Piezīmes: Tulkojums
Atlase

Daiļdarbi
Aiva
Vadonis Jauns!
Tai brīdī, tai laikā, kad neiedomājams posts ir pārņem valsti, ierodas Vadonis, kas vedīs savus sekotājus uz slavas virsotnēm.
Hermaine
Harijs Poters un Racionālās domāšanas metodes

Petūnija ir apprecējusi bioķīmiķi, tāpēc Harijs uzaug, bērnībā lasīdams grāmatas par zinātni un zinātnisko fantastiku. Tad pienāk vēstule no Cūkkārpas, kas paver jaunu pasauli ar neskaitāmām iespējām to izpētīt. Un rodas jauni draugi kā Hermione Grendžera, profesore Maksūra un profesors Drebelis...

Aiva
Labs darbs
Pat kāds, kas ir tik nežēlīgs un paštaisns kā Taņa, pa reizei var izdarīt arī kādu labu darbu?
Aiva
Ko Tu gribi?

Pēc neveiksmīgā laulību mēģinājuma, Akane beidzot pieliek visai saderināšanās lietai lielu treknu punktu. Tagad galīgi saīgušais Ranma ir uzgrūsts uz kakla vidējai no māsām Tendo, Nabiki. Lai nenonāktu pārējo ‘līgavu' krustugunīs, Nabiki nolemj palīdzēt Ranmam beidzot saprast, ko viņš pats vēlas sasniegt dzīvē (tīri lai samazinātu postu un izdevumus Tendo ģimenei, protams!). Varbūt ka nedēļas nogale ‘normālā' atmosfērā prom no parastā ‘ārprāta' nāks visiem par labu?

Tagad Nabiki ir iesprūdusi pašā ‘ārprāta' centrā kopā ar Ranmu, pūloties paveikt savas dzīves lielāko un ambiciozāko plānu - savest kārtībā Ranmas dzīvi. Tikai, Nabiki ir atklājusi, ka ir atļāvusies izdariet vienu lietu, ko pati sev bija nozvērējusies nekad un ne par kādu cenu neatļauties - ļāvusi sev iemīlēties Ranmā Saotomē. Tas vien jau ir ļoti slikti, bet kas gan ir Himura Tanaka, un kāpēc viņas interesēs ir panākt, lai Ranma iet skolā kā meitene?

Aiva
Ēnās

Uguns liesma.

Sildoša. Mierinoša.

Aprijoša. Iznīcinoša.

Aizsedzoša.

Patiesība nedzīvo gaismā. Gaisma nav patiesība. Ar gaismu ir iespējams manipulēt, lai apslēptu patiesību. Lai apžilbinātu mūs. Piekrāptu. Liktu skatieniem novērsties no tā, kas notiek patiesībā.

Es saku, ka patiesība dzīvo pusēnās.

Lai atklātu patiesību, man nāksies likt trīcošās rokas tumšajos stūros, un spert soli tumsā, tērptam no zināšanām kaltās bruņās un ar slēgto ķiveri galvā, kas sargās manas acis no spozmes.

Gluži kā nepulēts zobens, vēl tumšs no kalves liesmām, es cīnīšos pret sauli un nemirdzēšu.

Lai notiek, kas notikdams...

Aiva
Mīlestības cena
Ranma un Nabiki ir devušies ceļojumā. Meiteni sāk tracināt Ranmas atturīgā uzvedība, un viņa nolemj rīkoties
Aiva
Pa cik mīlestība?
Par spīti jūtām pret Ranmu, Nabiki atkal paslīd kāja. Viņa pārdod Ukijo randiņu ar Ranmu. Bet... Vai pieci tūkstoši jēnu būs tā vērti?
Aiva
Kandinska Pūķis un Pasauļu Sagrāvējs (Stāsts par mīlestību)

Pagājuši gandrīz astoņpadsmit gadi kopš Akanes nāves traģiskā un bezjēdzīgā negadījumā, kas pilnībā sagrāva un iznīcināja Ranmas esošo dzīvi. Apglabājis mīļoto, Ranma palika, cīnoties ar arvien jauniem izaicinājumiem un vilšanām, un pamazām iekārtoja savu dzīvi no jauna. Tomēr liktenīga satikšanās kafejnīcā otrpus pasaulei no Tokijas tikai dažus mēnešus pirms pandēmijas sākuma draud atkal visu sagriezt kājām gaisā...

