Kurbijkurne forums: Soli tuvāk fantāzijai

Laipni lūdzam, viesi ( Pieteikties | Reģistrēties )

> "Pēdējais vienradzis", par latviešu izdevumu
vargr
iesūtīt 13.02.2005 02:03
Raksts #1


Gāž podus mikstūrās
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 28.04.04



Esmu nedaudz neizpratnē par Jumavu. Kāpēc GP vajadzēja padarīt par slīcināmo kucēnu, iztaisīt no tās knipucītiņo pasacītiņu, izdot zem bērnu logo "HP klubs iesaka", uzticēt to tulkotājai, kas knapi atpūtusies starp divām HP daļām..? Kāpēc, ja ir tāds Sandris Kļaviņš un vēl citi – krietni agrāki piemēri, ka fantastiskā literatūra ir lieliski pārtulkojama latviski.

Grāmatai pašlaik esmu ticis līdz pusei. Nelasu to satura dēļ. Šo vistrauslāko, visskumjāko pasaku esmu pārlasījis jau vairākas reizes. Katru reizi – kā pirmo. Arī šoreiz, latviski.
Slavējot tulkojumu, nevajadzētu aizmirst arī autoru. Pēdējā vienradzī nav lingvistisku līkloču, grāmata stāsta par lietām, ar ko sastopas ikviens – par labiem nodomiem, izmisīgu centību, nepiepildītām cerībām... par garlaicīgām laimīgām beigām.
CITĀTS
Kā tu uzdrošinies ierasties tikai tagad, kad esmu tāda.

Man liekas, tas aizķer vienalga kāda valodā. Ja ne visus, tas vismaz tos, kas joprojām gaida savu Vienradzi.
Patiešām iesaku izlasīt. smile.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
2 Lapas V   1 2 >  
Sākt jaunu pavedienu
Atbildes (1 - 19)
Namejs
iesūtīt 13.02.2005 12:04
Raksts #2


Mācās koptelpas paroles
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 04.12.04
Kur: ceturtdaļgrams!



Vakar sāku lasīt. Patiešām laba un skaista grāmata. Stāsts kas "paņem".
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
maksligais_intel...
iesūtīt 18.02.2005 21:19
Raksts #3


Prāto, kā lietderīgāk ieguldīt rūķīšu zeltu
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 12.07.04
Kur: Riga



Grāmatu neesu lasījuši. Bet eyedam jau kautkāda sadaļā bija arī iedevis adresi uz 2lpp apmēram fragmentu. Izlikas interesanta.
Domāju, ka izlasīšu.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
vargr
iesūtīt 06.03.2005 18:37
Raksts #4


Gāž podus mikstūrās
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 28.04.04



Ilgi nebija laika paņemt rokā grāmatu, bet šodien beidzot pabeidzu Vienradzi, un... kaut kā negribas pat apspriest. smile.gif Skaisti.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Aziz
iesūtīt 22.03.2005 17:17
Raksts #5


Bēg no sera Kedogena
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 13.03.04
Kur: 23 000



Izlasīju. Tiešām skaista. Tikai tāda...skumja. Bet bija vērts, nudien. Katrā ziņā neparasta, bet skaista.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Unicorn
iesūtīt 07.04.2005 22:14
Raksts #6


Bēg no sera Kedogena
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 01.04.05
Kur: whatever



jā, man tā grāmata.... nu es vnk nevaru aprakstīt... tas ir jāizlasa.... tik skaistu un burvīgu grāmatu es nebiju lasījusi. skaists, skumjš un trausls stāsts. pasakaini.
interesanti, kur es ņēmu nika ideju? protams, no šīs grāmatas...
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Džūna
iesūtīt 13.04.2005 10:21
Raksts #7


Atver vēstuli ar SĒRG-u rezultātiem
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 15.12.04
Kur: Zālamana templis, Klervo abatija.



