kaiva
Informācija
Lietotājvārdskaiva
Vārds
Daiļdarbos kopš16.06.2006
Recenzents
Saziņa
Foruma profils
Sazināties
Izlase [0]
 
Atsauksmes no biedra kaiva
Melnais Akvareļu Vienradzis
Stāsts par Elii
Stāsts norisinās izdomātā vietā - Lestiānā. Visi pieminētie tēli ir augstdzimušas personas. Šis ir pagaidām mans pats garākais dzejas darbs.
kaiva

lūdzu nebraukt virsū pagāniem!!!!!

:)Autora atbilde: Es jau nebrūku... tas vnk bija vajadzīgs ;) Un es sapratu, ka šobrīd rakstītu to dzejoli bmazliet savādāk ^^

 • Nodaļa 1: Leģenda par Elii
 • 22.03.2007
Aiva
Fanu sacerējumu teorija
Laiku pa laikam internetā paceļas strīds par to, kas ir un kas nav fanfiction jeb fanu sacerēti darbi par populāriem grāmatu, filmu, seriālu vai datorspēļu varoņiem, cik tas viss ir legāli atļauti, un cik tas ir mākslinieciski vērtīgi.
kaiva

es visu laiku gaidu to brīdi kad fanfikus pilnīgi legalizēs. ierakstot 1. lapā ka tas ir fanfiks

Autora atbilde: Ilgi būs jāgaida :(\r\n

 • Nodaļa 1: Vai fanu sacerējumi ir mazvērtīgāki nekā oriģinālliteratūra?
 • 22.03.2013
Kalevale
Mans prieks
Vai viegli sākt katrreiz no gala?
kaiva

nezinu cik daudzus cilvēkus piesaista ši sāpju un sūrās ikdienas tematika, mani principiāli nē. (no offence, subjektīva lieta) Tomēr ja esi tiešām izvēlējusies turpināt tīeši šajā virzienā tad esi uzkāpusi uz ļoti grūtas un nepateicīgas tēmas. Rēāli- jābūt īstam profiņam lai tajā gūtu kādus kaut cik ievērojamus panākumus.

un Tev līdz šādam līmenim tālu, ļoti tālu.

es runāju stingri jo šķiet tikai tas var piespiest izdarīt izrāvienu, saņemtvisu spītu un spēkus kas ir Tevī lai pierādītu savi.

galvenā vaina abos šajos stāstos (lec un šinī) ir žēlošanās. Varone lūdz pēcžēlastības no citiem tēliem, autors lūdz želastību no lasītāja. Protams viņas izliekas ļoti varonīgas un centīgas bet VIENALGA- sevis žēlošana spiežas cauri kā CO2 no minerālīša.

"Anete- viņa ir tāda nabadzīte- un tomēr tik varonīgi visu pārcieš- jūtiet taču viņai līdzi jūs akmenscietās sirdis!"- izmisīgi sauc Stāsts. Atmet to! Pavisam noteikti. Tāda tipa lubenes rakstīja 19. gs par meitenītēm kas nosalst sniegā un ir pārcilvēcīgi līdzcietīgas- protams Tavs darbs ir daudz labāks šajā ziņā tomēr vēl daudz labojams.

Piemēram nav skaidrs kāpēc gan skolotāja viņu necieš- bez jebkāda paskaidrojuma tāda piezīme ir tikai vēlviens uzpēlēts traģikas piliens. Nevar uzkaitīt visu kas par to liecina bet domāju, ka ja Tu rakstot vienkārši nedomātu par viņu kā par upuri tad automātiski visi apraksti uzlabotos.

Tiesa valodas ziņā tie ir diezgan labi- teikumu konstrukcijas un īsie teikumi bez izteicēja vai priekšmeta kuri viens otru paskaidro- jauki: gan interesanti gan vienlaicīgi ļoti raiti un patīkami lasāmi. Jā, dažādu ikdienas priekšmetu apraksti prot piesaistīt. Labi ir arī tas ka Tu iepin dažādas blakus detaļas kas sižetiski it kā uz stāstu neattiecas tomēr vēl paliek mazliet juceklības iespaids. Piemēram- ja Tu piemini visdažādākās lietas pēc randoma principa tad tām ir jāparādās biežāk un regulārāk- ja tikai nedaudzas- tad tām tomēr kaut nedaudz bet saprotami jāsaistās ar sižetu.

(gribētu uzreiz atrast piemērus bet stulbā kompja sistēma to neļauj)

Vēl- ir vairākas pretrunīgas lietas. Piem māte bija nosvīdusi- bet viņa bija darbā pieradusi pie smaga fiziska darba- bet viņas rokas trīcēja- bet ārsts lika to darīt viņai- KĀPĒC? it kā jau varētu saprast tomēr tur vcajadzētu vēl kādu teikumu kas vairāk pārliecina.

četrrindīte- šķiet Tu pati labi zini ka tā bija viens no labākajiem fragmentiem. Tieši tādēl vēl jo smieklīgāks liekas Anetes izmisuma kliedziens. Tas ir klaji smieklīgs: tipisks un banāls pusaudžu tēlojums kas rodas no vēlmes pēc spēcīgām izjūtām. Vēlmes justies nesaprastam upurim. Tā ir stadija kurai dažiem jāiziet cauri bet kura pavisam noteikti neder literatūrai. Iespējams pēc laika kad no tā tiešām atbrīvojas var uzrakstīt labu darbu par šo visu ja tu smalki pieproti ironijas mākslu.

