Kurbijkurne forums: Soli tuvāk fantāzijai

Laipni lūdzam, viesi ( Pieteikties | Reģistrēties )

> Ziņu iesūtīšana

Jaunu pavedienu veidošana šajā forumā ir atspējota.

Ja vēlies iesūtīt jaunumus, dari to Dienas Pareģa pamatforumā.

> Dumidors ir gejs, paziņojusi Roulinga
Elony
iesūtīt 21.10.2007 11:31
Raksts #1


Alveus anima
*******

Grupa: Biedri
Pievienojās: 18.05.07
Kur: Aiz maskas
HP eksperts 2008



Gramatu sērijas par Hariju Poteru autore Džoanna Roulinga paziņoja, ka grāmatās minētās burvju skolas Cūkkārpas direktors Baltuss Dumidors ir homoseksuālis, ziņo, piemēram, BBC news, Channel 4, Par.lv, Reuters, Neatkarīgā Rīta Avīze Latvijai.

Šo paziņojumu par sava personāža netradicionālo orentāciju Roulinga izdarīja, uzstājoties Ņukorkā Carnegie Hall koncertzālē jaunās grāmatas reklāmas tūres ietvaros. Kad viens no jaunajiem klausītajiem uzdeva jautājumu, vai Dumidoram kādreiz ir bijusi īsta mīlestība, rakstniece atbildēja: "Dumidors ir gejs."

Auditorija noelsās, taču tūlīt sāka aplaudēt. "Es jums to būtu pateikusi agrāk, ja zinātu, ka tas jūs tā sajūsminās," piebilda Roulinga. Viņa paskaidroja, ka Dumidora sirds pieder Gellertam Grindelvaldam, kuru viņš uzveica burvju kaujā starp labo un ļauno. "Iemīlēšanās var mūs padarīt aklus līdz zināmai pakāpei," skaidroja rakstniece, piebilstot, ka profesora mīlestība bija viņa "lielā traģēdija". "Ak, dievs, iedomājieties tagad fanstāstus!".

Daļa Harija Potera romānu fanu internetā nemitējās apspriest Dumidora orientāciju, norādot uz trūkumu tuvās attiecībās ar sievietēm un noslēpumaino, sarežģīto pagātni. Vēl vairāk, fanu sacerējumos pēc Roulingas grāmatu motīviem parādījās atklātas homoseksuālas ainas ar burvju skolas direktora piedalīšanos.

Interesanti, ka pirmais, kurš uzzinājis šo patiesību, bijis filmas režisors, kurš uz savu roku bija mēģinājis lentē ieviest mājienus uz Dumidora un kādas meitenes senām attiecībām. Rakstniece bijusi spiesta pastāstīt viņam, ka patiesībā skolas direktoru nekādas meitenes neinteresē. Dž. Roulinga sacījusi, ka nav īpaši uzsvērusi Dumidora seksuālo orientāciju, lai nedotu jaunu iemeslu sacelt brēku grāmatas kritiķiem, kas jau tāpat viņu apsūdzējuši melnās maģijas propagandā.

Geju tiesību aizstāvības kampaņas dalībnieks Pīters Tečels šo jaunumu uztvēra kā patīkamu pārsteigumu, sakot, ka tas ir lieliski, ka bērnu literatūra ietver arī realitāti par to, ka pastāv arī homoseksuāli cilvēki. Vienīgi Tečels nebija apmierināts ar to, ka grāmatā homoseksuālisms netiek precīzi noformulēts un skaidri parādīts. Tas, pēc viņa domām, būtu daudz redzamāk paudis ideju par homoseksuālo un heteroseksuālu cilvēku miermīlīgu līdzāspastāvēšanu, domu par savstarpēju sapratni un iecietību pret citādāko.

Jāpiebilst, ka ne visi ir mierā ar Poteru, jo, piemēram, dažas kristiešu grupas apbalvo, ka Roulingas grāmatas veicina maģijas izplatību cilvēku vidū. Dumidora noslēpuma atklāšana šo nepatiku noteikti nemazinās.

