Kurbijkurne forums: Soli tuvāk fantāzijai

Laipni lūdzam, viesi ( Pieteikties | Reģistrēties )

> Fantāzijas klasiķi - H. Velss, Par rakstnieku H. Velsu
Nestors Grems
iesūtīt 08.08.2004 21:17
Raksts #1


Attīsta savu iekšējo Aci
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 07.08.04



Vai jūs esat lasījuši Velsa darbus . Šausmīgi interesanti. Vēl interesantāki liekas tad ,kad uzzina Ka tos viņš rakstījis 19. gs. beigās un uzrakstījis tik forši. two_handed.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
 
Sākt jaunu pavedienu
Atbildes (1 - 10)
Roviela
iesūtīt 09.08.2004 09:15
Raksts #2


Zintniece
Grupas ikona

Grupa: Noslēpumu nodaļa
Pievienojās: 03.11.03
Kur: te un tagad
Dzīvā enciklopēdija



Jā, protams, esmu lasījusi. Fantastikas klasika! Verns un Velss. Es neapgalvotu, ka man ļoti patiktu Velsa grāmatas, bet ne jau tāpēc, ka autors slikti raksta vai grāmatas nevērtīgas. Grāmatas ir lieliskas! Kā tieši tā grāmata par marsiešiem saucās, es neatceros, "Marsiešu iebrukums"? Tā, kuras radiolasījums Amerikā izraisīja īstu paniku grin.gif Tā jau ir Leģenda.
Izlasiet, lai arī tagad liksies tehnikas apraksti vietām smieklīgi, lai arī daudzas problēmas vairs nav tik aktuālas. Tiešām, jāatceras, kad tas ir rakstīts. cool.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
GameMaster
iesūtīt 09.08.2004 09:27
Raksts #3


Gāž podus mikstūrās
***

Grupa: Bijušie
Pievienojās: 03.06.04



No Velsa darbiem īpaši mīļi ir "Doktora Morro Sala", "Kad pamostas guļošais" un "Pasauļu karš". Izslavētā "Laika mašīna" īpaši nesaistīja, bet jauks darbs, imo, ir arī "Neredzemais cilvēks".
Tomēr "Morro sala" šķiet pati interesantākā - tāds kā survival horror iepīts filozofiskā stāstā.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Nestors Grems
iesūtīt 09.08.2004 18:15
Raksts #4


Attīsta savu iekšējo Aci
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 07.08.04



Prieks Redzēt kādus fantastikas žanra klasiķu pazinējus. Piekrītu Laika Mašīna nebija nekas īpaš, bet man viss labāk patika Dievu ēdiens un Pirmie cilvēki uz Mēness. cool.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Aiva
iesūtīt 06.09.2004 13:12
Raksts #5


Šņācmēles tulks
******

Grupa: Daiļdarbu pārziņi
Pievienojās: 22.12.03
Gondoras sargs



Savulaik patikās izlasīt arī latviski netulkoto "Karš Gaisā" ("War in the Air", interesanti var meklet Gutenberga biliotēkā) .

Kā ap 1912to gadu spēja pareģot to, kas reāli notikās 41-45 gados - aviācijas totālo iznīcinošo spēku pret pārējām armijas daļām,, jo īpaši floti (viena epizode atgādina to kā britu aviācija nolaida dibenā vācu bruņukuģi "Bismarks") , totālo bombardēšanu no gaisa (grāmatā vācu cepelīni iznīcina ņujorku, reālajā dzīvē sabiedroto aviācija to izdarīs ar Drēsdeni, Tokiju un citām Vācijas un Japānas pilsētām)
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
ils
iesūtīt 06.09.2004 14:29
Raksts #6


