Kurbijkurne forums: Soli tuvāk fantāzijai

Laipni lūdzam, viesi ( Pieteikties | Reģistrēties )

> Pirms iesūti rakstu

Pirms iesūti rakstu, pārliecinies, ka tu tajā:

1) neesi lamājies;
2) personīgi neaizvaino citus diskusijas dalībniekus;
3) neatkārto jau iepriekš rakstīto;
4) izsakies par pavedienā apskatīto tematu;
5) izsaki savu viedokli, bet necenties to uzspiest citiem.

> Latviešu mitoloģija, Vai tā ir mūsējā?
Kedriks
iesūtīt 03.03.2004 15:43
Raksts #1


Cenšas pārkliegt komentētāju Pasaules kausa izcīņā kalambolā
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 04.11.03



Tauta! Man te ienāca prātā uzjautāt jūsu domas par to, ka redz ir izteikts tāds vieduoklis, ka latvieši savā mitoloģijā jau visu aizguvuši esot no kaimiņiem - pusi no kaimiņiem somugriem, pusi no slāviem, vēl tam pa virsu pamatīgs krietietības slānis uzgāzts...un ka vispār tādu latviešu nemaz neesot...

MAn gan liekas ka kādam tā apgalvot (ar pirkstu nebakstīšu kam) ir izdevīgi kādu sev savtīgu mērķu labad....
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
8 Lapas V  < 1 2 3 4 5 > »   
Sākt jaunu pavedienu
Atbildes (40 - 59)
..:Kerija:..
iesūtīt 08.03.2004 20:50
Raksts #41


Cīnās ar Lankašīras laumiņām
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 07.02.04
Kur: ..zvaigžņu spieta izpūstajā košļājamās gumijas burbulītī lidinoties!!



Katrs domā savādāk, es neko īpašu par šo tēmu piebilst nevaru, ja var, es piekrītu visiem un visam... wink.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
NovemberNövelet
iesūtīt 09.03.2004 16:23
Raksts #42


Kārto teleportēšanās eksāmenu
****

Grupa: Bijušie
Pievienojās: 07.02.04
Kur: The point of no return



Nevis laikam, bet noziimee tongue.gif
Un angljiem eksisteeja taads briinums, kuru sauca par iodine.. Nejaukt luudzu ar jodu, ko smeeree uz bruuceem

Aa, un man radaas jautaajums, te neviens "Magjiju latvieshu tautas tradiicijaas" nelasiija? Interesanta graamata..

Šo rakstu rediģēja Reiki: 09.03.2004 16:31
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Kedriks
iesūtīt 09.03.2004 16:34
Raksts #43


Cenšas pārkliegt komentētāju Pasaules kausa izcīņā kalambolā
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 04.11.03



CITĀTS(Reiki @ 09.03.2004 16:23)
Nevis laikam, bet noziimee  tongue.gif
Un angljiem eksisteeja taads briinums, kuru sauca par iodine..

Aa, un man radaas jautaajums, te neviens "Magjiju latvieshu tautas tradiicijaas" nelasiija? Interesanta graamata..

He, iodine man uzreiz izraisīja asociāciju ķēdīti. Jociņš par krievu mitoloģiju.

Reiz mežam, kurā dzīvo Čudo-Judo (latviski esot iztulkots kā Brīnumērms laughing.gif), brauc garām esesieši uz moča. Šis izdomā šos pabiedēt, sataisa briesmīgu ģīmi, sapinkā mateļus un izskrien tie pretī uz ceļa ar brēcienu "Jā Čuda-Juda! Jā Čuda-Juda! Jā Čuda-Juda!!!

uz ko friči reaģē apbrīnojami mierīgi:

"Was? Juden? Max, feuer!!"

Jau iepriekš atvainojos, ja kādu aizskāru ; blush.gif Tas nebija ļauni domāts unsure.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
NovemberNövelet
iesūtīt 09.03.2004 16:43
Raksts #44


Kārto teleportēšanās eksāmenu
****

Grupa: Bijušie
Pievienojās: 07.02.04
Kur: The point of no return



Mhmm.. laughing.gif Labs..

