Kurbijkurne forums: Soli tuvāk fantāzijai

Laipni lūdzam, viesi ( Pieteikties | Reģistrēties )

> Lasītāja dienasgrāmata, Grāmatas, ko esi izlasījis - pieraksti
Fantomass
iesūtīt 27.04.2005 17:39
Raksts #1


Ataudzē kaulus pēc uzvaras kalambola mačā
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 27.10.04
Portretu fotogrāfs



Nu tā.... Ceru, ka šī ideja neizgāzīsies ar lielu blīkšķi. sad.gif
Ideja ir tāda - Mums šogad skolā latv. literatūrā ir jāraksta lasītāju dienasgrāmata. Tajā mēs ierakstam to, ko esam izlasījuši un mazus komentāriņus.

Mēs (gandrīz) katrs pašlaik (ne jau burtiski tagad, bet vispār - šodien, vakar, aizvakar utt.) kaut ko lasām.
Varbūt, ka mēs kurbijkurnē varētu uztaisīt ko līdzīgu. Piem., es uztaisu postu, kurā es ierakstu, ko nesen izlasīju. Kad izlasu nākamo grāmatu, atkal iepostoju utt.

Tātad, varētu rakstīt apmēram šādi:
Autors:
Grāmatas nosaukums:
Izdevniecība:
Lappušu skaits:
Satura vadlīnija (īsi):
īss komentārs:
kāds labs citāts:

Ja grib, citātu var arī nerakstīt, bet autors, nosaukums un īss saturs būtu obligāti
Un tad varbūt mēs varam sākt ierakstīt grāmatas kuras esam izlasījuši no 2005. gada sākuma, protams, ja atceramies smile.gif
Visas grāmatas es nerakstīju, jo nevajag apkraut jau tā pierakstīto postu ar ne-tik labām grāmatām.

Par manām grāmatām
Autors: Aidas Pelenis
Grāmatas nosaukums: 14 Restitūcijas Dienas
Izdevniecība: Jumava
Lappušu skaits: 420
Satura vadlīnija (īsi): darbība risinās bijušajās PSRS un Eiropas valstīs. Slepenā "Restitūcijas" plāna nolūks ir pilnībā atjaunot PSRS, sagraujot Eiropas valstu ekonomiku. Šajā VDK, FIB un CIP nežēlīgajā spēlē tiek ierauts arī kāds lietuviešu diplomāts
īss komentārs: baigi labais spriedzes romāns. velk uz Dena Brauna pusi, bet labāks.
kāds labs citāts: neatceros

Autors:Harijs Harisons
Grāmatas nosaukums: Rietumos no Ēdenes
Izdevniecība: Gandrs
Lappušu skaits: 383
Satura vadlīnija (īsi): Grāmatā ir par to,kas būtu noticis ja meteorīts nebūtu nokritis un dinozauri nebūtu izmiruši. zemi apdzīvo lielas ķirzakas -maragi -apmēram cilvēka augumā (garākas). palikuši tikai daži pirmatnējie cilvēki. Gramatā izseko maza zēna dzīves gaitām maragu gūstā.
īss komentārs:mazliet dīvains stāsts
kāds labs citāts:"Tam, kas notiek šodien un pēcāknav nekādas nozīmes, kamēr rītdienas rītdiena ir tā pati vakardienas vakardiena."

Autors:Rihards Dibels
Grāmatas nosaukums:Tūkstošgades Ķeizars
Izdevniecība:Alberts XII
Lappušu skaits:581
Satura vadlīnija (īsi):Kādreizējam mūkam augsta baznīcas amatpersona lūdz izdarīt pakalpojumu svētīgā nolūkā (smile.gif ) izgatavot mazu viltojumu. Bet pussagruvušā btuņinieku pilī darbība sākāpinās tiktālu, ka gandrīz "aizdedzina pasauli". Darbība notiek 13. gadsimtā, kad mirstīga pasaule gaidīja pasaules galu.
īss komentārs: Mana pagaidām mīļākā grāmata!!! Iesaku izlasīt
kāds labs citāts:Pārāk gari citāti