(Paldies arī visiem citiem ziņotājiem par šo faktu: arturchix, Lapsēnam, sippam, Aivam, Kolumbīnei, Žolināram, Dacy, ilam, j0Y!)

Šo rakstu rediģēja eyedam: 24.11.2007 20:07
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
2 Lapas V   1 2 >  
Sākt jaunu pavedienu
Atbildes (1 - 19)
washulis
iesūtīt 16.02.2008 12:52
Raksts #2


Cogito ergo sum
*******

Grupa: Biedri
Pievienojās: 28.02.07
Kur: Divas mājas tālāk
Jaukais snīpis



nu tam nav nekāda sakara ar dumidoru un geju būšanu, bet kas lai zin? grin.gif

jā... padzirdēju par to, un man nekad nekas tāds glvā nebūtu ienācis? bet roulingai jau labāk zināms, ar ko dummijs kopā xD.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Anck-Su-Namun
iesūtīt 16.02.2008 12:59
Raksts #3


Bēg no sera Kedogena
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 26.01.08
Kur: visums, planēta Zame,Anglija, Londona




Kad es to uzzināju man bija šoks ,bet man nav iebildumu ,ka viņš ir gejs.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
washulis
iesūtīt 16.02.2008 19:14
Raksts #4


Cogito ergo sum
*******

Grupa: Biedri
Pievienojās: 28.02.07
Kur: Divas mājas tālāk
Jaukais snīpis



nebūtu tā kā labāk, ja tomēr runātu par dumidora gejiskumu, nevis par siriusa neķītrībām? ermm.gif

kā nākas, ka dumidoram nekad nav uzradusies vēlme ar kādu skolēnu... nu jūs jau sapratāt. vai skolotāju? pinch.gif ja jau ir tādas īpatnējas vajadzības un neviena griboša apkārt nav (a ja nu ir?) xD.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Hobbits
iesūtīt 16.02.2008 19:18
Raksts #5


Gāž podus mikstūrās
***

Grupa: Izraidītie
Pievienojās: 26.12.07
Kur: virtuvē, ēdu pankūkas.



CITĀTS
nebūtu tā kā labāk, ja tomēr runātu par dumidora gejiskumu, nevis par siriusa neķītrībām?
Labs ir, paarejam uz Dumidora neķītrībaam xD.gif
CITĀTS
kā nākas, ka dumidoram nekad nav uzradusies vēlme ar kādu skolēnu... nu jūs jau sapratāt. vai skolotāju?

uz vecumu gribeešana paariet wink.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
washulis
iesūtīt 16.02.2008 19:21
Raksts #6


Cogito ergo sum
*******

Grupa: Biedri
Pievienojās: 28.02.07
Kur: Divas mājas tālāk
Jaukais snīpis



CITĀTS
uz vecumu gribeešana paariet


nolāpīts! visus manus sapņus sastampāji ermm.gif , bet var jau gadīties, ka tā vis nenotika. varbūt bija kāds, kad tusējās ar dumidoru kopā, ne tikai runājoties. ar to grindevaldu it kā ir skaidrs xD.gif , bet kā ar nikolasu flamelu? w00t.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Hobbits
iesūtīt 16.02.2008 19:26
Raksts #7


Gāž podus mikstūrās
***

Grupa: Izraidītie
Pievienojās: 26.12.07
Kur: virtuvē, ēdu pankūkas.



nikolass bija preceejies simtiem gadu...taatad nekas nesanaaks grin.gif
CITĀTS
nolāpīts! visus manus sapņus sastampāji

cik bieži tu sapņo par Dumidoru? w00t.gif xD.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
washulis
iesūtīt 16.02.2008 19:30
Raksts #8


Cogito ergo sum
*******

Grupa: Biedri
Pievienojās: 28.02.07
Kur: Divas mājas tālāk
Jaukais snīpis



CITĀTS
cik bieži tu sapņo par Dumidoru?


tu mani nepārproti... happy.gif es vairāk tēmēju uz to, kāda gan būtu cūkkārpas dzīve, ja dumidors būtu savu seksualitāti izrādījis plaši. laughing.gif

CITĀTS
nikolass bija preceejies simtiem gadu...taatad nekas nesanaaks


vienmēr jau var laist pa kreisi... xD.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Hobbits
iesūtīt 16.02.2008 19:35
Raksts #9


Gāž podus mikstūrās
***

Grupa: Izraidītie
Pievienojās: 26.12.07
Kur: virtuvē, ēdu pankūkas.