Kopumā ieteicu treniņa nolūkos pievērsties vides un lietu aprakstiem izmantojot tēlus kuriem dzīvē viss kārtībā vienkārši parādot viņu skatījumu uz pasauli.

man jābeidz jo ir negaiss ka nepazūd elektrība juuu

 • Nodaļa 4: 4. daļa
 • 26.06.2007
eyedam
Četras grāmatas – četri torņi
"Šodien, domājot par pēdējām četrām HP grāmatām, man radās ideja. Saprotams, pēdējo grāmatu vēl redzējusi neesmu, bet nedomāju, ka tam nepieciešama īpaša pareģošana. Es pēkšņi iedomājos, ka pēdējās četras grāmatas varbūt ir..."

kaiva

Hallo!

ja Roulinga mācētu latviski, viņa izmisumā iebrēktos un ieķertos savos gaišajos matos!

Ja tu dzīvotu ārzemēs un šito uzrakstītu angliski, tu nevarētu izburties cauri visām vēstulēm un atsauksmēm.

kad iznāks nākamā grāmata (visi beigti, cik var spriest) JEEEEEEEEZZIŅ!!!!! Kas tik nesāksies- visas lapas un TV būs pārpludināti ar ko - tavu rakstu- tikai miljons reižu pagarinātu, atskalotu ar daudziem ūdeņiem. ārzemju fani, ja tiktu pie šitā- nevaru ne izteikt kāds blīkšķis atskanētu. Pašreiz viņi laikam izmisīgi un sarkani no piepūles cenšas tikt pie šīs idejas.varbūt mēģini to steidzīgi patentēt un šiem pārdot?

Neesmu šusmīgi daudz forumos lasījusi, bet ar šo gribu tikai teikt, ka BEZGALĪGI lepojos ar mūsu, latviešu, smadzenēm, izpratni un visu pārējo, ko ārzemnieki nejēdz.

Negribu viņus aizvainot, bet PLĪSTU no lepnuma!!!

Kausu Žagatai!!!

 

 

 • Nodaļa 1: Četras grāmatas – četri torņi
 • 18.03.2007
jauatkales
Slēptais nodoms
Hermione dodas uz Cūkkārpu ar kādu noslēpumu. Neviens, šķiet, pat nepamana, ka meitene ir mainījusies. Izņemot Malfoju...
kaiva

'Tulkojumam pašam par sevi nav ne vainas. Tās dažas vietas, kas izklausās mazliet neveikli vai nesaprotami- iespējams tas rodas no pārāk burtiska tulkojuma (ja nemaldos)- nebaidies nedzudz atkāpties no tiešā teksta un pateikt īsto domu mazliet citos vārdos, lai izklausās labskanīgāk. ir dažas parastās stila kļūdas- "priekš viņas" utml. bet to arī var atrast parastajos latv. val mācību līdzekļos.

Labākais padoms, ko var dot tulkotājam, ir lasīt vairāk savā dzimtajā valodā, lai izjustu tās garšu. Vislabākie avoti ši ziņā ir tautas dziesmas, Brigadere, Blaumanis, Ziedonis, Belševica- viņu valoda ir visdziļākā un bagātākā. Bet, protams, der jebkas, kas Tev sirdij tuvs.

(P.S. Nav vērts kādam pieminēt drukas kļūdas)

Šķiet, ka var nebaidīties samaitāt Tevi ar uzlsavām- tas ir pilnīgi noteikti apsveicami, ka tik nopietni piestrādā pie šī darba! Autora atbilde: milzīgs paldies par ieteikumiem, centīšos tos ņemt vērā :)

 • Nodaļa 26: Nodaļa 26 Ciemiņš
 • 21.03.2007
bengalaas
Garais, melnais mētelis
Uzrakstīts, iedvesmojoties no dziesmas "The Man in The Long Black Coat". Nākotne, kurā triumfu guvis Voldemorts un par ko stāsta Hermiones māte. Šis nav priecīgs stāsts: neērtas tēmas, neskaidra morāle un nepatīkama emocionālā reakcija uz stresa situācijām. Pabeigts darbs.
kaiva

diezgan orģināli tiešām

es gan beigās protams smējos :>

bet būtībā daudz patiesāk par lielāko daļu darbu. 

pamata tēma- burvju kundzība pār vientiešiem, kas ir absolūti neizbēgama- ir lieliski prādīta Bartimaja triloģijā. un autors arī iedvesmojies tieši no šī. 

HP būtībā ir "paviegla"grāmata? daudzām lietām iet pāri un tā... bet tomēr ir tik labi ka tā iedvesmo daudzus citus runāt dziļāk par visādām tēmām

it sevišķi man patika teikums:

ja es viņu mīlētu mazāk- tad tā nepārdzīvotu; ja es viņu mīlētu vairāk - neatceros ka tur bija bet resp- tad vēlētu viņai laimi

gandrīz nekad neizpausta atzīšanās- es ienīstu savu tuvāko

nu- Hermiones mīla pret Strupu bija it kā saprotama bet tās ainas ar auskaru piespiedu uzdāvināšanu un zižļa atdošanu bija pārāk eksaltēti uzrakstītas. tāpēc neliekas ticamas. bet varbūt tas ir tāpēc ka no Hermiones mātes viedokļa un protams mēs viņas balsī varam dzirdēt tikai riebumu. bet no Hermiones puses mums pašiem jāaizpilda tukšie laukumi.

kopumā labi bet mazliet pārpīlēti kā jau gandrīz visi amatieru un lielākā daļa profesionāļu darbu. tomēr izmainot dažas rindkopas to varētu lieliski uzlabot.