Krāmē plauktos Izgaistošās izgaišanas grāmatas
Grupas ikona

Grupa: Dienas Pareģis
Pievienojās: 29.07.03
Kur: Rīga
Dienas Pareģis 2009



Man arī Herberts Velss ļoti patika, kad bērnībā pirmo reizi lasīju viņa darbus. Protams no mūsdienu viedokļa viņa fantastiskās idejas ir retro, bet citādi - viss ir vareni. Viņam rakstīšanā bija vairāki periodi. Beigās viņš palika visai pesimistisks un drūms, bet kurš gan pēc 1. pasaules kara tāds nepaliktu.
Ja Žils Verns pārstāv tā saukto zinātniski-tehnisko fantastiku, tad Velss ir zinātniski-hipotētiskās fantastikas klasiķis. Viņam ir visai daudz labu īso stāstu, ne tikai romāni. Video var dabūt redzēt vienu seriālu, kas veidots pēc viņa stāstiem. Velss ir sarakstījis arī pāris nefantastisku romānu.
Bet lielākais jaunums ir tas, ka gatavojas uzņemt filmu Pasauļu kari, kas būs kases grāvējs ar milzu specefektiem.
Velss arī ir iedibinājis tradīciju - pēc viņa katrs daudzmaz nopietns britu autors kādā no saviem darbiem sagrauj drupās Lielbritāniju vai vismaz Londonu. Vecajā Zinātnes sērijā Fantastikas pasaulē kādreiz iznāca tīri labs, tolaik jauna britu fantasta romāns - savdabīgs turpinājums Pasauļu kariem. Diemžēl neatceros kā to romānu sauca.
Tā kā Velsa uzskati bija diezgan kreisi, tad viņš sākumā bija sajūsmā par Ļeņinu un viņa idejām. Kurš gan nekļūdās...
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Nestors Grems
iesūtīt 11.12.2004 17:08
Raksts #7


Attīsta savu iekšējo Aci
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 07.08.04



Atceries idejas bija labas (ne pa visam, bet labas), bet izpildījums slikts
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Andza
iesūtīt 12.12.2004 01:56
Raksts #8


Studē augstākās pārvērtības
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 12.11.03
Kur: Jauko poniju zemē.



Nu man iemiiljots ir Neredzamais Cilveeks un Pirmie Cilvji uz Meeness. Kaut kad sen beerniibaa raadiija taadu seriaala formaa ekranizeetu Velsa Neredzamo Cilveeku, kursh bija ljoti veiksmiigi manupraat uznjemts. Iespeejams taapeec arii taa iefanojos par veelaak lasiito pashu staastu.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Hēbe
iesūtīt 03.02.2007 12:05
Raksts #9


Studē augstākās pārvērtības
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 26.10.06
Kur: nektāra eiforijā



H.Velsa darbus bija patīkami lasīt. Visvairāk manā atmiņā ir palikusi "Ārst Moro sala",jo man patika pati ideja,par ķermeņu pārveidošanu. "Laika mašīna" lika padomāt cik lielā mērā es piekrītu Velsa nākotnes vīzijai,tā teikt cilvēku krasai sadalīšanai uz 2 atšķirīgām pusēm-tumsas un gaismas.

Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
maichestera
iesūtīt 07.02.2007 22:28
Raksts #10


Kārto SLIM-us
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 19.10.06
Kur: Ar fotoaparātu mežā.



Manas bērnības viens no iecienītākajiem autoriem..Lasīju neatraudamās,lai arī daudz ko nesapratu..
Daudzas grāmatas pārlasot vēlāk atklājās tik daudz jaunu aspektu!
Nez kapēc visvairāk patīk depresīviā antiutopija Kad gulošais mostas.
Arī Pirmie cilvēki uz mēnes nav zemē metami un Dievu ēdiens ko izlasīju kā pirmo 11.gados.
Mamma man teica lai pagaidu pāris gadiņu..Bet es jau biju ielasījusies.
Pēctam sekoja Pasauļu karš un Kad guļošais mostas..
Un tad citi..
Laika mašīnu esmu redzējusi tikai kino un pa TV to veco,naivo..
Un ja filmas kā vienmēr atpaliek no orģināla tad man varētu patikt..
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Malduguns
iesūtīt 09.04.2007 15:09
Raksts #11


Skatās acīs baziliskam
******

Grupa: Biedri
Pievienojās: 02.10.06
Kur: klejojumos



Pirms laba laiciņa izlasīju "Pasauļu karu". Man patika.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu

Fast ReplyAtbildēt pavedienāSākt jaunu pavedienu
1 lietotāji/s lasa šo pavedienu (1 viesi un 0 anonīmie lietotāji)
0 biedri:

 



RSS Lo-Fi versija Pašlaik ir: 28.03.2024 14:42