Aiva
Taņa un Princis

Stāsts sākas kaut kur Ziemeļāfrikā, sešas nedēļas pēc Taņas runas pēc-titru ainā seriāla noslēdzošajā pirmās sezonas epizodē.

Kas gan varētu caursist Taņas necaururbjamo ādu?

Ļaunums un nežēlība jau bija izmēģināti un izgāzās. Kā būtu... pamēģināt kaut ko personiskāku... un pilnīgi negaidītu?

Aiva
KO viņa izdarīja?!

Impērija zaudēja karu un tika iznīcināta, un, kaut arī Ģermāniju un pārējās valstis-mantinieces plosīja revolūcijas, hiperinflācija un bezdarbs, Taņa prātīgi turējās pa gabalu no kārdinājuma iejaukties. Par nelaimi, vēsturi apturēt nav iespējams, negaidīti kārdinājums pieklauvēja pie Taņas dzīvokļa durvīm un tagad sēž pie tējas galdiņa viņas darbistabā. Un ir skaidrs, lai vai kas tālāk nenotiktu, labi tas nebeigsies...

Aiva
Mīla vai nauda
Nabiki nolemj atkārtot saderināšanos ar Ranmu, lai vairāk nopelnītu, tikai... vai beigās viņa neiegūs kaut ko pavisam citu, kā naudu?
Aiva
Pārvērtību problēma, jeb Sīkaudža neveiksme

Praktiskais darbs pārvērtībās bija pārvērst žurkas par tējas tasītēm… Bija tikai viena sīka problēma - Rona Vīzlija žurka Kašķis patiesībā bija zvēromags - kas bija nopietna problēma gan burvestībai, gan Pīteram Sīkaudzim, gan Tumsas pavēlnieka izredzēm atdzimt, bet savukārt lieliskas izredzes Minervas Maksūras reputācijai augt augumā.

Aiva
Atriebes asaras
Nerimā ir spēkā nerakstīts likums: "Lai ko tu darītu, neaiztiec Ranmas ģimeni un draugus." Uz Furinkanu pārnākušais Džiro šo likumu apgūs ļoti smagā veidā...
Aiva
Ā bē cē dē, kaķis kala smēdē
Drīz pēc ierašanās Tendo dojo, Ranma neapdomīgi izrunājas, un tas kardināli visu izmaina...
Aiva
Pagātne atgriežas
Mēģinājums apskatīties kā būtu, ‘Ja nu Nabiki satiktu Ranmu agrāk’.
Aiva
Inde

Akane, ģimenes un Japānas kultūras ietekmē, pieņem lēmumu par savām attiecībām ar Ranmu. Tomēr galīgais lēmums pieder tikai un vienīgi viņai.

Aiva
Nabiki dienasgrāmata vienam vakaram

Šis ir dokuments, par kā satura uzzināšanu daudzi būtu gatavi atdot dzīvību. Šī ir mana dienasgrāmata, un mana grēksūdze. Jo ir lietas, par kurām tu nevari parunāt ne ar vienu uz pasaules, kuras tu vienkārši nespēj izteikt skaļi.

Aiva
Tiksimies zvaigžņu gaismā
Kādu dienu Genma Saotome ierodas Tendo mājās kopā ar savu dēlu. Par spīti Ranmas lāstam un māsas brīdinājumiem, Akanei viņš iepatīkas. Un tad Ranmam seko viņa veco ienaidnieku parāde...

Brīdinājums - šis ir darbs ir drūms, nežēlīgs, un satur vardarbības ainas. Lasītāji ir brīdināti apdomāt, vai vēlas turpināt lasīt.

https://www.atlasobscura.com/places/gubkanjima-island

Aiva
Pirmā aizraušanās

Kad nomira viņas māte, Nabiki sajutās tā, itkā visa pasaule būtu pret viņu sazvērējusies. Bet varbūt, ka nejauša satikšanās, atpūšoties kopā ar ģimeni Okinavā, tomēr izglābs viņu no likteņa kļūt par Furinkanas Ledus Karalieni?

Aiva
Briesmīgs bērns

“Garais Džons nolaupīja mani, kad es vēl biju pavisam maza, jo mani vecāki bija ļoti bagāti. Viņš bija cerējis pieprasīt par mani izpirkuma maksu, tikai nesanāca. Stāsta, es biju tik briesmīgs bērns, ka vecāki bija tikai priecīgi tikt no manis vaļā. Tā ka Džons dabūja galīgi ne to, ko bija cerējis…”

Džeinai šis stāsts vienmēr paliks par vienīgo zināmo viņas izcelšanās avotu