Tev ir pieteikties, lai iesūtītu atsauksmi.
Aiva

Jā, Harijs bija cerējis paķert Strupu uz muļķa, bet neizdevās.

Es nez, bet vēl prasītos uzsvērt , kas patiesībā bija tas Spoks, kura vienas uzacs paraušanu Harijs apskauda. Leonards Nimojs tomēr ir nepārspēts.
https://youtu.be/upjJFEpf-pc

Autora atbilde: Varbūt jāpieliek tavs ieteiktais video autora piezīmēs?

 • Nodaļa 18 (1. daļa): Dominances hierarhija
 • 14.05.2020 21:32
Aiva

"Harijs atbildēja ar vienādi ledainu skatienu. „Es sāku apšaubīt, vai jūs, Dumidora kungs, esat piemērots mana Gendalfa lomai. Boromirs vismaz bija visai ticama kļūda. Bet ko šis te nazguls dara manā brālībā?"

Minervai šis tagad bija tumša bilde. Viņa palūkojās uz Severusu, gribēdama zināt, vai viņš saprot, par ko ir runa, un ieraudzīja, ka Severuss bija aizgriezis seju prom tā, lai Harijs nevarētu viņu novērot, un smaidīja pie sevis."

Kā jauktasinis, Strups tīri ticami varēja būt lasījis Gredzenu Pavēlnieku vēl pirmizdevumā :D super pārtulkots, kā vienmēr!Autora atbilde:

Aha, šo es arī ievēroju. Pie tam pamanīji, ar kādu nevērību Strups atbildēja, ka zina, ka C atomam ārējā čaulā ir 4 elektroni? Viņš droši vien bija iegrimis ne tikai tumšajās zintīs, bet arī vientiešu ķīmijā.

Un šķiet, ka šis fiks mani īpaši izglīto zinātniskās fantastikas vēsturē. Domāju, ka būs jāizlasa Triplanetārs, lai uzzinātu ko vairāk par Zabriskas fontēmu.

Un super paldies par atzinību par tulkojumu. Gribās jau iztulkot perfekti, bet oriģinālam šur tur redzu aizrādījumus, ka valoda ne vienmēr ir literāri precīza vai arī kļūst zinātniski smagnēja, tad šur tur atļaujos pa kādai vaļībai. :)

 • Nodaļa 18 (1. daļa): Dominances hierarhija
 • 14.05.2020 18:31
 • starstarstarstarstar
kaiva

viens monumentāls tulkojums!! šis fiks pasaulē jau laikam ir tikpat slevens kā grāmatas un nenoliedzami īpaši oriģināls, katrā ziņā tas ir katram jāizlasa tāpat kā jebkura klasika. jau sen fantazēju ka kāds varētu to vismaz sākt tulkot un brīnījos ka nav ķēries klāt. Vēlviens pierādījums ka nav tāda vārda "trūkst laika". bet gan tikai gribēšanas

Autora atbilde: Urā, Tu arī iesāki lasīt šo diždarbu. Tā kā tas ir tulkots jau nezin cik valodās, tad domāju, ka mēs, latvieši, arī esam sen jau pelnījuši savu tulkojumu. :)rn

 • Nodaļa 1: Ļoti zemās varbūtības diena
 • 11.05.2020 17:00
Aiva

PS. Vai tad beigās Drebelis neatņēma punktu Kraukļanagam par Harija izrīcību, iešaujot sev pašam nevis izveloties kadu?

Autora atbilde: Ak, tiešām - taisnība! Sajaucu "from" ar "to". Tūlīt izlabošu. Paldies, ka norādīji kļūdu!rn

 • Nodaļa 16: Laterālā domāšana
 • 23.03.2020 23:04
Aiva

Šī ir viena no labākajām agrīnajām RDM nodaļām. Drebeļa uzruna - tas ir kaut kas ļoti spēcīgs. Sermuļus uzdzenošs, briesmīgs, bet sasodīti atklāts.

Autora atbilde:

rnMani atkal tieši Maksūras stundu visvairāk paņēma. Atziņa par to, cik burvestības, it kā vienkāršas, nevainīgas pārvērtības, ir NEREĀLI bīstamas. Ka vispār burvestības nav vienkārši novicini zizli, un viss notiek, kā tu gribi. Ja nesaproti, ko dari, 50 uz 50, ka kaut ko nolaidīsi galīgi greizi vai pat vispār kādam nāksies mirt. Un tur neko nevarēs līdzēt. rn

rn

rnDrebelim arī iespaidīga runa, bet tā vēršanās pret rijīgajiem ministrijas ierēdņiem man šķita par daudz teatrāla, un tas man mazliet pārplēsa to sajūsmas burbuli. rn

rn

 • Nodaļa 16: Laterālā domāšana
 • 23.03.2020 15:32
Tev ir pieteikties, lai iesūtītu atsauksmi.