 (varbūt šo kāds pēc 5 gadiem izlasīs un tas būs noderīgi :>>>)

 • Nodaļa 1: Garais, melnais mētelis
 • 23.02.2013
positiv denken
Severusa Sneipa slepenajās dzīlēs

Tā varēja domāt, just Severuss.

Man pietrūka J.Rovlingas teiktā/rakstītā Sneipa sakarā.

 

kaiva

es sajutu lielu radniecību ar tevi

nestila vārdi, patīk gari muldēt- gudra izrakstīšanās, tu izsaki savu sajūtu kā nu vien no visiem viediem māki un tai pašā laikā saproti ka aiz tā visa ir vēl kaut kas tāpēc pašai liekās ka ir muļķīgi tā un pilnīgi lieki tā rakstīt jo vārdi tāpat neko nepasaka.

bet būtībā jau tā nav, kaut kur jau tas viss nonāk jo tu saki tiešām to ko jūti

 • Nodaļa 1: Nejautājiet - kāpēc
 • 23.02.2013
amalija
Kāda kalpa atmiņas
Severusa Strupa stāsts par notikumiem pēc Lilijas nāves
kaiva

ritīgi aizraujoši!

joprijām traucē tie saīsinātie vārdi. varu pieņemt visu pārējo kā tavu stilu un kad lasa vairāk, tas sāk labāk patikt. bet tie saīsinājumi gan nē :> bet no offense, es tikai paskaidroju.

reāls saīsinājums ir tāds kas vispārpieņemts- aleksanrds- saša. vai arī zobgalīgais (reizēm mīlināmis) variants, kad noņem tikai ēdējo zilbi un pieliek y jeb latv variantā -ijs ija. resp hermija ronijs

tikai man šķiet angļi džeimsu nesaīsinātu uz džimmijs bet gan džeimijs vai sliktāk džemijs. nevaru galvot bet džimmijs ir pilns vārds un džims ir saīsinājums turklāt abi tiek doti bērniem kā atsevišķi pilni vārdi. tāpēc ir pārāk liels jūklis. arī Lū ir pilns vārds tuklāt meitenes :> un tik pat labi tā varētu būt Lūisa vai Lūīza vai Lūsija. sevisķi smieklīgi izklausās kad saīsinājumos runā tie drūmie tipi strups un lūcijs :>>

bet izteicieni vietām ļoti labi un neparasti. man liekas tu arī esi nopietni studējusi folkloru- salīdzināt meitenes acu sarkanumu ar raudām manuprāt var tikai tāds kas kaut ko no tā zin :>

un strups ir labs kaut gan it kā varbūt kaut kas pietrūkst bet tas acīmredzot ir jāsaprot pašam lasītājam

forši!Autora atbilde: Paldies. ATZ, cerams tev netraucē? Angļiem ir tas pats DaDA, tagad es droši vien šo kursu nosauktu par Aizsardzību. Par t.s. mīļvārdiņiem. Jimmy (Džimijs) - deminutīvs no James (Džeimss), tā rakstīts Angļu-latviešu vārdnīcā - 1196. lpp. To Džimmijs ar diviem m ir tādēļ, ka Strups par Džeimsu ņirdzīgi izsakās, tā slīdeņa manierē ir gari izvelkot vārdus. Lū saka arī par puišiem, tas gan vairāk ir tāds amerikāņu saīsinājums. Turklāt tāda iesauka varētu būt radusies laikā, kad Slīdeņa tornis bija pilns ar vēl drūmākiem tipiem (Lūcijs ir piecus gadus vecāks par Strupu), kuri Lūciju par nekādu sevišķi kruto neuzskatīja. Strups tikai atkārto jau ieviesušos saīsinājumu. \r\nStrups kā varonis arī tiek atklāts pakāpeniski. Ir lietas, ko viņš pats arī negrib pieminēt un lietas, ko viņam nav izdevīgi pieminēt. Šis un tas atklājas caur darbību, sarunām, attieksmi.

 • Nodaļa 5: Nodaļa 5 Ziemassvētki, suns un kalambols
 • 16.03.2013
kaiva

ATZ gan izklausās pēc ĀtriZāles! bet nē viss kārtībā :>

ar strupu es domāju to ka viņš tikai atstāsta notikumu faktus bet gandrīz neko nekomentē. tās daļas kur viņš parāda vnk dzīves plūdumu ir labas bet tur kur sākas kāds konkrēts notikums, prasās lai tas tiek mazliet vairāk izvērsts. un tas nenozīmē ka viņam jāatklāj slēptākās jūtas. vienkārši ir mazliet tāda disonanse- viss notiek pārāk ātri, tu nepaspēj īsti izjust. bet es teiktu ka tā ir pirmā drafta neieciešamība- tev jāzin notikumi, jāieskicē un krāsot var vēlāk. atkal- nesaku ka tev tā jādara, vienkārši es tāvā vietā visu pēc pabeigšanas mazliet "pagarinātu" :> protams ja tas vispār ir darbs kuram tu esi ar mieru atvēlēt laiku- pašai priekš sevis jo pāris kk lasītāji nav jāņem vērā :>Autora atbilde:

\r\nPaldies! Jā ar to sākumu tā ir, dažas nodaļas pārāk īsas. Kad sāku, man bija doma, ja Roulingai notikumi risinās no Harija viedokļa (pārsvarā), tad te ir tas, kā Strups rīkojās (vai varētu rīkoties). Diemžēl darbība vairāk, mazāk iekšējie pārdzīvojumi. Viņš tur vairāk īgst, mēģina atslēgties, cīnās ar neesošu pretinieku (iedomājoties Hariju par Džeimsu). Iespējams, kaut kad pārrakstīšu "Nodevējus", varbūt arī "Veco draugu" (kaut gan par Noslēpumu kambari mazliet ir arī tālāk rakstīts). Toreiz es vēl nesapratu, ka notikumus varēja vairāk mainīt, ieviest dažādas blakuslietas. Man patika tas Roulingas variants - caur vienu vienīgu teikumu likt nojaust stāsta otro, trešo slāni. Viņai tas ļoti labi izdodas. \r\n

\r\n

\r\nLasītāji ir jāņem vērā, jo, lai arī te raksta, tulko sev par prieku, tomēr priekā arī vajag dalīties. Vienkārši šobrīd es esmu tajā "Piecus gadus pēc kara" procesā (tipa " Īstā pasaule") un tur Strupa viedoklis tiek pausts mazāk.  \r\n

\r\n

 • Nodaļa 1: Nodaļa 1. Cits ceļš
 • 19.03.2013
amalija
Īstā pasaule

Pagājuši pieci gadi pēc Cūkkārpas kaujas un Voldemorta sakāves. Dzīve turpinās. Kāda tā varētu būt?

kaiva

vai tev ir galvā puslīdz skaidrs sižets līdz beigām?

jautāju tāpēc ka tik daudz nepabeigtu

valoda un apraksti ir interesanti, malacis! un tie sižeta sarežģījumi arī neliek garlaikoties. kaut gan es tikai pārlaidu acis, baigi neērti lasīt pie kompja.

es ļoti lapbrāt izprintētu kādu pusi un aizsūtītu detalizētu recenziju ja zinātu ka tas tiks puslīdz pabeigts. un tur nebūtu nekā par gramatiku, tikai reālām lietāmAutora atbilde: Paldies par komentāru. Man jau patīk, ka kāds ne tikai palasa, bet arī izsakās par to, ko es te esmu sagudrojusi. Sižeta līnija šim darbam ir, pagaidām pat divas. Man ir skaidrs, ko es te gribu apspēlēt, bet neesmu pārliecināta, ka nesaputrošos sadzīviskos sīkumos, jo tā tomēr ir britu sadzīve, ko reāli nezinu. Jāatzīstas, ka šajā darbā ir lietas, kas ir aizsāktas jau \"Kāda kalpa atmiņās:2\": par Strupa un Lilijas meitu un par pareģojumu. Arvien vairāk sliecos uz domu, ka vajadzēja visus darbus salikt zem vienas sērijas, bet nebija ideju par sērijas nosaukumu. Turklāt šajā darbā galvenie varoņi ir citi, tāpēc vēl neesmu darbus apvienojusi. \r\nŠis ir pirmais mēģinājums rakstīt no trešajām personām un ik pa brīdim mainīt darbības vidi un notikumus, it kā aprakstot, kas vienā un tai pašā laikā notiek ar Hermioni, Hariju, Princesi, Drako utt. Tālāk būs diezgan daudz atmiņu stāstu, kuri paskaidro varoņu rīcību. Šis darbs šobrīd nav simtprocentīgi uzrakstīts ne uz papīra, ne datorā, tāpēc starp nodaļām ir lieli pārtraukumi, bet, ja kāds lasīs, centīšos virzīties tālāk, jo vispār jau es mēdzu darbus pabeigt. \r\n

 • Nodaļa 2: Nodaļa 1 Bildinājums
 • 22.02.2013
kaiva

oj tad es tevi apsveicu! man vēl nevienu nevienu nav izdevies- tiesa, es rakstu tikai grāmatas biezuma darbus un vairakus reizē un nekad neesmu grasījusies padoties tā kā... :>

tikai tagad sapratu ka komentētājam netiek paziņots par atbildi cutādi būtu izlasījusi ātrāk.

iesāku arī kalpa stāstu un likās tiešām intriģējoši un tas ko tu stāsti par likšanu kopā ir tieši manā gaumē. 

