Kurbijkurne forums: Soli tuvāk fantāzijai

Laipni lūdzam, viesi ( Pieteikties | Reģistrēties )

> Archery, Lokšaušana un daži nieki loku taisītājiem
Sol Invictus
iesūtīt 22.07.2004 22:13
Raksts #1


Prāto, kā lietderīgāk ieguldīt rūķīšu zeltu
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 21.07.04
Kur: Tallina
Niks 2006



Šeit it kā ir forums, kurā runā par lokiem un zobeniem huh.gif bet šķiet ka par zobeniem...

Gribu zināt:
1. No kā labāk taisīt stiegru ?
2. Kā uztaisīt taisnas bultas ?
3. Varūt kāds zin kādu labu saitu grin.gif ?

Ak, jā... varbūt ir vērts parunāt arī par arbaletiem...
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
4 Lapas V  < 1 2 3 4 >  
Sākt jaunu pavedienu
Atbildes (40 - 59)
Roviela
iesūtīt 13.10.2004 07:46
Raksts #41


Zintniece
Grupas ikona

Grupa: Noslēpumu nodaļa
Pievienojās: 03.11.03
Kur: te un tagad
Dzīvā enciklopēdija



Atradusies jauka adresīte, kur ir ne tikai, kā uztaisīt ziemeļu mednieku (vai Āzijas parauga kompozītloku u.c.) loku, bet vispār visādas "primitīvas" mājās pagatavojamas mantas:

loki: http://www.primitiveways.com/cordage_backed_bow.html
http://www.primitiveways.com/pt-composite_bow.html

kopumā par visu (mantas ir zem "tools"): http://www.primitiveways.com
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Berlog
iesūtīt 13.10.2004 10:43
Raksts #42


Sēž zem Šķirmices
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 25.08.04
Kur: Bibliotēka(21.00-8.00) Mājas(16.00-21.00)



Jā, savā kvestā pēc arbaleta biju iemaldījies tajās lpp. Iesaku Googlā ierakstīt "sapling bow" un tur ir daži labi labi padomi, kā uztaisīt loku no jaunajiem kociņiem.

Ā un varu teikt, ka atsperfinieris IR izmantojams tomēr loku taisīšanā. BET vai nu lokam jābūt ar nelielu uzvilkuma spēku, vai arī UZMANĪGI jāizvēlas finiera sloksne, no kuras to gatavot. Jo tam ļoti bieži gadās dažādi nesmukumi- bojājumi kādā no finiera slāņiem, kas padara loku ļoti neizturīgu. Bet vispār var uztaisīt visu ko!
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Farliner
iesūtīt 13.10.2004 11:13
Raksts #43


Gatavo atskaiti Zemvaldim
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 01.12.03



Tad jau vienkāršāk un drošāk ir iepirkt to, ko krievi sauc par "špon" - plānas presētas koka loksnes (plānakas par milimetru) un pašam salīmēt - sanaks gluži labs loks. Bet finieris tiešām nav tas labākais materiāls lokiem.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
..::Kael::..
iesūtīt 21.10.2004 16:52
Raksts #44


Pārvērš vaboles par pogām
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 06.10.03
Kur: Netālu no Siguldas



Man bija jautaajums! Vai kaads zin veidu, kaa uztaisiit arbaletu? Varbuut ir kaads saits?
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Sol Invictus
iesūtīt 22.11.2004 03:24
Raksts #45


Prāto, kā lietderīgāk ieguldīt rūķīšu zeltu
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 21.07.04
Kur: Tallina
Niks 2006



CITĀTS
Man bija jautaajums! Vai kaads zin veidu, kaa uztaisiit arbaletu? Varbuut ir kaads saits?


Nezinu, bet es zinu ka berlog šajā pavedienā runāja par arbaleta taisīšanu un šķiet to arī uztaisīja - varbūt pajautā viņam ? (vēl vari pameklēt internetā - crossbow wink.gif )
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
aglos
iesūtīt 22.11.2004 07:50
Raksts #46


Bēg no sera Kedogena
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 30.08.04



Par arbaletiem interesanta lapa ir šitā http://www.thecrossbowmansden.com/
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Dark Ruler
iesūtīt 01.01.2005 15:45
Raksts #47


Cep speķi Dūdijam
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 01.01.05



ES arii esmu uztaisiijis arbaletu, lai gan tikai paraugam, bet tehnika ir spaidra....
Man taac jautaajums a qrsh materiaals izturees vislielaako slodzi. Es savus lokus vienmeer sapleeshu uz puseem, jo man patiik shaut ar lielu speeq...
Dazji man ieteica ozolu, bet vai goba nederees labaak???? Ozols ir trausls ne????
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Kurbads
iesūtīt 02.01.2005 11:37
Raksts #48


