Kurbijkurne forums: Soli tuvāk fantāzijai

Laipni lūdzam, viesi ( Pieteikties | Reģistrēties )

> Ievēro!

Bibliotēkas plauktā par citām lietām, lūdzu, nesarunāties!
Vai nu atrodi piemērotāku forumu, vai izmanto kaucekļus. Sarunas no bibliotēkas plaukta var tik dzēstas bez brīdinājuma!

> Paulu Koelju, "Alķīmiķis" un citi
Hikari
iesūtīt 17.08.2004 14:26
Raksts #1


Skatās acīs baziliskam
******

Grupa: Biedri
Pievienojās: 19.07.04
Kur: Latvija <-> Japāna
Sakuras ziediņš



Es ļoti mīlu Rakstnieku Paulo Koelju!!! laughing.gif Vai kāds no jums vispār tādu zin un vai jums viņa darbi patīk? Mans mīļākais darbs ir "Alķīmiķis", bet arī pārējie nav slikti! smile.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
7 Lapas V  < 1 2 3 4 > »   
Sākt jaunu pavedienu
Atbildes (20 - 39)
Riame
iesūtīt 09.12.2004 09:38
Raksts #21


Dzer sviestalu Trijos slotaskātos
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 31.08.04
Kur: Es esmu nekur, nekad un necikos...



Es iesaku palasīties Maktub un Nelabais un sinjorita prima, jo tās ir patiesi labas grāmatas... smile.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
zuzee
iesūtīt 13.12.2004 11:50
Raksts #22


Pārvērš vaboles par pogām
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 21.10.04



Njaa shis ir labs rakstnieks :]]
Strap citu aizsuutiiju vinjam , ka man ljoti patiik vinja graamatas un vinsh man atsuutiija atpakal, ka vinjam ir ljoti liels prieks :]] un ka vinja [taa arii neesmu sapratusi, ko tas vaards iisiti noziime] buushot tuvumaa :]]

es iesaku izlasiit ALKIIMIKI, bet veronika grib mirt arii labs

Šo rakstu rediģēja Roviela: 13.12.2004 12:23
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
alohamora
iesūtīt 14.12.2004 17:59
Raksts #23


Mācās koptelpas paroles
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 07.10.04
Kur: sawā puķainajā istabelē



sho graamatu gluzhi nesen iznjeemu no graamatplaukta, izlasiiju paaris nodalju un noliku nost. man vinja gluzhi vienkaarshi nepatika. man vispaar iipashi nepatiik ''gudraas graamatas'' (kuras nemaz nau tik gudras...nekaa taada, ko cilveeks dziives laikaa pats nevareetu saprast), tachu tieshi ''Alkjiimkjii'' man nepatika taas ''salipinaatiiba'' t.i. itkaa iet iet tas staastinjsh un peekshnji kaads no staasta varonjiem pasaka kaadu Dizhu gudriibu. tad vai nu jaaraksta plikas pamaaciibas jebshu jaaiepin taas tekstaa daudz neuzkriitoshaak, maakslinieciskaak. vispaar netbalstu tamliidziigas graamatas. getlost.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Rigor_mortis
iesūtīt 14.12.2004 19:55
Raksts #24


Sēž zem Šķirmices
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 09.10.04
Kur: kaut kur kur nav taisnības un dzīves



CITĀTS
Bet nu - uzskatu, ka taas ir taada pasha stila graamatas kaa "Kursh apeedis/pievaacis vai kkas tamliidziigs manu sieru?", taada kaa dziives izpratnes pamaaciiba populaarzinaatniskaa vaacinjaa.


Tā saucās "Kurš pievācis manu sieru???" glare.gif

Un "Alķīmiķis" ir lieliska grāmata tikai man labāk patika "Pjedro upes krastā stāvēju un raudāju" manšķiet tā piederēja Koelju...viņš ir feins rakstnieks ceru izlasīt vēl "Veronika grib mirt" un vēl dažas smile.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Simple Girl
iesūtīt 18.12.2004 23:40
Raksts #25


Pārvērš vaboles par pogām
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 07.02.04
Kur: Fata Morgana



a es miilu "alķīmiķi" tik lieliska gramata!!!!! mmmmmm iesaku visiem izlasiit!
gribas dabuut arii citas vinja gramatas! smile.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Aliisija
iesūtīt 25.12.2004 20:32
Raksts #26


Izrāda pirmās maģijas pazīmes
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 24.12.04



Jaa,raxtnieks Paulu Koelju tieshaam ir prasmiigs graamatu ar dzilju domu raxtiitaajs.Es lasiiju graamatu Maktub un man ljoti patika.Tur taadi iisi staastinji ar varen dzilju domu.Paarlasot sho graamatu vienkaarshi gribaas apseesties un padomaat par dziivi,miilestiibu,dziives jeegu....
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
NovemberNövelet
iesūtīt 28.12.2004 12:22
Raksts #27