Es vienreiz prikola peec skatiijos, cik daudz no LV tumshajiem speekiem ir arii citaa tautaam- sanaaca, ka jods ir, lietuveens ir, vilkacis ir, bija pat taadas lietas kaa vadaataajs, kaavi..
Taaadas lietas kaa uusinji, jumiishi (..) gan nebija visai populaari.. Bet man te radaas aizdomas..Liidziiga ziime kaa Uusinjam ir indieshu rakstos..1reiz kultuuras veestures skolotaaja vinju piespeeleeja.. Bet tas ir reaali, ka kaut kas tml. ir bijis arii vinjiem? huh.gif

Šo rakstu rediģēja Reiki: 09.03.2004 16:44
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Kedriks
iesūtīt 09.03.2004 16:54
Raksts #45


Cenšas pārkliegt komentētāju Pasaules kausa izcīņā kalambolā
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 04.11.03



CITĀTS(Reiki @ 09.03.2004 16:43)
Mhmm.. laughing.gif Labs..

Es vienreiz prikola peec skatiijos, cik daudz no LV tumshajiem speekiem ir arii citaa tautaam- sanaaca, ka jods ir, lietuveens ir, vilkacis ir, bija pat taadas lietas kaa vadaataajs, kaavi..
Taaadas lietas kaa uusinji, jumiishi (..) gan nebija visai populaari.. Bet man te radaas aizdomas..Liidziiga ziime kaa Uusinjam ir indieshu rakstos..1reiz kultuuras veestures skolotaaja vinju piespeeleeja.. Bet tas ir reaali, ka kaut kas tml. ir bijis arii vinjiem?  huh.gif

Bāāāāc, Ūsiņs ir viens un Jumis ir viens! Un tās zīmes visur ir līdzīgas! Ja ornaments kādai tautai ir ģeometrisks, tad 100 % kādas pāris zīmes NOTEIKTI sakritīs un visā plašajā pasaulē ko līdzīgu atrast nebūs grūti. Esmu dzirdējis līdzīgas versijas par latviešiem un Peru indiāņiem arī smile.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
NovemberNövelet
iesūtīt 09.03.2004 17:01
Raksts #46


Kārto teleportēšanās eksāmenu
****

Grupa: Bijušie
Pievienojās: 07.02.04
Kur: The point of no return



CITĀTS(Kedriks @ 09.03.2004 16:54)
Bāāāāc, Ūsiņs ir viens un Jumis ir viens! Un tās zīmes visur ir līdzīgas! Ja ornaments kādai tautai ir ģeometrisks, tad 100 % kādas pāris zīmes NOTEIKTI sakritīs un visā plašajā pasaulē ko līdzīgu atrast nebūs grūti. Esmu dzirdējis līdzīgas versijas par latviešiem un Peru indiāņiem arī smile.gif

Ah sorry, juutu, ka aizskaaru saapiigu teemu tongue.gif
Vienkaarshi, ja ziimes sakriit 98 %, tad logjiski, ka man tas skjiet diivaini. Man diivaina likaas arii latvieshu saistiiba ar indieshiem, kameer par to siikaak neizpeetiiju. Taa kaa sorry par stulbo jautaajumu un paldies par atbildi happy.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Kedriks
iesūtīt 09.03.2004 17:07
Raksts #47


Cenšas pārkliegt komentētāju Pasaules kausa izcīņā kalambolā
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 04.11.03



No kurienes tādi precīzi procenti, ja drīkst pavaicāt? Nu manuprāt tas ož pēc tā, ka dažs vēlas te pierādīt ne visai pierādāmo ideju, ka latvieši lūk no Indijas esot nākuši! devil.gif Izklausās jau varen vilinoši un exotiski! Bet...patiesība laikam būs nevis kur ārā, bet kaut kur pa vidu... Kā jau tas parasti notiek...
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
NovemberNövelet
iesūtīt 09.03.2004 17:14
Raksts #48


Kārto teleportēšanās eksāmenu
****

Grupa: Bijušie
Pievienojās: 07.02.04
Kur: The point of no return



CITĀTS(Kedriks @ 09.03.2004 17:07)
No kurienes tādi precīzi procenti, ja drīkst pavaicāt? Nu manuprāt tas ož pēc tā, ka dažs vēlas te pierādīt ne visai pierādāmo ideju, ka latvieši lūk no Indijas esot nākuši! devil.gif Izklausās jau varen vilinoši un exotiski! Bet...patiesība laikam būs nevis kur ārā, bet kaut kur pa vidu... Kā jau tas parasti notiek...