Autors:Viljams Pīters Bletijs
Grāmatas nosaukums:Sātana Izdzinējs
Izdevniecība:Kabata
Lappušu skaits:301
Satura vadlīnija (īsi):12gadīgaja Rīgana uzvedas ļooti dīvaini. Palīgā tiek saukti ārsti, taču, kad tie izrādās bezspēcīgi, palīgā tiek aicināts tēvs Karras.
īss komentārs:ļoooti dīvains un tumšs stāsts. bet lasīt var.
kāds labs citāts:"Pasaules ļaunums jūs ir pārliecinājis par velna eksistenci. Bet kas tad ir radījis labo?"
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
18 Lapas V  < 1 2 3 4 > »   
Sākt jaunu pavedienu
Atbildes (20 - 39)
iMiS™
iesūtīt 28.05.2005 14:58
Raksts #21


Pārvērš vaboles par pogām
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 21.05.05



upsīīī...tad laikam būšu sajuacis autorus...bet man likās, ka Stīvens Kings...nu tad laikam sajaucu!!
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
melany
iesūtīt 31.05.2005 08:07
Raksts #22


Cūkkārpas ekspresī iepazīstas ar jauniem draugiem
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 18.05.05
Kur: uz Zemes es lidoju apkaart, kad sapnjoju...



es aarpuskaartas atljaushos pateikt, ka mums arii taa bija jaadara skolaa kaut kad mazaakajaas klasees. tas bija kaa pieraadiijums, ka esi izlasiijis noteiktas graamatas.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
maksligais_intel...
iesūtīt 31.05.2005 15:08
Raksts #23


Prāto, kā lietderīgāk ieguldīt rūķīšu zeltu
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 12.07.04
Kur: Riga



Autors:Dzeralds Darels
Grāmatas nosaukums:Saskarsme ar dzivniekiem
Izdevniecība: Nordik
Lappušu skaits: 161
Satura vadlīnija (īsi): Dz.Darels staasta par saviem piedziivojumiem, kas saistiiti ar to, ka vinjs kjer dziivniekus zoodarziem, ka pasham ir gajis ar visdazhadakajiem dzivniekiem utml.
īss komentārs: Dz. Darelam tiesham ir ljoti laba humora izjuuta un vinjs prot ljoti labi izstastiit visu, ka tiesham naw nekaadu grutiibu iedomaatiees par ko iet runa.
kāds labs citāts: waj... tadu bija ljoti, ljoti daduz, bet visvairak man palika atminja .... ---- kustaties tik knashi ka gliemezhi putna sudaa ---
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
pekene
iesūtīt 31.05.2005 22:20
Raksts #24


Atver vēstuli ar SĒRG-u rezultātiem
****

Grupa: Bijušie
Pievienojās: 18.11.03
Kur: starā par dzīvi



Autors: Paulu Koelju
Grāmatas nosaukums: Veronika grib mirt
Izdevniecība: JR
Lappušu skaits: 232 lpp.
Satura vadlīnija (īsi): Par meiteni, kura piedzīvo neveiksmīgu pašnāvības mēģinājumu un nonāk psihiatriskajā slimnīcā, kur, domās par drīzumā gaidāmo nāvi sirds traucējumu dēļ, atrod kādu drusciņu dzīves jēgas, ja tā varētu teikt.
Īss komentārs: Kā jau Koelju - fantastiski izteksmes līdzekļu pielietojumi un neapšaubāmi dziļa doma ik vārdā.
Kāds labs citāts:
''- Es tevi pazīstu tikai vienu nedēļu, un būtu par agru sacīt: es tevi mīlu. Bet to sacīt var būt arī par vēlu, jo es nezinu, vai sagaidīšu rītdienu. Tātad vislielākais ārprāts, ko cilvēks piedzīvo, ir mīlestība.''
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Romilly
iesūtīt 06.06.2005 09:25
Raksts #25


Cep speķi Dūdijam
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 14.05.05



Man arī skolā jāraksta lasītāja dienasgrāmata... Šobrīd 18 ieraksti.
Autors: Jānis Ivars Stradiņš
Grāmatas nosaukums: Melnā Pils
Izdevniecība: Nordik Rīga
Lappušu skaits: 287
Satura vadlīnija (īsi): Daži latvieši Vācijā un Austrijā cenšas atklāt, kur palikusi mākslas darbu kolekcija, kas pazudusi kara laikā. Un tuvumā esošajā pilī spokojas...
Īss komentārs: J.I.Stradiņš ir labākais latviešu rakstnieks, man personīgi patīk labāk par A.K.Doilu. Melnā Pils ir viens no viņa vidusmēra darbiem. Labākais, ko līdz šim esmu lasījusi, ir "Dēmonu Villa", bet arī Melnā Pils ir izcils darbs priekš latviešu autora.
Kāds labs citāts: huh.gif Nav viņam tādu, ko es atcerētos... Labie salīdzinājumi: "Dūres kā divpudu bumbas" smile.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
iMiS™
iesūtīt 08.06.2005 15:24
Raksts #26