Kārto teleportēšanās eksāmenu
****

Grupa: Bijušie
Pievienojās: 07.02.04
Kur: The point of no return



"Maktub" publicētās domas nav Koelju domas. Ja paskatamies kaut vai uz grāmatas vāka, tur teikts :" [..] Koelju apkopojis atziņas, ko deviņdesmitajos gados publicējis vairākos Brazīlijas laikrakstos. Īsajās līdzībās, kuru tēmas smeltas dažādu tautu kultūrā, autors apliecina savu dzīves filosofiju."
Nē, nu smuki apkopot, protams, arī ir jāmāk. Bet samiksēt vismaz 3 reliģijas vienā grāmatā tikai tāpēc, lai skaisti izskatītos.. Nezinu.. Varbūt es pārāk iedziļinos nevis ķeru skaisto domu.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Sindra
iesūtīt 28.12.2004 12:44
Raksts #28


Angel of Music
*******

Grupa: Biedri
Pievienojās: 15.01.04
Kur: Azeroth
Spēļu meistars 2012



Jā, bet jaunā Koelju grāmata gan man liekas tāda dīvaina.
Galīgi nav izturēts stils...

Bet luuk shiis probleemas autoram esor svariigas..
Njaa...
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Maardzhastante
iesūtīt 28.12.2004 14:39
Raksts #29


Bēg no sera Kedogena
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 19.11.03
Kur: Riiga



Nu, nu, diezgan izbriiniijos par komentaariem. Reiki - domaaju, ka, ja vien neesi kaadas vienas religjijas fanaats, tad triis religjijas jaukt kopaa, lai smuki izskataas, nemaz nav slikta doma. Jo katra religjija ir nonaakusi pie kaadas...ja ne patiesiibas, tad vismaz domas, kas paliidz izprast dziivi, procesus un cilveeku dabu.
Esmu lasiijusi Koelju graamatas, kuras iznaakushas latvieshu valodaa (es vismaz ceru, ka visas smile.gif)
Mans tops:
1.vieta - 11 minuutes;
2. Nelabais un senjorita Priima;
3. Veronika grib mirt;
4. Pedro upes krastaa...;
5. Alkjiimikjis;
6. Maktub;
7. Celja vaardi gaismas brunjiniekam.

"11 minuutes" vispaar likaas vienu liimeni augstaak par paareejaam (tuvaak manai saprashanai un Marijas domas likaas ljoti ljoti saprotamas un tuvas).
Toties slavinaataa "Alkjiimikja" popularitaati nesaprotu... Nu katraa zinjaa vienaldziigu mani shiis graamatas neatstaaja.

Šo rakstu rediģēja Maardzhastante: 28.12.2004 14:40
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Sindra
iesūtīt 28.12.2004 14:48
Raksts #30


Angel of Music
*******

Grupa: Biedri
Pievienojās: 15.01.04
Kur: Azeroth
Spēļu meistars 2012



"11 minūtes" ir pavisam savādāk uzrakstītas atšķirībā no iepriekšējām grāmatām. tapē arī varbūt likās, ka labāka. Jo iespējams, ka rsalitātes problēmas Tev liekas tuvākas, nekā apzelētā filozofija...
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Maardzhastante
iesūtīt 29.12.2004 07:54
Raksts #31


Bēg no sera Kedogena
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 19.11.03
Kur: Riiga



Nju es neteiktu tik asi - ka "apzeleetaa" filozofija grin.gif, bet dazhreiz jau nu tieshaam liekas, ka Koelju galvaskauss spiezh:P Jo GUDRS cilveeks ir un zina KAS un KAA ir PATIESIIBAA grin.gif.

Šo rakstu rediģēja Maardzhastante: 29.12.2004 07:54
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Simple Girl
iesūtīt 12.04.2005 21:17
Raksts #32


Pārvērš vaboles par pogām
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 07.02.04
Kur: Fata Morgana



man jau baigi gribetos izlasit visas gramatas bet es nevaru vinjas dabut sad.gif ja visas ir tik aizraujoshas ka "Alkjimikjis" tad man vinjas IR jadabu!!! sad.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Aziz
iesūtīt 07.05.2005 14:23
Raksts #33


Bēg no sera Kedogena
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 13.03.04
Kur: 23 000