Kuraa vietaa tad es rakstiiju, ka latvieshi naakushi no Indijas? :blink: Es vienkaarshi runaaju par sakritiibaam, taa kaa paareejais ir tava fantaazija whistling.gif
Piemeeram, Maara indieshiem ir ljaunais gars... Taa kaa bish` nesakriit, ne? Bet vaards tomeer lidziigs, taapat kaa Rita (pasaules kaartiiba), Indra (peerkona dievs) un taa taalaak un taa joprojaam..
Bet par to patiesiibu shoreiz tev piekriitu.. Vienkarshi shinii jautaajumaa man veel vajag paaraak daudz uzzinaat, lai vareetu paarliecinoshi striideeties happy.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Kedriks
iesūtīt 09.03.2004 17:17
Raksts #49


Cenšas pārkliegt komentētāju Pasaules kausa izcīņā kalambolā
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 04.11.03



Man nekas nav jāizdomā smile.gif Es visu tāpatās zinu devil.gif Da nē, nu te sākas stāsts par indoeiropiešiem. Un tā patiesība kas ir kaut kur pa vidu, man liekas un ceru ka ne man vienam par laimi pēdējā laikā, IMHO, ka ne jau latvieši ir no turienes, vai indieši no šejienes, bet ka mūsu tautām ir KOPĪGA izcelsme, kopīgi senči, kas mitinājušies kaut kur starp LV uin Indiju un tad izceļojuši kur nu kurais... rolleyes_a.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
NovemberNövelet
iesūtīt 09.03.2004 17:38
Raksts #50


Kārto teleportēšanās eksāmenu
****

Grupa: Bijušie
Pievienojās: 07.02.04
Kur: The point of no return



Un kaapeec latvieshiem liekas pievilciiga versija par Indiju? huh.gif Ljoti iedvesmojoshi-stingra kaartu sisteema, milziiga nabadziiba, bads, nodoshanaas askeetismam.. Man personiigi taa versija nemaz nepatiik, vienkaarshi ir interesanti, cik nu tur ir taas taisniibas.

Labi, es juutu, ka mums te topiks ne tajaas auzaas iebrauca.

Lai citi turpina par mitologjiju happy.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Kedriks
iesūtīt 09.03.2004 17:45
Raksts #51


Cenšas pārkliegt komentētāju Pasaules kausa izcīņā kalambolā
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 04.11.03



Nu man domāt ka nemaz tik tālu no aplūkojamās tēmas mēs neesam aizbriduši! Ja mēs te Grinču aprunātu, tad gan būtu ziepe smile.gif Bet tas nu tā. Hm...re ka Jodveidīgie šur tur ir. Ne tikai latviešiem. Kas priecē.

Starp citu, es te biju pārsteigts, ka senslāviem (vismaz daļai) esot pat saglabājusies viena tradīcija vairāk no indoeiropiešu laikiem nekā latviešiem - tobiš viņi tā saucamo "veļu laiku" svinot jeb atzīmējot divas reizes gadā, ne tikai rudenī kā latvieši, bet arī kaut kad pavasarī! Tā ļodzās vēl viens stabils mīts par mūsu briesmīgo unikalitāti pasaules mērogā....
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
NovemberNövelet
iesūtīt 09.03.2004 18:27
Raksts #52


Kārto teleportēšanās eksāmenu
****

Grupa: Bijušie
Pievienojās: 07.02.04
Kur: The point of no return



Nu velji..Sorry, bet tas jau pavisam banaali, principaa to jau var nosaukt par senchu kultu- ne? Un tad jau buutu gruuti atrast kaadu tautu, kurai taads nebuutu, nevis buutu..
Un taadas tradiicijas velju laikaa kaa miiklu mineeshana utt. esot apliecinaajusi mantoto senchu speeku.. So..Ja runaajam par senchu kultu, tad kaut vai japaanjus var piemineet..

