Atlase

Daiļdarbi
Aiva
Iepazīstoties ar Zobena Marionetēm J (SMJ)
SMJ tālās nākotnes pasaule ir reizē arī mūsu vakardienas pasaule. Skatīties SMJ ir dīvaini, dīvaini ir izbaudīt to savādo zinātnisko fantastiku, kas noraida nākotni, lai tā vietā koncentrētos uz pagātnes izgaismošanu. Kloni un androīdi pavada laiku samuraju un zivjutirgotāju pasaulē, kriogēniskā sasaldēšana un starpzvaigžņu ceļojumi atbīdās fonā rikšu servisam un barbekjū upes krastā.
lirella
Retoriski jautājumi.
Ko darīt, ja…?
lirella
Četri gadalaiki

Mana gada izjūta. Ziema manam bērnam… Pavasaris puisim ko mīlēju… vasara māsām… Rudens man…

Muzikants
Pateikt, ka mīli...
     Šī aizkustinošā stāsta fragmentus es atradu kādas vecas avīzes driskās un, nedaudz to pielabojot, gala beigās sanāca tas, kas sanāca.
Nikolass
Meklējumos...
pārdomas un salīdzinājumi par dzīvi kā tādu.
positiv denken
Sarunas ar/par gliemežiem
" Tātad - eju es tā šovakar un pamanu - re, atkal viens gliemež-eksemplārs pašā ceļa vidū! ..."
terapsina
Fēniksa atdzimšana.

Stāsts par Fēniksu, kas iemieso gaismu un cerību, lai cīnītos pret tumsu un bailēm. Stāsts par cīņu starp labo un ļauno.

bengalaas
Gramatikas ekspreskurss
Maksimāli lakoniski un skaidri izskaidrotas latvju gramatikas peripetijas, kas brīžiem tik ļoti mulsina jaunos un dažbrīd - arī pieredzējušos autorus un tulkus.
Aiva
Antuāna de Sent – Ekziperī „Mazais princis”

Divdesmitajā gadsimtā sarakstītas divas slavenas grāmatas par "mūžīgo zēnu", kuras viena no otras ir pilnīgi atšķirīgas, izņemot to, ka abu centrā ir zēns, kurš atsakās kļūt pieaudzis.

eyedam
Nevils Lēniņš

Viņa radinieki, protams, viņam dzirdot, nelietotu tieši vārdu "niekkalbis". Nē, viņi nekad neattiecinātu šādu apkaunojošu, pazemojošu vārdu uz kādu no savējiem. Viņi skaļi uztraucās par to, ka Nevils varētu būt vientiesis!

eyedam
Četras grāmatas – četri torņi
"Šodien, domājot par pēdējām četrām HP grāmatām, man radās ideja. Saprotams, pēdējo grāmatu vēl redzējusi neesmu, bet nedomāju, ka tam nepieciešama īpaša pareģošana. Es pēkšņi iedomājos, ka pēdējās četras grāmatas varbūt ir..."

bengalaas
Kas ir eseja un ko tā ziemā ēd
Kas ir eseja, kāda tai struktūra un būtiskākās iezīmes
Aiva
Fanu sacerējumu teorija
Laiku pa laikam internetā paceļas strīds par to, kas ir un kas nav fanfiction jeb fanu sacerēti darbi par populāriem grāmatu, filmu, seriālu vai datorspēļu varoņiem, cik tas viss ir legāli atļauti, un cik tas ir mākslinieciski vērtīgi.
Aiva
Profesors kļūdījās
Es domāju ka gandrīz katrs no mums, skatoties "Zvaigžņu Karu" epizodes, ir izjutis neapvaldāmu vēlēšanos traktēt tās kā vēsturisku dokumentu. To spilgtums, ticamības ilūzija un piesātinājums ar vispārzināmiem notikumiem padara šo vēlmi teju vai nepārvaramu. Tomēr nopietns pētnieks nedrīkst tik nekritiski attiekties pret mākslas un lielā mērā arī izklaidējošas propagandas objektu... Ar šo pētījumu es tomēr vēlos šo situāciju mazliet labot.
Antons Ego
Korupcija un neobjektivitāte Burvestību ministrijas darbā
Ņemot vērā, ka mūsdienu sabiedrībā arvien vairāk tiek runāts par darbinieku nekompetenci un korumpētības draudiem, šķita interesanti izpētīt, vai arī šajā Burvestību Ministrijā Dž. K. Roulinga iesaistījusi mūsdienās tik aktuālo sociālo problēmu (protams, attiecinot to uz savu pasauli, un piemērojot tās likumiem).
eyedam
Dumidora simbols – fēnikss
Tas ir viņa labs draugs, sarunu biedrs, droši vien arī kaut kas vairāk... Ja man prasītu, ar ko man asociējas Dumidors, es noteikti nosauktu dažas viņa raksturīgākās īpašības un fēniksu.
Laupītājmeitēns Ronja
Dumidora simbols – fēnikss
Dumidors pavisam noteikti ir saistīts ar fēniksu. Pirmkārt, viņam pašam pieder fēnikss – Fokss, kurš mitinās viņa kabinetā, un palīdz viņam. Otrkārt, viņš ir Fēniksa Ordeņa vadītājs un dibinātājs. Un, treškārt, Dumidora aizstāvja forma, protams, ir fēnikss, kā tas tika noskaidrots intervijā ar autori – Dž. K. Roulingu.
bengalaas
Daiļdarbu iesūtīšanas ceļvedis
Paskaidrojums tam, ko nozīmē visas detaļas, kas jānorāda, iesūtot savu darbu.