Es izlasiiju tikai pirmo lappusi. Kad beigsu, pastaastiisu savas domas plasaak.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Elentari
iesūtīt 14.04.2005 22:33
Raksts #8


Cīnās ar Lankašīras laumiņām
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 07.11.03



Grāmata pamatīgi maldina. Sākums sadrumstalots, no maģijas ne vēsts. Bet intriģējošs. Šķiet, ka autors grib lasītājus maldināt un apzināti neraksta, ko domā, gardi smejoties par vientiešiem lasītājiem, kas to uztvers nopietni.
Taču nemanot viss paliek nopietni un lasītājs (proti, es) sāk dziļi just līdzi varoņiem, neprātojot, ko autors ar to domājis, un met visus spriedelējumus pie malas.
Pēc "Pēdējā Vienradža" izlasīšanas vienu brīdi ir skumji - gribas kaut ko lasīt, bet nav vairs īsti ko. Citu vairs negribas lasīt.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
vargr
iesūtīt 14.04.2005 22:54
Raksts #9


Gāž podus mikstūrās
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 28.04.04



Gribās kaut ko tālāk lasīt? Viesnīcnieka dziesma (Innkeeper's Song). Ļoti, ļoti dīvaina grāmata. Daudzi uzskata, ka vecais burvis tajā ir Šmendriks.

Vienradža sonāti es neieteiktu. Vismaz ne uzreiz pēc Pēdēja vienradža. Tad tas šķiet kā turpinājums un daudz ko sabojā.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
rudo lapu vilcēn...
iesūtīt 16.04.2005 15:17
Raksts #10


Lecina seskus
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 17.02.05
Kur: starp uguni, ūdeni un pasaules galu
Niks 2006



"Pēdējais vienradzis" bija brīnišķīga grāmata. Izlasiju viņu jau pagājušajā mēnesī, bet vēl aizvien iekšā kaut kas sēž no šīs grāmatas. Tās ir rindas, tie ir fragmenti, kurus namaz tik viegli nevar aizmirst un arī negribas. Vienkārši brīnišķīga grāmata, iesaku izlasīt visiem, kas to vēl nav izdarījuši. Vienīgi to izlasot vairs nevar īsti atrast ko lasīt tālāk...

Šo rakstu rediģēja Renīna: 16.04.2005 15:17
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Hikari
iesūtīt 17.04.2005 11:58
Raksts #11


Skatās acīs baziliskam
******

Grupa: Biedri
Pievienojās: 19.07.04
Kur: Latvija <-> Japāna
Sakuras ziediņš



Pēdējais vienradzis bijapatiesi laba grāmata, kuru ļoti āri varējkaizlasīt...
Man viņa patika, un iesaku arī vcitiem... wink.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Simple Girl
iesūtīt 17.04.2005 14:07
Raksts #12


Pārvērš vaboles par pogām
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 07.02.04
Kur: Fata Morgana



es esmu izlasijusi laikam 3lpp, bet parstaju jo saku lasiit ""Eņgeļi un Dēmoni" kad pabeigshu to sakshu lasit to Vienradzi, bet kad mazliet palasiju likas tiri interesanti wink.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
gone away
iesūtīt 14.06.2005 12:42
Raksts #13


Kārto SLIM-us
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 14.06.05
Kur: away



Tā grāmata ir ļoti laba un man viņa sķiet jauka. Man savā laikā izlasīja māsa un tagad arī es. Pēdējais vienradzis paties ir apbūrusi lasītājus cauri gadsimtiem un man tā grāmata patīk.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
bengalaas
iesūtīt 27.06.2005 22:22
Raksts #14


Knakts autobusa konduktors
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 05.10.03
Kur: Kastaņkalni
Tulks 2007



Eju rīt uz bibleni un meklēju rokā to grāmatu. Klau, bet viņai ir kaut kāds sakars ar to fantastisko multenīti "Pēdējais vienradzis"?
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
tiigjeris
iesūtīt 04.11.2005 22:00
Raksts #15


Atver vēstuli ar SĒRG-u rezultātiem
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 28.12.04
Kur: Dzīvnieku Saietā 90210.



visaadaa zinjaa skumja graamata. beigas ir taadas kaa nelaimiigas vieniem, bet laimiigas citiem varonjiem. laba - laba graamata. taada skaidra buutiiba.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Lia'angia
iesūtīt 05.11.2005 10:55
Raksts #16