Pārvērš vaboles par pogām
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 21.05.05



Autors - Raiders Hegards
Grāmatas nosaukums - Ķēniņa Zālamana Raktuves....2. stāsts Daiļā Margareta
Izdevniecība - Zinātne
Lappušu skaits - kopā abiem stāstiem 460 lpp.
Satura vadlīnija (īsi) - 1. stāstam - stāsts par 3 drošsirdīgiem vīriem, kas dodas caur tuksnešiem, kalniem un grēdām, lai atrastu "mirdzošos akmeņus"[dimantus]...un ziglābtu brāli vienam no vīriem...!
2. stāstam - stāsts par kādu apburošu un dorsmīgu angļu lēdiju un viņas ģimeni...notikumiem un piedzīvojumiem bagāts stāsts, kas sākas ar vienkāršiem pārpratumiem Londonas centrā, beidzot ar bēgšas no Spānijas inkvizčijas ķetnām...

Īss komentārs - ļot aizraujoša grāmata...abi 2 stāsti...tajos vnk nevar neidziļināties...!
Kāds labs citāts: "Es Žozē Da Silvestra, mirstot bada nāvē mazā alā, kalnā, ko pats esmu nosaucis par Sābas ķēnienes krūtīm, rakstu šo vēstuli ar paša kaula šķembu, ko iemērcu pats savās asinīs, uz sava apģērba skrandas..."
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
piretta
iesūtīt 09.06.2005 03:14
Raksts #27


Bēg no sera Kedogena
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 11.08.04
Kur: Rīga



Autors: Mičs Alboms
Grāmatas nosaukums: Pieci cilvēki, kurus tu satiec Debesīs
Izdevniecība: Arka
Lappušu skaits: 180
Satura vadlīnija (īsi): Grāmatas autors piedāvā oriģinālu versiju par aizkapa dzīvi..
Īss komentārs: Tiešām aizraujoša grāmata, visu laiku gribējās zināt, kurš tad būs nākamais cilvis laughing.gif
kāds labs citāts: Apdullinošs trieciens. Žilbinoša gaisma. Un tad - nekas.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Sfinx
iesūtīt 09.06.2005 09:08
Raksts #28


Cīnās ar Lankašīras laumiņām
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 22.05.04



Autors: Patrīcija Nella Vorena
Grāmatas nosaukums: Skrējējs
Izdevniecība: Atēna
Lappušu skaits: 308
Satura vadlīnija (īsi): grāmata par cilvēkiem..sportistiem un mīlestību...
īss komentārs: Gadiem ilgi nav lasīts tik emocionāli uzlādēts un romantisks romāns (the New York Times)
kāds labs citā: "tas tiesa, es tevi negribu, bet es jūtu, ka tu mani atraidi"
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Fantomass
iesūtīt 10.06.2005 07:38
Raksts #29


Ataudzē kaulus pēc uzvaras kalambola mačā
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 27.10.04
Portretu fotogrāfs



Autors: Paulu Koelju
Grāmatas nosaukums: Aļķīmiķis
Izdevniecība: Jānis Roze
Lappušu skaits:183
Satura vadlīnija (īsi):par kādu Aitu ganu, kurš dodas piepildīt likteni... tāpat visi zina.
īss komentārs: baigi labā un dziļdomīgā.
kāds labs citāts:"Ja tu kaut ko vēlies, visa pasaule slepus sadoas rokās, lai tev palīdzētu."

