Kurbijkurne forums: Soli tuvāk fantāzijai

Laipni lūdzam, viesi ( Pieteikties | Reģistrēties )

> Archery, Lokšaušana un daži nieki loku taisītājiem
Sol Invictus
iesūtīt 22.07.2004 22:13
Raksts #1


Prāto, kā lietderīgāk ieguldīt rūķīšu zeltu
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 21.07.04
Kur: Tallina
Niks 2006



Šeit it kā ir forums, kurā runā par lokiem un zobeniem huh.gif bet šķiet ka par zobeniem...

Gribu zināt:
1. No kā labāk taisīt stiegru ?
2. Kā uztaisīt taisnas bultas ?
3. Varūt kāds zin kādu labu saitu grin.gif ?

Ak, jā... varbūt ir vērts parunāt arī par arbaletiem...
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
4 Lapas V   1 2 3 > »   
Sākt jaunu pavedienu
Atbildes (1 - 19)
Berlog
iesūtīt 03.09.2004 02:02
Raksts #2


Sēž zem Šķirmices
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 25.08.04
Kur: Bibliotēka(21.00-8.00) Mājas(16.00-21.00)



Tātad tā- es pašlaik cenšos uzbūvēt arbaletu. Pats korpuss jau ir (pat 2), bet radušās problēmas ar pašu loku. Rasējumus utt. viegli ir atrast internetā, mūspusē materiāli ir lielākā problēma.
1)var izmantot ZAZ (zapiņa) vai moskviča atsperes vai, kā uzzināju autokapsētā-resorus.
2)var izmantot stiklašķiedru.
Tātad problēmas: 1) biju autokapsētā (3 pat, un 2 metāllūžņu izgāztuvēs), bet mani "pasūtīja", norādot, ka tādas antīkas lietas ir pieejamas tikai automuzejā. Iespēja, protams paliek nakts melnumā doties sirojumos pa Rīgu- vecu, pamestu zapiņu vajadzētu varēt atrast un apstrādāt.
2)vēl neesmu mekējis stiklašķiedru. Šodien došos svētceļojumā pa būvmateriālu veikaliem. Tad pastāstīšu.


Ā, par bultām- būvmateriālu veikalos pārdodas tādas apaļas līstītes. Kaut kur 1cm diametrā- no tām var elementāri uztaisīt taisnas bultas.

PS. Farliner, lūdzu dalies pieredzē... wink.gif

Šo rakstu rediģēja Berlog: 03.09.2004 02:05
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Berlog
iesūtīt 03.09.2004 11:00
Raksts #3


Sēž zem Šķirmices
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 25.08.04
Kur: Bibliotēka(21.00-8.00) Mājas(16.00-21.00)



Apdeits iepriekšējam postam:

Tātad izskraidīju visādus būvmater-un-citus veikalus, par tādu stiklašķiedru neviens nav pat dzirdējis, jebkurā gadījumā nezin veikalu, kur varētu to dabūt. It kā uzņēmumos, kuros ražo epoksīda līmes vai ko tamlīdzīgu varot dabūt kaut kādus atgriezumus, ja paveicas. Ja nepaveicas, jāpērk 50-metrīgs rullis...

Tagad mēģināšu dabūt atspertēraudu (no kā tās ZaZ atsperes taisītas). - Laikam būs jāiemet ar aci pa Latvijas Metāla tirgotavu, tur var dabūt tēraudu u.c. taml. lietas. Nezinu tikai, vai derēs... Un internetā sabaidīja mani, ka atspertērauds esot baigi dārgs...

*Labojums iepriekšējā postā par autoatsperēm. Kompetenti (viņi tā saka) cilvēki kā absurdu noraidīja ideju lietot resorus (autoatsperes) arbaleta taisīšanā- tie esot pārāk biezi un sanāks nevis DBLS arbalets bet mežonīga nāves mašīna, kuras uzvilkšanai būs nepieciešami 3 ziloņi. Derot tikai Zapiņa *aizmugurējās* atsperes- torsioni-, kuras ir plānākas vismaz 2reiz un darbojas uz cita principa.

Veiksmi zapiņu meklēšanā!


