Kurbijkurne forums: Soli tuvāk fantāzijai

Laipni lūdzam, viesi ( Pieteikties | Reģistrēties )

> Apziņas parazīti, Kolins Vilsons
Vērtējums 5 V
Ného
iesūtīt 16.04.2005 15:53
5  Raksts #1


Rex Aegyptus
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 15.03.05
Kur: terra incognita





Es tā viendien, tas ir, vakar, parakājos pa savas omes milzīgajiem grāmatu plauktiem un atradu vienu grāmatu, ko varētu izlasīt - tā jau pavediena nosaukumā minēta. Ko jūs par šo grāmatu zināt un kādas ir jūsu atsauksmes?

Šo rakstu rediģēja Roviela: 15.10.2008 08:40
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
 
Sākt jaunu pavedienu
Atbildes (1 - 10)
Kedriks
iesūtīt 16.04.2005 16:07
Raksts #2


Cenšas pārkliegt komentētāju Pasaules kausa izcīņā kalambolā
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 04.11.03



Nu tā ir izcila grāmata, turklāt par laimi tulkota un pat izdota latviešu valodā. Viņu vajadzētu izlasīt katram sevi cienošam fantastikas cienītājam. Bišķīt pat skudriņas un vieglu paranoju uzdzenoša viņa ir. Pats Vilsons viens daudzpusīgs vecis arī ir. Man ir arī viņa grāmata par okultismu. Nu šo ideju ietekme ir manāma arī viņa pārējās grāmatās. Bet saprātīgās devās tas ir itin baudāmi. getlost.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
rudo lapu vilcēn...
iesūtīt 16.04.2005 16:35
Raksts #3


Lecina seskus
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 17.02.05
Kur: starp uguni, ūdeni un pasaules galu
Niks 2006



Samērā īpatnēja. Nedaudz šausminoša un bailes uzdzenoša. Ja nu tā visa ir patiesība? Laiks taču iznāk aptuveni mūsu dienas.
Man patīk palasīt pagaišā gadsimta rakstnieku nākotnes pasaules, cik daudz tās atbilst realitātei. Šajā šis tas ir, bet lielākā daļa attiecināma uz tālāko nākotni.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Farliner
iesūtīt 16.04.2005 16:43
Raksts #4


Gatavo atskaiti Zemvaldim
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 01.12.03



Grāmata ļoti laba, tikai uz pašām brigām šķiet tāda kā pārspīlēta... bet sākums un vidus ir ģeniāls... tieši dēļ Vilsona izlasīju arī dažu labu Lafkrafta daarbu.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
vargr
iesūtīt 16.04.2005 23:34
Raksts #5


Gāž podus mikstūrās
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 28.04.04



Vienkārši fan-tas-tis-ka grāmata. Un biedējoši reāla. Pirmo reizi to lasīju stipri sen, visai iespaidojamā vecumā, un pilnīgi nopietni ticēju katram vārdam. smile.gif Ne tā, ka uz lasīšanas brīdi, kā vēl joprojām ar labām grāmatām gadās, bet sagruzījos ne pa jokam un uz ilgu laiku.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Kedriks
iesūtīt 17.04.2005 08:59
Raksts #6


Cenšas pārkliegt komentētāju Pasaules kausa izcīņā kalambolā
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 04.11.03



Njā, man arī sanāca viņu izlasīt ļļļļoti iespaidojamā vecumā - jumtu rāva nost diezgan pamatīgi. Vairākus gadus biju tās iespaidā. Spēcīgs gabals!
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
luss
iesūtīt 19.04.2005 11:55
Raksts #7


Izrāda pirmās maģijas pazīmes
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 17.04.05



Diezgan sarežģīta grāmata. Autors tēlojis pārgudro, tāpēc sarakstījis tur daudz dažādu profesionālo svešvārdu. Ja tā nebūtu būtu inčīga grāmata. Parasti tieku līdz pusei un tad tāda stila grāmatas apnīk.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Kedriks
iesūtīt 19.04.2005 13:44
Raksts #8


Cenšas pārkliegt komentētāju Pasaules kausa izcīņā kalambolā
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 04.11.03



I nemaz i nesaki! Ja arī kaut kas nebija skaidrs šo grāmatu izlasot, tad tās bija Huserla fenomenoloģijas īpatnības - bet par tām jebkurš var izlasīt da jebkurā puslīdz jēdzīgā filozofijas mācību grāmatā tongue.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Eovina
iesūtīt 26.04.2005 09:52
Raksts #9


Izrāda pirmās maģijas pazīmes
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 26.03.05



Man viņa izlasījās vienā paņēmienā. Tiešām labākā fantastikas grāmata, kādu esmu lasījusi. Kad paņēmu rokās, likās - būs garlaicīgi, bet lasās ātri un ir saistoša. UN reāla arī..kad lasīju, bija jāiedomājas - bet kaut kas tāds taču patiešām arī varētu būt, un pati nobrīnījos, kas tad nu uznācis... huh.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Lia'angia
iesūtīt 29.04.2005 21:20
Raksts #10


Uzlauž lāstus Gringotu bankā
******

Grupa: Biedri
Pievienojās: 14.11.03
Kur: Rīga, Olaine
Labākā krievu valodas tulkojuma autore



Viena no grāmatām, ko laiku pa laikam pārlasu. Iespaidīga un patiesi interesanti uzrakstīta. Piekrītu Farlineram, ka uz beigām nedaduz pārāk patosēti, bet kopumā izcils darbs. Lielisks parazītu attēlojums - autoram izdevies atrast veidu, kā likt riebumā nodrebēt vai ikvienam cilvēkam - aprakstot šos parazītus kā kaut ko gļotainu, glumu un bez individuālas apziņas. Man pat reizēm iešāvās prātā doma, ka "Svešā" autori arī ir šo darbu lasījuši un no tā ietekmējušies... tongue.gif Un autors pilnīgi noteikti nekādu pārgudro netēlo - viņš vienkārši ir izglītots cilvēks ar pietiekami plašu vārdu krājumu. smile.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Tumshiba
iesūtīt 21.06.2005 12:31
Raksts #11


Gāž podus mikstūrās
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 19.03.04



Vienreizēja grāmata! Uzskatu par vienu no labākajām, ko esmu lasījis, gan arī par vienu no labākajām latviešu valodā izdotām grāmatām.

Ļoti interesants parazītisma veids un ļoti reāli aprakstīts. Pašam to visu lasot brīžiem bija neskaidri to atrašanās vieta šajā pasaulē grin.gif

Šo rakstu rediģēja Palpatins: 21.06.2005 12:31
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu

Atbildēt pavedienāSākt jaunu pavedienu
1 lietotāji/s lasa šo pavedienu (1 viesi un 0 anonīmie lietotāji)
0 biedri:

 



RSS Lo-Fi versija Pašlaik ir: 19.04.2024 16:24