CITĀTS(Reinis Tukišs)
Šķiet, nav rakstnieka, par kuru pēdējā laikā būtu runāts vairāk, kā nabaga portugālis Koelju. Krogā sanāca iepazīties ar filosofijas studentēm, kas sašutušas stāsta, ka Alķīmiķis esot vainojams pie New Age reliģiskās kustības uzplaukuma Latvijā. Cienījams literatūrzinātnieks, LKA pasniedzējs auditorijai ironiski draud: jūs tik pamēģiniet man pateikt, ka tā ir laba literatūra. Cita Kultūras akadēmijas pasniedzēja stāsta, cik traki, ka iestājeksāmenu domrakstos jālasa abiturientu sarakstītās stulbības par visas pasaules sadošanos rokās. Dzejnieks Kārlis Vērdiņš Alķīmiķa un labo grāmatu tēmai velta pa īstam smieklīgu dzejoli, kur apgalvo, ka pēc izlasīšanas nu toč vairs nebūs, kā bija. Kāds man pazīstams puisis ar pašapziņu krietni virs vidējās apgalvoja, ka jau esot iesācis rakstīt parodiju (par panākumiem ziņu nav). Savukārt meitenes (dažkārt arī puiši) interneta iepazīšanās anketu ailē „Moto” raksta Koelju citātus, piemēram: „Ja kāds nav tāds, kādu viņu grib redzēt pārējie, tad šie pārējie kļūst nikni...” Tāpat arī varen apdzīvota ir draugiem.lv domubiedru kopa, veltīta šim autoram. Tās virsraksts vēsta: „Winjsh ir labs...”


Njā, šķiet, ka grāmatas popularitāti veicina tas, ka tā ir populāra... Uzrakstīta pietiekami filozofiskā stilā, lai katram lasītājam liktos, ka viņš lasa kaut ko augsti intelektuālu. Jāatzīst, grāmata piesaistīja, bet principā es nepiekrītu lielākajai daļai no tajā teiktā. Tas, kā nekā, ir tikai Koelju pasaules uzskats, un neviens nepateiks, ka tā tiešām ir.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
abiab
iesūtīt 09.05.2005 09:41
Raksts #34


Cep speķi Dūdijam
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 08.02.05
Kur: Uz mazas saliņas dienvidjūras straumēs..



esmu izlasījusi visas Koelju grāmatas, kas vien latviski ir tulkotas, mājās man no visām ir tikai divas - draugu dāvinātas.

pirmā grāmata, ko izlasīju bija "Alķīmiķis", jo vienkārši citas latviski nebija.. smile.gif tas bija sen.. taas graamatas man ir izlasu, padomāju un aizmirstu, bet izlasu es visas.. kaa iznaak jauna taa izlasu.. vislabāk man patika "Es sēdēju Pedro upes krastā un raudāju.." pirms izlasīju šo grāmatu zināju, ka man viņa patiks vislabāk.. man patika.. ja kāds man prasīs par ko viņa bija.. teicu jau, ka aizmirstu lasīto, bet ja kāds par to sāk diskutēt un aprunā sižetus, es atceros un arī varu diskutēt kā pilntiesīgs šo grāmatu lasītājs..

man patīk šis rakstnieks, grāmatu aprakstīšanas stils, piekrītu tiem, kas saka, ka tur rakstītais daudz kur jau ir pateikts (bet mums arī ir tāds rakstnieks Rainis, kas pēc manām domām divas grāmatas ir norakstījis un daudz sliktākā veidā, un vispaŗ kā rakstnieks nav pelnījis to godu ko viņam izrāda, labi viņam ir tikai dzejoļi)..ir arī lietas, kam nepiekrītu, un tas ir par iemeslu kāpēc es grāmatās lasīto cenšos momentāli aizmirst, lai neietekmētos, lai nemainītu savu viedokli..
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Winged
iesūtīt 03.09.2005 09:13
Raksts #35


Cīnās ar Lankašīras laumiņām
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 18.06.04
Kur: Jūrmala



Apmēram pirms pusgada sāku lasīt Alķīmiķi. Izlasīju apmēram līdz pusei un tālāk vienkārši netiku. Noliku grāmatu plauktā un nospriedu,ka pie ši autora darbiem atgriezīšos pēc apmēram gada.
Un tad pēkšņi pie manis nonāca grāmata "11 minūtes"
Saku lasīt,un t;a arī neapstājos,kamēr grāmata nebija izlasīta. Tiešām ļoti,ļoti patika.... Vnk fantastiska....
Maybe taapec,ka Marijas problēmas un domas dažbrīd atgādināja manējās, maybe tapec,ka sižets tika izveidots interesans....
Nu katra zinjā iesaku izlasīt-es esmu sajūsmā!
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Ariona
iesūtīt 15.09.2005 16:55
Raksts #36


Attīsta savu iekšējo Aci
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 09.09.03
Kur: Kaut kur uz šīs Pasaules...(A varbūt citas...)
Labākā stāsta autore 2006



Nesen izlasīju alķīmiķi, tiešām laba grāmata, citasd gan vēl nav sanācis izlasīt, bet noteikti izlasīšu, jo man baigi patika viņa raxtīšanas stiliņš.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
altonis
iesūtīt 15.09.2005 17:16
Raksts #37


Cīnās ar Lankašīras laumiņām
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 15.03.05
Kur: Belerianda



CITĀTS(Dekaels @ 17.08.2004 16:26)
Vispaar reiz jau te kaut kur bij runa par Koleju.