žēl ka printēšana ir tik dārga. tad es izlasītu visu vienā rāvienā

 • Nodaļa 2: Nodaļa 1 Bildinājums
 • 28.02.2013
kaiva

hahaha :> lasu otro reizi un atkal mani pārsteidz smiekli tajā ainā kur Poters "atvadījās no tikpat miegainās dziednieka palīdzes". tā kā nav redzams nekāds iemesls lai viņa tur būtu un kas viņa tāda ir un iepazīstot stāsta noskaņu no 1. nodaļas, prātā nāk tikai viena doma :>>

 ok, tas ir tiešām pārsteidzoši. vai arī es vnk neesmu lasījusi neko šādā garā- neko nesaprotu, bet ainas vienkārši birst un rauj līdzi. ļoti labs POV. un riktīgi patīk tavas versijas par to kas ar kuru vēlāk noticis pēc hp7.

un tas kā tu pārliecini ka katrā ainā runā cits cilvēks, ar pilnīgi citu pasaules uztveri un šī uztvere ir tik ticma ticama ticama :> nekādu ilūziju par cilvēka dabu ;>>

bet gregorijs ir vienkārši tik mīļš- :> "pazīst pāris čaļus kas viņu pataisīs plakanu" vai kātur bija. jīhā! :> 

un ka beidzot dabū darbu arī tie kuru lomā bija tikai viens teikums^^. esi rūpīgi izpētījusi visus statistus

jā un izteicienu pielietojums, vārdu izvēle kautarī vietām protams ironiska līdz smieklīgumam (bet tāds laikam ir tavs mērķis) ir ļoti orģināla. ritms arī labs lai arī varbūt brīžiem pārāk monotons, paredzams, bet neapgalvošu ka arī man nav tāda pati vaina ^^

reāli tevī kaut kas ir

un šis lieliski protams uzlabo garastāvokli pat arī tās cietuma žurkas x d

aiziet!Autora atbilde: Paldies! Parasti es mēģinu atbildēt uz komentāru uzreiz vai vismaz tai pašā dienā, ja vien tieku klāt datoram. Un, ja man saka, ka kaut kas “nerullē”, tad mēģinu izlabot. \r\n\r\nŠī ir labāka nodaļa salīdzinājumā ar pirmo un vēl dažām. Vienmēr tik raiti nesanāk. Grūti uzķert, kur vajadzēs paskaidrot vairāk, kur pietiek , ja liek tikai nojaust. Reizēm frāzes atkārtojas. Ja pārlasot tādas uzķeru, tad pamainu. \r\n\r\nSpeciāli es par varoņiem nezobojos, tāds stils vienkārši sanāk, jo tādas ideālas dzīves jau nemaz nav, vai ne. Un cilvēkiem, kas dzīvi uzcelti uz pjedestāla, tā “ideālā” dzīve padodas vēl grūtāk, jo visi skatās un spriež, un, diemžēl, arī tiesā. Bet tā nav galvenā tēma ;)\r\n

 • Nodaļa 3: Nodaļa 2 Lietus
 • 28.02.2013
kaiva

kāpēc Hermione tam advokātam piedāvā pretpaģiru zāles ja viņš ir tikai sācis dzert pirmo pudeli? turklāt vīnu nevis kādu džinu. un kāpēc tās sauc par pretpaģiru zālēm ja viņš pat vēl nav bijis atlūzis pēc dzeršanas?

kāpēc burvji aizdzedzinot cigareti pēkšņi ķeras pie vietiešu metodēm?

tas ka harijs nemāk pīpēt būtu licis bāra meitenei izplūst atklātos smieklos

tur kur harijs "iespļauj aizā" būtu derējis paskaidrojums: nepieradušajam kaklam nepatika nikotīna iedarbība vai kaut kā tā. citādi liekās viņa īstā kompānija ir azkabanas cietumsargi :>>

ļoti pārdomāti sataisīta intriga par malfoja uzacinājumu un arī pašu drako

ja tā varētu teikt- "sabalansēti"- arādīts kā katrā varonī atkl'jas virāk no iekšējās pasaules. nu, pareizajās devās un vietās es domāju :> ceru ka tā turpināsies. jo īstajā poterā viņi vairāk vai mazāk ir tādi paši kā bijuši no 1-7 daļaiAutora atbilde: Paldies. Mēģināšu atbildēt. Ceru, ka neizklausīsies skarbi. Man komentāri patīk ;)\r\n\r\n1. Droši vien “pretpaģiru zāles” vajadzētu mainīt uz “atskurbinošo” mikstūru. Vismaz tāda ir domāta tā iedarbība. Izdzer, atklārējas un iet tautā. Tas bija varen stiprs elfu vīns, ne jau dāmu dzēriens, tā kā viņš jau ir diez gan dulls. Bet es to pamēģināšu uzsvērt.\r\n\r\n2. Tāpēc, ka tas ir divu pasauļu ciems un vientiešu bārmenes klātbūtnē burvis maģiju nedrīkst lietot. \r\n\r\n3. Liels bars aizdomīgu, melnos apmetņos tērptu čaļu, kurus vietējie pielīdzina policijai un uzlūko klaji naidīgi, diez vai emigranti bārmeni noskaņotu uz jautrību. Un te nu viens, nepārprotami, šo priekšnieks, mēģina viņu iztaujāt, viņa jau tā ir galīgi noraustījusies. \r\n\r\n4. Par to aizu es palabošu, bet man te reizēm viņi mēdz spļaudīties. ;)\r\n\r\nTas tā, ātrumā atbildot, bet es tām vietām vēl uzmetīšu aci.

