Kurbijkurne forums: Soli tuvāk fantāzijai

Laipni lūdzam, viesi ( Pieteikties | Reģistrēties )

> Vai jūs grāmatās veidojat remarkas?, (Atzīmes, komentārus lapaspuses malās)
Ného
iesūtīt 09.06.2006 21:09
Raksts #1


Rex Aegyptus
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 15.03.05
Kur: terra incognita



Vai jūs lasot grāmatu, domāju, ka tas vairāk attiecas uz grāmatām, kas pilda izziņas sniegšanas funkcijas (vairāk nekā lielais vairums daiļliteratūras žanru), lapaspušu malās izdarāt kādas atzīmes, pierakstāt komentārus utt.
Vai jums nešķiet interesanti vēlāk pārlasīt remarkas?
Kā jūs domājat, kādu remarkas padara grāmatu?


***


Es pa retam esmu tikai atzīmējis citātus, neko vairāk.
Vienīgā grāmata - pareizāk gan brošūra - , kurā es pierakstījus komentārus (arī komentārus par opīša izveidotajām remarkām - viņš bieži tādas veido lasot grāmatas, kas saistītas ar reliģiju) bija par latviešu teologa atspēkojumiem pret Da Vinči koda izteiktajām tēzēm. Jāsaka, ka tas bija ļoti neprasmīgi izdarīts.

Šo rakstu rediģēja Noa: 09.06.2006 21:11
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
2 Lapas V   1 2 >  
Sākt jaunu pavedienu
Atbildes (1 - 19)
Minki
iesūtīt 09.06.2006 22:17
Raksts #2


Kārto SLIM-us
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 26.11.05
Kur: Aizkulises



Esmu mācīta tā, ka grāmatas ķēpāt nedrīkst, bet nu dažos izņēmuma gadījumos neesmu šo mācību ņēmusi vērā un, izteikti protestējot autora prātvēderībai, malās ar zīmuli apraktījusi un komentējusi. Tagad gan par dažiem izteikumiem nāk smiekli, bet pārlasot šos komentāriņus, bieži vien pat gribu kaut ko vēl pierakstīt klāt. wink.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
joua
iesūtīt 09.06.2006 22:27
Raksts #3


Dzer sviestalu Trijos slotaskātos
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 25.11.05
Kur: 20 metrus virs zombiju pūļa, cīnoties par izdzīvošanu



Ir sanācis rakstīt šadas remarkas - visbiežāk mācību grāmatās - vai nu kļūdu labojumi, vai personīgās domas, gan papildinājumi. Gada beigās vienmēr ir lielā dzēšana.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Cerbera pavēlnie...
iesūtīt 10.06.2006 11:19
Raksts #4


Studē augstākās pārvērtības
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 04.08.05



Mācību grāmatas pilnas ar remarkām. Norāda kļūdas, smeiklīgas vietas ūtētē. Nenāk prātā dzēst. Mani ar m,āca nesmērēt grāmatas [personiskās], tāpēc ko interesantu pierakstu bloknotā. Norādu grāmatas nosaukumu, lapusi un rindiņu. Remarkas ir laba leita. ^^
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Bandists
iesūtīt 10.06.2006 11:32
Raksts #5


Gāž podus mikstūrās
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 15.05.05



Ā, jā, protams. happy.gif Piemēram, literatūras mācību grāmatā. Tā kā tā ir skolas bibliotēkas izsniegta, rakstīju speciāli, lai "nākamās paaudzes" varētu palasīties manus divdomīgos komentārus (bet es tos rakstīju tikai tur, kur tiešām tādi bija nepieciešami kiss.gif ).

Manuprāt, remarkas grāmatu padara interesantāku...
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
unciz
iesūtīt 10.06.2006 11:55
Raksts #6


Pārvērš vaboles par pogām
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 26.02.06



ne-e es tā nedaru. es pārsvarā grāmatas ņemu no bilbenes un ja tu saķeskā tad nu parasti tevi nepieķer, bet es nerakstu, jo man tas lielkas nekam nederīgi. īstenibā es grāmatas 2x nekad nelasu! HP neskaitās! biggrin.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Ného
iesūtīt 10.06.2006 20:51
Raksts #7


Rex Aegyptus
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 15.03.05
Kur: terra incognita



jā, mans opis to laikam nebūs dzirdējis, ka grāmatās nedrīkst ķēpāties, ja nu vienīgi ar parasto zīmulu, bet viņš izmanto pat krāsainos zīmuļus un pildspalvas laughing.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
anhela
iesūtīt 10.06.2006 20:52
Raksts #8


