясение мозга... В вашем случае - сотрясение вакуума.

- Но, коллега, по моему мнению... - робко пискнул Гилдерой.

- Коллега, - в устах Снейпа это слово прозвучало изощрённым ругательством. - В списке вещей, которые меня интересуют, ваше мнение находится где-то между проблемами миграции ушастой совы и особенностями налогообложения в Родезии. Я достаточно ясно выражаюсь?

- Вполне! - Локхарт прокашлялся и возвысил голос, сменив испуганное чириканье на свою привычную велеречивость. - На сегодня всё, мои юные друзья! Все свободны!


Saite uz pašu fanfiku:
https://author.today/u/volandsever/series#1997
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Hermaine
iesūtīt 11.01.2020 08:05
Raksts #236


Ataudzē kaulus pēc uzvaras kalambola mačā
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 06.04.07
Kur: Vakardienas trakumā



Man gan ar to krievu valodu dikti švaki ir, būtu labi, ja kāds patulkotu. smile.gif

Bet, cik ar googli kopā izlasīju, tad Haralds Poters ir mazliet līzīgs iepriekšējam fikam par Poteru, kuru tu ieteici - mazliet paņirgāšanās un dziļāka izpratne par lietām, kas notika Cūkkārpā, un kāpēc tās ir drusciņ nejēdzīgas.

Bet Strupa atbilde laba par to, cik ļoti viņam interesē Sirdsāķa viedoklis. grin.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Hermaine
iesūtīt 13.01.2020 16:28
Raksts #237


Ataudzē kaulus pēc uzvaras kalambola mačā
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 06.04.07
Kur: Vakardienas trakumā



Oho, tev vajadzēja tikai 25 gadus, lai satulkotu pēdējo darbu!

Es tad vēl nemaz skolā negāju. grin.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Aiva
iesūtīt 13.01.2020 20:37
Raksts #238


Šņācmēles tulks
******

Grupa: Daiļdarbu pārziņi
Pievienojās: 22.12.03
Gondoras sargs



CITĀTS(Hermaine @ 13.01.2020 16:28) *
Oho, tev vajadzēja tikai 25 gadus, lai satulkotu pēdējo darbu!

Es tad vēl nemaz skolā negāju. grin.gif


Drīzāk uz 25 gadiem pazaudēt pusrat\a pamestu melnrakstu un tad atrast. Teicu jau ka plānoju astes pievilkt. grin.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
kaiva
iesūtīt 15.01.2020 16:45
Raksts #239


Atver vēstuli ar SĒRG-u rezultātiem
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 16.06.06
Kur: tepat
Vārdmetējs 2012



Aiva baigi forši ka tu tulkojies un rosies.
Taisos arī kauko palasīt kad būs iespēja. diemžēl nevaru pat iedomāties kad tā varētu pienākt
pirms 100 gadiem piebalgā iesāku lasīt to zv pīrāgu cepšanu un tieši domāju ka ir diezgan prikolīgs bet redzēju ka nav pabeigts un neturpināju. domāju ar šito sākt.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Aiva
iesūtīt 18.01.2020 21:51
Raksts #240


Šņācmēles tulks
******

Grupa: Daiļdarbu pārziņi
Pievienojās: 22.12.03
Gondoras sargs



Pabeidzu "Dziednieka pieeju". Pie viena izliku arī visu "Iedrošināties sapņot". Vajadzēja pārlasīt un izlabot drukas kļūdas, lai gan pa 25 gadiem mana valoda ir mazliet pamainījusies.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu

28 Lapas V  « < 10 11 12 13 14 > » 
Atbildēt pavedienāSākt jaunu pavedienu
4 lietotāji/s lasa šo pavedienu (4 viesi un 0 anonīmie lietotāji)
0 biedri:

 



RSS Lo-Fi versija Pašlaik ir: 28.03.2024 17:29