 • Nodaļa 4: Nodaļa 3 Kārtējā dullā diena
 • 28.02.2013
kaiva

runājot par hagrida runu, man piemēram ļoti traucē tie bezgalīgie apostrofi. vienkšrši tos izlaid. un vispār kurzemnieku tāpat kā citu dialektu atveide ir ļoti grūta. tā galīgi neaprobežojas ar vārdu īsināšanu. ir miljoniem izteicienu ko viņi lieto savādāk un vēl vairāk vārdu kas viņu dialektā vienkārši neiekļaujas. tāpēc atmet domu par precīzu atveidi- tas var tikaiizsaukt asociācijas ar dialektu nevis tas būt patiešām jo dialekts ir daļa no attiecīgās kultūrvides, laika un lietām ar ko cilvēki sadzīvē saskaras piem tur būtu daudz zvejniecības izteicienu. to nav iespējams apgūt pašam nesarunājoties un nedzīvojot šajā vidē vismaz pāris gadus. bez tam ko tu vispār uzskati par kurzemnieku dialektu? vai ventiņu mēli? tas kā runā hagrids nepavisam tai nelīdzinās. kaut kādu kopēju atlikumu no visa kopā? tad nu nemaz nav svarīgi "īsnat visus vārds"

 • Nodaļa 2: Nodaļa 1 Bildinājums
 • 28.02.2013
kaiva

 jē jē jē man patīk tas Blēzs. P ofigists, vienkāršs cilvēks salīdzinot ar visiemtiem ārnopietnajiem gregiem un hermionēm :>

bet tad kad ieradās harijs viņiem īstenībā vajadzēja asēsties katram savā pusē atlūzušajam varonim jo tā būtu arī par ko pasmieties stāstot par savām problemātiskajām dzīvēm. tad ierastos rons un notiktu kārtīga izskaidrošanās :>

 tas kā uzvedās Luna man galīgi nepatika. tad sauc viņu par Lindu. Luna ir ir visīpašākais tēls visā poterā, viņu nevar ielikt prastā beznozīmes situācijā, tā vienkārši nav viņa.

princese ir mazliet pārlieku traģiska :>

pilnīgi subjektīvi: man drausmīgi riebjās visi saīsinājumi noraujot vārda sākumu vai arī 80% no beigām. un visvairāk no visiem man riebjās "Cisija". nevaru izšķirties vai man tai brīdī domāt par cisu maisu vai cīsiņu vai cūkas cisku. it sevišķi tāpēc ka angliski izrunājot sanāk narsisa nevis narcisa. tātad būtu "sisija". (kāpēc tad neuzrunāt hermioni par "one" un harij par "rij" un ronu par "on" un lunu par "unu"? vai arī vienkārši čau H! čau L! 

atkal tā pretpaģiru mikstūra nesaprotamā vietā. tikai pēdējoreiz pieminot tai bija jēga.

pēdējais: katrreiz kad tev ienāk prātā ķecerīgā doma rakstīt frāzi "viņa kodīja savu matu šķipsnu"- vispirms izdari tā ar savējo. sakošļā tā kārtīgi it kā tā būtu salātlapa. un tad pārdomā vēlreiz vai to rakstīt

bet intriga ir un tas ir galvenais jo pārējais viss ir labojams. katrā nodaļā kaut kas atklājas un kaut arī vienlaicīgi tiek sekots tik daudziem pavedieniem turklāt viens no tiem vēl atmiņās, kas turklāt sadalītas divos periodos- vov- viss ir saprotams un gribas tik lasīt tālāk un tālāk. tas mani iedvesmo jo pašai arī ir galvā 100 tēlu grupas kas darbojas vienā periodā. tā turpināt!Autora atbilde: Paldies! Vielas pārdomām, cik uziet. Patiesībā viņi katrs kaut ko slēpj aiz sava humora vai nopietnības. Nekas netiek izrunāts, neviens nevienam līdz galam neuzticas un visiem ir savi skeleti skapī. Tāpēc Harijs drīzāk muks prom nekā sāks kratīt sirdi, un Rons piedzeras līdz nemaņai. Rona attieksmei arī ir savi iemesli, tas vēl būs. Par Lunu – padomāšu, bet tajā visā, ko Luna pateica bija pietiekamas norādes, izņemot, protams, to nejaušo ielaušanos viesistabā. Kaut gan kā jau tu norādīji, Luna ir īpaša, diemžēl, tas, ko viņa saka, šai nodaļā tiek uztverts no Harija viedokļa (iedzēris, pikts, ka Luna viņu ir iztraucējusi, un aizdomājies par Piekrastes cilvēkiem un notikumiem). \r\nPiekrītu, man arī nepatīk šis saīsinājums, bet varam vainot “Jauktasiņu prinča” tulkotāju, kurš viņai piešķīra šo nievājošo “mīļvārdiņu”, kādā viņu nosauc Bellatrise. Droši vien, ka Lūcijam vispār Narcisu vajadzētu uzrunāt “Sieva, nāc šurp!” Bet viņš viņu mīl, un tad tā uzruna neder.\r\nMikstūras nosaukumu palaboju. Tagad tā visur saucas Atskurbinošā mikstūra.\r\nZinu, ka mati nav pārtikas produkts, daži cilvēki mulsumā tā mēdz izrīkoties. Nu, ko viņa vēl varētu apjukumā darīt? Tīt to šķipsnu ap pirkstu?\r\nPie reizes par Hagrida valodu, kaut kur jau es tos apostrofus biju ņēmusi (cerams, ka ne no tautas dziesmām:)), pameklēšu pa HP grāmatām. Visticamāk, ņemšu nost. Te nav daudz \"Kalpa atmiņās\" to ir daudz vairāk :(\r\n