Autors: Jaroslavs Hašeks
Grāmatas nosaukums: Šveiks
Izdevniecība: Liesma
Lappušu skaits: 500 vai 600
Satura vadlīnija (īsi): Šveiks dodas karā un ar savu apbrīnojamo idiotismupatiešām stulbs?) izkuļas no visādām situācijām.
īss komentārs: ļooooooooooooti smieklīga. nevar nesmieties!
kāds labs citāts: dzejolīts par lielgabalnieku Jabureku:
Viņš stāv pei liegabala
Un tik lādē vien
Viņš stāv pie lielgabala
Un tik lādē vien
Aša lode tam no tiesas
Norauj rokas nost no miesas
Bet pie lielgabala vien
Viņš stāv un lēdē vien
Viņš stāv pei liegabala
Un tik lādē vien
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Dark Knight
iesūtīt 10.06.2005 09:32
Raksts #30


Ataudzē kaulus pēc uzvaras kalambola mačā
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 04.03.04
Kur: Itālija. pie viņa.



Autors: H.Džeksons Brauns, Jun.
Grāmatas nosaukums: P.S. Es tevi mīlu
Izdevniecība: Zinātne
Lappušu skaits:187
Satura vadlīnija (īsi): vēstules
īss komentārs: mīļa grāmata un skaista arī
kāds labs citāts: P.S. Apsoli tikai to, ko vari paveikt. Un tad paveic vairāk, nekā esi solījis.
es tevi mīlu
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
spitzbube
iesūtīt 28.06.2005 16:17
Raksts #31


Ataudzē kaulus pēc uzvaras kalambola mačā
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 16.06.04
Kur: krāsu ledusskapis



Autors: Imants Ziedonis w00t.gif
Grāmatas nosaukums: NO PATIKŠANAS UZ PATIKŠANU
Izdevniecība: Apgāds Daugava
Lappušu skaits:111
Satura vadlīnija (īsi): Dažos Dažādos Gados
īss komentārs: Kautkas līdzīgs dienasgrāmatai, īsi stāstiņi iz I. Ziedoņa ikdienas gaitām. Vnk vāks laba grāmata, man kā lielai Ziedoņa fanei happy.gif .
kāds labs citāts: "Es savas dienasgrāmatas mazos gabaliņus esmu nosaucis par patikšanām. Tie ir gan apzināti domāšanas treniņi katrā dienā ieraudzīt kaut ko labu, gan nesagribēti impulsīvi patikšanu brīži.....( Man, protams, ir arī cita dienasgrāmata - "No nepatikšanām nepatikšanās".)"
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
maksligais_intel...
iesūtīt 02.07.2005 20:33
Raksts #32


Prāto, kā lietderīgāk ieguldīt rūķīšu zeltu
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 12.07.04
Kur: Riga



Autors:Dzeims Patersons
Grāmatas nosaukums: Zirneklis
Izdevniecība:Kontinents
Lappušu skaits:477
Satura vadlīnija (īsi):Pilniigi traks , slims, cietsirdiigs utt. slepkava nolaupa divus slavenus bernus un detektiivs, kas ir arii psihalogs izmekle sho lietu - iznaakums tiesham bija pilniigi negaidiits
īss komentārs: Gramata bija interesanta, tachu cilveekiem ar vajiem nerviem neiesaku lasiit, jo shur tur bija aprakstiiti diezgan cietsirdiiigi un nepatiikami notikumi, ka arii neiesaku lasiit cilveekiem, kuriem ir bagata fantazija, jo var gadiities naktii pamurgot.
kāds labs citāts: nu bija joti daudz un pa visu gramatu netaisos rakstiit.
Shis bija uz gramatas vaaka -
CITĀTS
Es gribu but tas, no kura Amerikaa baidaas visvairaak
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
pekene
iesūtīt 05.07.2005 11:09
Raksts #33