Ja Dumidors savu seksualitaati buutu izraadijis publiski, tad Cūkkaarpaa buutu jauna revoluucija! Visi staigaatu ar ziimiiteem pie kruutiim: Es Arii Esmu Gejs! - Poters Smird! xD.gif
CITĀTS
vienmēr jau var laist pa kreisi...


Protams - 400 gadu lauliibas laikaa vareetu sagribeeties ko svaigaaku xD.gif grin.gif


PS. cool. man bildiitei jauns paraksts - ''Mācās koptelpas paroles''. Buus profilaa jaanomaina atrašanaas vietu, ja reiz neseežu vairs zem šķirmices smile.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
washulis
iesūtīt 16.02.2008 19:41
Raksts #10


Cogito ergo sum
*******

Grupa: Biedri
Pievienojās: 28.02.07
Kur: Divas mājas tālāk
Jaukais snīpis



CITĀTS
Ja Dumidors savu seksualitaati buutu izraadijis publiski, tad Cūkkaarpaa buutu jauna revoluucija! Visi staigaatu ar ziimiiteem pie kruutiim: Es Arii Esmu Gejs! - Poters Smird!


njā... tādā cūkkārpā gan dzīve būtu interesanta w00t.gif

CITĀTS
Protams - 400 gadu lauliibas laikaa vareetu sagribeeties ko svaigaaku


daži jau pat mēnesi nevarētu izvilkt... ermm.gif tas tikai pierāda, ka dumidoram ir smagi nervi
es tiešām nekad nebūtu iedomājusies dumidoru par geju, bet nu tas liekas, kā pašsaprotams fakts.. smile.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Hobbits
iesūtīt 16.02.2008 19:44
Raksts #11


Gāž podus mikstūrās
***

Grupa: Izraidītie
Pievienojās: 26.12.07
Kur: virtuvē, ēdu pankūkas.



gejs vai nav gejs, kaada tur starpiiba


jautaajums ir tas vai taadam večukam kaa Dumidors vispaar ir kaada seksualitaate
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Elony
iesūtīt 17.02.2008 13:56
Raksts #12


Alveus anima
*******

Grupa: Biedri
Pievienojās: 18.05.07
Kur: Aiz maskas
HP eksperts 2008



Vairums no jūsu atbildēm ir vienkārši nejaukas.
Kaunējušies būtu! ohmy.gif

Burvju sabiedrība ir ļoti konservatīva un es nerunāju par drēbēm.
Bils un Flēra līdz kāzām dzīvoja atsevišķās istabās, ņemiet to vērā.

Rovlinga pasaka, ka Dumidors bija gejs.
Bet ko tas vispār nozīmē, kāds rūpīgi apdomāja.
Tālāk seko paskairojums - viņs mīlēja Gellartu (Gallertu laughing.gif ) Grindenvaldu. Viņa teica MĪLĒJA, nevis MĪLĒJĀS. Un tas ir uz jautājuma.
Musm tādas lietas ir pašsaprotamas, bet tie bija citi laiki, 20. gs sākums un pie tam konservatīvā burvju sabiedrība.
Manuprāt Dumiors nebija gejs tādā izpratnē, kā to saprotam, viņš nemīlēja Grinenvaldu jo bija geijs, bet bija geijs, jo mīlēja Grindenvaldu.
Iespējams, ka pirms tam viņam patika meitenes, nezinu, bet Grindenvalds sagrāba Dumidora sirdi, nevis miesu.
Tātad - Grindenvalda klātbūtnē Dumiors ir gejs - vai gatavs mīlēties - nezinu, mīlestība var būt vairāk garīga kā fiziska.
Bez Grindenvalda Dumidors ir vienkārši sterils. Viņu neinteresē ne sievietes ne vīrieši, tikai Grindenvalds.
Tādas manas pārdomas.