PS. Stiegra, kā redzēju senlatviešos IV, Farliner lokiem bija vienkārša trosīte- var dabūt visos būvn. preču veikalos. Šodien nopirku 2m par ~35sant.

Šo rakstu rediģēja Berlog: 03.09.2004 11:19
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Berlog
iesūtīt 05.09.2004 17:03
Raksts #4


Sēž zem Šķirmices
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 25.08.04
Kur: Bibliotēka(21.00-8.00) Mājas(16.00-21.00)



Seriāls "Berlogs taisa savu pirmo arbaletu" turpinās.

Nu vo, biju aizšāvis uz Latvijas Metāla tirgotavu, bet tur, protams, tādas lietas kā atspertērauds nav. sad.gif Vienīgais alumīnija līstītes ("sliedes") tur lielā izvēlē- 5mm biezas maksā ~2Ls. Kaut kur internetā biju lasījis par lokiem, kuri esot izgatavoti no alumīnija (tiesa, alumīnija loki tika visādi lamāti utt.), bet konsultans teica, ka drīzāk tas būs bijis dūralumīnijs, kura veikalā neesot & dabūt nekur nevarot... Bet varbūt almīnijam vienā pusē var pielīmēt ādas loksnes, tā uztaisot kompozītloku? Kaut gan īstas ticības šim plānam man nav.
Laikam tomēr vieglāk uztaisīt no kaut kāda koka to loku un viss. Nav ko čakarēties ar visādiem eksotiskiem materiāliem. bow_arrow.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Kamazs
iesūtīt 05.09.2004 17:40
Raksts #5


Atver vēstuli ar SĒRG-u rezultātiem
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 26.01.04



Eee..berlog. grin.gif Man ir ļoti vājš loks no tādiem apaļiem metāla stieņiem - tā saucamā instrumentu tērauda. Cik es atceros bērnīnu krutie "pacani" sev gatavoja lokus no kaut kā tāda, lai gan negarantēju ka tas ir tieshi tas pats materiāls kas man. Anyways, tie instrument-tērauda stieņi izskatās..kā metāla stieņi ~1-2 cm diametrā [man šķiet], bieži vien aprūsējuši kā nelabie un kaut kā nav bijis pārāk grūti tos dabūt. No otras puses, man ir *avoti* ... Nu, eniivejs, tas ir variants.

Bet no kadiķa vai lazdas izgatavots loks imho varētu būt tieši laikā.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
gildors
iesūtīt 07.09.2004 07:50
Raksts #6


Izvēlas zizli pie Olivanda
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 31.10.03
Kur: Vecpiebalga, Rīga, Liepāja un visur citur pa vidu.



Es jau pastāvu uz to, ka loks no koka tiešām ir labāks par visiem citiem. tad kāda jēga spēlēties ar šādu vēsturisku mantiņu, kas ir taisīts no kaut kādiem kompozītmateriāliem un citiem mēsliem.
Bultas- līstes loku bultām vajadzētu pirkt 6-7 mm diametrā, jo 1cm ir par resnu lokam, arbaletam gan der..
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Farliner
iesūtīt 07.09.2004 13:39
Raksts #7


Gatavo atskaiti Zemvaldim
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 01.12.03



Gildor - tas no loka atkarīgs. Ja 6 mm diametrā, tad tās mēdz izšaviena brīdī saliekties un novirzīties no mērķa, bet vispār jau tas no loka konstrukcijas atkarīgs.
Es pamatā lietoju 8 mm diametra bultas. Kalējam (Uldim) tās ir 10 mm, bet viņam ir īsi loki, kam neilgs tas posms, kad stiegra grūž bultu, attiecīgi - pirmais trieciens sanāk stiprāks.

Par koka lokiem - tur ir vairālas problēmas. Pirmkārt, pašam labu loku nav tik viegli uztaisīt, otrkārt, lielākā daļa pērkamo loku ir dārg, un spēlēs praktiski nelietojami (pārāk jaudīgi).
Priekš vēsturisko pasakumu vajadzībām jau es pats ar mājās vienu kadiķa stumbru apstrādāšu šoziem.. bet baidos, ka spēlēs to lietot nevarēs...

