Sērijas - E
A Ā B C Č D E Ē F G Ģ H I Ī J K Ķ L Ļ M N Ņ O P R S Š T U Ū V Z Ž Citi
Atlase

Aiva
Eseju Konkurss
Kurbijkurnes eseju konkurss
Piedāvātās tēmas:
  • "Tiesības un pienākumi - vai līdzsvarā?"
    Mēs visi zinām savas tiesības - netikt fiziski iespaidotiem, brīvi tērēt savu laiku, tiesības uz pajumti un aprūpi vismaz līdz pilngadības sasniegšanai... Bet vai mēs tikpat centīgi atceramies savus pienākumus? Mācīties, sabiedriskajā transportā palaist tantes apsēsties, nodrošināt savu vecāku vecumdienas? Vai mūsu tiesību un pienākumu ievērošana ir līdzsvarā?
  • "Pasacītā vārda nāve"
    Uzrakstītais paliek. Bet vai pasacītais arī tiek vērā ņemts? Vai mēs sakām to, ko domājam, vai mēs domājam to, ko sakām? Vai vienmēr izvēlamies pareizos vārdus? Vai pildām savus solījumu, vai atbildam par saviem vārdiem? Bet varbūt viss pasacītais izkūp gaisā, sadrūp vējā un mirst?
  • "Vai mēs esam šeit un tagad?"
    Ikdienā skrienam un steidzamies, cenšoties panākt savus nākotnes grafikus vai pēc iespējas aizbēgt no pagātnes... Mēs dzīvojam cerībās un atmiņās, bet varbūt ir starp mums daži, kas var droši teikt - es esmu šeit un tagad? Bet varbūt tā nemaz nevar? Varbūt nemaz nav veselīgi katru dienu dzīvot tik spilgti, priecāties par esošo un neiespringt par bijušo vai nākošo?