Ja goīgi, tad šo atklājumu nebiju gaidījis - kad izdzirdēju pa TV, nesapratu kas ir gejs - aktieris, kas tēlo Dumidoru? Tas gan man likās ticamāk! laughing.gif Bet ka tas noskaidrojās, man nebija problēmu to pieņemt.

P.S.
Fēniksa Ordeņa filma ar latviešu subtitriem, kuros Dumidors saka Harijam: "Es tevi mīlu."
Tagad tas parādās citā gaismā, ne? blink_a.gif

P.P.S.

Ja Harijs zinātu par Dumidora orentāciju - vai tik patvaļīgi nāktu viņa kabinetā? grin.gif

P.P.P.S.

Žēl, ka rakstot Dumiora biogrāfiju, Rita Knisle neuzošņaja par šo lietiņu. Tad būtu ko rakstīt arī par Harija un Dumidora "neveselīgajām" attiecībām... grin.gif grin.gif grin.gif

Un viss, kas sākas ar P.S. ir domāts kā joks...
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Hobbits
iesūtīt 17.02.2008 14:23
Raksts #13


Gāž podus mikstūrās
***

Grupa: Izraidītie
Pievienojās: 26.12.07
Kur: virtuvē, ēdu pankūkas.



ja es buutu Harijs(un zinaatu visu šito)es n tikai Dumidora kabinetaa neietu, bet arii sleeptos no viņa skolas gaiteņos w00t.gif es tevi miilu.... un - Harij, tu taču zini ka viņš tevi mīlēja


neveseliigaas attieciibas
, he xD.gif vispaar visa graamata bija tulkota mazliet divdomiigi:
Dumidora un Harija neveseliigaas attieciibas
Tēvoča Vernona neņiitraas lamas
Viņi padeva medalijonu uz riņķi, katrs neesaajot vienu dienu, itkaa speeleedami kādu perversu spēli

xD.gif , un tas jau nav viss, lol laughing.gif

CITĀTS(Hobbits @ 17.02.2008 14:23) *
Tēvoča Vernona neņiitraas lamas


lol - drukas kļuuda. : neņiitraas = neķiitraas
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Grēkmeistars
iesūtīt 18.02.2008 18:40
Raksts #14


Gatavo atskaiti Zemvaldim
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 22.06.04
Kur: Pie krāna
Savādnieks



Dumidors ir gaišais. Vienkārši. Tur pat nevar būt nekas nepiedienīgs.
Man šis Roulingas paziņojums patīk. Īsta draudzība starp Dumidoru un Grindenvaldu, kas kļūst divu vīriešu mīlestība, ir skaisti. Dumidors vienmēr ir bijis īpatnējs un tas, ka viņam patīk zēni (tas pats Harijs arīdzan) ir vēl viena īpatnība. Bet tā patikšana ir citādāka. Garīga, kā jau minēja Elony.
Tā būtu tāda robeža starp "gejs" un "tuvākais sirdsmīļotais". Gejs drīzāk mūsdienās asociējas ar kaut ko seklu, vismaz man noteikti. Jo gejisms ir divu vīriešu mīlestība kā sievietes un vīrieša mīlestība. Bet ir vēl tāda trešā, kas atrodas uz robežas, tāda kā garīga divu vīriešu mīlestība, kas nav kā vīrieša un sievietes mīlestība. Un, manuprāt, Dumidors to "trešo" piekopa klusībā pie sevis, vai arī abpusēji ar Grindenvaldu.

Ak, ceru doma ir saprotama.



Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Hobbits
iesūtīt 18.02.2008 23:59
Raksts #15


Gāž podus mikstūrās
***

Grupa: Izraidītie
Pievienojās: 26.12.07
Kur: virtuvē, ēdu pankūkas.