Gāž podus mikstūrās
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 15.08.04
Kur: Rīga



zapiņa amortizators
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Berlog
iesūtīt 02.01.2005 15:12
Raksts #49


Sēž zem Šķirmices
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 25.08.04
Kur: Bibliotēka(21.00-8.00) Mājas(16.00-21.00)



Vo jā- Kurbadam taisnība, zapiņa amortiņš ir visizturīgākais. Bet no kokiem- gan ozols, gan goba ir labi, tas tikai tāds minējums, bet goba varbūt par ~1% labāka smile.gif Vispār esmu nonācis pie secinājuma ka 99% koku der lokiem. Nākamo taisīšu no priedes ohmy.gif .+/- normāli uztaisītam lokam vajadzētu turēt tavu max uzvilkuma attālumu. Taisi garāku to loku, lai drošāk.
Un nē, ozols nav trausls.

Šo rakstu rediģēja Berlog: 02.01.2005 15:13
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Berlog
iesūtīt 02.01.2005 15:56
Raksts #50


Sēž zem Šķirmices
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 25.08.04
Kur: Bibliotēka(21.00-8.00) Mājas(16.00-21.00)



Ā, un vēl. Ir tāds nerakstīts(laikam) likums, ka lokam jābūt vismaz 2x garākam par ieplānoto uzvilkuma attālumu. T.i. ja tu loku uzvelc par 70cm, tad viņam jābūt vismaz 1.40m garam. Vismaz. Tas arī tikai tad, ja ir labs koks(ozols& goba imho der) un loks ir labi uztaisīts. Bet man liekas ka labāk uztaisīt par garu, nekā neuztaisīt nemaz. Laba ideja ir ja loks ir tikapat garš kā tā lietotājs.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Dark Ruler
iesūtīt 02.01.2005 16:52
Raksts #51


Cep speķi Dūdijam
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 01.01.05



a Kaads ir pameegjinaajis uztaisiit loku no deelja???? Ja ir tad kaada tur iisti tehnika ir izmantojama. Cik saprotu, tad deelim ir jaabut pleestam pa shkjiedrai nevis zagjeetam, jo skjiedras tiek sarautas....... moz kaac zin kaadu linq neskaitot www.primitiveways.com ????
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Berlog
iesūtīt 02.01.2005 17:16
Raksts #52


Sēž zem Šķirmices
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 25.08.04
Kur: Bibliotēka(21.00-8.00) Mājas(16.00-21.00)



http://groups.msn.com/ferretsarcherywebpage/
Sadaļā "board bows' ir viss ko vajag, pat ar bildītēm. Ļoti laba saite.
http://residents.bowhunting.net/sticknstring/brdbows.htm un te ir viss proces teksta formā

Un ja atrodi kur var nopirkt kaut kādus jēdzīga koka dēļus, ieliec postu, savādāk visur tikai priedes un priedes.

Šo rakstu rediģēja Berlog: 02.01.2005 17:18
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Dark Ruler
iesūtīt 02.01.2005 17:41
Raksts #53


Cep speķi Dūdijam
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 01.01.05



Linki tieshaam labi. Thnx.
A deeljus visaadus var dabuut ja tuvumaa ir kokzaagjeetava. Var sarunaat... tikai jaazin kaac tas kox izskataas jau sazagjeetaa veidaa... raxturigaas ieziimes... bet vai tad tieshaam zaagjeetie der????
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Berlog
iesūtīt 03.01.2005 21:57
Raksts #54


Sēž zem Šķirmices
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 25.08.04
Kur: Bibliotēka(21.00-8.00) Mājas(16.00-21.00)



Nuja ka der. Kā ta tie visi netā atrādītie loki i' tapuši? Jāskatās tik, lai tās koka šķiedras ietu paralēli dēlim & nekur "nenoskrietu" no tā nost. Tad jābūt o.k. Un kokzāģētavā jau nu zinās, kas par kokiem viņiem tur sazāģēti. Ja kaut kur ko atrodi, ieposto adresi, bučošu tev pēdas par to grin.gif

Jā un tas, ko Farliner ieteica- nu, tas "špon"- tas latviski saucās saplāksnis (veneer, angl.v.) un to vajadzētu dabūt teorētiski "Latvijas finierī". Viņiem laikam kaut kāds veikals ir Bolderājā. Man tik slinkums braukt tik tālu... Vari pameklēt internetā to lietu. Saplāksnis vispār laba manta, ja labā kvalitātē- viņiem tur ir gan ozola, gan oša, moš vēl kaut kāds labs. Baigi kruts priekš lokiem it kā: http://rubez.e-pils.lv/temp/bow/bow.htm - krievu valodā gan.