Atver vēstuli ar SĒRG-u rezultātiem
****

Grupa: Bijušie
Pievienojās: 18.11.03
Kur: starā par dzīvi



Autors: Paulu Koelju
Grāmatas nosaukums: Pjedro upes krastā es sēdēju un raudāju
Izdevniecība: JR
Lappušu skaits: 230 lpp.
Satura vadlīnija (īsi): Par sievieti, kura pēc 11 gadu ilgas neredzēšanās tiekas ar bērnības dienu draugu, kurš viņai atzīstas mīlestībā. Par to, kā šī sieviete cenšas izvairīties no mīlestības, cenšas neiemīlēties, tomēr saprot, ka ir jau par vēlu. Par to, kā vienas nedēļas laikā viss var manīties.
Īss komentārs: Mīlestība no triloģijas par mīlestību, nāvi un varu. Izlasīju vienas dienas laikā. Ļoti dziļdomīga, kā jau Koelju, daudz reliģijas, ticības. Šķiet, ka viena no galvenajām domām izteikta grāmatas pašās pirmajās lappusēs. Grāmata iedvesmo saskatīt mazmazītiņos, bet brīnumpilnos mirkļus ikdienā, kad visu var vērst par labu, kā arī saskatīt sevī bērnu, kurš zin, ko nozīmē šie brīnuma mirkļi. ''Bērns zina, ka vienādu dienu nav.''
Kāds labs citāts:
''Bet šāds mirklis pastāv - mirklis, kad caur mums plūst zvaigžņu spēks un ļauj paveikt brīnumu.''

''Taču mīlestība vienmēr ir kaut kas nebijis. Nav svarīgi, vai mēs mīlam vienu, divas vai desmit reizes mūžā,- vienmēr mēs sastopamies ar kaut ko jaunu. Mīlestība var mūs iesviest ellē vai pacelt debesīs, bet tā allaž kaut kur ved. Un mums tā ir jāpieņem, jo tikai mīlestība baro mūsu eksistenci. Atsakoties no mīlestības un baidoties pastiept roku, lai noplūktu augļus no pārpilnā dzīves koka, mēs nomirsim badā. Mīlestība ir jāmeklē, kaut arī tas prasītu garas ciešanu un skumju stundas, dienas vai nedēļas.
Dodoties meklēt mīlestību, mums jāatceras, ka tajā pašā brīdī arī mīlestība dodas mums pretim.
Un izglābj mūs.''

Vēl ļoti patika citāti: 76.lpp(sākot no piektās rindkopas no augšas un beidzot ar trešo rindkopu no augšas 77.lpp) un 180.lpp.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
aFēra
iesūtīt 20.07.2005 18:16
Raksts #34


Universālais kedmāsters
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 14.05.04
Kur: skype



Autors: Kristīne Hanna
Grāmatas nosaukums: Atgriezties Mājās
Izdevniecība: Kontinets
Lappušu skaits: 429
Satura vadlīnija (īsi): Vnk norakstīšu - Romana centrā ir madelēna, izcila kardioloģe, mīloša māte, smalkjūtīga draudzene, sieviete, kas tomēr mokās sāubās par sevi... Tas ir arī stāsta par viņas meitu Endželīnu frančesku - apjukušu un šerpu dumpinieci, kas vēl tikai meklē, kā spert soli no pusaudzes uz jaunas sievietes pasauli, un par diviem atšķirīgiem vīriešiem, kurus madelēna mīl, taču katram viņas sirdī ir sava vieta (..).
Īss komentārs: Panaiva grāmata par cerībām, mīlestību un nodevību. ļoti labi atainotas meitas un mātes attiecības, meitas izjūtas.
Kāds labs citāts: "Tu nemirsi Endžel De Marko. Tu neuzdrīkstēsies." Viņa pagrieza galvu un deva pavēles savaldīgā balsī, kas viņu nomierināja. Tad atkal pagriezās pret viņu, atkal noglāstīja viņa slapjo pieri. "Tu tiksi tam cauri Endžel. Mēs sadabūsim tev sirdi. Tikai nepadodies!"
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Antons Ego
iesūtīt 28.07.2005 14:12
Raksts #35


Kārto teleportēšanās eksāmenu
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 30.06.04
Labākais GP atdzejotājs 2007