Par stiegrām - no trosītes tās bija kalējam, manis taisītiem lokiem ir parasti vai nu no auklas, vai, ka manam lielajam lokam - Olimpikā pasūtīta kevlara stiegra. Bet tāda izmaksā savus 6 latus.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Sol Invictus
iesūtīt 07.09.2004 13:50
Raksts #8


Prāto, kā lietderīgāk ieguldīt rūķīšu zeltu
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 21.07.04
Kur: Tallina
Niks 2006



no kaadas auklas - arii auklas ir dazjaadas ?
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Farliner
iesūtīt 07.09.2004 13:54
Raksts #9


Gatavo atskaiti Zemvaldim
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 01.12.03



Aukla ir jāņem tāda, kas nestiepjas. Vēl esmu lietojis padomju laika tenisa rakešu stiegras - bija tādas, kas gandrīz nemaz nestiepjas un ir ļoti izturīgas.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Sol Invictus
iesūtīt 07.09.2004 14:09
Raksts #10


Prāto, kā lietderīgāk ieguldīt rūķīšu zeltu
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 21.07.04
Kur: Tallina
Niks 2006



tenisa raketes ? *dauza galvu pret galdu* Kaapeec es par to neiedomaajos ?
Vai bultaam, kuras izmanto, lai shautu meerkjii vai taalumaa vajag uzgaljus un no kaa labaak taisiit uzgaljus un stabilizatorus (t.i. spalvas) ?

Šo rakstu rediģēja saule pazare: 07.09.2004 14:09
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Farliner
iesūtīt 07.09.2004 14:19
Raksts #11


Gatavo atskaiti Zemvaldim
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 01.12.03



Uzgaļi mērķī šaušanai, protams, ir nepieciešami - bultai jābūt pareizi balansētai, lai tā pareizi lidotu. Var pirkt sporta bultu uzgaļus, var likt kaltus vai citādi paštaisītus... savulaik esmu eksperimentējis arī ar vienkārši naglu galiem, kurus nokniebj un iedzen bultas galā smile.gif
Spalvas jeb stabilizātori - ilgstošai lietošanai vislabāk ir izmantot gumijotas plastmasas stabilizātorus (pērkami tajā pašā veikalā "Olimpiks", maksā ap 10 santīmi gabalā), var arī no putnu (vislabāk - ūdensputnu) spalvām gatavot pats, bet tur vajag zināmas iemaņas, lai labi sanāktu.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Sol Invictus
iesūtīt 09.09.2004 16:01
Raksts #12


Prāto, kā lietderīgāk ieguldīt rūķīšu zeltu
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 21.07.04
Kur: Tallina
Niks 2006



Eh... labi būšu godīga - man grūti sevi iedomāties sevi izmantojam kaut ko kas pirkts veikalā (izņemot stiegru) unsure.gif Vai kāds var pateikt kā izgatavot labu bultu paša rokām ?
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Farliner
iesūtīt 09.09.2004 16:18
Raksts #13


Gatavo atskaiti Zemvaldim
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 01.12.03



Nu, ja tu labi proti strādāt ar metālu, tad nevarētu būt īpašas problēmas izkalt uzgali - ja taisīt iedzītņa uzgali, tad tas nav sarežģīti. bet vispār iesaku pastīties arrow e-book
tur ir dizgan daudz info par bultām.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Arwen
iesūtīt 11.09.2004 20:55
Raksts #14


Game Master
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 28.07.03
Kur: Sansāra



Es šodien šāvu ar loku - izdīcu vienam arheologam, kas nodarbojas ar seno kaujas mākslu restaurēšanu, vai kaut ko tamlīdzīgu. Rīt arī izdīkšu nofotogrāfēties un bildes ielikšu internetā.
Bet vispār dīvaini, biju domaajusi, ka stiegru atvilkt ir vieglāk, bet nekā, pirmajā reizē vispār knapi uzvilku taa lai bulta zemē nenokrīt pēc diviem metriem. A otrajā reizē jau šāvu kā elfs grin.gif !
Es arī sev gribu loku!
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Berlog
iesūtīt 12.09.2004 03:24
Raksts #15