Mācās koptelpas paroles
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 11.02.06
Kur: En la casa de Lorena Rojas...



es gan tur neko nerakstu.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Roviela
iesūtīt 11.06.2006 20:32
Raksts #9


Zintniece
Grupas ikona

Grupa: Noslēpumu nodaļa
Pievienojās: 03.11.03
Kur: te un tagad
Dzīvā enciklopēdija



Es arī nekad neko nerakstu grāmatās. Jo man riebjas bibliotēkā vai kur citur kaut vai nejauši dabūt grāmatu, kuru kāds ir saķēpājis. Pat citāti - novērš tikai uzmanību un viss. Varbūt man labāk patīk citi, bet nē, redz, jau pasvītrots.

Savās grāmatās ķēpāties - tā ir katra personīgā darīšana. Ja nedod grāmatu nevienam citam, tad tas ir diezgan vienalga. Bet svešā - es pati mūžam nepiedotu nevienam, kas kaut ko ir ieķēpājis kādā man piederošā grāmatā. Otrreiz tāds cilvēks pat var necerēt kaut ko no manis aizņemties.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Kanea
iesūtīt 12.06.2006 09:21
Raksts #10


Gāž podus mikstūrās
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 21.09.05
Kur: Nr.322.
Labākās miniatūras autore



Es grāmatās neko nepasvītroju un arī komentārus nerakstu. Ja nepieciešams atzīmēt citātus vai ko citu, daru to uz atsevišķas lapas un grāmatā attiecīgajās vietās ievietoju piezīmju lapiņas.

Var jau būt, ka remarkas grāmatu dara interesantāku, bet vārdam "interesants" ne vienmēr ir pozitīva nozīme.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
eziic_miglaa
iesūtīt 12.06.2006 09:22
Raksts #11


Atver vēstuli ar SĒRG-u rezultātiem
****

Grupa: HPētnieki
Pievienojās: 23.02.04
Kur: miglaa runaajoties ar balto zirgu... vai arii pie laaciisa skaitot zvaigznes, eedot ievaariijumu un dzerot teeju... vai arii raadot puucei celu uz attieciigo kliiniku...



Parasti esmu par slinku vai nepacietigu, lai veltitu laiku pierakstisanai ar zimuli uz gramatu lapu malam, lai gan, reizem ko lasot svesvaloda, ar zimuli medzu pierakstit klat tulkojumu kadam nezinamam vardam. Principa, lai cik man to patiktu darit, aiz slinkuma un velmes atrak izlasit lidz beigam, nedaru.

Tacu sobrid esmu tikusi pie drukatas HP versijas, kuru beidzot lasu originalvaloda, un ta ka ta nav gramata, bet drukatas lapas, tad gan rakstu ar savu milako melno pildspalvu un visur, kur vien liekas kas kaut punkta pieliksanas verts. Daleji tas ir iespejams, jo esmu so gramatu jau vienreiz izlasijusi (latviski) un nav jasteidzas pec atrisinajuma. Var izgarsot procesu, katru detalu, jo zinu, ka beigas nekur nezudis.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Kognakschwenker
iesūtīt 14.06.2006 14:10
Raksts #12


Veic pētījumu par katlu dibenu biezumiem
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 01.06.06
Kur: Rød himmelen



Esmu svētā, nevainīgā. Neķēpāju grāmatas ar remarkām, bet remarkas pašas par sevi ir diez gan interesantas. Kā jau Cē Pē atzīmē blociņā, man arī pareizēm gadās kaut ko atzīmēt.

Bet tā vispār saistībā ar grāmatām, esmu kārtīga. Ja nu vienīgi gadās, ka apleju lappuses, lūk, tā ir viena no manām remarkām, ka šajā lappusē esu kaut ko dzērusi. happy.gif w00t.gif

Šo rakstu rediģēja ectasy*: 14.06.2006 14:10
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Bille
iesūtīt 14.06.2006 14:29
Raksts #13


Mācās koptelpas paroles
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 13.08.04



ļoti reti, Kādreiz varbūt pasvītroju ar parasto zīmuli, kas būs noderīgs piem. KD, bet pēc tam vienalga izdzēšu. Man nepatīk, ka mācību grāmatas ir saķēpātas, vēl varētu piedot, ja ir ierakstīts kas divdomīgs vai smieklīgs grin.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
.kreizī.
iesūtīt 29.06.2006 11:03
Raksts #14


Dzer sviestalu Trijos slotaskātos
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 07.05.05
Kur: savā lielajā draugu pasaulē.