Autors: Entonijs Bērdžess
Nosaukums: Mehāniskais Apelsīns
Izdevniecība: Atēna
Lappušu skaits: 185
Saturs: Bērdžess gan grāmatu rakstīja pasen, un rakstīja itkā par diezgan tuvu nākotni (šī nākotne iestājās pirms burtiski pāris gadiem). Un viss arī ir apmēram tā, varbūt ne tik saasināti, bet tomērt. Pats stāsts ir par vienu puisi (gadi 14/15) vārdā Aleksi, kurš dzīvo tipiskā šī laika manierē - pa dienu viņš parasti iet uz skolu un ir labs dēls saviem m. un t. , bet vakaros, aizbildinoties, ka iet strādāt, viņš savācas kopā ar savu nelielo bariņu (4 cilvji) un iet izklaidēties - demulēt, zagt, izvarot, sist, spert, dzert utt. Vienreiz pat sanāk nogalināt. Un tieši šajā reizē Aleksi pieķer un aizved uz Valsts cietumu. Tur uz Aleksīti tiek izmēģināts jauns pāraudzināšanas līdzeklis - Ludvika metode. Tas izpaužas tā, ka puisi pieslēdz pie kaut kādiem vadiem un liek viņam skatīties vardarbīigas filmas, un klausīties melno klasisko mūziku (tieši šī mūzika Aleksim senāk patika visvairāk - Bēthovena devītā utt). Kad process ir izbeigts, Alekša organisms fiziski atgrūž vardarbību - kad viņš to redz vai par to iedomājas, uzreiz puisim paliek slikti un nāk vēmiens. Pasaules vardarbīguma nomocīts, Alekss māģina izdarīt ašnāvību. Neveiksmīgi. (nu ok, īpaši īsi man izstāstīt neiznāca, bet līdz galam es btw tāpat neizstāstīju)
Īss Komentārs: Viena no mām mīļākajām grāmatām ar brīnišķīgu slengu. Ņemot vērā, ka viss stāsts ir rakstīts no Alekša viedokļa, tajā arī parādās viņa un draugu lietotie vārdi, kas lielā mērā aizgūti no krievu valodas. (bezoomny - traks, creech - kliegt, groody – krūtis, horrorshow – labi, in-out-in-out – sex, oddy knocky – viens pats, peet – dzert, millicent - policists, smeck – smieties etc. ) Starp citu - pielīp. Lai gan sākumā lasās diezgan grūti.
Romāns baigi aktuāls - storijs par indivīda un sabiedrības konfliktu un viena cilvēka taisnības nostādīšanu pret pasaules nostāju dzīves jēgas, ētikas un principu jautājumos.
Kāds labs citāts:
-Redzēji, ko?- es smecking teicu. - Tu vēl neesi apmierināts, ka esmu sadauzīts gandrīz līdz nāvei, apspļaudīts, piespiests stundām ilgi atzīties noziegumos un tad iegrūzts starp bezoomnies un vonny nenormālajiem tai grahzny kamerā! Vai esi izdomājis man kādu jaunu mocību, tu, bratchny?
- Tu mocīsi sevi pats. - viņš nopietni atbildēja.- Un es ceru no visas sirds, ka šīs mocības tevi iedzīs ārprātā.
Un tad, pirms vēl viņš paguva pateikt, es jau zināju, kas tas ir. Vecā ptitsa, kurai piederēja visi kots un koshkas, vienā no pilsētas slimnīcām bija pārcēlusies uz labāku pasauli. Laikam biju iegāzis viņai pārāk stipri. Nu tas tik bija kaut kas! Es iedomājos visus tos kots un koshkas ņaudam pēc moloko un nedabūjam neko, vismaz ne no savas saimnieces, tās stary forella. Tas tik bija kaut kas! To biju paveicis es. Un man bija tikai piecpadsmit gadu. (citātu ieguvu uz dullo atšķirot kaut kādu lappusi)
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
pekene
iesūtīt 06.08.2005 22:47
Raksts #36