Šo rakstu rediģēja Reiki: 29.05.2004 13:30
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Kedriks
iesūtīt 10.03.2004 15:17
Raksts #53


Cenšas pārkliegt komentētāju Pasaules kausa izcīņā kalambolā
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 04.11.03



Nu piemēram vainagu nolikšana pie mūžīgās uguns un nezināmā kareivja kapa arī IR senču kults!!! rolleyes_a.gif Grozies kā gribi!
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
NovemberNövelet
iesūtīt 10.03.2004 19:03
Raksts #54


Kārto teleportēšanās eksāmenu
****

Grupa: Bijušie
Pievienojās: 07.02.04
Kur: The point of no return



Protams happy.gif Tikai tagad jau to taa nedeevee..Ja es kaadam kapos saaktu par senchu kultu staastiit, droshi vien mani suutiitu pa taisno uz Tvaika ielu. getlost.gif
Vispaar jau tas senchu kults dazhaadi izpaudaas, latvieshiem jau veel ir ljoti miiljsh variants, kad es palasiiju, kaadi acteki bija jauki pret saviem senchiem, vinji it kaa ticeeja, ka mirushais (seviskji, ja tas ir kareivis) ieiet debesu sfeeraa un kljuust par pusdieviskju buutni, taa kaa nevienam nebija probleemas shiis mirstiigaas atliekas apeest un pasham ieguut dalju dieviskjiibas.. :blink:
Piemeeram, jauks fakts- kaut kaads tur vinju valdnieks Montesums savas kroneeshanas dienaa izdomaaja 12 000 cilveeku upureet..Nerunaajot par to, ka vinjsh vareetu izdariit iznjeemumu uz sievieteem un beerniem..Nej.. getlost.gif
Un latvieshiem brauca virsuu par pagaanismu laughing.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Kedriks
iesūtīt 11.03.2004 12:57
Raksts #55


Cenšas pārkliegt komentētāju Pasaules kausa izcīņā kalambolā
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 04.11.03



Jāāā, vienā dienvidparkā šis joks bija apspēlēts - Kartmens apēda Kenija pelnus un viņa gars šamējā iemiesojās smile.gif)) Nu labi... a kas tāds pagānisms par zvēru? izklausās teju pāc lamuvārda! Bet faktiski ar `to sākotnēji Romas impērijā tika apzīmēti laucinieki, līdz kuriem galvaspilsētā notiekošās izmaiņas reliģiskajās lietās nonāca visai lēnām...Man šitais vārdiņš diezin ko nepatīk...Tā kā derētu izdo,āt vai sameklēt kādu kas nebūtu ar tādu mazliet nicinājuma piegaršu... rolleyes_a.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
NovemberNövelet
iesūtīt 11.03.2004 15:31
Raksts #56


Kārto teleportēšanās eksāmenu
****

Grupa: Bijušie
Pievienojās: 07.02.04
Kur: The point of no return



CITĀTS(Kedriks @ 11.03.2004 12:57)
Jāāā, vienā dienvidparkā šis joks bija apspēlēts - Kartmens apēda Kenija pelnus un viņa gars šamējā iemiesojās smile.gif)) Nu labi... a kas tāds pagānisms par zvēru? izklausās teju pāc lamuvārda! Bet faktiski ar `to sākotnēji Romas impērijā tika apzīmēti laucinieki, līdz kuriem galvaspilsētā notiekošās izmaiņas reliģiskajās lietās nonāca visai lēnām...Man šitais vārdiņš diezin ko nepatīk...Tā kā derētu izdo,āt vai sameklēt kādu kas nebūtu ar tādu mazliet nicinājuma piegaršu... rolleyes_a.gif

*Reiki maaciijaas, ka ar pagaanismu apziimeeja visas nekristiigaas religjijas saakot no 4. gs. *
Es te vienu taadu materiaalu atradu, tagad seezhu un priecaajos laughing.gif
Paciteeshu:
" Vairaaki folkloras peetnieki pienjem, ka latvieshu religijjas elementi, saules un meeness motiivi, kulta, ziedu un Jaanju priekshstati ir senaki par Homeera un Rigveedas laika uzskatiem, taadeelj nav izsleegts, ka senlatvieshu religjisko parazhu un ideju vairums radies pirkms 5000-6000 gadiem. (..) Senchu religjiju, respektiivi- mitologjiju nemaz nav nepiecieshams transcendeet, jo taa ir dalja no psihiskaas stversmes arii muusdienaas.. "
Nu, vari priecaaties..R.Muuks domaa taapat kaa tu.. grin.gif

Šo rakstu rediģēja Reiki: 11.03.2004 15:31
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Kedriks
iesūtīt 11.03.2004 15:35
Raksts #57