Mjaa, labi, mans viedoklis par vinju:
viens iz uber-super-populaarajiem autoriem, kam lemts sapuut literatuuras veestures meeslainee kopaa ar Danielu Stiilu, Sidniju Sheldonu un daudziem jo daudziem citiem bestselleru cepeejiem, maajsaimniechu miiluljiem, pelkes dziljuma filosofiem un "muusdienu gariiguma" alceeju daasnajiem barotaajiem.

Lai gan, protams, labaak, ja cilveeks lasa Koleju nekaa Stiilu, komiksus vai vispaar neko. Bet no otras puses... Netreneetam, nekritiskam lasiitaajam taas idejas tik viegli var pielipt, ka teju vai bail paliek.
*

Laikam būšu tas, kurš piekritīs Dekaelam. Nezinu, man liekas, ka Koelju grāmatas ir nedaudz par ideālistisku, tās var lasīt kā vnk stāstu ar interesantām beigām (kas tomēr arī jau kaut kur ir dzirdētas), taču, ja vēlaties no viņa grāmatām izrakt kādu dziļu domu, iesaku palasīt viņa paša komentārus par savām grāmatām. Diemžēl nezinu nevienu lapu, kur to varētu atrast vienkopus, šķiet, ka pats tos manīju kaut kādās ziņu lapās...
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Fantomass
iesūtīt 16.09.2005 22:19
Raksts #38


Ataudzē kaulus pēc uzvaras kalambola mačā
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 27.10.04
Portretu fotogrāfs



Aļķīmiķi esmu izlasījis un gribētu izlasīt arī kādas citas Koelju grāmatas rolleyes_a.gif
Aļķīmiķis bija ļoti incants un saistošs. Man dikti patika.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
pekene
iesūtīt 05.11.2005 22:59
Raksts #39


Atver vēstuli ar SĒRG-u rezultātiem
****

Grupa: Bijušie
Pievienojās: 18.11.03
Kur: starā par dzīvi



Ir izlasīta triloģija par mīlestību, nāvi un varu[''Pjedro upes krastā es sēdēju un raudāju'', ''Veronika grib mirt'', ''Nelabais un senjorita Prima'']. Ir sanācis ielūkoties arī ''Gaismas bruņiniekā''. Grāmatplauktā ir arī ''Vienpadsmit minūtes'', ko ļoti kārojas izlasīt, vien mans eksemplārs ir krievu valodā, kuru es pagalam neciešu un labākajā gadījumā varu izburtot pusi teksta, un saprast - vienu piektdaļu. Tā ka ir tā kā ir. Bet lai nu kā.. šobrīd viena no grāmatām, kuras lasu, ir ''Alķīmiķis''. Patīk. Koelju grāmatas vispār ir tādas dziļi interesantas. Piesātinātas ar filozofiju, inteliģenci, reliģiju, ticību. Un - nepārprotami - labiem un zīmīgiem citātiem.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
aFēra
iesūtīt 07.11.2005 13:23
Raksts #40


Universālais kedmāsters
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 14.05.04
Kur: skype



Esmub lasījusi "Alķīmiķi", "Veronika grib Mirt" (oi, bāc, man kā tā grāmata patika.), tad man vēl padomā ir "11 minūtes" un, un draudzene gribēja man piedāvāt vēl kādu. un viendien es atklāju, ka man ir kkāda Paulo Koleju grāmata krievu valodā mājās. bet tikai tā pa acu galam uzmetu aci un iesviedu plauktā. Esmu ieskatījusies arī "Ceļavārdi gaismas bruņiniekam" [?], bet man nelikās īpaši interesanta grāmata. tad. bet domāju tuvākajā laikā tajā atkal ieskatīties (it īpaši tagad, kad es atkal varu bibliotēkā droši spert kāju).
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu

7 Lapas V  < 1 2 3 4 > » 
Atbildēt pavedienāSākt jaunu pavedienu
2 lietotāji/s lasa šo pavedienu (2 viesi un 0 anonīmie lietotāji)
0 biedri:

 



RSS Lo-Fi versija Pašlaik ir: 28.03.2024 16:25