Atver vēstuli ar SĒRG-u rezultātiem
****

Grupa: Bijušie
Pievienojās: 18.11.03
Kur: starā par dzīvi



Autors: Paulu Koelju
Grāmatas nosaukums: Nelabais un senjorita Prima
Izdevniecība: JR
Lappušu skaits: 198 lpp.
Satura vadlīnija (īsi): Nomaļā ciemā ierodas svešinieks, kuram kāda veca večiņa, tam ciematā ienākot, līdzās uzreiz pamana Nelabo. Svešinieks apmetas viesnīciņā ar izdomātu vārdu, un viesnīcas kroga meitenei-apkalpotājai-gandrīz oficiantei(jo oficiante skanētu pārāk šiki) izsaka interesantu piedāvājumu, parādot viņai vienu zelta stieni, kuru aprok meitenei zināmā vietā(a.k.a. dodot viņai iespēju stieni nozagt vienai pašai un bēgt ```` prom no mazā ciematiņa), un vēl vienpadsmit stieņus, kurus aprok citā vietā, meitene nezin - kur. ''Es došu vienu nedēļu laika. Ja pēc septiņām dienām kāds būs miris - man vienalga, vai upuris būs nekam nederīgs sirmgalvis vai neārstējams slimnieks, vai garā vājais, kas prasa vienas vienīgas rūpes, - visu zeltu saņems ciemata iedzīvotāji, un es secināšu, ka mēs visi esam ļaundari. Ja jūs nozagsiet zelta stieni, bet ciemata iedzīvotāji spēs pretoties kārdinājumam - vai arī otrādi, es secināši, ka ir gan labi, gan slikti cilvēki.''
Īss komentārs: Dievs, reliģija, ticība, Labais VS Ļaunais, eņģeļi VS dēmoni. Pēdējā grāmata varenajā Koelju triloģijā. Mīlestība, nāve un vara. Šī grāmata - par varu.
Kāds labs citāts:
''(..) Tikai tagad viņa saprata, ka ir divi iemesli, kas cilvēkiem traucē īstenot savus sapņus: apziņa, ka to izdarīt ir neiespējami, un pēkšņie likteņa pavērsieni, kad sapnis visnegaidītākajā brīdī sāk piepildīties. Tās ir bailes un neziņa par to, kurp aizvedīs jaunais ceļš, bailes un neziņa par jauniem likteņa izaicinājumiem, bailes, ka viss, pie kā esam tik ļoti pieraduši, izzudīs uz visiem laikiem.''

''Jums tas var likties naivi, galu galā cilvēki katru dienu nogalina naudas dēļ, bet man tas nav svarīgi - es domāju vienīgi par savu sievu un bērniem. Es gribu zināt, kas risinājās šo teroristu galvās. Es gribu zināt, kvai bija tāds brīdis, kad tie būtu gatavi apžēloties un ļaut dievīties iet, jo tas nebija viņu karš. Es gribu zināt, vai sastopoties Labajam ar Ļauno, ir kaut viens mirklis, kad Labais uzvar?''
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
mazā peciņa
iesūtīt 18.08.2005 08:10
Raksts #37


Tvarsta pūķus Rumānijā
******

Grupa: Biedri
Pievienojās: 24.07.03
Kur: Rīga
Grafiķe 2005



Autors: Dženifera Krūzija
Grāmatas nosaukums: Saderam?
Izdevniecība: Kontinents
Lappušu skaits: 413lpp
Satura vadlīnija (īsi): Minu Dobsu nupat ir pametis draugs. It kā ar to vēn nebūtu gana, Mina nejauši izdzird, kā par viņu slēdz derības: "10000 dolāru, ka tu šo nepieejamo pelēkrūtainajā kostīmā mēneša laikā nedabūsi gultā." Tā pelēkrūtainajā kostīmā ir Mina. Viņai ir 33gadi, analītiķes prāts, un viņa nolemj riskēt. Misteru Derību Mīlētāju var pavazāt aiz deguna tieši trīs nedēļas, lai nebūtu jāiet vienai uz māsas kāzām. Taču ... mīlestība laikam ir visneparedzamākā azartspēle pasaulē.
īss komentārs: Patiešām laba grāmata. Ļoti daudz humora vietu. Un beigas ir graujošas. Bērniem līdz 18nelasīt mellow.gif . Tur ir viss aprakstīts sīkumos. (btw, lasīju visu nakti bez apstājas. tikko pabeidzu rolleyes_a.gif pārāk patika biggrin.gif )
kāds labs citāts:
"Ak dievs!" sacīna Mina, kad atkal spēja parunāt.
"Vai tev bija labi?" Kels aizelsies vaicāja, un Mina pamāja ar galvu.
"Ļoti labi. Tā kā nekad.: Viņa dziļi ievilka elpu, lai nomierinātos, un Kels uzlika plaukstu uz viņas krūts, kur tai bija īstā vieta. Mina piespieda viņa plaukstu ciešāk sev klāt un vēlreiz dziļi ieelpoja. "Ak dievs, es tevi mīlu!"