Es remarkas veidoju ne pa jokam! saceru daudzko, vaivnk citaatus... smile.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Blond Bestia
iesūtīt 29.06.2006 21:16
Raksts #15


Izrāda pirmās maģijas pazīmes
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 29.06.06
Kur: Bastīlija



Es reizēm grāmatās ielieku savus komentārus...it īpaši dumjās vietās un aizraujošās...
Man ir viena pasaku grāmata, kas ir aizrakstīta ar komentāriem...vnk pasakas ir tik idiotiskas grin.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Demigod.
iesūtīt 29.06.2006 23:55
Raksts #16


Dzer sviestalu Trijos slotaskātos
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 24.08.05



Hmm... ja tā ir 100% man grāmata, tad protams! Vnk ieradums. Patīk izrakstīt citātus redzamā vietā, lai kaut kur viņus vēl varētu ierakstīt! smile.gif Komentārus gan nē. Ja vajag par kādu stāsta varoni kaut ko, tad atzīmēju kurā vietā par viņu rakstīts.. Bet tā īpaši neķēpāju grāmatas, tikai burtnīcas, un visu kas ķēpājams. Īpaši skolas dienasgrāmatu! grin.gif
Protams patīk palasīt, par ko es tad domāju... smile.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Ariana
iesūtīt 30.06.2006 13:53
Raksts #17


Mācās koptelpas paroles
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 17.01.06
Kur: Transilvānijas mežos pie ugunskura un kūpinot siļķi



Daiļliteratūras darbos es neko nemēdzu pierakstīt, vienīgi mācību , ko par konkrēto atzīmē skolotāji- vācu val.un latv.literatūras grāmatās,jo tās ir manis pašas īpašums
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
birokraac
iesūtīt 05.07.2006 12:29
Raksts #18


Cīnās ar Lankašīras laumiņām
***

Grupa: Tulkotāji
Pievienojās: 13.02.06
Kur: Dēļu laivā uz grīdas



Nu stils tas nav labs, bet man tas ir iegājies no vecāsmammas. Es citreiz par grāmatzīmēm izmantoju zīmuļus, un tad nu lasot nemanu kā tūkstošreiz uz lapām esmu uzvilkusi - ievaievaievaievaieva smile.gif Citreiz, kad ieraugu kļūdu vai ko intresanu, tad arī atzīmēju, dažreiz citātus. Manās grāmatās ir arī mans vārds, lai ja kāds paņem tad nevar teikt, ka ir aizmirsis, ka tā ir mana grāmata laughing.gif

Tad vēl ir divas grāmatas - mobijs diks un stāts par sanmikelu, kuras ir nošvīkātas no vienas vietas, man nav ne jausmas kāpēc tā, fiziski vienkārši sanāk.

Bet kas man nepatīk ir t.s. pastrīpotāji. Tu iedod cilvēkam grāmatu, bet viņš tev atgriež zebru! Nnu es saprotu, ka jāraksta referāts, bet vai tāpēc iedaļa otrais pasaules karš ir arī par to jāpārvērš smile.gif

Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
lithos
iesūtīt 06.07.2006 07:48
Raksts #19


Cep speķi Dūdijam
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 16.10.05
Kur: unknown



Principā nekad nav sanācis tā vienkārši lasot grāmatu rakstīt remarkas, bet dažreiz, ja ir nepieciešams izmantot konkrēto literāro darbu kādā esejā vai referātā, tad kaut kas tiek atzīmēts uz lappuses malām. Tomēr es mēdzu atzīmēt labus citātus tāpat vien... it sevišķis savās mīļākajās grāmatās, kas tiek pārlasītas laiku pa laikam... vienkārši ir lietas, kas ir pateiktas pārāk labi un pārāk precīzi!
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Atēna
iesūtīt 06.07.2006 10:12
Raksts #20


Mācās koptelpas paroles
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 16.01.06
Kur: ne tur kur vajag ><



jaatzist ka nekad neko tadu neesmu darijusi... jaatzist ka es dazreiz lasu tada atruma ka nepaspetu neko pierakstit...
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu

2 Lapas V   1 2 >
Atbildēt pavedienāSākt jaunu pavedienu
1 lietotāji/s lasa šo pavedienu (1 viesi un 0 anonīmie lietotāji)
0 biedri:

 



RSS Lo-Fi versija Pašlaik ir: 28.03.2024 18:43