CITĀTS
Dumidors ir gaišais. Vienkārši. Tur pat nevar būt nekas nepiedienīgs.
Man šis Roulingas paziņojums patīk. Īsta draudzība starp Dumidoru un Grindenvaldu, kas kļūst divu vīriešu mīlestība, ir skaisti. Dumidors vienmēr ir bijis īpatnējs un tas, ka viņam patīk zēni (tas pats Harijs arīdzan) ir vēl viena īpatnība. Bet tā patikšana ir citādāka. Garīga, kā jau minēja Elony.
Tā būtu tāda robeža starp "gejs" un "tuvākais sirdsmīļotais". Gejs drīzāk mūsdienās asociējas ar kaut ko seklu, vismaz man noteikti. Jo gejisms ir divu vīriešu mīlestība kā sievietes un vīrieša mīlestība. Bet ir vēl tāda trešā, kas atrodas uz robežas, tāda kā garīga divu vīriešu mīlestība, kas nav kā vīrieša un sievietes mīlestība. Un, manuprāt, Dumidors to "trešo" piekopa klusībā pie sevis, vai arī abpusēji ar Grindenvaldu.

Ak, ceru doma ir saprotama.



runa jau nav par to ka kāds nebūtu sapratis to dziļāko domu. runa ir par to cik ņirdziigi tas viss no malas kopumā izklausās, kad saliek faktus kopā xD.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
magic_
iesūtīt 19.02.2008 16:04
Raksts #16


Cūkkārpas ekspresī iepazīstas ar jauniem draugiem
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 03.01.08



Nu īstenībā man šādas ziņas liekas bezjēdzīgas, ja tām nav saistība ar to, kas notiek grāmatā. Tad ir vienalga kaada orientācija viņam ir bijusi.

Šo rakstu rediģēja magic_: 19.02.2008 16:04
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Hobbits
iesūtīt 25.02.2008 16:48
Raksts #17


Gāž podus mikstūrās
***

Grupa: Izraidītie
Pievienojās: 26.12.07
Kur: virtuvē, ēdu pankūkas.



CITĀTS
Nu īstenībā man šādas ziņas liekas bezjēdzīgas, ja tām nav saistība ar to, kas notiek grāmatā. Tad ir vienalga kaada orientācija viņam ir bijusi.


o, nee. Tu to pateici tik konkreeti un skaidri ka sabojaaji labaako spamošanas pavedienu sad.gif

jo kas var buut labaaks par ''ja nu Dumidors....?'' teemu! xD.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Elony
iesūtīt 25.02.2008 17:15
Raksts #18


Alveus anima
*******

Grupa: Biedri
Pievienojās: 18.05.07
Kur: Aiz maskas
HP eksperts 2008



CITĀTS(magic_ @ 19.02.2008 16:04) *
Nu īstenībā man šādas ziņas liekas bezjēdzīgas, ja tām nav saistība ar to, kas notiek grāmatā. Tad ir vienalga kaada orientācija viņam ir bijusi.


Gluži saistīts nav, tomēr paskaidro un izskaidro šo to labāk. Palīdz iepazīt šo tēlu.
Var jau pieņemt, ka Dumidors nav gejs, jo grāmatas tam pretī nerunā.
Viekārši autores idejā viņš ir gejs. Un to nepieņemot, nevar pilnībā pieņemt HP pasauli.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
kurland
iesūtīt 25.02.2008 19:01
Raksts #19


Izvēlas zizli pie Olivanda
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 21.01.08



Es jau to zinaaju no saakuma! Taapec vins taa skatiijas uz harriju un bija laipns pret Hagridu - Hagrids arii ir apsaubaams! Varbuut ir vel kaads gejs!? (:
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Alija
iesūtīt 25.02.2008 19:27
Raksts #20


Bēg no sera Kedogena
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 26.01.08



wispār man jau sen pastāstīja ka Dumidors ir gejs, bet tas vienalga šokē... nju būtu tīri interesanti ja pie mēram Dumidoram būtu bērns... grin.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu

2 Lapas V   1 2 >
Closed TopicSākt jaunu pavedienu
1 lietotāji/s lasa šo pavedienu (1 viesi un 0 anonīmie lietotāji)
0 biedri:

 



RSS Lo-Fi versija Pašlaik ir: 19.04.2024 09:57