Neatradu īsto gabaliņu, ko gribēju ielikt, bet šis ir pietiekami labs, lai saprastu, kas tur beigās risinājās. (tas viss ilga 32lpp mellow.gif )
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Ungaarijas ragas...
iesūtīt 20.09.2005 11:05
Raksts #38


Skatās acīs baziliskam
Grupas ikona

Grupa: Daiļdarbu vadītāja
Pievienojās: 22.12.04
Kur: uz dārgumu kaudzes
Tīstokļu pūķis



Autors: Tomass Manns
Grāmatas nosaukums: Jāzeps un viņa brāļi, II grām. Jāzeps Ēģiptē
Izdevniecība: "Liesma" 1985.g.
Lappušu skaits: 450
Satura vadlīnija (īsi): Otrajā grāmatā aprakstīta Jāzepa ceļš uz Ēģipti un dzīve un karjera ēģiptiešu augstmaņa Potifara galmā. Kā arī attiecības ar tur mītošajiem cilvēkiem.
īss komentārs: Pirmo grāmatu izlasīju stundā, jo izlaidu visus aprakstus. Dīvaini unlai lasītu, nepieciešams koncentrēties, citādi liekas neizturami garlaicīgi. Taču man ļoti patika dialogi. "laudis kam nepatīk tik izvērsti bībeles stāsti, var mierīgi atstāt šo grāmatu plauktā.
kāds labs citāts:
CITĀTS
-Nu draudziņ, neņem ļaunā, tur, kur prāta nav, neko izprātot nevar. Nelabi, labi, par daudz labi, vēl nelabāk... Tā ir punduru čibu čabu valodiņa, putru putrām runāšana - tur es pie labākās gribas neko izlobīt nevaru!
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
iMiS™
iesūtīt 13.10.2005 09:33
Raksts #39


Pārvērš vaboles par pogām
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 21.05.05



Grāmatas nosaukums - Pirmie Cilvēku uz Mēness.
Izdevniecība - mmm..neatceros...tagad nav pie rokas...šķiet, ka k-kāda Kabata...
Lappušu skaits - 300 lpp.
Satura vadlīnija (īsi) - Kāds Angļu raxtiniex, kuram noteikta termiņa laikā ir jāpabiedz sava luga ierodas Vimblstonā un apmetās uz dzīvi, kādā īrētā mājā!Neilgi pēc tam satiekas ar kādu ļoti pedantisku un brīvdomājošu zinātnieku ar trakām idejām...drīz vien abi drosminieki izveido ko līdzīgu kosmosakuģim, ar ļoti elemntāru tehniku...
Īss komentārs - Aizraujošs un saistošs stāsts...tūlītēja iedziļināšanās - garantēta smile.gif !
Kāds labs citāts: Nav tagad pie rokas tā grāmata...


Šo rakstu rediģēja iMiS™: 13.10.2005 09:34
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Aiva
iesūtīt 13.10.2005 09:57
Raksts #40


Šņācmēles tulks
******

Grupa: Daiļdarbu pārziņi
Pievienojās: 22.12.03
Gondoras sargs



Autors: John Darnton
Grāmatas nosaukums: Neanderthal
Izdevniecība: St.Martin Paperbacks
Lappušu skaits: 395
Satura vadlīnija (īsi): Nomaļā Centrālāzijas kalnu rajonā, slavens Hārvardas profesors-arheologs izdara satriecošu atklājumu. Viņš nosūta diviem saviem kolēģiem kriptisku zīmīti. Bet tad, viņš pazūd...
īss komentārs: Nu, interesanta grāmata, viegli uzrakstīta, raiti lasās. American Ueber Alles ir manāms pamatīgi, bet ne pārāk smagās devās. Tā kā patīk vešture un intrigas, patika.
kāds labs citāts:
CITĀTS
"Don't forget; there is something you should know about Homo sapiens."
"And that is-"
"That he is duplicitious. That he cheats. That he lies. And therefore that he always wins."
Matt spoke up. "And so if you tourself are to survive, you must learn from him. You must become like him."
"The quastion that was always asked," said Susan, " [...] was: Why us and not him? Why did we survive while he died out? He was as smart as we are. He was stronger. He was probably more numerous, over a million at least. He lived through the horrors of the Ice Age throughout Europe and Asia and was around for some two hundred thousand years. What happened to him? What critical trait did he lack?"
"And what was it?"
"Deception. The ability to deceive. Nothing more. And nothing less."
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu

18 Lapas V  < 1 2 3 4 > » 
Atbildēt pavedienāSākt jaunu pavedienu
1 lietotāji/s lasa šo pavedienu (1 viesi un 0 anonīmie lietotāji)
0 biedri:

 



RSS Lo-Fi versija Pašlaik ir: 28.03.2024 13:29