Uzlauž lāstus Gringotu bankā
******

Grupa: Biedri
Pievienojās: 14.11.03
Kur: Rīga, Olaine
Labākā krievu valodas tulkojuma autore



pirms kāda laika žurnālā "Mir Fantastiki" bija DVD disks ar šo multeni. Un raksts par to, kurā tika apgalvots, ka tā ir novienkāršojusi, bērnišķīgojusi grāmatu. Varbūt tāpēc, ka multeni skatījos pirmo, man tā nešķita, drīzāk likās, ka multenes autori ir ļoti precīzi pratuši filmā ietvert grāmatas garu, skumjo optimismu, mūsu dzejdara vārdiem runājot. Vienradzes tēls, gluži ne kā no šīs pasaules, zināmā mērā līdzīgs elfiem - tik tāliem, skaistiem, nemirstīgiem un vēsiem. Interesanta grāmata.
Bet man pēc tās sakārojās palasīt Bredberiju. smile.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Ausminta
iesūtīt 01.03.2006 21:12
Raksts #17


Ataudzē kaulus pēc uzvaras kalambola mačā
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 14.10.04



Bija tā, ka nopirku šo grāmatu, lai kādam dāvinātu, pati vēl neiepazinusies. Pie tam gados jaunam lasītājam. Un beigās turpat viesos arī izlasīju un nolēmu, ka saņēmējam droši vien būs vēl kādi gadi jāpagaida, lai viņam mana dāvana patiktu smile.gif
Nesapratu es viņu sākumā, negribīgi lasīju. Līdz .. nu, līdz aizķēra. Kā Elentari rakstīja. Un vairs nelaida vaļā tas skumjais skaistums. Vienradzes divējība, topot par cilvēku, prinča izaugšana un Šmendrika - kas?, nevaru pat nosaukt vārdā, apjēgsme visdrīzāk - ak, tas viss bija tik skaisti... Tieši Šmendriks visvairāk palika domās - caur viņa izmisīgo, tik cilvēcīgo un tik pazīstamo neprasmi, neveiklību, pazemojumu, sevis žēlošanu līdz TAM. Ne ceļš, kas pārveido, bet mirklis, kurā ceļš apzināts, ierašanās klātesošajā.
happy.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
birokraac
iesūtīt 04.08.2006 11:59
Raksts #18


Cīnās ar Lankašīras laumiņām
***

Grupa: Tulkotāji
Pievienojās: 13.02.06
Kur: Dēļu laivā uz grīdas



laughing.gif Uh, nu pie mums šeit reti izdod labas f&f grāmatas. Šī bija dievīga. No sākuma gan likās nedaudz bērnišķīga, pavisam nedaudz, mazu kripatiņu. Līdz tiku pie trakā taureņa dziesmas. Ar kādu gan vieglumu un patiesu humora dzirksti autors ir piegājis šim stāstam. Ģeniālais ir vienkāršs.

Vienīgais ko zinu, ka pirku grāmatu, jo domāju, ka būs kas līdzīgs R.Skota filmai Leģenda ar jauniņo T.Krūzu. Es pat nevaru iedomāties cik priecīga biju izlasot šo grāmatu. Pozitīvu domu pārpilna, un pilnīgi nevilka uz depresiju, citādi pēdējā laikā ik vien kā raudamās grāmatas trāpās rokā blink_a.gif laughing.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Hēbe
iesūtīt 02.02.2007 18:56
Raksts #19


Studē augstākās pārvērtības
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 26.10.06
Kur: nektāra eiforijā



Sen lasīts darbs,bet tomēr palicis atmiņā ar interesantajiem personāžiem:draudzīgo,pamuļķīgo burvi un,protams,vienradzi (īpaši atmiņā palikusi aina kurā viņa vēlējās sev noskrāpēt ādu,kad uzzināja,ka pārvēsta par tik necilu būtni kā cilvēks). Šo darbu varu ieteikt citiem,taču ticu,ka dažiem lasītājiem šī grāmata var šķist garlaicīga,jo arī es visu grāmatu neizlasīju ar aizrautību.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Silhouette
iesūtīt 02.02.2007 20:48
Raksts #20


Dzer sviestalu Trijos slotaskātos
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 09.07.06
Kur: Rīdziniece caur un caur ^_^



Es tiku līdz pusei, un tālāk nemocījos.
Nepatika.
Man ne, nezinu kādēļ.
Bet nu šaušalīgi garlaikoja.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu

2 Lapas V   1 2 >
Fast ReplyAtbildēt pavedienāSākt jaunu pavedienu
1 lietotāji/s lasa šo pavedienu (1 viesi un 0 anonīmie lietotāji)
0 biedri:

 



RSS Lo-Fi versija Pašlaik ir: 28.03.2024 18:16