Sēž zem Šķirmices
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 25.08.04
Kur: Bibliotēka(21.00-8.00) Mājas(16.00-21.00)



OK.
Tātad Berloga kvests pēc arbaleta turpinās.
Pēc nedēļas ilgas neklēšanas aizvakar (t.i. šo piektdien) Pār mani nāca apskaidrība- nav ko čakarēties arī ar tiem klasiskajiem koka lokiem- izmantošu principu, pēc kura darbojās ballistas. Savītas virves spēku. (© & (p) Berlog inc.) Domāju nākošnedēļas pirmajā pusē jau veikt prmos šāvienus. Pagaidām neesmu vēl atradis piemērotu materiālu pleciem (nu, tām daļām, kas kustēsies un dos stiegrai spriegumu), jo virve, linu aukla manā gadījumā, vienkārši pārknieba 1,5 sm biezu priedes līstīti kā knaibles. Būs jāizmanto metāls.
Nu, tas tāds prototips. Ja sanāks viss, nopublicēšu kaut kādu tutoriāli...

Varat sākt jau slēgt derības, vai tas vispār sanāks.

Šo rakstu rediģēja Berlog: 12.09.2004 03:25
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Farliner
iesūtīt 13.09.2004 13:26
Raksts #16


Gatavo atskaiti Zemvaldim
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 01.12.03



Baidos, ka būs tevi jāapbēdina - arbaletam tas princips īsti neder - uzparikte sanāk pārāk liela un smaga - ir mēģināts, un ne reizi vien. Iesaku izgatavot arbaleta "loku" no metāla (tie paši slavenie "torsioni" - zapiņa aizmugurējās atsperes der ļoti labi, ja negribi neko ūberjaudīgu.)
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Kurbads
iesūtīt 13.09.2004 18:33
Raksts #17


Gāž podus mikstūrās
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 15.08.04
Kur: Rīga



Ja mēs tn3 noķersim kādu arčeri, tad nocirtīsim pirkstus, ja arbaletistu... tad visu roku cool.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
soirvakt
iesūtīt 13.09.2004 18:58
Raksts #18


Mācās koptelpas paroles
**

Grupa: Izraidītie
Pievienojās: 24.08.04



velns es biju domajis uz tn taisit seu loku laikam bus jadzivo bez pirkstiem whistling.gif tongue.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Farliner
iesūtīt 14.09.2004 14:52
Raksts #19


Gatavo atskaiti Zemvaldim
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 01.12.03



CITĀTS(Kurbads @ 13.09.2004 18:33)
Ja mēs tn3 noķersim kādu arčeri, tad nocirtīsim pirkstus, ja arbaletistu... tad visu roku  cool.gif

Nu, ja ja TN liela daļa būs bez vairogiem, tad ar ķeršanu var sanākt bēdīgi - nobeigsies, ij klāt tādam nepieskrējis... ir spēlēs pāris reizes tādi joki manīti, bet, jāatzīmē gan, ka reti. LARP vajadzībām piemērotie loki ir vislabāk noderīgi aizstāvot kādu nocietinājumu, kad pretiniekam nav iespējams ātri tikt klāt šāvējam, un slēpnī, kad negaidīta locinieku zalve var radīt pretiniekiem nopietnus sirdsdēstus.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Grims
iesūtīt 14.09.2004 15:07
Raksts #20


Nazgûl
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 14.11.03
Kur: Tieši aiz tās izkapts, kas ir atbalstīta uz tava pleca.



A cik ātri tādas bultas lido? Lēnāk taču nekā īstā kaujā, citādi ar visu bumbuli galā var smagi atrauties.
Bet vai tādā gadījumā nav iespējams tēlot džedaju? Tb ar zobenu bloķēt bultas? laughing.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu

4 Lapas V   1 2 3 > » 
Atbildēt pavedienāSākt jaunu pavedienu
2 lietotāji/s lasa šo pavedienu (2 viesi un 0 anonīmie lietotāji)
0 biedri:

 



RSS Lo-Fi versija Pašlaik ir: 28.03.2024 16:11