Atsauksmes darbam: Skinheds
Tev ir pieteikties, lai iesūtītu atsauksmi.
maarts

Paldies, autor! Šis bija, kā teiktu Šlesers - CIETI.

  • Skinheds
  • 25.04.2015 13:13
Hermaine

Liels paldies par izsmeļošo atbildi!

Izlasot šo stāstu, mani patiešām pārņēma tāda sajūta, ka īstā doma bija tieši tāda, ka ne jau radikāli politiskie uzskati ir īstais ceļš, kā cīnīties ar nejēdzībām sabiedrībā, un arī pat ne tas, ka tādas nejēdzības un netaisnības sabiedrībā eksistē, bet gan tas, ka netaisnības un nejēdzību skartajiem cilvēkiem trūkst padoma un vadītāja. Turklāt vissvarīgākais ir tas, ka īstenībā jau tas meklētais padoms un vadītājs ir jāatrod ikvienam tik pieejamā vietā - pašam sevī, nevis jāmeklē apkārt, kad kāds pateiks priekšā, kā tad ir pareizi un kā lietām pasaulē ir jābūt. Protams, saprast pašam, kas ir pareizi/nepareizi; taisnīgi/netaisnīgi ir ārkārtīgi grūti.

Vispār man ļoti kārojās paplašināt Jūsu domu no politiskajām ideoloģijām uz gandrīz jebkuru nozari - gandrīz jebkurā sabiedriskā veidojumā gandrīz jebkurā pasaules vietā ir sastopams lērums nejēdzību, liekulības, melu un paštaisnuma.

  • Skinheds
  • 18.04.2015 17:04
Hermaine

Lasot šo īsstāstu, mani patiešām pārsteidza, cik pamatīgi skaidra (vai vairākas skaidras) domas var tik izteiksmīgi parādīt arī 1500 vārdu īsā stāstā. Stāstā nav pilnīgi nekā lieka un nekas arī nepietrūkst, beigās atstājot lasītāju pašu ar savām domām - kur tad ir viņa paša vieta mūsdienu sistēmā, ko politiķi ar prieku un lepnumu sauc par demokrātiju.

Vienīgi man būtu interesanti zināt, kur patiešām sevi sabiedrībā redz pats autors - vai tiešām kā šo 19 gadus veco jaunieti?Autora atbilde: Tajā vecumā man patiešām bija radikāli politiski uzskati, lai gan līdz dūru vicināšanai tie aizgāja reti, un arī tad par papildus iemesliem bez politikas. Pašreizējā vecumā gan cenšos no tā visa norobežoties pavisam - visi tie meli, liekulība, paštaisnums un stulbums, kas ir katras politiskās ideoloģijas pavadoņi neatkarīgi no novirziena un radikalitātes, man tomēr liekas pārāk sveši un nepieņemami, lai tajā vairs gribētos jebkādi iesaistīties. Jo galu galā, neatkarīgi tā, kādu ideoloģisko brendu izvēlēsies, ar to pašu tavā vietā vienalga jau sāks domāt kāds cits, un ar saviem darbiem un vārdiem tu centīsies realizēt viņa, nevis pats savas, idejas un ieceres.rn

  • Skinheds
  • 15.04.2015 10:45
  • starstarstarstarstar
Tev ir pieteikties, lai iesūtītu atsauksmi.