Cenšas pārkliegt komentētāju Pasaules kausa izcīņā kalambolā
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 04.11.03



JēēēziŅ! Nu viņš ir drusku pāršāvis pār strīpu!!! Latvieši kā tauta galīgi noformējās tikai 16. gs. līdz ar raxtu valodas ieviešanos... BEt 6000 - 5000 gadu... nu tas IR MAZLIET PAR TRAKU!!! Nu maximums pirms 4000 gadiem LV teritorijā varēja parādīties indoeiropieši, tobiš toreiz tikai baltu tautu SENČI....un kur raxtīts, ka viņiem tie reliģiskie priekšstati NEMAINĪGĀ vaidā ir saglabājušie līdz mūsu dienām??? Ārprāts!!
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
NovemberNövelet
iesūtīt 11.03.2004 15:43
Raksts #58


Kārto teleportēšanās eksāmenu
****

Grupa: Bijušie
Pievienojās: 07.02.04
Kur: The point of no return



CITĀTS(Kedriks @ 11.03.2004 15:35)
JēēēziŅ! Nu viņš ir drusku pāršāvis pār strīpu!!! Latvieši kā tauta galīgi noformējās tikai 16. gs. līdz ar raxtu valodas ieviešanos... BEt 6000 - 5000 gadu... nu tas IR MAZLIET PAR TRAKU!!! Nu maximums pirms 4000 gadiem LV teritorijā varēja parādīties indoeiropieši, tobiš toreiz tikai baltu tautu SENČI....un kur raxtīts, ka viņiem tie reliģiskie priekšstati NEMAINĪGĀ vaidā ir saglabājušie līdz mūsu dienām??? Ārprāts!!

laughing.gif laughing.gif Atljaushos pasmaidiit par taadu reakciju.
Varbuut tavam priekam veel kaut ko paciteet?
Nav gruuti ..Luudzu..Te buus par indieshiem.. Pusi izmetu, bet domu gan jau sapratiisi rolleyes_a.gif

"Budisma apgaismi sasniegusham cilveekam visas lietas shai saulee atspoguljo to arhetipiskos teelus-katra lieta ir teels, ja vien uz to skataas ar izteeles aciim. Liidziigaa kaartaa senlatvieshi iemiesoja dabas paraadiibu ceelonjus dazhaadaas maatees-Uuudens, Mezha, Juuras, Lauku utt. Pastaaveeja uzskats- katru darbu veicina kaads gars vai dieviiba, taapeec pirms darba veikshanas piesauca attieciigaas dieviibas, iipashi taas, kas veicina radoshu darbiibu. "

Šo rakstu rediģēja Reiki: 11.03.2004 15:43
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Kedriks
iesūtīt 11.03.2004 15:47
Raksts #59


Cenšas pārkliegt komentētāju Pasaules kausa izcīņā kalambolā
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 04.11.03



Nu jā... cilvēks izskatās par vari vēlas saskatīt nezin kādas tur paralēles budismā un mūsu dārgo senču dzīvesziņā.... vismaz šis citāts gan vismaz IMHO izskatās kā baltiem diegiem šūts.... rolleyes_a.gif Nelaime ir tā, ka pārāk daudziem ļautiņiem gribas uzdot vēlamo par esošo...un ta nu ar putām uz lūpām nezinko te skraidelē un cenšas pierādīt ... wacko_a.gif

Šo rakstu rediģēja Kedriks: 11.03.2004 15:49
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Farliner
iesūtīt 11.03.2004 15:54
Raksts #60


Gatavo atskaiti Zemvaldim
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 01.12.03



it īpaši, ja ievērtē, kad parādās Budisms kā rliģija, un kad ir notikusi tā Indoeiropieešu tautu atzara, pie kura piederam arī mēs, aizmigrēšana no tā reģiona, kur tiem ir varējusi būt saskarsme ar budiestiem... tad tā ideja`lliekas šūta ar vēl baltāiem diegiem smile.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu

8 Lapas V  < 1 2 3 4 5 > » 
Atbildēt pavedienāSākt jaunu pavedienu
1 lietotāji/s lasa šo pavedienu (1 viesi un 0 anonīmie lietotāji)
0 biedri:

 



RSS Lo-Fi versija Pašlaik ir: 28.03.2024 13:24