Ja jau dalāmies viltībās, tad dalāmies smile.gif. http://home.clear.net.nz/pages/coote/frugal.html Teorētiski visvienkāršākais loks, kurš tiešām arī kaut cik šauj "pēc loka". Es vienreiz mēģināju uztaisīt, bet paņēmu par biezu tos zariņus, salūza kad mēģināju uzvilkt, baigi spēcīgais arī bija. Iesaku ap 1 cm diametrā max. Vispār būvniecības preču veikalā redzēju tādus ap 1 cm diametrā bambusa.... hmmm... stiebrus... No tiem vajadzētu sanākt tīri labi, jo bambuss vispār ir viens pārsteidzošs augs! Šito es drīz nomēģināšu, arbaletiem derēs.

Veiksmi darbā!

Šo rakstu rediģēja Berlog: 03.01.2005 22:16
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Dark Ruler
iesūtīt 08.01.2005 15:49
Raksts #55


Cep speķi Dūdijam
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 01.01.05



Thnx par linkiem arii labi... Par to Bolderaaju es paprasiishu vienam paziistamajam... vinjsh tur dziivo...
Arbaletam gan es iesaq tomeer moskvicha amiiti izmantot.... ja shausmiigi vajag, varbuut varu izliidzeet...
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Berlog
iesūtīt 09.01.2005 17:43
Raksts #56


Sēž zem Šķirmices
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 25.08.04
Kur: Bibliotēka(21.00-8.00) Mājas(16.00-21.00)



Wow.. ar Moskvicha amīti nesanāks baigais monstrs? BDLS ar tādu toč piedalīties nevarēs. Toties pievērsties algotā slepkavas profesijai gan grin.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Farliner
iesūtīt 11.01.2005 10:49
Raksts #57


Gatavo atskaiti Zemvaldim
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 01.12.03



Ir redzēti mēģinajumi lietot Moskvi.ča amortizātorus... ekas labs nesanāk - arbalets bū ellīgi smags un nepiemērots BDLS, lai ga, iespējams, ar attiecīgu lādiņu to var lietot medībās smile.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Berlog
iesūtīt 12.01.2005 22:46
Raksts #58


Sēž zem Šķirmices
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 25.08.04
Kur: Bibliotēka(21.00-8.00) Mājas(16.00-21.00)



Ārprāc.... nu nenoturējos... Īsāk sakot, uztaisīju loku- līdz šim manu labāko.

Parametri:
Materiāls- Ozols
Garums- 1,06 m
Smagums (spēks)- 12 kg
Uzvilkuma garums- 50 cm (var uzvilkt līdz 52,5, bet labāk lai ir drošāk)

Aizmugurē 2 kārtas zīda pielīmēju un izkrāsoju ar guašām. Lakots no lakas baloniņa (baigi labi paliek, kad saelpojas). Nu bet tač smuks! Uz kļūdām neskatieties wink.gif


Tas vampīrs ir mans brālis, bet viņam uzmanību nepievērsiet!




Te viņš ir uz tā, nu, tā, emmm... kā nu būs latviski... karoče tillering stick. Un jā, es zinu ka nav perfekts, bet daba nemīl perfektos.


Nu tik gaidu kad varēšu pirmoreiz izšaut getlost.gif


biki spams bet nu lai jau

Šo rakstu rediģēja Berlog: 12.01.2005 22:48
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Dark Ruler
iesūtīt 15.01.2005 11:39
Raksts #59


Cep speķi Dūdijam
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 01.01.05



Tur jau ir taa lieta, ka es speeljmantinjas netaisu.... es taisu ierochus.... Arbalets ar moskvicha amiiti man jau ir, tikai mazinjsh... vasaraa taisiishu lielaaq....tas arii attiecas uz lokiem. Jau ar mazo arbaletu var izmaukt cauri zaros iestuteetai ( tikai bikinj) pudelei taa, lai vinja nenokrit wink.gif Loki man ir 1,60 m un izmantoju metaala zugaljus ar atskabargaam... nopirq arii mediibaam profesionaalo bultu pa 13 Ls ar medibu uzgali.... taa ka juusu pasaaqmos es nepiedalos, bet taa kaa man ir 18 gadi, tad es maucu uz mediibaam.... lai arii lielos zveerus mediijot man ir blaqs vienmeer kaads ar bisi, bet nu ir arii jamaak noshaut cuuku........... Sirdi var traapiit tikai no kaadiem 30 metriem un arii ne vienmeer..... parasti tik tuvu nemaz cuukas nepienaak...
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
AxelBladd
iesūtīt 20.01.2005 11:53
Raksts #60


Bēg no sera Kedogena
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 30.01.04
Kur: ZzZ



Labs saits ar noderigu infu un smukam bildem grin.gif, ZzZ.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu

4 Lapas V  < 1 2 3 4 >
Atbildēt pavedienāSākt jaunu pavedienu
1 lietotāji/s lasa šo pavedienu (1 viesi un 0 anonīmie lietotāji)
0 biedri:

 



RSS Lo-Fi versija Pašlaik ir: 28.03.2024 13:00