 • Nodaļa 5: Nodaļa 4 Zaudējumi
 • 28.02.2013
kaiva

jā par tām divām pasaulēm nebija īsti skaidrs. radās iespaids ka viņi visi zin ka tie ir burvji un tas ir pašsaprotami. tagad saprou arī bārmenes attieksmi. vienīgi neticu ka viņa kaut vai vēlāk pie sevis gardi nenosmējās: baigais auroru priekšnieks- izrādās kā skolas puika- re kā es dzeru un pīpēju! :>>

bet tas ka harijs varētu būt mazdzērājs un nesmēķētājs gan liekas ļoti atbilstoši

kaut arī tas būtu elronda elfu vīns- tādi drūmie veči kā tas advokāts? ja? izrauj pudeli kaut kā viskijam līdzīga un tad tikai sāk šļupstēt. vai nu arī tu gribēji viņu parādīt kā īstenībā mīksto kas ir vēl ticamāk tikai tad iespaids par varoni mainās pārāk strauji, lasītājs nespēj izsekot. ja būtu iepriekš vairāk par viņu aprakstīts. nu man viņš likās tāds baigi drūmais, tu uzbūri ļoti spilgtu to ainu kur hermione seko.

jā tādas atskurbšanas zāles te daudziem noderētu, es jau to tā arī sapratu. vienīgi man šķiet tās ir par daudz pieminētas. neviens nepiedzeras tāpēc lai tūlīt atkal atjēgtos. tikai neciešamā hermione var ko tādu iedomaties uzreiz iemānīt :>

bet labi pietiek par dzeršanu. domāju ka viss ir izklāstīts ļoti labi ņemot vērā ka pati vēl esi procesā. tādas kļūdas pašsaprotamas un vispār paredzēts nopulēt pēc pabeigšanas. kādi te ir tie labošanas noteikumi?

vienkārši tā matu kodīšana ir dzirdēta jau līdz vēmienam un kad meitene stāstā tā dara tu adari viņu par BLOND ar B :> un pazīstot Džiniiju- lai nu kura bet viņa! :>

par Lunu runājot- ja viņa draudzējas ar dīnu tad viņiem jābūt vienīgajam patiesajam pārim un s šaubos vai viņai būtu paticis kā dīns tur izrunājās, viņi neizrādītu savas attiecības publiski. citādi kā jau teicu tā nav luna bet linda :>

nu dažās vietās varbūt tos apostrofus var atstāt ja jūtu ka der. bet galvenais vārdu izrunu nevajag pārspīlēt- ne pārāk atšķirīgu ne pārāk līdzīgu citu runai. ak un man laikam ir morālas pohas no tā hagrida jo katrreiz lasot es dzirdu runājam savu vecotēvu kā dzīvu un tad ir jānodrebinās. vienalikus es ar to lepojos bet fiziski tādas sajūtas neviens nevēlētos tāpēc man nepatīk ka viņi tur tik daudz komunicē ar hagridu- es domāju īstajā poterā

jā tas ka neviens nevienam neko patiesu nestāsta ir pār'daīts ļoti labi. un tas ka harijs aizbēga un hermione nebija gatava uzklausīt ari ir ticami. mana versija bija vnk joks

ceru ka tev tas rada iedvesmu nevis nokauj :>

paldies par stāstu!Autora atbilde: Paldies, ir jau labi :) Baidos, ka tālāk būs citas lietas, kam arī būs grūti piekrist. Es cenšos, lai tā vairāk būtu alternatīva nevis HP turpinajuma versija. Ko varēšu, palabošu.\r\n

 • Nodaļa 2: Nodaļa 1 Bildinājums
 • 01.03.2013
kaiva

kautrīgs žests būtu piemēram paslēpt pusi sejas aiz tējas krūzes, grāmatas vai cepures. bet ja viņa vienkārši ir izsista no sliedēm no šīs negaidītās ziņas tad ticamāka reakcija ir nedarīt neko- proti sastingt pusceļā ar krūzīti uz galdu vai tml

Autora atbilde: Aha. Es tur palaboju, vairāk domājot par to, ka viņa ir nevis apmulsusi, bet cenšas apvaldīt pieaugošās dusmas uz sasodīto brāli, kas kārtējo reizi izdarās tā, kā viņu ģimenē nav parasts.

 • Nodaļa 2: Nodaļa 1 Bildinājums
 • 01.03.2013
kaiva

uhū! vai katrā nodaļā būs pa pieciem pilnīgi jauniem settingiem? :>

dažas detaļas es drošvien palaižu garām un kaut kas arī nepielec bet pārsvarā tāpēc ka kompī grūti lasīt.

tomēr domāju ka tad kad pabeigsi vienalga derētu dažas vietas mazliet vairāk izvērst izmantot iespēju atklāt tēlus.

nu klau- ja jau lūcijs un strups ir kļuvuši par dzejniekiem, burvju pasaulē ieviesušās princeses un citas lietas tad manuprāt mierīgi var locīt var varoņu vārdus pēc savas nevis roulingas un kur nu vēl tulkotāju patikas.

acīmredzot ka ir bariņš meiteņu kas fano par šiem stubajiem saīsinājumiem bet man tie riebjās.

es nesaku ka tev tagad jāmaina bet ja tu vēlies uzzināt lasītāju gaumes tad te tas ir :>

vienīgais vārds kas pilnīgi dabīgi īsinājās bija semjuels uz semsAutora atbilde: Jā, paldies.\r\n

 • Nodaļa 6: Nodaļa 5 Pagātnes atspulgi
 • 01.03.2013
kaiva

lūdzu nekoncentrējies uz to pēdējo piezīmi :> tas tikai tāpēc lai tu zinātu ka pastāv pretēja gaume. būtībā tas vispār nav jāņem nopietni

bet tas ka fanfikā lietas ir izmanītas taču ir pašsaprotami un viens no galvenajiem iemesliem kāpēc tos rakstām un lasām :> lai inātu kā citi skatās uz šm pašām lietām. ne jau kā roulinga. vienīgi tu sākumā izvēlies kuras lietas paturēt tuvu orģinālam un kuras improvizēt. tas dod tev pamatu, disciplīnu un brīvību. protams vieniem gribēsies lai tiek mainītas vienas lietas bet citiem- citas. un arī tas ir pašsaprotami. un patiesībā skaisti

ā jā- man likās tā dīvaini ka hermione nezin par malfoju kompāniju

atvaino par manu necieņu pret interpunkciju :>

un no sirds novēlu daudz iedvesmas un laika lai turpinātu. domāju ka vēlāk no šiem tēliem un idejām tev varētu sanākt kāds oriģinālais stāsts

 Autora atbilde: Tā rādās, ka vajag uzrakstīt manu patieso viedokli par Lunu. (Nu, nav tā aina laba, nav. Varbūt nākamā būs labāka.) Ļoti īpaša meitene. Varbūt vistuvākā priekšstatam par īstenu burvi gan izskatā, gan lietu uztverē. Vēl viena no tiem, kas redz tālāk par acīm saredzamo, dzird nepateikto un jūt citiem nesajūtamo. Kraukļanaga meitene – tātad ar asu prātu, spēj analizēt pamanīto, saskatīt sakarības un izteikt viedas domas. Bet praviešus tēvzemē nemīl, vai ne? Tos, kuros ir uzmanigi jāieklausās, vēl jo mazāk. Traģiska meitene – bērns, kas redzējis savu māti aizejam bojā maģijas dēļ; bērns, kas droši vien spēja sajust tuvojošos nelaimi, un nevarēja to novērst; bērns, kuram nenoticēja. Meitene, kas draudzējas ar testrāliem. Meitene, kuru vislabāk saprot vienīgi viņas tēvs, jo viņi taču ir tik līdzīgi. Meitene, kas atbalsta savu tēvu pat tad, kad apkārt visi par viņu smejas. Meitene, kuras dēļ viņas tēvs bija gatavs darīt jebko, lai viņu izglābtu pat, ja tas nozīmēja nodot nāvēžiem “zelta trio”. Meitene, kas nezaudē dūšu un dod citiem cerību Malfoju pagrabā. Meitene, kas brīžiem saprot Hariju labāk nekā viņa vislabākie draugi. Bet neaizmirsīsim, ka vienlaikus visi, pat visīpašākie, ir cilvēki, viņi iet no vienām attiecībām otrās, pārbauda iespējas, saskata to īpašo ( vai arī secina, ka nav vērts) un dodas tālāk līdz atrod savu īsto vietu, īstās attiecības, dvēseles radiniekus. Tā nu tas ir :) \r\nHermione nezina par MMI tāpēc, ka vismaz četrus gadus ir centusies Malfojus ignorēt. Tā dīvainā tiesas prāva, kurā vecais Malfojs tika attaisnots, bet Drako nonāca Azkabanā vēl tiks aprakstīta – neliec man spoilerus taisīt, lūdzu. Otrs iemesls, kāpēc viņa nezina ir tas, ka Sema atsūtītajos papīros firma ir minēta atšifrējumā (Malfoy Medical Industries). Hermione nodarbojas ar elfu, vilkaču, kentauru, ūdensļaužu aizstāvību, atsevišķos gadījumos ar krimināllietām, civillietām, bet ne ar ekonomiskiem noziegumiem. Galu galā Malfojus tiesāja par nāvēžu noziegumiem nevis par biznesa žulīšanos. Pieņemu, ka firmas nosaukumu Malfojs saīsināja pēc kara, lai mazāk piesaistītu sev uzmanību.\r\n\r\nPaldies par iedrošināšanu, šis ir labs treniņš patiesībā. :) \r\n

 • Nodaļa 2: Nodaļa 1 Bildinājums
 • 02.03.2013
kaiva

ojā tagad ir daudz labāk, malacis! :>>>

tas gan prasa daudz pūļu bet katru reizi kad rakstot liekas neizteiksmīgi vai neatbilstoši- būtu jāpiedāvā pašam sev 5 labāki varianti kā to pateikt.

manuprāt šis padoms ir zelta vērts ^__^ nopietniAutora atbilde: Paldies, es vēl Narcisu izlabošu. Kur gan tie varoņi būtu likušies bez mammām, kas īstajā brīdī atnāk un izglābj, pat ja tās ir svešas mammas? Tas tā, smieklam.

 • Nodaļa 5: Nodaļa 4 Zaudējumi
 • 02.03.2013